Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena LPG

Autor ajax 
Cena LPG
02. 04. 2012 20:46
Aby naftáci nechrochtali.thumbs up smiley
avatar Re: Cena LPG
02. 04. 2012 21:03
Tak tomu se říká provokace thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (02. 04. 2012 21:13).
Re: Cena LPG
02. 04. 2012 21:32
No konečně někdo, kdo se rozhodl chránit životní prostředí.smiling bouncing smiley
Re: Cena LPG
02. 04. 2012 22:09
Ta cena je tak zanedbatelná že ji majitelé aut na LPG ani neřeší. Letos jede s námi známý do Chorvatska a když jsem mu řekl že to v CHorvatsku na dálnici trošku osolíme tak mě řekl že tempomat 130km v hod. Ze pojede na spotřebu. Majitel nafty 2.2l obsah. Takže asi ta spotřeba bude někde jinde jak majitelé naf. aut tvrdí. Po dovolené poreferuji za kolik jel.
Re: Cena LPG
03. 04. 2012 18:58
Kolín: 17,60 - 18,40 kč.

Karel
Re: Cena LPG
03. 04. 2012 19:36
Další výhody LPG
Výhody LPG
Motor se nezanáší karbonem(svíčky)
Tiší chod motoru
Menší emise CO
Celkově větší dojezd(což ale nikdo neřeší,proč jezdit na benzín,když plyn je o polovinu levnější)

Ale má to i pár nevýhod
Menší kufr-mám kombika a tak to není problém ani při dovolené
Zaplatím víc za emisní kontrola cca o 350,-kč
100,-kč za revizi(mělo by být 1x ročně)
Zákaz parkování v podzemních garážích

Takže hlavní výhoda je v ceně a právě nyní. Když byl benzin za 24,- a LPG za 9,90 (2010)
tak jsem šetřil „pouze„ asi 1,4 na 1km
Včil šetřím při cenách 18,-plyn 38,-benzin už 2,-kč na 1km!!!
avatar Re: Cena LPG
03. 04. 2012 20:30
Souhlas.Při mém nájezdu 12000km/rok....mám na dovolenou.
A to moc nejezdím.
avatar Re: Cena LPG
03. 04. 2012 22:17
No přidám něco do mlýna .
1. Cena plynu zatím dobrá proti ostatním palivům
2. Plynové auto problém opravy ( čím starší montáž tím více závad)
3. Parkování (podzemní a uzavřené garáže NE)
4 .Vyplatí se jistě tomu kdo nesundá celej den nohu z plynu.

Bod 2. Opravovat plyn. vozidlo riziko při svařování
Třeba Felicie odcházejí palivová čerpadla z důvodu nepoužívání
Já když opravuju plyn.auto tak mám respekt smiling smiley je fakt ,že benzín je horší na požár .
Re: Cena LPG
03. 04. 2012 22:48
To je téma .Co? Hoši. Na LPG jezdím 17 let. Kdyby bylo tak nevýhodné jak tady píšete tak jsem ho nedal do MONDEA. Cerpačky na každém rohu. Když jedu do Chorvatska tak mě stačí v nádrži 10l benzínu. Díky LPG jezdím dvakrát ročně Chorvatsko. Co dál?
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 00:08
LPG je jednoznačně nejvýhodnější z prozatimních alternativ.
Za poslední 2-3roky se nůžky mezi cenou LPG a dalších paliv neustále rozevírají ve
prospěch LPG, je prostě stále výhodnější. A ty nevýhody? Zanedbatelnost.Jezdím s
LPG třináctým rokem a vím o čem mluvím.
Tvrzení, že se LPG vyplatí jen tomu, kdo jezdí jen hodně je NESMYSL. Pokud dám do
auta LPG a stojí mě to 20-30tisíc, pak to mám dnes po ujetí 15.000 km doma, a je zcela
jedno, ujedu-li je za půl roku, za rok, nebo za pět let. Tomu kdo jezdí hodně, ten na LPG
hodně ušetří, tomu kdo jezdí míň, ušetří míň, ale každý na přestavbě ušetří.
U mě je to cca 40tisíc kč za rok. Ať mi napíše, kdo zná nevýhodu LPG, která tuto úsporu
vyrovná.
Mimochodem, není to už jen palivo chudých, jezdí na něj anglická královna
nebo G.W.Bush.
[www.lpg.cz]
avatar Re: Cena LPG
04. 04. 2012 06:47
Na LPG jezdím už od r. 1995 (benzin použiji jen k nastartování v zimě - jinak výhradně na plyn), montáž byla provedena hned po garančce. Mám upravený počítač - Felda s motorem 55kW mono vstřik, přestavba tehdá ještě poměrně levná, 60 lt. nádrž, najeto 198000 km. Myslím, že je tu potřeba zmínít ještě další plus a nezanedbatelnou výhodou a to je mnohem delší životnost mot.oleje i filtru, ale i svíček (téměř nekarbonuje). Když si do dnešní doby spočítám počet cest hlavně do HR, kam jsem jezdil a stále jezdím vícekrát ročně (jednou i 6 x), tam se stále přibývajíci síí čerpaček LPG.. neznám lepší alternativu a o finanční úspoře za ta léta ani nemluvěsmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (04. 04. 2012 06:55).
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 08:14
Větší dojezd vozidla celkově LPG+Benzín.
Ale hned jsem napsal, že je to výhoda jen zdánlivá, jen blázen by jel na benzín,
když má v autě LPG. Benzín je pak jen rezerva, leč výhoda to je, vozidlo má celkově
větší dojezd(což je fakt).
Já ujedu cca 370km na plnou nádrž,což je dostatečné, vždyť každý přeci děláte po dvou
hodinách cestou do HR bezpečnostní přestávky, nebo ne? :-)
LPG je u nás v každé druhé dědině, cestou do HR přes A je sic jen jedna, ale asi 250km
od hranic s ČR, a v HR jich je zas nepočítaně.
V čerpání LPG žádné omezení nevidím, a kdo to tvrdí, neví o čem mluví.
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 09:12
Jožka-LPG smrdělo z výfuku, když ještě na něj jezdily škody 120 a žiguliky.
Se vstřikováním paliva se toto víceméně odbouralo. Ony tyto auta smrděli i na
benzínový provoz.
Nestálo by za to,se raději zamyslet se co z toho výfuku padá ven co se týče škodlivin?
Než mluvit o „vůni„ kyselého zelí?
Až nějaká „zelená strana„zavede uhlíkovou daň na benzín a naftu, o čemž se občas
mluví bude na tom LPG zas o nějakou kačku líp, má menší emise CO!
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 09:23
pri LPG rychlejsie koroduje vyfuk sad smiley

