Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
Re: Jeden řidič
15. 05. 2012 13:20
radek24 - né, že bych Ti chtěl brát iluze, ale v pátek je celkem jedno, zda pojedeš přes Hu či A.., ty kolony v Chorvatsku prostě na dálnici potkáš.., už jen logicky.., turnusy jedou k moři..

Jezdíme přes HU, už xxx let, vyjíždíme vždy v nějaký pracovní den, krom pátku.. (tzn. pondělí, úterý, středa a nebo čtvrtek) a pojem KOLONA, či ZÁCPA, jsme nikdy nezažili.., ale to Ti řekne tady každý, kdo tak jezdí smiling smiley Dost velké + pro nás je, že jezdíme na blind, takže nemusíme na víkend.., i když dnešní apartmá, se dá nějak rozumně domluvit, ale to je již jiný soudek.. smiling smiley

To samé, platí pro cestu z5.., v sobotu..a i v neděli vyrážet směr domov, je docela o držku.. , loni jsme sice vyjímečně vyjeli domů v pátek večer, pár aut jsme chytli na Lučku, čekání max. do 10ti min.., ale to pak bylo vše.. a proč?? Vše jelo směrem na Slovinsko, HU bylo krásně čisté.. smiling smiley

Toť životní zkušenost, za 7 krát cestu autem (letos 8 a 9x).. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (15. 05. 2012 13:21).
Re: Jeden řidič
16. 05. 2012 13:02
My byli minulí rok poprvé výjezd v pátek v 17h okres Beroun a Příjezd do Podgory HR v sobotu kolem 10h hrozné kolony na dálnici v HR jsme strávily ve dvou celkem 6-7h...bohužel tento rok jedeme zase takhle v pátek, tak jen doufám,že to snad bude lepší, ale vše toto vám vynahradí příjezd a dovolená v HR!!!!!! smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jakub.cika (16. 05. 2012 13:41).
Re: Jeden řidič
16. 05. 2012 18:50
Hrvat Mishell -letos jedu v pondělí,takže snad to bude v klidu.A středeční návrat doufám taky..:-)
Re: Jeden řidič
16. 05. 2012 21:11
jakub.cika - přesně o tom mluvím.. smiling smiley

radek24 - nebudou, tohle už je OK smiling smiley A jak fičíš? přes HU či přes A?

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Jeden řidič
18. 05. 2012 11:01
My jezdíme tak, abychom na Lučku byli kolem 0:00 z pátku na sobotu(když to "jede" tak i dřív) - max 5 aut před námi. Takže kolonu a zácpu jsem nezažil.
Re: Jeden řidič
21. 05. 2012 20:21
Hrvat Mishell-letos přes A.V loni jsem jel přes HU poprvé a naposled ve svém životě..:-)
Re: Jeden řidič
21. 05. 2012 23:31
radek24 - proč pak? Chyběly Ti kolony? thumbs up smiley

Já zase už nikdy přes A smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Jeden řidič
22. 05. 2012 17:54
Hrvat Mishell -to určo néé..Jen radši pojedu přes noc po dálnici,než někde v totální tmě samotinký okreskou uprostřed polí,kdy člověk neví vteřiny,kdy z té kukuřice něco vyletí na cestu..A opravdu-neměl jsem moc možnost to sledovat ale manželka říkala-že po těch příkopách té sražené zvěře bylo dost.A taky proto,že se ta cesta strašně táhne.Nejsem žádný závodník-kór,když vezu rodinu-ale celkem mě ty třicítky v obcích deptaly.Sice tady dost lidí psalo,že tu rychlost málo kdo dodržuje,ale já jsem nějak neměl odvahu,protože při mojí smůle by mne lapli za prvním rohem..smiling smileyA někde jsem slyšel,že srážka s maďarským policajtem je celkem maso..Tož asi tak.. yawning smiley
Re: Jeden řidič
22. 05. 2012 18:09
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:12).
Re: Jeden řidič
22. 05. 2012 19:36
Spíše koketuju s myšlenkou jet od nás-Příbor na Slovenskou Bytču,pak po dálnici Blava,Wien,Graz,Maribor,Zagreb atd..Než po naší D1..smoking smiley V loni jsem takto jel zpět,a pohoda..1100km 11,5hod. s pauzama..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (22. 05. 2012 19:39).
Re: Jeden řidič
23. 05. 2012 15:33
radek24 - a kdo říká, že musíš jet po 86tce? smiling smiley Podle toho, jak píšeš v příspěvku výš, že uvažuješ o Příboru, apod.. tak soudím, že jsi z okolí Ostravy, tak jako já.. takže klidně můžeš po dálnici.. smiling smiley a abych pravdu řekl, tak těch pár km zajíždka, po té dálnici, to nepoznáš smiling smiley Je to časově stejné, ne-li líp jak přes A..a krásně komfortní, s nulovým provozem, gord v noci smiling smiley

