Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
avatar Re: Jeden řidič
11. 12. 2012 16:43
já řídím jedině sám, neboť mi nic jiného nezbývá. Můj problém ale je, že před jízdou nejsem schopen během dne usnout a vlastně ani v noci ne. Když mám vyjíždět ráno, tak už se několikrát stalo že jsem nemohl vůbec usnout a v 0,00hod jsem zavelel k odjezdu. Taky na mne nefunguje kafe, Redbul ani jiný srágory. Letos jsem si koupil nějaký bombóny proti spaní a taky jsem nic nepozoroval. Jediný co na mne na 100% zabralo bylo, když mi Zahájskej pomocí CB stanice hlásil lišku u silnice vlevo a ona byla vpravo... smál jsem se ještě asi 2 hodiny a dělal si z něj prču jestli zná strany a úplně mne to probralo. Škoda že těch lišek nebylo po cestě víc.( konečné rezumé Zahájskýho je, že lišky byly dvě yawning smiley )
Jinak já mám při cestě největší problém s očima ( tedy v noci ). Nevím jestli se na tom podepsalo že mám po laserové operaci očí, ale oči u mne dostávaj největší záhul. Počet zastávek na probrání je přímo úměrný ujeté vzdálenosti. No a když dojedu do cíle, tak to ze mne spadne a zas nemůžu usnout thumbs up smiley. Jo a domů je to stejný. Jen ta cesta je vždycky nějaká kratší a rychlejší...nevím čím to je smoking smiley
Re: Jeden řidič
11. 12. 2012 20:16
Ja som zistil že sa mi ide v noci po dialnici super ... Cesta k moru je vždy OK a ráno nepotrebujem ani spať. Žial vždy keď idem naspäť tak je to veľmi ťažké niekedy mám dojem že k moru by som dal 2000km a naspäť si trúfam na 500 ...
avatar Re: Jeden řidič
11. 12. 2012 21:15
přesně tak, každej z nás je jinák stavěnej jinák odolnej, dokonaly recept v podobě redbulu, cafitu a podobných blbostí neexistuje...každý jede sám za sebe v nocí (také jí mám radší), ráno, nebo přes den, zbýva jen vlastní rozum a odhad kdy mám dost a je čas na chvílku vypnout než bude pozdě.
Re: Jeden řidič
12. 12. 2012 09:20
Povzbuzovače musím velice opatrně. Kafe běžně nepiju, takže kofein na mě působí výborně. Ale jakmile cestou začnu s energetickými nápoji, musím je pít až do cíle. Protože pokud účinek odezní, jsem unavenější než předtím a jsem schopnej usnout během pár vteřin. Tak se jim pokud možno vyhýbám.
Jo, jedna liška vlevo, druhá vpravo a další Liška žvanil v navigaci.
Re: Jeden řidič
15. 12. 2012 20:47
Já to mám většinou tak, že nejhorší úsek cesty do Orebiće je Praha - Brno, nějaký čas jsme žili v Černošicích. Potom o trochu lepší D2 do Blavy a kus nudného Maďarska :-) Když vjedu do Hrvatskej, těším se na Zagreb, kafe na benzině a pohodu k tomu. Potom po dlouhé době na dálnici příjde Maslenica a je po veškeré únavě. Najednou se vše rozjasní, tedy pokud neprší, a jede se dobře až do Orebiće. Jen si u Ploce vybírám, zda trajekt, čekání do 15 minut, nebo pevnina přes BiH. A ano, řídím sám a dělám to tak už několik let, vyhovuje mi to velmi. Jezdíme na noc, odjezd okolo půlnoci a vždy ve čtvrtek, poslední, či první čtvrtek v květnu, respektive v .červnu. A vždy bez zácpy, problémů či zpoždění. Jak už jsem psal na jiném vláknu, ač mám pocit, že při cestě k moři pospíchám, je cesta domů vždy kratší, cca o 2 hodiny :-??
Šťastnou cestu všem :-)
Re: Jeden řidič
17. 12. 2012 14:35
Já také rád řídím v noci.Je větší klid,navíc u moře ráno, prostě paráda.Poslední dobou mi to ale nevychází,vzhledem k tomu,že jsem se začal stavovat u známého v Mariboru.Ale to nevím jak dlouho budeme praktikovat.Děti to totiž vůbec nebaví.
A noční řízení mi nevadí asi i proto,že pracuji někdy jako brigádní řidič v pekárnách.Asi necháme zastávku až cestou zpět.
avatar Re: Jeden řidič
17. 12. 2012 22:24
Když to tedy sečtem tak pak většina z nás tady jezdí v nocí a co víc řidí samí celou cestu, měl někdo ze zúčastněných nehodu?
Re: Jeden řidič
17. 12. 2012 23:00
Páne bože, nepřivolávat !!!! Taky řídím sám, ale vyjíždím pěkně po ránu, přesněji kolem 09:00 hod. Ale o tom jsem už psal někdy dříve. A zatím v zahraničí bez nehody,doma jednou , Avií, na ledě jsem nedobrzdil....a doklouzal k podvalníku s buldozérem! Ale dojel jsem tam i z5, na plechy stačilo kladivo !!!
Re: Jeden řidič
19. 12. 2012 22:15
Nejraději vyrážím do Chorvatska okolo 6.00 ráno a maximálně mi to vyhovuje. Nutno však podotknout, že si vybírám jízdu například v neděli či v pátek. S tím je spojeno i to, že cesty jsou volnější a jízda tak lépe ubíhá. Snažím se tak vyjíždět, když mám štreku tak do 900 km, je-li více, tak si zařizuju nocleh na cestě. faktem , je že večer před cestou se blbě usíná, ale i tak mám aspoň 7-8 hodin spánku. yawning smiley
Re: Jeden řidič
20. 12. 2012 09:30
Já jezdím ráno okolo 8.hod. Z Náchoda přejet ČR - to dá pár hodin (dálnice u nás není confused smiley). Na noc jsem jel jednou a už nikdy více. Spánek někde v HR na parkovišti v autě, ale letos poprvé jsme jeli po létech okolo Plitvic a spali v Rakovici v soukromí. A bylo to super. Ráno snídaně a k moři člověk dojede odpočatý. Je fakt, že od doby, co už jezdíme bez dětí, tak nikdy v červenci nebo v srpnu. No a pak není problém cestou sehnat ubytování a i na silnicích je volněji.
M.
avatar Re: Jeden řidič
20. 12. 2012 15:30
Vyjíždíme pravidelně ve 22:00 hod.v sobotu a cesta v pohodě.Minimum aut a pohoda.Jen k ránu přichází trochu krize,tak se musí občas zastavit někde na odpočívadle a dát kavčo.Na místě jsme kolem 7 hodiny ranní,tak vybalíme a jdeme k vodě.Perfektně nás po cestě osvěží a dvoutýdenní dovolená začíná.Zpět jedeme v pátek ráno po 6 hodině a také je vše v pohodě.Někdy jedeme zpět i v sobotu a je to také v pohodě,ale když vidíme ty kolony co jedou nebo spíš stojí v protisměru tak by jsem na sobotu nikdy do HR nejel.yawning smiley
Re: Jeden řidič
20. 12. 2012 19:51
Vyjížděli jsme už různěyawning smiley půlnoci, ráno kolem čtvrté, v poledne, večer kolem sedmé. Manžel řídí sám. Několik let už vyjíždíme kolem čtvrté ráno. Vždy v sobotu. Kolem páté večer jsme na místě, kde nás čeká vychlazené pivo. Vybalíme věci, posedíme s domácím a pohodlně se vyspíme. Další den ráno si odpočatí začínáme užívat moře. Domů vyjíždíme kolem deváté ráno, příjezd kolem deváté večer. Zaplatit noc navíc se nám osvědčilo.
avatar Re: Jeden řidič
20. 12. 2012 20:05
My vyjíždíme zhruba kolem 19 hodiny v sobotu většinou řídím sám příjezd do destinace je mezi 8-10 hodinou raní přestávky máme celkem dlouhé 30-60 min a zpět zase na noc mě to tak vyhovuje i rodině
Re: Jeden řidič
24. 12. 2012 15:26
Vyjíždíme mezi 7,00 - 9,00 ráno (podle délky cesty). Řídím sám, nepřespáváme. Kdysi, když nebyla dálnice, jsme přespávali na Plitvicích. Přestávky, krátké, děláme jak nás napadne, někdy po hodině, někdy po třech. Na noc jsem nejel nikdy, potřebuju se před cestou vyspat a přes den alespoň člověk něco vidí smiling smiley. A jezdíme pouze mimo sezónu.
Re: Jeden řidič
25. 12. 2012 09:39
Když do HR, tak leda na noc. Okolo 19té až 19:30 hod odjezd z Ostravy, mezi 5:30 až 6 hodinou před Zadarem. Cesta bez problému, provoz nulový.. smiling smiley Přestávka co 2 hodiny, vzhledem k mému věku zatím není třeba ani spánek, takže to bývá v pohodě. Oči a noc, mi problém nedělají, ba naopak.. smiling smiley K moři přijedu, seženu apartmán a ožiju, najednou ani nevím, že jsem celou noc jel. A cesta domů tak též, i když je trochu více náročnější.. smiling smiley
Kafe a takové ty hnusy typu energy drinky, apod. nepiju, brrr..