a podla mapy na hak.hr sa da dost dobre rozplanovat cesta smiling smiley
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 10:33
Na 120000km jsem u laguny na LPG měnil 1x koncový díl výfuku. Cena byla asi 1.500,-kč
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 10:56
Mara:

Dojezd - jo tak, to potom ano
Kysele zeli - ale me chutna :-) a smrdelo to u formana, myslim, ze to uz nejake vstrikovani melo. Kazdopadne z puvodnich 40 kW tomu diky plynu moc nezbylo, nicmene na jezdeni kolem komina - zlate. Jen ten dojezd...
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 11:48
Jo, tak tam byla malá nádrž, mám v P406 v rezervě 38 l nádrž a tak dojezd téměř jak
na benzín asi 400km, v Laguně nádrž 32l dojezd 360km
I já mám rád zelí.
Z výkonu si dnešní sekvenční systémy nevemou vůbec nic! Jo u favorita kde jsem měl
karbec tam říkali , že šel výkon asi o 1/10 dolu, ale i tak jsem s ním na plyn najezdil
přes 200.000,- a bez problémů :-), žral jen 8l/100km LPG. Byl jsem spokojen.
avatar Re: Cena LPG
04. 04. 2012 13:32
Tak jen k prvnímu příspěvku dolaďuji, že na plnou 60 lt nádrž, kdež jak známo je ve skutečnosti kvůli bezpečnosti o něco méně plynu, ujedu v průměru kolem 560 km (měřil jsem to několikrát) smileys with beer
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 14:08
Tak to já tedy musím zas upřesnit to co jsem napsal- když píšu nádrž 32, resp.36 l , myslím tím co se do ní vejde plynu tedy 80% jejího objemu jako takového. U benzínové nádrže také uvádíme kolik se do ní vejde benzínu a ne jaký je její objem, včetně prostoru kam se benzín při zahřátí vozidla může roztáhnout.
Ještě průměrné spotřeby LPG počítané za mnoho let provozu.
Favorit 8,2 l/100km
Laguna 8,7 l/100km
P406 10,4 l/100km :-(
Jde o kombinovanou spotřebu tedy asi 60% město 10% dálnice 30% mimo město.
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 15:26
Dojezd 360km? Pane na nebesích, to bych nedělal nic jinýho, než jezdil mezi čerpačkama. Do ropáku dám plnou a minimálně 1100km ujedu. Umím strávit čas jinak, než tankováním u čerpačky.
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 15:56
Aha, ty jsi jeden z těch co do HR jezdí bez odpočinku a nedáváš si ani jednu přestávku na kafe, či protažení a jede a jede durch, už aby tam byl. Tebe bych na silnici nechtěl potkat!
To já si po dvou, třech hodinkách jízdy zastavím, protáhnu, děti vyženu z auta aby se taky proběhli a naberu plno plynu. No, prostě i cesta má být pohodaspinning smiley sticking its tongue out
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 17:01
Máro,já taky dám na jeden zátah přes tisíc,to neznamená že takoví řidiči neodpočívají.
Právě když netankuji,mám víc času vnímat ty krásy.
[smileys.smileycentral.com]
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 18:02
To dáš těch tisíc km na jeden zátah jako spolujezdec, to chápu, to odpočíváš celou cestu.
Ne, vážně.
Nějak nechápu a tak se ptám, kdy odpočíváš, když to dáš jako řidič na jeden zátah?1000km, to je minimálně 8 hodin jízdy!!! A to opravdu v kuse, bez odpočinku???
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 18:19
Zastavim na pumpě a netankuji,podíváme se po okolí atd....to že netankuji neznamená že nestavim....z pravidla co dvě hod....
ale za Splitem beru phm. ať máme palivo na místní toulky.
[smileys.smileycentral.com]
Na jeden zátah je myšleno bez tankování,ale ne bez odpočinku.
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 18:53
Aha, tak s tím vysvětlením to už chápu.
