Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sveti Ilija

Autor halit13 
Re: Sveti Ilija
27. 06. 2013 19:11
...ani bych se nedivil, že to do 1.7. stihnou...stači klukum v modrakach rict, že dostanou 500-600 kn za 10-12 h prace a je po starostech...
Re: Sveti Ilija
27. 06. 2013 19:50
Dneska byl rozhovor s českým velvyslancem v HR a ten říkal, že podle informací které mají, to 1.7. otevřené nebude.
Re: Sveti Ilija
28. 06. 2013 09:00
Pohyboval jsem se do 21.6. kolem Bašky Vody, kde dělají připojení do tunelu a tam se stále dělaly povrchy, neměli ani svodidla apod. Takže to na 1.7. taky nevypadalo. Jinak podle místních obyvatel má být průjezd za cca 20 kuna a v tunelu má být dokonce most a jezírko (při kopání v krasovém útvaru narazili na 2 kaverny). Což asi bude spíše na škodu, protože každý druhý bude čumět jinam než na cestu. Škoda, že z tunelu ve zprávách na ČT nedali žádný záběr, když už to projeli.
Re: Sveti Ilija
30. 06. 2013 23:19
...podle w.jabuka.tv probiha technicka prohlidka, posledni upravy...otevreni prišti tyden...
Re: Sveti Ilija
01. 07. 2013 20:29
tady je clanek ze Slobodne Dalmacije. 28.6. zacala kolaudace a za 10dnu by mel fungovat. Ja to odhaduji tak usporu 50minut oproti Zadvarje, ale zalezi to na hustote provozu.
Nic dalsiho jsem dnes v tisku nenasel. Treba bude mit nekdo vetsi stesti.
Re: Sveti Ilija
01. 07. 2013 22:12
Dnes ráno příjezd do Promajny. Tunel je stále uzavřen. Nad Baško Polje je mimoúrovňový nadjezd pro připojení k vyústění z jižní strany u Bastu. Plánuji výšlap k tunelu a podám info a třeba i připojím foto.
Re: Sveti Ilija
02. 07. 2013 00:01
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja to odhaduji tak usporu 50minut oproti Zadvarje,
> ale zalezi to na hustote provozu