L.K. - to už je spíše o tom, zda Ti vyhovují okresky, či dálnice smiling smiley HU se dá krásně po dálnici projet za 3 hodky smiling smiley
eny
Re: Jeden řidič
23. 05. 2012 18:36
Zdravím ,taky vyjíždím z Příbora. Už jsem jel snad všemi směry-přes SK,HU,A. Volba přes Bytču a tam na dálnici není špatná,mi ale trochu vadí ,že se musím s naloženým autem táhnout přes ty vrchy a dědiny (auto nemám slabé :-) ). Letos najedu za Studénkou na D1,doklepu to do Brna a přes Mikulov ,Wídeň,Graz atd. Taky jezdíme na noc a tato cesta nám vyhovuje.
rrn
Re: Jeden řidič
25. 05. 2012 10:02
Letos to některým zkomplikovali u Znojma!angry smiley

My jezdíme přes Mikulov. D1 je hrozná jen mezi Vyškovem a Brnem, tak to prdnem na Kyjov a Břeclav. Změna neuškodí. Jestli nás to zdrží, tak přespím v kempu ve Štýrském Hradci. Je tam i koupaliště. Máme chuť se podívat na alpy, tak hurá na wilach. Řídím sám a přestávek děláme dost. Jídlo nevozíme, stavíme v městečkách na polívečky a pití -to je jasné doplňujem.

24.7. - JAZDÁÁÁ! (možná ráno-možná večer))

OV-Baška(Krk)
avatar Re: Jeden řidič
25. 05. 2012 10:58
Proč u Znojma?
Máš li na mysli objížďku u Dlouhé Brtice, tak ta je blíž u Jihlavy. A to podstatně!!
Jinak o komplikacích u Znojma mě nic nehlásili. Takže Znojmo v pohodě.
Re: Jeden řidič
27. 05. 2012 19:27
eny-taky zdravím!Ono to asi vyjde na stejno.Na tu Bytču si ty dědiny odbudu už zkraje cesty,a pak fičím durch až do HR.Navíc mám pocit,že ta slov. dálnice je proti D1 naprostý luxus..thumbs up smiley

Hrvat Mishell-No.A teď už mám v těch trasách hokej úplně..Pro maďarskou dálnici jednoznačně plus v tom,že odpadá AUT a SLO známka..confused smiley Podle mapy Trasa 1tongue sticking out smileyříbor-Zadar přes Blavu,Budapest 1102km...Trasa 2tongue sticking out smileyříbor-Zadar přes Blavu,Wídeň,Maribor 960km..Trasa3tongue sticking out smileyřes Brno,Mikulov,Wien,Maribor,Zagreb 920km.Vše po dálnicích,takže mýtné a známky:Trasa 1-1535kč na poplatcích,trasa2-1325kč,trasa3-2080kč obousměrně,desetidenní známky.Dalo by se ušetřit objezdem slovinské dálnice.Pak by to i s benzínem vyšlo takto:Trasa 1-6525kč,trasa 2-6235kč (se slovinskou známkou 7095kč),trasa 3-6260 (se slovinskou známkou 7120kč).Vše obousměrně.Rozdíl mezi nejlevnější trasou 1,a nejdražžší trasou 3 je nějakých vcelku "zanedbatelných"595kč.Takže asi budu losovat..:-))Kilometrově jsou všechny tři trasy taky téměř totožné,nejpohodlnější bude asi varianta na Bratislavu a pak po HU dálnici..Tož tak nějak jsem to zrachoval,snad to mám dobře.. :-) Jedeme na deset dní..
Re: Jeden řidič
27. 05. 2012 20:52
Taky jezdím pokaždé jedině mimo Pátky a Soboty a jedině přes HU a to tam i zpět a kolonu jsem vživotě nepotkal!Jsem z Přerova,takže jezdím na Sudoměřice,po staré do Blavy,Rajka,Jánossomorja-86,pak ale na Sárvár,Vasvár,Zalaeg.,Borsfa a starý Goričan.Absolutně nejlepší cesta a HU proletím za 2,5hod!Jinak vnoci je to nebezpečný s tou zvěří,pravda,loni jsem to zažil na vlastní,nikdenikdo,tacho 140 a v krajnici ohromnej jelen,naštěstí šel zpátky do lesa uff...
Re: Jeden řidič
27. 05. 2012 23:13
radek24 - jsem rád, že sis oproti jiným, to dal vše dokupy..a sepsal smiling smiley Chválím smiling smiley No, když si to vemeš, tak to přes HU je pohodlnější smiling smiley Najedeš v Ově, popřípadě za Příborem..a jedeš až do HR smiling smiley Je to pohodlné a časově rychlé, my děláme třeba Ova - Zadar za 10 hod.. smiling smiley A hl., nulový provoz, v noci smiling smiley a přes den, taky nic moc smiling smiley Jinak HU známka, platí 10 dní smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Jeden řidič
29. 05. 2012 13:39
mio123 napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Inak z vlastnej skúsenosti, keď som išiel sám,
> alebo prvý, nikdy som nemal problém s
> mikrospánkom, ale raz som išiel za známim a to som
> jednu chvíľu naozaj bojoval, kým sa objavilo prvé
> odmorište.


