Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 05. 2014 21:37
Nevím jakou přidanou hodnotu pro tebe má přeprodej dálniční známky. To jako ti umyjí okno v autě a nalepí dálniční známku za ty peníze? Téma je o dálniční známce tak nevím co do toho motáš službu jakou je dovoz a smontování sekačky.
Nikdy to nebudo ono dokud ze sebe necháme dělat blbce.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (05. 05. 2014 21:39).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 08:11
ivos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prodával jsem dálniční známky asi 7let takže o
> maržích vím svý a dost přesně, tady to není o tom
> jestli chci vidělat nebo nechci, ale je to prostě
> služba motoristům, jak už jsem psal, dálniční
> známka je u nás vedená jako cenina, né jako
> obyčejné zboží, a měla by se prodávat za takovou
> cenu jak si ji ten který stát nacenil,
Matláš dvě věci do sebe. Jedna věc jsou český ceniny (kolky, známky poštovní, dálniční ...) a druhá jsou ceniny jiných států.

je to to
> stejný jako kdyby jste si šli koupit 100korunový
> kolek a prodejce po nás chtěl 140,- protože chce
> mít velkou marži a chce vidělat, což je asi
> nesmysl, že!!!
Pokud to bude kolek Ghany, tak mi přirážka 40% přijde naprosto přiměřená, nebo spíš nízká

> A pokud prodávají v jiných Evropských státech cizí
> dál. známky za správné ceny a u nás si na tom
> prodejci mastí, tak je asi tady něco špatně!!!
Když jsi tak zkušený prodejce, tak jak pokryješ riziko změny kurzu? Jsem zvědavý na tvou odpověď.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 08:51
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> > ivos napsal(a):
> >--------------------------------------------------
> > dálniční známka je u nás vedená jako cenina, né jako
> > obyčejné zboží, a měla by se prodávat za takovou
> > cenu jak si ji ten který stát nacenil,

> Matláš dvě věci do sebe. Jedna věc jsou český
> ceniny (kolky, známky poštovní, dálniční ...) a
> druhá jsou ceniny jiných států.


Já to opravdu nechápu.eye popping smiley Jak je tedy možné, že např. rakouskou známku koupím na Slovensku za stejnou cenu jako v Rakousku a slovinskou známku v Rakousku za stejnou cenu jako ve Slovinsku. sad smiley
Hlavně mi nepiš, že u nás je to dáno tím, že naši prodejci si tímto rozdílem kryjí riziko změny kurzu. yawning smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 08:55
Už toho nechte. Cena je vždy taková, jakou zákazník akceptuje. Pokud bude někdo kupovat dálniční známky A a SLO o 50% dražší, tak je bude samozřejmě i někdo prodávat. Prostě pokud je poptávka, bude i nabídka.
Abych se vrátil ke známkám. A známku kupuji v UAMK, vždy dvě na sebe navazující. Nalepím doma a nemusím na to myslet. A právě proto, že jsem na to už pak nemyslel, jsem na A dálnici při cestě zpět za jízdy trhal starou známku a lepil novou, zapoměl jsem známky přelepit a trklo mě to až po hezkých pár desítek kilometrech. Naštěstí pánové v uniformách měli asi pauzu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 09:33
učitelka napsal(a):

> Hlavně mi nepiš, že u nás je to dáno tím, že naši
> prodejci si tímto rozdílem kryjí riziko změny
> kurzu. yawning smiley


