Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 17:27
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:12).
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 18:13
Když jedu v noci,tak od druhé ranní do úsvitu odpočívám.A když tento odpočinek dodržim,tak jsem u moře ráno ready.

[smileys.smileycentral.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (20. 02. 2012 18:51).
avatar Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 18:48
L.K. zkus jet s písničkou kdy už tam budem zkusil jsem to jednou a od té doby jedině na noc a mám svůj klid
avatar Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 19:20
To stačí jet jen tady do Horní Dolní a tu písničku zná snad každej kdo má písklatasmiling smiley to já si pamatuju ,že bratr vždy usnul a bylo jedno zda byl den nebo noc,zato já jsem se vždy kochal jízdou nadruhou stranu on často blil velebnosti .
Na jeden zátah to sám neudělám stačí mě na hodku jen přimhouřit oči nespím jen klimbám a dávám odpočinout očím když druhá osoba (žena) řídí a po hodce zase jedu .
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 19:33
L.K.
To už tu byla ta doba, kdy soudruzi rozuměli všemu a bylo to vždy nejlíp tak jak řekli oni!

Jak jsem psal, jezdím na noc, se ženou se střídáme. Jen jednou jsme s dětmi jeli přez den a nikdy už více.
Byla to cesta zpět, slunce svítilo do oči, oči pálily, děti - „kdy už budeme doma„. K tomu, velký provoz. Už nikdy jsme si to nezopáknili. Už jen na noc. Osobně nejsem unavený k ránu, ale kolem 17-18hodiny večer. Mám tu výhodu, že žena je dobrý řidič, a já zas nejsem ješita který by ji za volant nepustil jen proto „že je to ženská„.
Jezdíme ve čtvrtek (nebo v pátek) ten den jdu do práce, vrátím se v poledne, jdu se prospat, vstanu kolem 17hod, navečeřim se , kouknu na net, zda-li nepřibyla uzavírka nebo nehoda a kolem 19 hod vyrážíme.Žádný spěch, cestou se stavíme třeba na Krce či Plitvicích a tam uděláme výlet, přespíme a druhý den jedeme na místo. Těch cca 900km první den si užíváme a každý rok se na ně těším.
Ale jak tu bylo popsáno, každý to má jinak, a je to štěstí, že vy vyrážíte jindy než my, alespoň se nepotkáváme cestou.
avatar Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 20:04
Co jezdíme po hlavní sezóně a bez dětí, vyrážíme ve čtyři ráno. Krátce po sedmé (po natankování a kafi ve Znojmě) projedeme Hatě, v Ilzu si oběhnu bankomat na eura a pekárnu, kde nám udělají obložené housky na počkání, ty přijdou k chuti až na některém odmorišti v Chorvatsku. Celkem takto pauzírujeme za cestu pětkrát až šestkrát.
Do Neumu dojedeme kolem osmé večer, lehce doplníme zásoby, ať ráno nemusíme do krámu, dotankujeme a v Žuljaně jsme po deváté večer.
Zpět odjíždíme později, kolem sedmé ráno, zastavíme u některého ze stánků u Opuzenu (tou dobou jich tam už není moc), a jedeme podobně dlouhými přískoky domů. Navíc je ještě zastávka ve Štýrsku na žížek, takže doma jsme po půlnoci.
Ale to už jsem tu někde popsal.
Příště bych, namlsán filmečky od Midaxe, zase chtěl jet z Karlovce po staré (a dálnici použít až z Šestanovce), ale na to si budeme muset aspoň tak o hodinku dvě přivstat... ale třeba mě to přejde, jestli s sebou zase povezeme stopaře do Opuzenu, jako loni...
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 20:28
L.K. [ Soukromá zpráva ]
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 17:27 Datum registrace: 5 roky (let) nazpět
Příspěvků: 633
Mně to zajímavé nepřijde, naopak je to logické a pro tělo normální. Jen kaskadér vyráží na noc, aby byl ráno grogy u moře (a to nemluvím o tom, že kolikrát ještě veze malé děti), je to proti přírodě.