Presne tak, nie nič horšie než za niekým ísť a sledovať jeho dve červené svetlá, to je hotová hypnóza ako u Freuda pozeranie na ten točiaeye popping smileyci sa kruh so špirálou.
Re: Jeden řidič
29. 05. 2012 16:16
Dôležité sa prestriedať jeden v predu druhý vzadu a zas naopak. Ako v cyklistickom peletóne. A hlavne nelepiť sa na druhého.
Re: Jeden řidič
30. 05. 2012 18:35
No jasné ze prestriedať, len mňa to chytalo v priebehu 5-10 min, stale čumím na tie svetlá. Predsa len noc je noc. No na druhej strane zase som sa nechcel hrať na autíčka, stále sa navzájom predbiehať. Tak som začal viacej sledovať protismer a pozerať všade okolo (aj keď bola tma) len proste nečumieť pred seba na auto môjho predjazdca.


Inak už to tu niekto spomínal. Vždy keď idete dvaja a tobôž viacerí, musíte kvázi myslieť spoločne, taká nejaká symbióza a vzájomná predvídavosť a súhra vodičov.

Uvediem príklad ako to robím ja s otcom, robíme to úplne podvedome, nejako sme si sadli a vzájomne ladíme. Keď ideme po 86 HUN, tak sa často predbieha. Vždy však myslím na toho čo je za mnou, aby predbehol aj on a hlavne, ale aby videl, či môže ísť aj on. Ja to predbiehanie začnem vtedy, keď môžeme obaja a vždy predbiehací manéver ťahám v ľavom s blinkrom tak dlho dokiaľ sa dá (t.j. radím sa späť až keď sa tam zaraďuje otec za mnou, alebo vtedy, keď sa už pred mnou vynára auto v protismere, vtedy mu aj dávam už blinker späť, hoci sa ešte priamo späť ja neradím a on vie, že sa už niečo blíži) a tak otec za mnou vie, že stále môže ešte obiehať. Samozrejme pozor na odstup medzi vami, nejdeme nalepení za sebou, lebo to by druhý nevidel predo mňa plus pri mojom zaradení sa späť by na poslednú chvíľu zbadal, to čo som ja mohol vidieť a on nie. Jedným dycho však dodávam, že poriadne zvažujem kedy predbiehať a nerobíme to ako nejaké 100% pravidlo, aj ten druhý situáciu vždy zvažuje sám za seba a nejde slepo podľa naznačeného modelu.
Rovnako tak, keď sa blíži niekde odbočenie, oveľa skôr dávam znamenie o zmene smeru, aby bol čas pre druhého zareagovať, predsa len prvý má lepší výhľad.

Ale platí už tu povedané, mali by to byť zhruba rovnako skúsený vodiči. Smrteľná kombinácia je nejaký dravec a blázon s nedeľným alebo stačí len mestským šoférom.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (05. 06. 2012 09:03).
Re: Jeden řidič
04. 06. 2012 08:52
Mohu něco k původnímu tématu ?yawning smiley Nevím, dočetl-li tazatel až sem nebo to vzdal. I když je fakt, že většina rad byla už napsána. Já za sebe bych chtěl říct, že pokud mám řídit sám, a jedu třeba na noc, je nutné si uvědomit, jak zvládám být v noci vzhůru. Někdo je sova, někdo ne. Manželka usíná nejdéle ve 21h, takže nějaké večerní se dívání na televizi je u nás až na výjimky passé. Naopak spousta lidí pracuje na noční směny a je zvyklá nespat nebo aspoň jim to nedělá větší obtíže (můj případ).