No, mě děti si stejně v té době hrají na hřišti na odpočívadle, a zastávka se beztak protáhne
z 5minut čerpání LPG na minimálně 30minut, takže je to beztak jedno.
Cestou do HR čerpám 4x a tak bez problému jedu nějakých 15hodin, aby děti měli
dost zábavy. Stejně bych po 2hodinách stavil, tak co? :-)
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 20:08
Psal jsem, že dokážu čas využít lépe, než tankováním. Samozřejmě že přestávky dělám, ale trávit je krmením auta, to rozhodně ne. Natankuji doma, pod Splitem, přesně jak píše Kopera dám plnou, abych dojel s plnou nádrží do cíle a pak se nemusel otravoval tankováním v místě. Zpět někde kolem Záhřebu dám zase plnou a jezdí se ještě minimálně týden po návratu domů, než se zase auto nakrmí.
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 21:12
Ahoj Zahajskej a ostatní.
Podle toho co píšeš tak za sebou taháš cisternu na LPG a nebo ti co jezdí na LPG jsou mimo mísu. Já mám dojezd cca 1100 km, ale to je na plyn a na benzin. Pokud pojedu na benzin /po vyjetí plynu/ tak je investice na montáž LPG do auta zbytečná a neefektivní a proto znovu natankuji plyn co nejdříve.Smyslem jízdy na plyn je úspora nákladů po odpisu investice a jízda na benzin /pokud nemusíš/ je na .... víš co. Z domů to mám do Podgory právě těch necelých 1100 km. Dojezd na plyn mám asi 550 km. Doma natankuji, další tankování je před nájezdem na dálnici za Čakovcem a poslední před sjezdem v Šestanovac. S touto náplní vydržím celé cestování na místě a při cestě zpět to udělám stejně a není co řešit.
Ahoj Mirek
avatar Re: Cena LPG
04. 04. 2012 21:43
Měl jsem dvě auta na plyn. S plynem nikdy žádné problémy nebyly. Favorit ten měl spotřebu kolem věže 8-8,3 potom je Felicie kterou mám do dnes ta měla spotřebu 8,2-8,6 kolem věže- Chorvatsko 9,0 a ted když jezdí jenom město tak 10 léto ,11 v zimě. Teď mám ještě první generaci Fábie 1,9TDI ta měla chorvatsko za poprvé za -5,5 podruhé za 5,1 na město v letě 7 v zimě až10
Ale pořád si říkám zlatý plyn



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (07. 04. 2012 21:49).
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 21:55
Já se vždy bavím,když někdo vymýšlí,jak se ještě dá argumentovat proti LPG.Najednou se zase vyskytne jako hrozný problém ztráta času tankovánímgrinning smiley Tak co třeba odstavit auto u stojanu,obsluze říct "plnou" a jdu se kochat!Zaplatím pak spolu s dalšími nezbytnostmi,které je zaručeně potřeba u pumpy koupityawning smiley
K ekologii - psal jsem už jinde,že ČR je snad poslední,kde se ve většině případů nesmí parkovat v podzemí s LPG (pozor,ani to už neplatí všude).
Kdesi jsem četl,že v SRN proti tomu mají dokonce extra zákon.Cosi o diskriminaci vozidel s ekologickým palivem.
Ke smradu - když cítíte plyn,něco je špatně.Myslím,že naftová auta smrdí víc a téměř všechna (myslím naftou,o výfuku ani nemluvím).Benzinová
občas taky.
Jinak,dojedu na nádrž lpg ze Znojma do Záhřebu,jestli to někdo chce považovat za neustálé tankování,tak prosím,každého věc,stejně jako volba paliva.

Karel
Re: Cena LPG
04. 04. 2012 23:01
928 čerpaček plynu v ČR
[lpg.cernosice.cz]

Zde ceny u jednotlivých čerpaček LPG v ČR(ale je tam už i první vlašťovka z HR!!!), každý plynař i neplynař sem může aktualizovat cenu u té své plynovky kde plyn bere. Pomůžete druhým.

www.lpg.cz
Vše co se týče provozu s LPG.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (04. 04. 2012 23:10).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 77
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.