Proč bych to nenapsal, je to určitě jedna z položek, kterou si prodejce k ceně narazit musí.....
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 09:46
Může mi tedy někdo jiný vysvětlit (od Dejffa se asi odpovědi nedočkám), jak to je s prodejem cenin jiných států ? Jak je možné, že např. rakouskou známku koupím na Slovensku za stejnou cenu jako v Rakousku a slovinskou známku v Rakousku za stejnou cenu jako ve Slovinsku ?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 09:51
V Dolním Dvořišti je cena 265Kč, v tom případě je kurz 31.176. Tomu se říká "dobrá rezerva kurzu". Taky jeden příklad proč kupovat až za hranicemí.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 10:09
Paní Učitelka:
Jestliže dva státy mají stejnou měnu, tak proč by nemohli mít stejné ceny? To je předci jasné. A dále bych se fakt o tom už nebavil. Ale rozhodně bych nenazýval zlodějem někoho kdo něco nabídne k prodeji, co jiný akceptuje a chce. Dokud bude poptávka, tak vyvolá nabídku. Až to lidem přijde zbytečné tak to ti prodejci buď zlevní a nebo nebudou nabízet.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 11:04
učitelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Může mi tedy někdo jiný vysvětlit (od Dejffa se
> asi odpovědi nedočkám), jak to je s prodejem cenin
> jiných států ? Jak je možné, že např. rakouskou
> známku koupím na Slovensku za stejnou cenu jako v
> Rakousku a slovinskou známku v Rakousku za stejnou
> cenu jako ve Slovinsku ?


Já myslel, že jen reješ. Vždyť je to jasný.Nařízení za kolik se ceniny mají prodávat platí pouze na území daného státu. Na Slovensku se jim zdá jako dobrý marketingový tah prodávat Rakouský známky bez přirážky a u nás na tom prostě chtějí něco trhnout.
To je jako by ses ptala, jak je možný, že v Německu se na drtivé většině benzinek za použití WC platí a v Rakousku ne.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2014 17:17
Ano, určitě je lepší kupovat známky, ale nejen známky v zemích kde to je pro vás nejjednodušší a nejlevnější.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 05. 2014 14:55
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdavím,neviem aké matrice máte na mysli.Predávajú
> sa e-matrice cez internet.Zakúpiť si ju môžete tu
> [www.autopalyamatrica.hu] stačí sa
> registrovať.Zvládnete to s google prekladačom.Keď
> som to zvládla aj ja,hocikto určite. Len si na
> konci vytlačíte potvrdenku.Príde Vám ešte aj na
> email.Dá sa to aj cez SMS,ale nato nemám odvahu,na
> koľko viem po Maďarsky tak akurát tešik.

Pozeral som to na nete, ale tam v tej maďarčine je to riadne divoké yawning smiley v minulosti som kupoval v Maďarsku v Rétságu, čo je asi 20km od Šiah... vlani som si dal kúpiť známemu, ktorý išiel krátky čas pred mojou dovolenkou do Budapešti - kúpil mi v Šahách a preto som zistil, že tam majú 5eurovú maržu... cestou späť som nakoniec kupoval na M1 na jednej pumpe v Maďarsku ešte známku pre rodičov...tam bola za tú bežnú cenu, tento rok budem kupovať v Komárome na pumpe.

