Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena LPG

Autor ajax 
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 09:12
Hmmm, můj poslední příspěvek do této diskuze, protože boj s větrnými mlýny určitě nevyhraji.
Hrozně mě fascinuje, jak si plynaři protiřečí. Úspora na kilometru tolik a tolik, jezdím skoro zadarmo atd. Ještě jsem neviděl a neslyšel ropáka nebo benzíňáka, že by takhle zarputile obhajoval svoje palivo. Nemají důvod, vědí svoje a nemusejí svojí volbu zdůvodňovat. Plynaři si prostě musí zdůvodnit za každou cenu, i přes mrtvoly, svoje.
Jen na okraj. Jezdím s ropou něco přes pět litrů. Uvedené spotřeby zde od plynařů, jako p406 přes deset, felda nebo favorit 9, po městě 11. Kde je pak ta úspora, když započítám investici montáže, každý rok revize, dvoje emise, 10let výměna nádrže. Jenže do toho je třeba taky započítat čas navíc trávený těmito úkony a o častém tankování ani nemluvím. Také si kupuji vozidlo s nějakými parametry, včetně velikosti úložného prostoru. Ten mi sežere z nějaké části nádrž, nebo rezerva, protože mám nádrž místo ní. Argument, že rezervu nemusím vozit neobstojí. Pokud je u vozidla rezerva napsaná, je součástí povinné výbavy vozidla a nějaký sprej či opravná souprava neopraví bouchlou gumu či utržený ventilek. Nehledě na to, že znám již pár lidí, co se k rezervě zase vrátili a měly velmi pádný důvod.
Že nafta smrdí. Ano smrdí, pokud mám palivový systém v nepořádku a netěsní. Benzín totéž. Ale plyn taky.
Benzín plynař potřebuje jen na nastartování, ale potřebuje. K čemu potom vozí prázdný prostor, kde obvykle jiní mají PHM? Takže zase hlídat, abych měl nejen plyn, ale i benzín, protože bych nenanstartoval?
Ještě podotýkám, že jezdím s feldou, na benzín okolo 6 litrů. Dále se Seatem s 1,2HTP za pět a kousek. Vše firemní vozidla, takže kniha provozu, kde spotřebu neošidím. Né za 9-10 plynu. Pořád mi ta úspora někam uniká.
A teď do mě. Jak jsem výše napsal, reagovat už nebudu.
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 10:44
Tak já se toho tedy ujmu :-)
Čas strávený čerpáním PHM.
Má rodina(já a má žena) máme 2 auta na plyn, čerpáme tedy asi 2x do týdne. Tedy ročně asi 100 čerpání, každé
zabere asi 5min včetně placení .Čerpačky jsou všude a tak zajet pro LPG znamená sjet z Jižní
spojky k čerpačce 10m tam,10m zpět(promiň, to nebudu počítat).100 čerpání x 5 minut=500 minut(10 minut týdně!!!)
tedy 8,5hodin,což je za rok jeden den pracovní doby zaměstnance. Jak jsem psal, tyto dvě vozidla mi ročně, po té co odečtu 100,- za revizi :-)
350,- za emise :-) a 850,-(8.500,- / 10 lety) za výměnu nádrže ušetří asi 40.000,-kč(letos to bude i víc, protože při dnešních cenách šetřím už
ne 1,4 na km ale již 2,-kč na km). Započtěme k těm 8,5 hodinám 1hodinu revize(revizi mi provádí v Počernicích u plynovky) a 0,5 hodiny na emise.
Dá se tedy říct, že za 10hodin ročně mi auto vydělá 40.000,-kč. Neznám tvé příjmy, mé jsou asi na 40.000,- měsíčně, což jako u živnostníka zas
tak moc není, ale 40tis za 10hodin prostě svou prací NEVYDĚLÁM! Pokud ty jo, tak blahopřeji! :-)
Do teď jsem porovnával LPG a benzín.
A co LPG a nafta
Na LPG jezdím s lagunou za 1,6 kč / km
Ty jezdíš při 5 l a ceně 37,- za 1,85 kč/km
Pomiňme, že máš služebáka, nafťák je o 60.000,- až 80.000,- dražší než benzín, tedy o min. ( průměrem) 30.000,-draší než přestavba na LPG. Tedy návratnost je jednou tak delší. A ten zisk je také výrazně menší, a generuje se výrazně později!
Kufr-kdo z vás kdy využil kufr do mrtě. I když jedu na dovču, mám auto (kombi) naložené jen do výše zadních sedaček. Tedy asi 2/3 kufru jsou
zaplněny. Kdybych měl sedana třeba oktávii, stejně bych se tam vešel. Menší kufr -o rezervu- mne opravdu netrápí.
Bez rezervy bych také nejel ani na nákup, to s tebou souhlasím. Nehledejme problémy tam
kde nejsou. Dokonce i do Favorita jsem na ležatou nádrž naložil rozvaděč jel k zákazníkovi. Pokud by 1x za životnost auta nastala potřeba zaplnit
kufr na 100% pak mám na střeše hágusy a vzadu kouli tu jsem si ale nepořizoval kvůli LPG, ale jsme vodáci, v létě tahám vlečňák s loděma. Vozík na den v Praze na Bohdalci stojí 130,-kč(můžeš to odečíst jako možný náklad ze 40.000,- a furt se mi LPG vyplatí) :-)
Jezdi si nač chceš je to jen tvá volba. Co se týče úspor je na prvním místě
1.služební auto(vyhrál jsi tak hurá)
2.ten kdo si naftu nebo benzín ukradne(ano, i tací jsou mezi námi)
3.LPG
4.zemní plyn
5.nafta
6.benzín