Kde bys chtěl na 20km nahnat 50 minut?? Pokud je ucpaná magistrála, tak je to až před Makarskou. V tom tunel bohužel nijak nepomůže... eye rolling smiley
Re: Sveti Ilija
02. 07. 2013 20:16
No nechejme polemik je to muj soukromý odhad kdyz jedete v sezone z vyjezdu Sestanovac v kolone pres Zadvarje az na magistralu kde pokud neni policajt cekate jeste pekne dlouho na odboceni tak se to pekne nascita. Proveri to az prujezd tunelem ktery nekdo absolovuje.
Re: Sveti Ilija
02. 07. 2013 21:29
19:30 jsem se dival na Dnevnik HR byl tam prispevek o tunelu. Normalne se tam tunelem nadrzo jezdi, celkem husty provoz a nikdo tomu nebrani, proste Balkan. Nejaky inzenyr rikal, ze jeste potreba domalovat nejake vodorovne znaceni na pristupovych silnicich a zaverecne cisteni ale tunel je komplet hotov. Chlapi tam instalovali automaty na vyber penez. V podstate cele to stoji na rozhodnuti kolik se tedy bude platit "tunelovne" a ze Zagrebu se zatim definitivne nerozhodlo ale chteji 20HRK a to je moc, mistni chteji mene. Tedy navrh je kolem 10HRK ovsem zatim bez odezvy mocnych. Tedy uz jen kvuli tomu neni v provozu pry mozna az 15.7. ! Anketa reportera: proc projizdite tunelem kdyz neni otevren? Odpovedi kdyz je to zatim zadarmo tak proc ne. Kdyz tam nebudou stat policajti a nedaji tam normalni platnou znacku zakaz vjezdu (je tam jen dvojita tabulka se zakazem vstupu a zakazem vjezdu krom stavby) tak to asi bude zatim fungovat. Zaznam tv novin je uz i na netu =119&cHash=d7f45f87cb]Dnevnik 020713 19minuta . Dalsi zajimavost jsou 15km kolony kamionu cekajici na odbaveni az 2dny! Nove predpisy EU a kamionaci nemaji potrebne papiry. A stavky trhovcu prodavajicich zeleninu, ovoce atd.., kteri nechteji registracni pokladny at zije EU ! To jeste chudaci nevedi co je vsechno ceka.
Re: Sveti Ilija
02. 07. 2013 22:28
Davide, policie u toho tunelu nema co delat...je to stavenište...tak zavisi na stavbari, a jeho ochrance, aby si pohlidal naradičko...ceduli tam ma, když se neco stane, tak on je v tom nevine...a auta stavbaru tam museji vjiždet a vyjiždet...tak když se tam 5 - 6 aut priplete... (často jejich znami...)...to mytne by meli fakt odložit na 5 let...jako rozpočtovy HR prispevek pro rozvoj chudšich kraju...vždyt je to vlastne EU vymoženost...(bylo to ale tež v Jugoslavii - a prave proto se rozpadla...) ...co se tyka internetovych pokladen propojenych primo s danovym uradem...tak v tomhle by HR byla uplne prvi ne jen v EU, ale i na svete...totiž žadna evropska venkovni tržnice to nema...v Nemecku a Rakousku paušal...maji tam sice negde i kasy (Italie), ale jen registračni...ne internetove...proto ty stavky...ale muj byv. spolužak (ted ministr financi) je desne trucovitej a zarputilej...ten to bude prosazovat bezohledne...vždyt už ho chvali i v Bruselu jak to v tech financich v HR za posledni rok drsne prosazuje...jen aby to od nej neodkoukali...poradek ano, ale neprehanet....ted proda (pronajme) i dalnice na 50 let...mate zajem?...3,5 miliard eur......jo, v tom Sv. Ilji, že za posledni tyden udelali prace vic než za celou zimu...platit se nebude, ale až po vymene teto vlady...za 3 roky...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (03. 07. 2013 17:12).
Re: Sveti Ilija
02. 07. 2013 23:05
to: Jirka z RI, Mas pravdu vlastne je to nepredane staveniste. Me to taky dost prekvapilo kdyz se o tom v breznu zacalo psat o mytnem v tunelu. Pokladny - jo tak to ze maji byt propojeny online s danovym uradem jsem nepostrehl, to je tedy sila. No rekl bych podle toho co pises si muze podat ruku s nasim byvalym mintrem financi Kalouskem, ale to ze uz padaji lidi na hubu a delaji od rana do vecera za mizernou mzdu uz mocipani nevidi.
Re: Sveti Ilija
02. 07. 2013 23:58
...maš pravdu...prehanet to na obyčejnych lidech co si chteji privydelat...oni tito vladni "učetnici" v každym videj zlodeje...asi podle svych zkušenosti...ale do zrcadla se nepodivaji...
Re: Sveti Ilija
03. 07. 2013 11:49
no ja som bol tri roky po sebe na Makarskej (2010-2012), vždy sme išli tam aj nazad v sobotu v špičke, ale nejaké extra kolóny na vjazde na magistrálu (resp.výjazde z magistráli) na sme nezažili (max 10 min). vždy tam bol nejaký regulovčík.
jazdou cez tunel by mi asi chýbal ten nádherný pohľad zhora na more, ktorý sa naskytne po výjazde z tej ostrej zákruty za Gornjou Brelou. asi by mi chýbal ten šteklivý pocit v žalúdku z tých vysokých útesov v Zadvarje, kde po pravej strane je elektráreň na rieke Cetine. asi by mi chýbalo to vysvetlovanie deťom vzadu, koľko nám chýba do cieľa. pavlovov reflex funguje. akonáhle zbadajú more už sa začnú vypytovať kedy tam budeme. tak isto aspoň pre mňa po 900 km nudnej jazdy po dialnici je tento úsek zo Šestanovacu po Baška Voda ako balzam na dušu. neviem kedy sa do týchto končín zase dostanem (tento rok biograd n/m), ale aj keď bude tunel otvorený, ja to dám určite po tejto klasike, pár minút navyše ma nezabije.
Re: Sveti Ilija
03. 07. 2013 13:10
Tunel vyzkouším jen jednou kvůli zájmu, jinak si také nedovedu představit, že bych vynechal ten sjezd od Šestanovacu směrem dolů k moři.
Měl bych tudy jet 14.7. - tak jsem zvědavý, zda ten tunel již bude otevřený.
Re: Sveti Ilija
03. 07. 2013 14:42
peter964 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... akonáhle zbadajú more už sa začnú vypytovať kedy tam budeme ...