V roku 2012 sme šli do Umagu, išli sme cez Rakúsko a celé Slovinsko - vyplatila sa mesačná známka v Slovinsku, ktorú som spolu s Rakúskou kúpil na diaľničnom prechode Kittsee - aj na slovenskej D2 na pumpách predávajú rakúske známky bez marže, napríklad v B. Bystrici predávajú v jednej cestovke rakúske známky bez marže... ja osobne by som dobrovoľne maržu predajcovi neplatil - načo? keď je možné tie známky slobodne bez problémov kúpiť v tom konkrétnom štáte - maďarsko na každej pumpe, rakúsko detto... slovinci na diaľničnom prechode z rakúska Šentilj non stop predávajú známky... no jedine, žeby práve tie známky mali vypredané, ale to sa môže stať akurát asi iba na Slovensku.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 05. 2014 16:39
Prosím vás ,aké divoké,chce to vybrať druh známky,druh auta/motorku, 10 dňovú,mesačnú,zadáte dátum od kedy chcete známku používať. ,ŠPZ, meno na koho je auto a to je všetko prejdete na platbu,vyberiete kartu. Divoké je to,ak žiadate poslať faktúru.Ale to som nerobila.Hore uvedené kolonky pekne prekladač na googli poprekladá a druhý raz už je to rutina.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 05. 2014 16:44
Viera - souhlasím je to snadné a hlavně rychlé. Já to kupoval loni ráno před odjezdem. Vytisknul jsem si tu e-vignette co mě přišla do emaiu a vyrazil.
Kdo to nezvládne Maďarsky s překladačem může tady Anglicky nakoupit všechny dálniční známky on-line. Známky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (07. 05. 2014 16:48).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 05. 2014 20:16
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anglicky nakoupit všechny dálniční známky on-line.
> [url=https://www.tolltickets.com/default.aspx?lang
> =en-GB&mnu=c]Známky[/url]
...a dá sa tam platiť cez PayPal.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 05. 2014 20:27
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Viera - souhlasím je to snadné a hlavně rychlé. Já
> to kupoval loni ráno před odjezdem. Vytisknul jsem
> si tu e-vignette co mě přišla do emaiu a vyrazil.
> Kdo to nezvládne Maďarsky s překladačem může tady
> Anglicky nakoupit všechny dálniční známky on-line.
> [url=https://www.tolltickets.com/default.aspx?lang
> =en-GB&mnu=c]Známky[/url]


Ale kolik bude doprava?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 05. 2014 20:31
Na Maďarskou je to zdarma tam ti pošlou pouze potvrzení emailem. Jinak poštovný je 2,50 € na známky. Posílají to doporučeně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (07. 05. 2014 20:33).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 05. 2014 22:32
Tak ako píše Petr70, zaplatíš to kartou a za pár sekund to máš. Po platbe sa zobrazí celé to potvrdenie a dá sa vytlačiť, hneď ti to isté pošlú na email,ktorý si si tam zadal.Potvrdenie si /pre istotu /vytlačíš a hneď môžeš cestovať.Preto sa to volá evigneta-nikam sa nelepí nič.ŠPZ je v systéme.Ak by sa niečo pokazilo máš vytlačené potvrdenie,čo sa akceptuje.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 08:51
Som si to celé pozrel tú maďarskú matricu, google prekladač ma dostal až k možnosti platby - vy ste to ako platili? prevodom? lebo mne tam vyhodilo iban a iné veci... v rámci platby SEPA sa dá poslať platba aj v HUF? či ste to posielali v eurách? ako budú vedieť od koho im prišla platba, ked to urobím prevodom?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 09:15
Já platil kartou abych to měl okamžitě a bez poplatku bance za platbu do zahraničí. Předpokládám,že při platbě převodem to vygeneruje variabilní symbol a ten přiřadí platbu k tvojí objednávce. Navíc se jim zobrazí i jméno majitele účtu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (08. 05. 2014 09:18).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 09:22
Přes IBAN rozhodně ne... u nás je tento převod za minimálně cca 200-250 CZK... předpokládám, že to budete mít podobné.
Také doporučuji platbu kartou, žádné další poplatky za konverzi měny a platba kurzem střed smoking smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 09:28
Musíš si vybrať platbu kartou, je to na ďalšej strane,ako vyplníš špz a dátumy.Tam zaklikneš prvú ponuku : Fizetési mód választás
Bankkártya,potom pod platbami odklikni že rozumieš a súhlasíš s podmienkami. Az adatok helyesek, megértettem és elfogadom a felhasználási feltételeket dáš ďalej,zobrazí sa ti akoby karta zpredu a zo zadu tu sú políčka,tie vyplníš.Nezabudni zadať oficiálny názov banky,ktorá kartu vydala je to nad kartami v pravo.Ak ti to nepôjde,napíš do emailu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Viera (08. 05. 2014 10:53).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 09:43
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přes IBAN rozhodně ne... u nás je tento převod za
> minimálně cca 200-250 CZK... předpokládám, že to
> budete mít podobné.
> Také doporučuji platbu kartou, žádné další
> poplatky za konverzi měny a platba kurzem střed
> smoking smiley