Co se týče ekologie
1.LPG

což mile potěší , leč pro mne to rozhodující při přestavbě nebylo. Pro me byla ekonomika!
Jsem rád, že sis dal závazek že už nebudeš reagovat-rád bych si o LPG popovídal s někým, kdo o tom alespoň rámcově něco ví a kdo si to umí spočítat :-) Tak AHOJ!

pomíjím elektromobily a auta na vodík(jejich příznivci prominou)-



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Mára (05. 04. 2012 22:02).
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 12:01
Ahoj Máro vozík si na Bohdalec chodím taky pujčovat.jsem z 10 .
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 14:31
Já žil na Zahraďáku 30 let, včil jsem kousek od Brandýsa n.L ale každý den jezdím na Skalku.
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 17:12
Výpočty to jsou sice hezký, ale každý najezdí jiný počty kilometrů a jinak provozuje auto (nakoupí nový a jezdí do smrti, koupí ojetý a po dvo letech prodá atd.). Tam už to s počtama pěkně zamíchá a nakonec z toho klidně může vyjít nejlépe benzín a nejhůře LPG. Co je nejlepší či nejvýhodnější nelze paušalizovat, každýmu to vyjde trochu jinak.
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 22:15
Yrral: Zkus tu napsat hypotetický příklad, kdy vyjde lépe benzin, než LPG, a zkus to vyjádřit čísly?
Ano, ten kdo si nechá jeden den namontovat LPG a druhý den vozidlo se ztrátou prodá, ten na tom prodělá. Ale proč by to pro Boha dělal? Ten komu nepojištěné auto ukradnou, tomu se to nevyplatí, máš pravdu, ale to by sis nemohl koupit nic, ani rohlík, kdyby si počítal s těmito eventualitami.

na www.lpg.cz jsou průměrné ceny paliv za minulý týden
LPG 18.50 Kč
Benzín 37.30 Kč
Nafta 37.20 Kč

Tak sem s čísly, kdy že se vyplatí benzín nad plynem v dnešní době?
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 22:29
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:37).
avatar Re: Cena LPG
05. 04. 2012 23:02
Muj názor je ,že pořád se dá sehnat nafta levněji .....než benzin ......dopravni společnost (soukromá) prodává naftu s svým zaměstnancum za 29 kč......je jedno kolik si dotyčný zaměstnanec přinese kanistru .
No a pak ještě existuje prodej ........pomoc sobě a i těm druhejm ........ zase ještě levnějši prodej nafty ....od samotných ...dealleru ---šoferu a tam už ta cena pochopitelně nepřipomíná cenu nafty za starých času ,ale je milá k dnešni ceně... a je.. jen pro dobré známé.
Ano kamionista když uspoří PHM tak má většinou od zaměstnavatele .....větší premie a řiká se ,že se mu to nevyplatí prodávat PHM někde POKOUTNĚ.
Ty doby co V.U. základáci valili sudy s naftou ......aby mohli za utržený peníz poslopat jsou dávno pryč.
Ano pořízení auta na naftu je proti benzinu dražší ,ale bere mezi 5....6 L na 100/km a nemusiš platit .. přestavbu na plyn .
Tak toliko muj názor na PHM

PS Kdo jezdil za starých času třeba T 603, jako panský kočí ,nebo Robur a na vojně ZIL tak ty měli skoro neomezené ........