Přečtěte si ještě jednou, co jsme napsal a třeba to pochopíte. - Každý to zvládá jinak. Vy bude te možná při noční jízdě kaskadér. Já budu kaskadér, když pojedu přes den.
Anonymní uživatel
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 20:47
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:51).
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 20:56
Ahoj cestovatelé, když dovolíte.
Do Žuljany pojedem letos po desáté (pevně věřím) vždy vyrážíme kolem čtvrté odpoledne první týden v září.
Vzledem k tomu, že je po sezoně není rozhodující den v týdnu. Na silnicích je větsinou volněji anebo máme štěstí.
Za ty roky nebyl větší zádrhel co se týče front na hranicích a mýtnicích.
S manželkou se střídáme v hlídání auta při návštěvě toalet - žena je neřidič což mě nevadí.
Když na mě přijde klapka zdřímnu, většinou kolem druhé třetí ráno.
Snažím se jíst málo a hlavně ovoce, k pití vodu a kefe v termovce- moc to nechutná, ale mám
dojem, že to pomáhá udržet tělo v pohotovosti. Hlavní co pomáhá je dobrá nálada na palubě.
O tu se postatará obsluha přehrávače, hodně posloucháme mluvená slovo.
Při cestě zpět jezdíme přes den abychom cosi viděli, ale po dálnici toho k vidění moc není, ale zato slušný záchody
a to se o našich dálnicích říct nedá. Rekordy netrhám ty potří do sportu!

Šťastnou cestu D.
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 21:49
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:11).
avatar Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 22:05
Taky jsme jezdívali na noc, Vídeň kolem šesté až osmé večerní, Macelj kolem půlnoci, jen jsme od Štýrska až k Peručku jezeru (plus mínus něco, podle toho, kde a jak dlouho jsme si schrupli) nic neviděli. Jen to střídání bílá - šedá - bílá - šedá....
Řídím sám a řídím rád, rádio to jistí, případně nějaká ta kazeta.
Momochodem: všimli jste si, že ta bílá vodorovného značení mimo hranice naší republiky je doopravdy bílá a že je vidět?
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 23:22
L.K.
„Jen kaskadér vyráží na noc...„(tvá slova)
S těmi soudruhy... jsem jen chtěl říci, že jim taky chyběla tolerance pro počínání druhých a odsuzovali všechny kdo dělali něco jináč.
Nikdy bych nenapsal, že je někdo blázen, když jede v té největší výhni a dopravní špičce na dovolenou. Prostě je to každého věc, jak se mu jezdí nejlépe. Ty jezdíš rád za slunce, já raději za tmy tak prosím nehodnoť mne jako kaskadéra. Více tolerance k názorům jiných.
Šťastnou cestu.
Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 06:20
Cesta tam na noc. Spátky přes den. Tak to jezdím již od roku 1993.
Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 06:38
Ještě bych chtěl jen doplnit. Je opravdu rozdíl v jakém autě na letní dovolenou cestujete. Dříve jsme s rodiči jezdívali škodou forman, felícií, zkrátka auty, kde nebyla klimatizace. A to je přesně to co v nemalé míře rozhoduje o bezpečné jízdě (bráno z hlediska únavy). Dodnes si pamatuju jak jsme cestovali na Istrii, což je nic oproti cestě na Hvar. Byli jsme totálně vyřízení, dva dny jsme se z té cesty zpamatovávali... Určitě někdo namítne, že nebyla dálnice - jasně, že nebyla, ale Istrie je fakt kousek yawning smiley. Dnes, kdy je klimatizace téměř standardem pro nově pořizované auto (minimálně manuání) je cesta v naprosto jiné dimenzi. Jak jsem psal vyrážím v 5:00, kolem 6:00 jsem už v Rakousku a začíná krásné svítání... Celý den brázdíme dálnice, sledujeme úžasné výhledy v Rakousku, Slovinsku (objížďka s rozmácenou silnicí je vykoupena krásnou přírodou), apod. A navečer dorazíme do cíle. Nebudu tady lhát, že se cítím v pohodě - neunavený. Únavu cítím, ale rozhodně po vyspání druhý den nevím, že jsem den před tím ujel 1100km (a sám)...
Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 06:54
Jo a termín dovolené máme vždy konec srpna - první týden v září... A snažíme se, aby den odjezdu nebyl o víkendu, ale někdy v půlce týdne... Neznám zácpy, kolony, popojíždění (což řidiče taky dost unavuje)...
Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 09:42
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:11).
avatar Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 13:13
Mára napsal(a):

