Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena LPG

Autor ajax 
avatar Re: Cena LPG
15. 03. 2014 10:26
kabinet302 Ano jsou tam dvě, po obou stranách Petrol
avatar Re: Cena LPG
15. 03. 2014 14:14
Děkuji za zprávu. Nemyslel jsem LPG v Šentilju, neboť odbočuji z dálnice na Mureck, ale ČS před Šentiljem v Rakousku. Možná je to ČS Shell Gralla. Jel jsem tam vždy už po tmě, všimnul jsem si značky LPG až vloni. To jsme jeli na Istrii. LPG jsem bral někde ve Slovinsku až za Mariborem, tam je čerpaček dost. Budu muset letos v červnu za Gratzem přibrzdit a podívat se pozorněji.
Teoreticky bych měl taky na nádrž dojet až do Chorvatska k první čerpačce. Nádrž mám na 60 litrů, vyjíždím ze Znojma, spotřebu mám 9,5 l na 100 km. Ale když už ti svítí červená kontrolka, nejede se moc v pohodě. Ještě jsem dojezd na plnou nádrž do nuly nezkoušel, tak abych řekl pravdu, nevím kam bych až dorazil. Předloni jsem bral LPG v Ptuji a vydrželo to až do Znojma. Červená svítila, dojel jsem. Ještě jednou díky.
avatar Re: Cena LPG
15. 03. 2014 14:26
kabinet302 Plním také ve Znojmě, ale jezdím přes Mureck a obyčejně tankuji až v Zavrči nebo těsně před Varaždinem. Nádrž mám stejnou 60 lt, na ní ujedu cca 550 km
avatar Re: Cena LPG
15. 03. 2014 14:29
Koukni tady:LPG
avatar Re: Cena LPG
15. 03. 2014 15:44
Tak jo, propočítám to na dojezd podle kilometrů. Nejdřív do Tučep a podruhé do Živogošče.Nebude v tom velký rozdíl. Pár km. Jdu na to.
eny
Re: Cena LPG
16. 03. 2014 10:50
Možná tomu nerozumím, ale to tvoje auto už nemá nádrž na benzín? Pak by možná stačilo v případě nouze přepnout a dojet k čerpačce s LPG,ne. ? No a pokud fakt nemá ,tak to moc soudruzi nevymysleli..confused smiley
Re: Cena LPG
16. 03. 2014 11:22
Určitě má ale benzín je drahý. Já když jedu do HR. tak auto proženu aspon 100km na benzín kvuli pročištění vsřiku.
avatar Re: Cena LPG
16. 03. 2014 11:47
eny: Kdyby jsi četl pořádně mé předchozí příspěvky (15.3.2014), tak bys se dočetl, že benzin tam je. Takže soudruzi to vymysleli jistě dobře, i když se to někomu nezdá.
A pro Ajaxovi: Myslíš, že při spalování LPG se vstřiky nečistí při teplotách v motoru i několik desítek kilometrů při rychlosti kolem 13O km/hod?
Doporučuje to pročišťování tímto způsobem více řidičů? V průběhu zimy, při popojížděčkách, než se zapne plyn, projedu za zimu "dobrých" 30 litrů benzinu.
eny
Re: Cena LPG
16. 03. 2014 17:44
No právě,že jsem ten příspěvek četl a tak nějak jsem nepochopil tu paniku s červenou kontrolkou plynu ,když tam máš ještě benzín. Obzvlášť na dovče by mi mohlo být jedno,jestli musím na "drahý"benzín ujet nějaký ten km navíc,než zas natankuju levně.. Zas taková finanční zátěž to asi nebude ve srovnání s ostatními náklady. Průser je ,když mám jenom jednu nádrž a benzínka v nedohlednu Ale chápu,šetřit se musí. Každopádně jsem se tě nechtěl nijak dotknout. Šťastnou cestu.