Omlouvám se ..měl jsem to napsat do vlákna NAFTA



Upraveno 2krát. Naposledy upravil 2008MIRA (05. 04. 2012 23:10).
Re: Cena LPG
05. 04. 2012 23:20
Hypoteticky bez čísel. Roční nájezd do 10tis. Koupě starší ojetiny, po dvou až třech letech prodej a koupě jiné. Starší ojetinu, aby byla v poměrně slušném stavu, s menším nájezdem km a s menší pravděpodobností budoucích problémů a tedy nečekaných nákladů, tak jedině benzín. Za stejný peníze bude nafta víc jetá a je tedy větší pravděpodobnost, že do ní nacpu další peníze, u plynu není tak velký výběr aut a bude pravděpodobněji taky v horším stavu než benzín. Pokud to pak přestavím na plyn, tak jednak zasahuji do staršího auta a zadělávám si na možné další problémy a řekl bych že i snižuji budoucí prodejní cenu vozu (možná ne?). Když by se mi to mělo začít vracet, tak auto prodávám. Mě to moc zajímavý nepřijde.
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 00:02
Dobrá počítejme tento příklad.
Za přestavbu třeba oktávky dáš asi 25.000,-
Ujedeš do deseti tisíc, tedy řekněme že ujedeš 8.000km po dobu 3 let je to tedy 24.000km
Dnes, jak jsem počítal výše na 1 km ušetříš asi 2 kč, tedy ušetříš 48 tisíc- od nich odečti 25 tisíc,a jsi na 23 tisících v kapse.
Od toho odečti 3x100,- na revizi,a 350,- za emise. Ať je to třeba 1.000,- kč.Pořád jsi ušetřil 22tisíc, za cenu menšího kufru,asi tak o 5%, nemožnosti parkování pod zemí, ale to ti nevadí, s tak malým nájezdem stejně jezdíš jen na chalupu a s chalupy.
Ne že by těch 22 tisíc bylo nějak zásadních, ale je to zaplacená přestavba + 22tisíc. A auto na LPG prodáš dráž líp a rychleji, než-li na benzín a to nejen v této době ale i v dobách kdy cena paliv je mnohem níž. Stačí kouknout na www.annonce.cz
Tedy i v tvém případě se prostě plyn vyplácí a ne tak benzin.
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 00:47
Tak třeba u mého auta, co jsem se jen orientačně podíval, je cena za přestavbu 35-40tis., takže výsledná úspora by hypoteticky byla 10tis. A to mi za to, že si do auta namontuju další zařízení, které může (ale nemusí) být dalším zdrojem problémů, fakt nestojí. Výsledné resumé, benzín pro mě, v tomto případě, kdy nevezmu v úvahu jen peníze, ale vše co s tím souvisí, vítězí. Dobrou noc, odjíždím na Velikonoce, reagovat budu případně až v úterý.
avatar Re: Cena LPG
06. 04. 2012 05:27
Máro, prosím jak jsi došel k tomu rozdílu 2,- Kč na kilometr? Vezmu tebou uvedené průměrné ceny a počítám:
LPG Peugeot 406 spotřeba 10,4 l * 18,50 Kč = 1,92 Kč/kilometr
nafta Peugeot 406 spotřeba 6 l * 37,20 Kč = 2,23 Kč/kilometr

Kde dělám chybu?
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 06:44
Mara:

Treba u mne jsou ty duvody dva, casto jezdim nalozenej nebo s vlekem (rikam s vlekem, ne s temi dvoukolacky pro chatare). V takovych pripadech proste plati, ze nafta je nafta. Druhej duvod je ten, ze si nekupuju velkyho kombika s plochym kufrem proto, abych si tam lupnul nejakou nadrz.

Nehlede na to, ze abys jezdil o dve koruny levnejc, musel by ti nekdo za kazdy kilometr nekdo dat jeden halir. Ted mam po 600 km vyjetou pulku nadrze, i podle PP 600km pred sebou a natankovani plne nadrze mne vyjde na 2389 CZK (66l x 36,20), coz vychazi na 1,99 km. Jasne, pokud pojedu vic dalnic, vic mesta, vetsi naklad, tak budu mit spotrebu vetsi, ale porad to neda dve koruny.