> Jezdíme ve čtvrtek (nebo v pátek) ten den jdu do
> práce, vrátím se v poledne, jdu se prospat, vstanu
> kolem 17hod, navečeřim se , kouknu na net, zda-li
> nepřibyla uzavírka nebo nehoda a kolem 19 hod
> vyrážíme.Žádný spěch, cestou se stavíme třeba na
> Krce či Plitvicích a tam uděláme výlet, přespíme a
> druhý den jedeme na místo. Těch cca 900km první
> den si užíváme a každý rok se na ně těším.

Máro chceš říct, že se ubytováváte někdy okolo půlnoci ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 18:36
Né,to opravdu né:-)
Za 5 hodin 900km tedy Praha - Krka neujedu.Takže loni jsme Sluni byli po 9hodině ráno.Jak jsi Isekone,prosimtě přišel na to, že mám letadlo? Já to nikde nepsal 900-1000km za 13-14hodin, s několika zastávkama, 4x čerpání LPG,když extra nikam nespěcháš, objíždíš SLO dálnici, dodržuješ max povolené rychlosti - to je pro mne pohodová jízda.
Připouštím, vyrážíme možná ne v 19hodin ale až ve 20hod :-)
Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 19:01
hill mi mluví z duše, taky rád jedu v noci když je tak pěkně vidět vodorovný značení (proč není u nás ?? angry smiley), a protože mám od vánoc nový autíčko s natáčecími bixenony, pojedu na pohodu a budu si tu cestu vyloženě požitkářsky užívat. po obědě si dám šlofíka, večer cca 18 odjezd od svatého kopečku a nad ránem brela . . . každému přeji, co mu vyhovuje, myslím, že je zbytečný někoho kritizovat, nebo vnucovat názor, cesta přes den, pokud jsou vyšší teploty není taky bůhví jakej zázrak, někdo zase hůř vidí v noci atd, atd. hlavně ať se toho všichni ve zdraví dočkáme hot smiley
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 06:09
To mirek12: Kdo tady co vnucuje? Všichni včetně tebe napsali jak jim to vyhovuje a důvody proč jim nevyhovuje jiná varianta. Myslím, že je tu dost informací pro toho, kdo ještě sám takovou vzdálenost nejel. A o to tady jde.
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 10:06
pro Martin 77- možná, že nikdo tu nikomu nic nevnucuje(to je úhel pohledu), ale odsuzuje ty kteří dělají něco jinak než on, stačí se podívat úplně nahoru této stránky(č.4), kde jsme my co jezdíme v noci nazýváni ,,kaskadéry co dělají něco proti přírodě,,.To asi myslil mirek12.
A přitom by stačilo jen trochu tolerance a uznání, že každému vyhovuje něco jiného, a že každý jsme od přírody jiný. Co je na tom zvláštního? Já nevím, mě se to zdá přirozené a normální.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (22. 02. 2012 10:10).
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 11:04
To Mára: Já se ale ani v nejmenším nezmínil o odsuzování... Psal jsem o vnucování. Každý si napsal jak to dělá včetně tebe či mirka12. O tom jsem psal. Co je odsouzení hodné jsou ti co jezdí bez bezpečnostních přestávek, nonstop, protože ohrožují ostatní. V jakou dobu jedu či nejedu, to je každého věc. Ju?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (22. 02. 2012 11:12).
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 13:58
Naprostý souhlas, já taky nepsal o tom cos napsal ty, že někoho odsuzuješ, ale o úplně prvním co je napsáno na této stránce.
Rozhodně bezpečně - a je jen na každém, zda-li se mu zdá bezpečnější jet za tmy, či světle, za horka kdy teplota dálnice dosahuje třeba 40°C i více nebo v noci, kdy teplota je kolem 18°C, tehdy kdy je malý provoz, nebo když se táhnou štrůdly aut. Prostě je to na rozhodnutí každého.
I já souhlasím, že cesta má být zábava, a tak není pro mne problém zastavit svým dvou synům když se v 7 ráno probudí na odpočívadle a u kafe je pozorovat jak jezdí na klouzačce nebo se houpou na houpačče.
Proto mi běžně cesta trvá 15 hodin, ta první, když žena toho menšího musela přebalovat a kojit tak nám dokonce z Prahy do Šibeniku trvala 17 hodin(podotýkám jezdíme v červnu a z 6ti našich cest jsme chytili jen dvě asi 10 minutové zácpy).
V noci jezdím právě s ohledem na své dva potomky, i pro ně je cesta příjemná když z ní 7-8 hodin prospí, 3 hodiny si pohrají někde na dětském hřišti a podobně.
Už několikrát jsem tu četl od těch co jezdí den - že my co jezdíme noc jsme kaskadéři a hazardéři. Naopak od nás nočních jezců tu jen čtu jak se proti tomu bráníme a uvádíme argumenty v čem má noc výhodu nad dnem. Zkus tu pohledat, zda-li tu někdo napsal něco nelichotivého o těch co jezdí na den.( tím se jen snažím osvětlit výše zmiňované - já vím ty patříš mezi ty tolerantnější pisatele).