Pěkné svátky a krásný Nový rok přeje,
Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (25. 12. 2012 09:41).
avatar Re: Jeden řidič
25. 12. 2012 12:42
My ráno ve 3h z Kladna a v 15h(když není žádný problém na cestě) tak sedíme v Mimicích v apartnámu na balkoně.Řídím sám,domů ráno v 6h odjezd a večer v 19h jsem na Kladně.Zatím taky bez problémů(51let)
avatar Re: Jeden řidič
27. 12. 2012 12:19
smileys with beer a hned jde poznát, že alespoň v tomto vlakně je léto zas o něco blíž a připravy na cestu už začaly yawning smiley
rrn
Re: Jeden řidič
07. 01. 2013 08:24
yawning smiley

Tohle se mi líbí..všichni jsou v pohodě.

Jezdím 10 let do HR a pokaždé jindy časově. Zkusil jsem si i zácpy, ale pohled na alpy + pokoukáníčko někde na hodinku mně nikdy neodradilo. Cesta je časově delší, ale o to zajímavější, není jen moře, že.

Byl někdo v centru Grazu? Řeknu, že to stálo za tu 2 hodinovou zajížďku.
Re: Jeden řidič
14. 01. 2013 16:55
Tak se jezdí do Chorvatska.
[aktualne.centrum.cz]
avatar Re: Jeden řidič
14. 01. 2013 18:48
To je slepice thumbs up smiley
Re: Jeden řidič
14. 01. 2013 20:21
Blondýna? thumbs up smiley
avatar Re: Jeden řidič
14. 01. 2013 20:31
jen ji nechte. Já mám pocit že se mi to někdy stane taky. Jedu takhle v Praze z Jižáku do Holešovic a skončím najednou v Drveniku thumbs up smiley
Re: Jeden řidič
15. 01. 2013 08:35
A který metro tam jezdí?
avatar Re: Jeden řidič
15. 01. 2013 16:08
Leda až dodělaj trasu Leninka -motol -letiště yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

couddy , ivos , PH
Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.