Určitě budu opakovat dost příspěvků ze začátku vlákna, když napíšu, že při jakékoli známce únavy - přestávka. Já byl zvyklý na dlouhé noční přesuny v sousedství kolegy Floridy (+ asi 3 další státy), ale taky je to už pár let a za volantem se střídalo. Loni v HR po nasosání rad z Fóra za volantem poprvé...Nočních 1000 km nebyl nějaký větší problém, ale počasí jsme chytli mizerné - celou cestu hustě lilo. Takže původně plánované přestávky, kdy budeme bloudit tmavými zákoutími benzínek, vzaly za své. Jen jsem kdekoli vylezl z auta, stál jsem v potoce. Děti jsem vozil rovnou před dveře záchodů. Napůl zmoklému se mi odpočívat nijak nechtělo, tak jsem to ujel na tři krátké zastávky. Za slovinskými hranicemi, už v HR jsme se pokusili v autě i usnout, ale bylo jak v prádelně, skrz okna nebylo vidět ven.Chvilka klimatizace nepomohla...Po dvacetiminutovém rychlospánku, kdy i malé děti nechtěly v tom dusnu spát, jsem nastartoval a dojel až na místo. Zajímavé, že mnohem unavenější jsem byl z cesty zpět ve dne. Asi proto, že provoz byl daleko silnější, člověk musel více dbát na to, co se děje na silnici. D1 na závěr byla třešnička na dortu - nejen tankodrom, ale i spousta kamionů. Sice záložní řidič na sedadle spolujezce ve formě manželky, ale vzhledem k jejím zkušenostem za volantem "do Kauflandu a zpět" jsem měl obavy jí předat řízení. K tomu bych ještě podotknul, že při cestě tam v noci jsem jí na chvíli řídit nechal (na prázdné dálnici v A), ale po chvíli jsem se začal hrozně NUDIT, nebavilo mě to jen sedět, neuměl jsem si vůbec představit, že takto jen čučet na silnici budu další dvě, tři hodiny a po čtyřiceti minutách jsme se na můj popud znovu vyměnili.

Takže cesta dopadla dobře a to přeji i autorovi vlákna. Letos si to prubnu zase, snad už s těmi přestávkami.smoking smiley

P.S. Níže uvedená výčitka od Hradečáka "Já pán TVORSTVA, abych si schrupnul" - pokud to bylo myšleno na mě, zcela jasně píšu, že jsem nespal, sledoval jsem dění na (opravdu) prázdné dálnici. Mám to naučené z práce. Když "noční provoz" (nejen dopravní), tak ani na sekundu nezamhouřit oko. Pokud bych to udělal, jsem potom jak praštěný klackem po hlavě...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil ircavoj (05. 06. 2012 11:07).
Re: Jeden řidič
04. 06. 2012 18:56
I mně se jezdí v noci lépe a radostněji než ve dne. Možná je to tím, že je příjemnější počasí, není takové vedro ale myslím si také, že v noci není tolik stresových situací. Člověk je klidnější. To dělá také hodně. Jenže není vždy možnost se takto radovat.
ŽENA :
Pokud ale žena v roce běžně neřídí - nevím, asi bych ji volant nepůjčil s tím, že JÁ - pán tvorstva si na moment zdřimnu. Blbost, jsme zrovna tak zranitelní jako jsou ženy. A to mé zdřímnutí na sedadle spolujezdce může být osudné.
Osobně řídím stále sám. Žena má ŘP od r. 1977 a já od r. 1962 tedy jasně vítězím.Ne, moje paní neřídí ani zde v Čechách. Proto je to na mně abych se postaral. A nechce se mi tvrdit, že žena vedle mne spí. Jemná muzika , povídáme si, koukají po krajině, mají vzadu v opěrkách hlavy předních sedadel TV i video a já nevím co všechno. Konkrétně toto je ale nebere.