Re: Cena LPG
16. 03. 2014 18:23
To. Kabinet302. Na LPG jezdím již 20 let takže vým co mám a nemám dělat. Samozřejmě at si každý jezdí jak chce. Toto je pouze moje skušenost.
avatar Re: Cena LPG
16. 03. 2014 18:31
Ujetí 100 Km na benzin je cenový rozdíl oproti plynu cca 100 - 160 Kč. Opravdu ohromný výdaj při ceně dovolené v Chorvatsku. thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (16. 03. 2014 18:35).
Re: Cena LPG
16. 03. 2014 19:29
nevíte jakou cenu LPG má INA?
avatar Re: Cena LPG
17. 03. 2014 06:58
Máš jistě se 150 korunami na výdajích za benzin pravdu. Co to je? Ani ne dva kilogramy medu, nebo 7 kg meruněk. A je to zpátky. A navíc nám důchodcům to prý příští rok přidají k důchodu.

Taky přepínáš na benzin Petře70 při jízdě na dovolenou? A jaké máš zkušenosti? Dej vědět.
Vstřiky jsem měl čištěné před několika roky od mechanika. Rozdíl ve výkonu nebo spotřebě jsem nepozoroval. Ale třeba to bude v něčem jiném. Dík za zprávu.
avatar Re: Cena LPG
17. 03. 2014 07:07
avatar Re: Cena LPG
17. 03. 2014 07:25
kabinet302 : Nepřepínám ,protože mám naftu, a moje náklady na kilometr PHM jsou mezi 2,5 - 3 Kč na kilometr a proto se nestačím divit jak se tu řeší 100 km jízdy na benzin.Ber to tak že tvoje náklady jsou poloviční a hned na to budeš koukat veseleji.Na cestě do Splitu oproti mě ušetříš nějakých 1500 Kč a když pojedeš těch pár km na benzin tak pořád slušných 1350 Kč.Takže tam a zpět máš v kapse nějakých 2700 Kč což je cca 100 €.To jsou 2 dny ubytování gratis. Je to přeci dovolená a u mě začíná nasednutím do auta. To nervování za 150 Kč opravdu nestojí a koukat na hladový oko a bát se kde to zdechne ? Přeji ti krásnou klidnou cestu a hlavně si tu dovolenou užijte.
Re: Cena LPG
17. 03. 2014 09:54
Druhý týden budeme na Istrii. Po cestě zpátky po dlouhé době pojedeme přes SLO a AT. Jak jsou prosím u dálnice čerpačky na LPG??
avatar Re: Cena LPG
17. 03. 2014 12:44
Však se nikdo vůli 150 Kč nenervuje. To by tak ještě scházelo, aby mne kleplo a já jsem za sebou "tahal", jak říkají žáci. A myslí tím nohu.
Takže klídek a pohoda.
Jinak preventivně beru plyn v Rakousku , pak v Ptuji a na chorvatské dálnici tehdy, když ještě červená nesvítí. A svět by se opravdu nezbořil, i kdyby svítila. Benzinu mám vždy dost. Tak těch 150 kč už prosím tě neřeš. Děkuji ti. A přeji příjemnou cestu nafťáčkem až do Chorvatska na místo pobytu a samozřejmě i zpět. Všem.
avatar Re: Cena LPG
17. 03. 2014 12:55
avatar Re: Cena LPG
17. 03. 2014 15:49
Nevim jak u vstřikování vícebod ,ale felda třeba byla náchylná na to ,když se jezdilo jen na plyn a v nádrži pár kapek benzínu tak odcházelo dopravní čerpadlo . Benzín v něm rozleptal nějakej materiál a pak při výměně to bylo jako když tam nasypeš mour z uhlí .
Můj názor je na to takovej ,že je dobré občas vyjet benzín a dotankovat ho novým . Stárne a v systému muže udělat neplechu . Též voda která v palivu je nahlodá kovové součástky .