Moc mluvím, já vím, ale nemám rád černobílý svět a jednoduché odsudky. Líbí se mi když tu někdo napíše, že dříve jezdil v noci právě kvůli dětem , dnes jezdí den, protože už je starší(rozumnější :-)) unavenější, třeba hůře vidí. Proč ne, ten člověk si to také zkusil a ví o čem mluví.
Hlavní je jet tak jak to komu vyhovuje, být odpočatý, odpočívat cestou, nepřepínat se a být v pohodě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (22. 02. 2012 14:02).
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 15:55
Máro, hezky napsaný. Zpět bych taky jezdil na noc, jenže problém je s tím, že člověk musí z app vypadnout do nějaké hodiny a pak bloumat až do večera okolo? Tak jedu ráno a jsem z toho otrávenej ještě dvy dny po příjezdu domů. Už jenom to, že vidím silnici do velké dálky, do které musím dojet, a když tam dojedu, opakuje se to. V noci nevidím moc daleko a cesta mi rychleji uteče. Ani se mi při zastávce nechce ven z auta, při představě, že lezu z nějakých 22stupňů v autě do 30 a více venku ve stínu na rozpálené parkoviště.
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 17:17
Kamarádi moji, ono je to pro Vás těžké. Jste limitováni časem.
Já s rodinou nikoliv. V loni jsme poprvé jeli tak na "knop" Hoch měl ještě v sobotu tenis a tak jsme jeli na noc. A vůbec mi to nevadilo. Jinak jedeme vždy ve středu a stavíme se u příbuzných - tam přespíme a potom jedeme až do Gradacu. Tam také někde přespíme - a v sobotu nastoupíme na pobyt. No a další sobotu končíme a tak jsme pak někde zase na dva - tři dny a opět jedeme opět dáme malou chrupku u příbuzných buď na Viru kde mají vikendicu nebo u nich doma. A podle toho jak rodiče čekají netrpělivě na vnoučátka, tak se podle toho zařídíme.
S holkama je to to samé. Jen jednou jsme byli s vnučkou na 14 dní na penzionu NEPTUN v Gradacu a také to šlo. Byli jsme mimo 3 týdny. a holka se již těšila na rodiče a setřičku.
Takže to je asi zásadní rozdíl mezi mnou a Vámi všemi ostatními.Ale nebojte se přátelé, myslím si, že na mne nemůže nikdo nadávat že zdržuji provoz nebo něco takového. Klobouk nenosím, plato vajec pod zadním sklem také ne. Osobně se řídím podle toho jak se momentálně cítím. Později by mohlo být pozdě. Někdy skutečně stačí malinko - i 10 min si zdřimnout. Věřte mi to. Jakákoliv Cola a jiné životabudiče nejsou k ničemu. To si každý pouze vsugeruje ......jó je mi hej, nechce se mi spát, dal jsem si kafe a hotovo. Já tomu prostě nevěřím. Když je člověk unavený, tak si dá šlofíka a ne kafe. Já vím že to je těžké, ale únava nejde naplánovat a naopak. Prostě nám zbývá nefrajeřit, být rozumný a jet tak abychom dojeli všichni v pořádku. 1180 km jsem jel 14 a půl hodiny. No nic světoborného. Průměr cca 82 - na nic. Ale jsem spokojen. Od tří hodin jako L.K.
L.K. [ Soukromá zpráva ]
Re: Jeden řidič
21. 02. 2012 09:42 Příspěvků: 635