Dále chceme aby děcka - vnoučata viděla jak ten svět vypadá. Minulý rok jsme jeli na noc po mnoha letech a oni chtějí letos jet na den. Chtějí vidět jak vypadá cesta a okolí. Velmi rád jim to dopřeji.spinning smiley sticking its tongue out To je také důvod proč jezdíme na den.
A hlavně nespěcháme.
avatar Re: Jeden řidič
05. 06. 2012 08:49
Jízda v noci mne i manželce, která velice aktivně řídí nedělá vůbec žádné problémy. Do Chorvatska po mnoho letech kdy jsme jezdili vždy jen na noc tam i zpět jsme začali jezdit způsobem na den tam (odjezd ve 3:00 ráno) a na noc zpět (odjezd z Pelješace mezi 15:00-19:00). Musím říci, že tento způsob se nám zdá jako naprosto ideální. Oboje je krásné a nejsme o nic ochuzeni. Rozhodnutí kdy jet je hrozně individuální a má velice mnoho faktorů.
V každém případě chcete-li jet na noc, ale necítíte se na to (únava z příprav před odjezdem, mnoho práce se zabezpečením věcí v ČR před Vaším odjezdem aby vše po dobu Vaší nepřítomnosti v ČR fungovalo, ...) TAK SE NA ODJEZD RADĚJI VYKAŠLETE, nechte věci naložené v autě, jděte spát a vyražte až ráno! VĚŘTE, ŽE TO JE TO NEJLEPŠÍ CO MŮŽETE UDĚLAT!
Ještě jsem neslyšel, že by Chorvatsko někomu uteklo, ale životů na silnici již mnoho. Štastné rozhodnutí o době výjezdu a krásnou a pohodovou cestu.
Re: Jeden řidič
05. 06. 2012 09:57
Děkuji Ircavoj za přání a za příspěvek k tématu.smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: Jeden řidič
05. 06. 2012 10:59
k RadekK 05. 06. 2012 08:49

Myslím, že v druhém odstavci vyjádřeno něco, co je nadčasové a platí bez výjimky. Sám jezdím TAM vždy na noc, zpět se kochám..
V den odjezdu už nepracuju, leč vstanu v běžnou hodinu, popracuju nutné, naložím, jako šafář obejdu dům, letosi odvezu pesany do psího penzionu a okolo poledne si jdu lehnout a spím, pokud to jde.No, a když přijde anstezioložka z ordinace, ona v klidu poobědvá, převychová oplégry a můžeme vyrazit.
Neumím si představit, že bych ve tři ještě byů v prácí a v šest vyrážel na pouť...
Ten způsob aplikuju již několik let,je to den dovolené vyčerpaný navíc( teď už ne..), ale mně se to vyplácí.
Re: Jeden řidič
09. 06. 2012 00:37
To já to mám přesně naopak. V den odjezdu ještě do práce, ale spíš už jen vyčistit stůl. Tak v 15hod hurá domu, umýt okna(u autayawning smiley) a jdu chrnětsmoking smiley Tak kolem 18 vstávám, nanosím věci do auta, sprcha a hurá k moři.Řídím pravidelně sám a jedu to na jeden zátah s hodně přestávkama. Manželka a děti spí a já si pustím svoje hitovky a hezky(ale dlouho) si zpívámspinning smiley sticking its tongue out Při známce únavy zastávka, protažení. Ale já i tak často stavím, protože stejně jako někteří hodně piju tak i hodně zastavuji na WC. Manželka je sice výborná řidička, ale v cizině prostě odmítá řídit. A hlavně ... mě řídit baví. Všem šťastnou cestuthumbs up smiley
avatar Re: Jeden řidič
24. 06. 2012 10:56
Ahoj

zeptám se , kdo má zkušenosti s těmito tabletkami :

Guarana a nebo Caffit ???

A nebo co máte osvědčené.
???
bob
Re: Jeden řidič
24. 06. 2012 12:44
bioubi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj
>
> zeptám se , kdo má zkušenosti s těmito tabletkami
> :
>
> Guarana a nebo Caffit ???
>
> A nebo co máte osvědčené.
> ???
> bob


Ahoj, dle mé paní je caffit výborný,když má noční dvanácku tak sije bere.
avatar Re: Jeden řidič
24. 06. 2012 12:56
... s obojím mám zkušenost a špatnou ... ovšem svou blbostí ...
myslím, že se dá za celou cestu vzít postupně tak do 4 tablet, nebo bonbonů ... já jich někdy před 12 lety už z domu po slovinské hranice sežral v kombinaci cca 15 ... na parkingu za celnicí jsem vylezl z auta ... vibroval jsem jak týdenní štěně a minimálně půl hodiny jsem nebyl schopen sednou za volant ... co mi dělalo srdce ... takže opatrně ...
... co jsem na zkoušku vzal byl kyslíkový spray na asi 10 ... 15 nádechů ( prodávají v lékárnách ... ) a byl to někde ve 2/3 cesty velice příjemný pocit osvěžení na cca 2 ... 3 hodinky [www.oxyfit.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 06. 2012 13:30).
avatar Re: Jeden řidič
10. 12. 2012 12:26
to si vem radějí viagru, pokud ovšem máš tu možnost, nebo znamého doktora, záručeně také neusneš ,smiling smiley Ale k věcí, jezdím sám, jezdím rád a v nocí, ALE s věkem musím přiznát chce to víc a víc přestávek a dát si 20, noční jízda je vždy riskantní, ale ve dne po ujetých 1100 km to není o moc lepší.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.