Apropo dříve se tankovaly obě nádrže ,aby se prodloužil dojezd ,nebylo tolik čerpaček grinning smiley
V 96 jsem se setkal se škodovkou předělanou na zemní plyn -nádrž jako kráva .Pán si ji koupil s tim ,že ušetří na plynu ,ale nedošlo mu ,že LPG a CNG je rozdíl .
Tak přišel do dílny ,že neví jak dostat plyn do nádrže ,že ho obsluha vyhodila ,že má jinou koncovku sad smiley
Chudák se nechal napálit .
avatar Re: Cena LPG
17. 03. 2014 16:29
martas74..tento problém jsem měl taky, ale naopak se stále plnou nádrží benzinu, na který jsem pochopitelně téměř nejezdil, Ten "ošplouchával" obyčejné pryžové těsnění v hrdle benz. čerpadla a naleptával ho. Dole v nádrži usazenina "napalmu" ucpala jak sítka čerpadla tak i benz. filtr.
Vyměnil jsem ho za silikonové těsnění, ale hlavně dal nainstalovat elmag. ventil, který odpojí benz. čerpadlo pokud se jede na LPG..takže benzin už stále necirkuluje - čerpadlo je vypnuté. I přesto doporučuji permanentně po nějaké té najeté stovce km na LPG, kvůli pročištění filtru i "podráždění čerpadla" projet pár km na benzin drinking smiley
Re: Cena LPG
17. 03. 2014 19:41
tak každý má svou pravdu. Praxe je taková, že je dobré mít bezínu v nádrži tak za 500,-, aby se čerpadlo nepřehřívalo. Při dnešních benzínech s příměsemi doporučuji max 2 měsíce v nádrži a pak vyjet a obměnit. Potom není žádný problém. Jen prosím v létě mít v benzínové nádrži alespoň 1/4 obsahu při dlouhé cestě, kdy může dojít přehřátí a poškození čerpadla. Hurá do Chorvatskaspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Cena LPG
18. 03. 2014 11:43
No to je praktická rada! A hurá do Chorvatska.
Re: Cena LPG
02. 04. 2014 06:10
Cena LPG ve Veselí nad Moravou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajaxovi (02. 04. 2014 06:11).
avatar Re: Cena LPG
02. 04. 2014 07:47
Hm, dobré. Očekávám u nás taky snížení ceny stejně jako vloni a předloni. Ale je to ve hvězdách.
Re: Cena LPG
02. 04. 2014 08:32
velmi dobrá cena, tady je od 17,30 do 17,60,-eye rolling smiley
Re: Cena LPG
02. 04. 2014 18:06
Kolín - Sendražice ( z Kolína směr TPCA) 15,90 / L.

Karel
Re: Cena LPG
02. 04. 2014 19:38
Praha Tank ono před Uhříněvsí 16,50
Měšice na sever od Prahy (při platbě v hotovosti) 16,50
Re: Cena LPG
21. 06. 2014 09:43
Včera 20.6 2014 jsem projel trasu Čakovec - Baška /otok Krk/ a zaznamenal jsem tyto ceny LPG. Za Čakovcem těsně přede vjezdem na dálnici u čerpačky Petrol byla cena 4,99 Kn. V okolí Zagrebu se vyšplhala na 5,15 Kn a potom postupně klesala na 5,05 Kn /otok Krk/. Je otázkou zda se bude měnit s nastávající sezónou. Zdraví Mirek
Re: Cena LPG
22. 06. 2014 09:52
Včera jsem tankoval ve Varaždinu na Petrolu za 4,89 a čerpačka před sjezdem na Pag - firma Tifon 5,16. Jinak vždy s obsluhou první byla zamčená a druhá měla jasně napsané že mám vydržet na obsluhu :-)
avatar Re: Cena LPG
22. 06. 2014 15:24
Kde tankujete ve Znojmě nebo okolí LPG ?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 79
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.