A to porad uvazuju jen naklady na PHM, v realu to bude jeste jinak, protoze ja mam k udrzbe jeden palivovy system, ty dva. Takze ano, jsou situace, kdy ma plyn opodstatneni a verim, ze to muze byt pro nekoho vyhodne. Jen je potreba prizpusobit argumenty realite, nikoli naopak.
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 08:50
Nechtěl jsem, ale musel jsem. Yrall, Jurajs a Jozka, potlesk.
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 09:22
Ano, porovnával jsem benzín a LPG. K naftě jsem se vyjadřoval výš. A napsal jsem, co
se týče ekonomičnosti , že je LPG-nafta-benzín(nezapomínejme, že nafťák pořídíme dráž
než je benziňák+přestavba na LPG-aby na to nafťáci stále dokola nezapomínali).
Ano, pokud taháš paleťák, pak je opravdu nafta vhodnější, ale takových řidičů je minimum.
Údržba LPG systému.
100,- revize(ročně)
350,- emise(za dva roky)
850,- (za rok)výměna nádrže(8.500,- / 10 lety)
po 100.000,- výměna membrán cca 2.000,-

Víc do toho nedávám(podotýkám mám třetí auto na LPG, membrány jsem u jedhoho měnil,
u jednoho jsem měnil nádrž)
Myslím, že jsem popsal nevýhody LPG na první straně. Ale když tu Zahajskej napíše jako nevýhodu
že je v autě nádrž od benzínu, kterou já využívám max na 1/4, no nevím, každý vidíme nevýhody jinde.:-)

Přlldám ještě jednu zásadní nevýhodu,která může mnohé odradit, LPG snižuje komfort ve výhledu z vozidla, na zadním
okně je totiž samolepka označujlĺcí vozidlo s LPG o průměru 6cm !!!
:-)))
avatar Re: Cena LPG
06. 04. 2012 10:00
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... protože při dnešních cenách šetřím už
> ne 1,4 na km ale již 2,-kč na km).

Vůbec do této debaty nechci zasahovat, protože tomu odborně nerozumím.
Ale z matematického pohledu by mě zajímalo, jak si, Máro, došel k těm ušetřeným 2 Kč/km ?
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 10:42
Pokud bych mel to same auto na benzin, budu mit nadrz za ty same penize (2389,-) a ujedu na ni cca 850 km, coz je cca 2,80/km. Porad tam nejsou ty dve koruny od kterych odvijis sve vypocty :-)
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 10:43
.Vcelku jednoduše
S lagunou jezdím za 8,7 l plyn kupuji za 17,9(ONO Uhříněves)
S benzínovým autem které má 1,5 tuny jako laguna, a většinou jezdí po Praze, bude spotřeba
zhruba stejná, cena benzinu v Praze se pohybuje mezi 37-38kč(díky provozu na LPG
to sleduji jen při průjezdu kolem čerpadel)
Je jednouduché si to vynásobit a jestli je rozdíl 1,7 tak se omlouvám.
Ale stále je to nejlevnější provoz a investice s velkou návratností.
Nikoho se nesnažím přemlouvat na LPG, proč bych to dělat?
Jen jsem se snažil popsat výhody a i nevýhody přestavby na LPG.

Ano vždy porovnávám LPG s benzínem,když jde o přestavbu z benzinu na LPG.
Oproti naftě je ta úspora asi 0,30kč, ale jak píši
auto na naftu je cenově výše než benziňák+přestavba na LPG, tedy u něj nemusím
počítat, za jak dlouho se mi investice do přestavby vrátí, zde šetřím hned za každý km
0,30kč

Poměry jízd město-dálnice -mimo město jsem vypsal výše.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (06. 04. 2012 11:37).
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 10:54
Ironie osudu...

Mam lagunu Grandtour 1.9dci :-) a vim za kolik jezdi vykonove srovnatelna 1.6 16v a pisu o nich. Rozdil tam je prinejlepsim 1,20 u benzinu a 0,40 u nafty (2,80, resp. 2.00 vs.1,60). Navic popisujes "bezne ceny benzinu v Praze" vs. "plyn z TANK ONO". Prepocitej si to na bezne ceny za plyn (sam jsi to tu psal) nebo ceny MN/BA z TANK ONO a najednou zjistis, ze z tve dvoukoruny je s bidou jedna a hned vypadaji vypocty malinko jinak. Penezni zisk tam je, ale uz to nevypada, jako kdyz Horst Fuchs zapaluje kapotu :-)