Platba kurzem střed to sice nebude,tu pokud vím dává už jenom CitiBank +1%, ale deviza prodej. Ale i tak ten poplatek je nehoráznéj a je to skoro 100% ceny známky.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (08. 05. 2014 09:45).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 10:45
jj, máš pravdu, ono je to opravdu trochu složitější a těch faktorů do celé transakce vstupuje celkem dost, zjednodušeně ta platba kartou probíhá nějak takto::
platba nákupu v obchodu – banka obchodníka (zúčtovací měna banky) – kurz karetní společnosti (kon­verze střed) – banka držitele karty (zúčtovací měna banky) – stržení platby z účtu držitele karty

Z nostro účtu banky je stržena cena deviza-střed, ale asi si česká banka opravdu ještě přimastí za kurz deviza-prodej... a asi i ten x-% příplatek sad smiley Se přiznám, že jsem asi ubral z ostražitosti....

petr70, díky za podnět.... třeba je opět čas změnit banku grinning smiley

Mimochodem, když už jsme u těch plateb, tak bacha na volbu metody přepočtu kurzu při platbě přes PayPal... pokud využíváte
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 10:58
Ja mám pre takéto účely platby kartou Zuno banku. Poplatky sú nulové,kurz stred.Platím tak i ENC.Tiež je rozdiel v službách jednotl.bánk kreditka, deb.karta. Najlepšie ak sa spýtaš vo svojej banke. Momentálne som platbu kartou inej banky neskúšala.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 11:20
U debetních karet účtují všechny banky středový kurz, nejde to ani jinak. A bez poplatků. Banka nemůže žádný poplatek účtovat.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 11:52
MotoMoto - nechci ti brát iluze,ale není banka která dává zahraniční platbu jako čistý kurzový střed. Všechny banky dávají při platbě kartou kurz deviza prodej a to ještě né v den provedení platby,ale v den zaúčtování. Dokonce už ani kreditky které měly kurz asociace bez navýšení od banky už NEJSOU. Prostě a jasně DEVIZA PRODEJ. Je to o něco horší než střed.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 12:33
No když si to myslíš tak si to mysli, já Ti to brát nebudu.
U mojí banky respektive u bank které používám to je jinak
při placení kartou v zahraničí dosáhnete výhodnějšího kurzu a neplatíte poplatky,
smileys with beer

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 12:35
No,najlepšie sa je informovať na stránke banky,alebo priamo na pobočke.Moja skúsenosť:platba kartou v zahraničí /Chorvatsko/ cca 2700€ -kurzom nákup devízi a ku tomu +2% za platbu kartou.Viete si predstaviť môj pohľad na výpis z účtu na konci mesiaca?Okamžite som s tou bankou skončila. Teraz mám inú banku + na platby cez net ako píšem Zuno. Mala som ČSOB rozmýšľala som nad Mbank si tiež strha za platby kartou v zahraničí 2% Obe banky boli VISA karty/normálne,nie debetné a ani cred./ Tvrdili v banke,že si to strha VISA spoločnosť,ale pri dotaze na inú banku a Visa,nestrhajú nič.Tak je to pekný oblbovák na ľudí.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 12:37
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No když si to myslíš tak si to mysli, já Ti to
> brát nebudu.
> U mojí banky respektive u bank které používám to
> je jinak
> při placení kartou v zahraničí dosáhnete
> výhodnějšího kurzu a neplatíte poplatky,
> smileys with beer


Napiš jakou máš banku. O poplatkách nikdo nic nepsal.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 05. 2014 12:46
ČSOB třeba, ale i jiné. A mohu to klidně doložit z výpisů.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.