V noci bych neviděl třeba tohle:

I proto raději jezdím ve dne. Ale když nic jiného nezbylo ?drinking smiley
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 17:51
Mám to stejně jako Zahájskej, jen jednou jsem jel den a řekli jsme si s ženou-už nikdy.Že se děti nudili a tudíž zlobili, ale přesně už jsem chtěl bejt doma, na zastávkách jsem ani nechtěl z auta, v autě těch 22 a venku hroznejch 32°C. Prostě spěchat se mi chtělo při dení jízdě, v noci je to pro mne pohoda s mnohem menším stresem.
avatar Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 18:29
no, teď volím den a samozřejmě tehdy, kdy vím, že nebudou návaly....těch cest na noc, když od večera celou cestu pršelo a mnohokrát byla mlha jsem zažil dost a dost....a bylo jedno, že jsou krásně viditelné bílé čáry na cestě....domnívám se, že, když jedu přes den i ve zvýšeném provozu, tak se na místo dostanu rychleji - když to chci valit...ale je to jen můj názor, přibývajíci věk také dělá své a haranti jsou již dospělí, takže odpadá starost aby se vyspinkali.... smoking smiley
Re: Jeden řidič
22. 02. 2012 18:32
Jedna veliká pravda je ,že každý z nás je zvyklý jezdit cestu k moři podle toho jak je zvyklý.Staré přísloví říká:Někdo má rád holky jiný vdolky.
Osobně mám radši cestu přes den, ale nedělá mi problém ani cesta v noci.Po moji první cestě do Chorvatska, kterou jsem jel v noci za stalého deště až do Pakoštane ,jsem se rozhodl pro jízdu ve dne.Děti mám už velké takže je od nich klid a můžu se kochat přírodou.Možná mám rekord v cestě na dovolenou, ale jedu do Zaostrogu 24 hodin. Po cestě se v klidu v noci vyspím a odpočatý přijedu k moři. Cestu domů jedu 12hodin.
Osobně si myslím že není až tak důležité kdo jezdí v noci a kdo ve dne, důležité je aby jsme se všichni vrátili od moře ve zdraví a bez dopravní nehody, a zdělilisi své zažitky se svýma rodinama a trochu podiskutovali i zde na tomto FORU
avatar Re: Jeden řidič
23. 02. 2012 07:14
Jezdim na noc už roky, nestřídám se a jako kaskadér se rozhodně necejtim.
avatar Re: Jeden řidič
23. 02. 2012 10:10
Muže se stát ...(ale to se asi nestane) ,že bych náhodou vyjel ráno třeba okolo 3-4 h.ranní do H.R.v sobotu a budu potkávat ty kaskadéry..(.mezi ně se řadim i já) ... co dojíždí z H.R. domu a chtělo by se jim spinkat ... s nimy bych se já potkat nechtěl .....protože obě cesty jezdim na noc. Den odjezdu z H.R. nikde nebloumám ,netrpělivě připraven na odjezd.. celý den se proválím ,prospim ,na pláži a se západem slunka v pohodě zapřahám koně domu.
Jedna vyjimka tu je ..nedělní ráno Poreč obloha šedá ,začíná pršet ,takže ne večer ,ale 8. h .ráno odjezd domu.Tady dávám... L.K.... ZA PRAVDU pohodová
nedělní jízda SKORO jsem jel sám Poreč---D.Dvořiště asi 660 km .... (od Koperu ) ... vše po dálnici zhruba za 7.hodin.

Vyjíždím tak ,abych byl po ránu už na pláži a odjíždím domu na noc abych využil i posledni den u moře ...Schimi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 86
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.