Takze plynu zdar a nashle na silnicich ;-)
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 11:55
Ahoj kdysi jsem jezdíval na flašky lpg to bylo45kč/200km,pak nádrž a ruční pumpa.Pokaždý ti plynaři láhev půjčili.V HR jsem tankoval taky a vůbec se nedivili.Když bych šel kupoval auto na plyn tak jedině originál z fabriky.Nyní přestavba akce 24500kč.
avatar Re: Cena LPG
06. 04. 2012 13:32
Taky mám lagunu Grandtour 1.6 a Mára ma pravdu jen to není podle mě 2kč na kilometru ale trochu méně.
tak 1.30kč na km.
Re: Cena LPG
06. 04. 2012 16:47
Mám lagunu Grandtour 1,8 16V 120 koní

8,7 x 18,5 /100=1,61 LPG
8,7 x 37,3/100= 3,24 benzín
6,5 x 37,2/100=2,42 nafta

Výpočet pro mé vozidlo, jiná vozidla s jinou spotřebou budou mít výpočet jiny!

Jožko: Pochybuji, že s autem které má 1,5 tuny při cestování město 60% dálnice 10% mimo město 30% se se spotřebou nafty dostaneš pod 6,5 l/100km bohužel jsi zde svou spotřebu neuvedl.

Tedy auto na LPG proti benzinu počítáno podle průměrných cen paliv je ve výhodě o 1,63 kč na km
Auto na LPG proti naftě počítáno podle průměrných cen paliv je ve výhodě o 0,82 kč na km.

Výhoda LPG
Levnější provoz oproti naftě a benzínu viz výpočet zde
Lepší emise-ekologie
Nemusím jako živnostník ročně zaplatit 3.000,- kč za silniční daň
Delší výdrž motoru, palivo neobsahuje karbony, které tak nezanášejí motor- toto sám ovšem neověřím.
Ze stejného důvodu nemusím tak často měnit svíčky-což je pakatel v řádu stokorun
Zhodnocení vozidla-dráž a rychleji ho prodám
Celkový delší dojezd-je to ale chiméra, proč bych jel na benzín, když mám v autě plyn
Praktická nemožnost zcizení paliva- zde dodám, naštěstí se o to nikdo nepokouší
Téměř nulové nebezpečí pančování paliva na čerpačkách

Nevýhody LPG
Menší kufr-já ale kufr nikdy na 100% nevyužil jak píšu výše
Nemožnost parkování v podzemních garážích
Některé další poplatky které jsem výše popsal, které v sumě za rok dají asi 1.600,- kč(emise, revize,výměna nádrže,membrán)
Častější tankování LPG
Korodující výfuk- já to nepozoruji, ale bylo to tu popsáno jako nevýhoda
Nutnost výměny nádrže po 10 letech- započteno v ročních nákladech částkou 850,-
Výměna membrán po 100.000 km - tedy u mě asi po třech letech za 2.000,-
Ztráta garance na nový vůz-nutno tedy namontovat až po garanci vozu

Zástupné nevýhody které tu byly uvedeny
Nutnost čerpání dvou paliv a hlídání si jejich stavu- stav paliva vidím na ukazatelích na palubce
Ve voze je benzínová nádrž kterou využívám jen z 1/4 - přiznám se nevím v čem je problém
Dva systémy ve vozidle- mě se na favoritu ukázalo jako výhoda, když mi auto začalo na benzín chcípat, ale na plyn jelo bez
problémů. Nastartoval jsem, přepnul a auto bez problémů dojelo. B LPG by mě nechalo v
půli cesty

Všem se omlouvám za ceny které jsem zde uváděl 2 kč na km proti benzínu
Pro LPG jsem zde uvedl, že ušetřím ročně jako živnostník 3.000,- na silniční dani, což mi asi 2x pokryje ty ostatní náklady které s LPG jsou navíc(tedy zaplatí je u mých dvou aut).
Zhodnocení vozu- auto do něhož jsem dal LPG systém za 35.000,- prodám o 20-25tisíc dráž než kdyby ve voze nebyl(vozidlo bylo jen na benzín). Tedy řekněme, že má potřeba je taková aby se mi ježděním vrátila asi polovina přestavby, tu druhou zaplatí ten kdo si auto ode mne koupí. Lze zhruba ověřit v bazarech na netu a podobně, je to těžké, protože dvě stejná auta nenajdete.