Tak to si šťastný člověk, mě se děti ptaj už 1km za Prahou a nepřestanou dokud neusnou (jezdíme na noc). A po probuzení v to co 10min. pokračují. smiling smiley
Re: Sveti Ilija
03. 07. 2013 20:26
Předpokládané otevření cca 8.7., ještě chybí nějaká provozní povolení atd.
Mám pocit, že načerno přes staveniště se jezdilo už loňské léto.
Mýtné bude: hotově 20 kn jedna cesta; ENC 10 kn jedna cesta (10 kn se odečte z kreditu, tedy výsledná cena 7,826 kn). V zimě pokud člověk pojede zpět dříve, než za 12 hodin, platí jen první cestu). Takto to dnes bylo zveřejněno
[slobodnadalmacija.hr]-županija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/214615/Default.aspx
Re: Sveti Ilija
03. 07. 2013 21:25
Globiku, lepši neco nežli nic... snad by se mohlo dat tu zpatečni slevu i v lete...trebas pro navrat drive než po 6 hodinach...mel bych to k mori za 35 minut...hodinku si zaplavat, polenošit, kafičko a pivečko (za tu ušetrenou dvacku)...(tady mužeš mit 0,5%...)... a zpet do zazemi, do večerniho chladku...ale takhle by to mohli delat i cizi turisti...(a oni na nejakou tu kunu koukat nebudou..aspon tak si to tahle vlada určite predstavuje) ..a proto až v zime...když budu už zase daleko od Dalmacie...a rodne visky meho fotrika...
Re: Sveti Ilija
04. 07. 2013 13:02
doplnuji znovu ten odkaz od Globika na stranky Slobodne Dalmacije otevreni tunelu . No dolu bych se asi kochal pres Zadvarje ale zpatky bych to zkusil pres novy tunel. Cena s ENC je velmi nizka. Sveti Rok - Maslenica je 15HRK.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil david (04. 07. 2013 13:10).
Re: Sveti Ilija
05. 07. 2013 11:08
...8. srpnja...čili česky: 8. července...ale asi bude jen otevren...ale ne prujezdny...vše propraveno pro blokadu...obrnenci take...
Re: Sveti Ilija
05. 07. 2013 20:54
Ja idem 13.7. do Pakoštane,ale 1.9. Drvenik,tak dúfam,že dovtedy boj skončí a barikádnici vyhrajú smiling smiley)
avatar Re: Sveti Ilija
05. 07. 2013 21:15
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já silnici Šestanovač-Grornja Brela miluji tak
> jako většina zdejších. Ani mne nenapadne jezdit
> tunelem.
>
> Jak v Šestanovači sjedu z dálnice, jdou okna dolu
> uživám si cvrkotu cikád a krásné vůně borovic. Při
> průjezdu průsmykem se mi zastavuje dech tak jako
> poprvé.

NENÍ CO DODAT - dnes ráno jsem přijel domů a když zavřu oči vidím průsmyk v Brele a ty cikády slyším taky. (doprd...e, ta dovolená byla krátká)hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (05. 07. 2013 21:16).
Re: Sveti Ilija
06. 07. 2013 16:22
Pred chvíľkou som sa tam bol prejst peši. Tunel je prejazdný a domáci cez neho bez problémov jazdia (značky Imotsky) Chorváti zo Zágrebu sa pri mne zastavovali a pýtali že od dnes by sa malo dať kúpiť ENC . Ale otvorený ešte nie je. V tuneli svieti červený semafor a montujú tam tie veľké svetelné dopravné značenia.
avatar Re: Sveti Ilija
06. 07. 2013 17:09
rado..a to si tam šel bez foťáku?...eye rolling smiley
Re: Sveti Ilija
06. 07. 2013 18:08
foto pridám za chvílu, musel som sa íst schladiť do mora...

edit:
takže tu to je:










takýchto sond v asfalte tam bolo viacej, ale túto jednu dieru zabudli zaasfaltovať


a na záver jedna zaujímavá:




Upraveno 1krát. Naposledy upravil rado (06. 07. 2013 18:45).
Re: Sveti Ilija
07. 07. 2013 23:47
Tunel Sv.Ilija. Omlouvám se za kvalitu některých fotek - fotil jsem z výšky 1640m z vrcholu Sv.Ilija. Mýtné brány budou zřejmě jen na severní straně. Zítra den "D".
[www.rajce.net]
Re: Sveti Ilija
08. 07. 2013 07:37
pavsuch napsal(a):
Mýtné brány budou zřejmě jen na severní straně.

Ano, pro oba směry budou ve vnitrozemí.
Re: Sveti Ilija
08. 07. 2013 14:29
pavsuch napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mýtné brány budou zřejmě jen na severní straně.

A ako to chcu vyriest s pripadnymi kolonami v smere "od mora"? To sa budu auta hromadit v tuneli? Alebo bude ta mytna brana tak daleko?
Re: Sveti Ilija
08. 07. 2013 17:02
Dnes 8.7.2013 byl 14:40 otevren tunel Sveti Ilija
Re: Sveti Ilija
08. 07. 2013 21:24
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pavsuch napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Mýtné brány budou zřejmě jen na severní straně.
>
>
> A ako to chcu vyriest s pripadnymi kolonami v
> smere "od mora"? To sa budu auta hromadit v
> tuneli? Alebo bude ta mytna brana tak daleko?

Hodí na vjezdu do tunelu červenou a počkají až se to u brány vyprázdní.
Re: Sveti Ilija
08. 07. 2013 21:37
@atnarfus: Aha.... Trocha netypicke...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 97
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.