Tak včil jsem si dovolil shrnout snad vše co tu bylo za pár dnů popsáno. Srovnávat je třeba srovnatelné, pokud má někdo auto-nákupní tašku, která mu jezdí za 5 litrů benzínu, tak pokud tam kam má dát nádrž a ta bude minimálně 30cm od zadního nárazníku,tak jeho spotřeba s dnešním sekvenčním vstřikováním LPG bude opět kolem 5 litrů plynu.

Nikoho nepřesvěčuji aby šel do LPG! Jezděte si jak a s čím chcete. Ale to už jsem tu psal několikrát...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mára (07. 04. 2012 12:49).
avatar Re: Cena LPG
06. 04. 2012 17:59
Přátelé prosim ...chce to klid jsou Velikonoce ,máte všichni pravdu ...soudruh rusák nam chce pootočit kolečko doprava .
možná bude ještě huř a dráž ,tak proč takovej boj s PHM barvěte levná vejce ,zapomenete na LPG ,BENZIN ,NAFTU ...

Je to jednoduchá rovnice ..drahé PHM .a nejenom to ..........tak je třeba podle toho vydělávat ..muj názor .
Re: Cena LPG
09. 04. 2012 18:41
Vejce od babičiných slepic už rozdané,co mělo být vypito,už je.Já tankuji LPG za 16,5 v Brně u firmy,co mě montovala LPG a v Hustopečích u výrobce za 17,7.
Mě by,ale zajímala cena LPG v HR a HU,jestli máte někdo informace
Re: Cena LPG
09. 04. 2012 19:05
Koukni sem
[lpg.cernosice.cz]
zde může každý zadat ceny LPG právě u té „své„ čerpačky a to už nejen v ČR, ale
rozjíždí se to i pro některé ostatní země

Nebo zde
www.lpg.cz
zde jsou rámcové ceny pro jednotl.země, ale není to tak aktuální :-(
avatar Re: Cena LPG
09. 04. 2012 19:39
INA INA ceny
Tifon TIFON CENY



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (09. 04. 2012 19:52).
Re: Cena LPG
12. 04. 2012 17:54
Taky ty ceny phm pěkně táhnou nahoru.Si pamatuju,že za 6 kun byla nafta.

Karel
Re: Cena LPG
12. 04. 2012 20:26
..kdyby jen ceny phm...vypada to na obecne zvyšeni mytneho v HR o 20 procent!!!???...dalnice se pry nesmi nechat zchatrat...
Re: Cena LPG
12. 04. 2012 23:02
LPG 18.40 Kč
Benzín 37.30 Kč
Nafta 37.10 Kč

převzato z www.lpg.cz

LPG o 0,1 šel dolů
Benzín stagnoval
Nafta o 0,1 šla dolů


Plyn se už dá v Praze opět sehnat za 17,40kč, hledat zde:

[lpg.cernosice.cz]

Toto vše se týká cen v ČR.
Re: Cena LPG
13. 04. 2012 12:53
Kluci, vy se tu handrkujete jak děti na pískusmiling smiley Ať si každý jezdí na co chce. Já mám LPG rok a nedám na něj dopustit. Na startu jsem si spočítal že investice se vrátí cca po roce a půl a tím jsem s matematikou skončil. Do nádrže naperu až 50l a protože jezdím za 10l/100km, rádius 500km je dostatečný. Za devět stovek mám plnou a hřeje mě pocit že jezdíém za cca 60% toho co jsem propálil v benálu. A jestli je to 80 hal nebo koruna pade je mi buřt. Cesta do HR byla výrazně levnější, ale musel jsem tankovat častěji, protože jejich pumpy mi vždy natlačily jen 3/4 nádrže. Možná to bylo opatření v tom vedru (loňský srpen byl fakt horkej), ale nikterak mě to nerozhodilo. Bral jsem ve Znojmě, pak preventivně v Ptuji a pak někde na HR dálnici. Nazpátek mě ale vypekli právě v Ptuji, kde byl stojan LPG mimo provoz a já koplikovaně plánoval cestu do Mariboru - coby objížděč jsem to měl trochu složitý. Teď jsme jezdili skoro na každý hokej do Liberce, tedy 100km/1 zápas. I tady úspora hřála. Suma sumárum - plyn je pro mě numero uno.

Jo a abych dodržel téma - Nový Bor 18.50 (ještě minulý týden to bylo 18.90, nevím co se stalo).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (13. 04. 2012 12:53).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 145
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.