Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
20. 06. 2022 13:05
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kabinet302 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Ve všech normálních státech se dá okamžitě po
> > projetí hranice sjet na nezpoplatněné okresky,
>
>
> Není pravda.

Psal, o NORMÁLNÍCH státech... Já bych souhlasil thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
20. 06. 2022 15:21
Já bych rád věděl, keré státy jsou tedy normální. ČR, SR, HU ani AT to nejsou.
Zpoplatnění rychlostní komunikace v Rakousku
20. 06. 2022 20:07
Zdravím, nevím, zda už se tato problematika zde probírala, ale je stále aktuální. Po období coronaviru spousty našich řidičů vyráží do Chorvatska za mořem a sluníčkem přes Znojmo a Hatě. Jak to prosím vypadá s nově postaveným úsekem rychlostní komunikace S3, E 59 z Guntersdorfu do Hollabrunu, je už také zpoplatněn dálniční známkou??? Kde na cestě nejlépe koupit tuto známku???? Díky za všechny
JAVI
Re: Zpoplatnění rychlostní komunikace v Rakousku
20. 06. 2022 20:16
Pokud vím, jel jsem tam v březnu. Nevšiml jsem si, že by zpoplatněná být neměla. Známku jsem měl. Neumím poradit jinak, že ať se podíváš na Asfinag.at, kde tuto informaci určitě nalezneš.
Re: Zpoplatnění rychlostní komunikace v Rakousku
20. 06. 2022 20:33
S3 je pravděpodobně zpoplatněná celá už od Guntersdorfu.
Směrem od Znojma nikde známku nekoupíš. Jedině ještě v čechách s nějakým příplatkem. Ve Znojmě na pumpách ji určitě mají. Nelépe si jí koupit v klidu domova na netu bez přirážky.
avatar Re: Zpoplatnění rychlostní komunikace v Rakousku
21. 06. 2022 13:55
Na Streetview od Google je hned u kruháče u Guntersdorfu značka "Vignettenpflicht". Obrázek pořízen letos v květnu.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
24. 06. 2022 20:26
Nyní zakoupeno měsíční mýto SK a HU. Velmi rychlé, pár kliknutí a jako vždy pro sichr i tisk.

Druga domovina Hvar - Zavala.
dálniční známka HU
09. 08. 2022 13:43
Dnes jsem kupoval desetidenní dálniční známku HU a vyšla na 245,21 Kčspinning smiley sticking its tongue out
Re: dálniční známka HU
09. 08. 2022 14:30
Na akom webe?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 08. 2022 14:36
odkaz máš na předchozí stránce hned nahoře

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 08. 2022 15:21
ematrica.nemzetiutdij.hu
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 08. 2022 15:29
Dá se madarská známka koupit na hranicích?
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 08. 2022 16:36
Kdysi jsem kupoval maďarskou známku na dálničním přechodu Bratislava-Rajka tady. Jestli je tam pořád prodávají, to nevím.

Ale v Maďarsku můžeš legálně vjet na dálnici bez známky, když ji do 60 minut koupíš. Takže zastavíš na nejbližší pumpě, to do 60 minut určitě stihneš.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 08. 2022 16:59
Byť osobně preferuji online nákup, tak v klidu na MOL-ce na 162km M1 smoking smiley
Jinak na MOL bývá i dobré kafe...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 08. 2022 09:33
Nevite da se jrste koupit papirova slo znamka nekde po ceste
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 08. 2022 10:31
Papírový nalepovací SLO známky jsou kompletně zrušený, pouze elektronický
[evinjeta.dars.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (23. 08. 2022 10:32).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 08. 2022 11:59
A mam po pici...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 08. 2022 13:13
...jeden z nejlepších příspěvků...smiling bouncing smiley
Re: Zpoplatnění rychlostní komunikace v Rakousku
18. 09. 2022 09:51
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S3 je pravděpodobně zpoplatněná celá už od
> Guntersdorfu.
> Směrem od Znojma nikde známku nekoupíš. Jedině
> ještě v čechách s nějakým příplatkem. Ve Znojmě na
> pumpách ji určitě mají. Nelépe si jí koupit v
> klidu domova na netu bez přirážky.


Ahoj,mám informaci,kterou jsem tu nenašel.V prostoru bývalého hraničního přechodu Hatě je automat na prodej elektronických dálničních známek.Patří Asfinag,bez přirážky.Možnost i Slovinské a dalších,to už jsem nestudoval, chtěl jsem jen A.Vyplníš SPZ,stát,platnost adruh známky,přiložit kartu, vezmeš potvrzení a frčíš za 5min.Po vjezdu do býv.cel.prostoru odbočíte vpravo (je tam směrovka na nějakou spediční firmu) a po levé straně je přístřešek se dvěma automaty.Vyzkoušeno včera v noci, osvětlení,označeno, parkoviště,bez problému.

Karel
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
17. 10. 2022 21:32
Týká se to sice CZ dálniční známky, ale možná to někomu pomůže. Někdo mi nacouval do přední RZ, prasklý rámeček a ztratil jsem ji někde cestou. Tak na úřad pro nové. S tím souvisí i změna s dálniční známkou. Na edalnice.cz jsem našel změnu RZ, jenže ta je jen, pokud se někdo sekne při koupi a zadá RZ špatně, je možné změnit jen dva znaky. Nic jiného jsem nenašel, ani ve FAQ nemají zmínku. Tak dotaz mailem, zaslali odkaz na formulář pro změnu, vyplněn, je třeba k němu doložit důvod změny, tj.kopii TP se zapsanou změnou a odeslat mailem, datovkou, nebo poštou. Poslal jsem mailem, za hoďku info o změně s novým potvrzením o platbě s kódem. Na státní instituci bych řekl až bleskově vyřízeno.
Formulář je přístupný z menu v sekci ke stažení na edalnice.cz, trošku nelogicky. Úsměvné je, že formulář stále operuje s SPZ, i když se již několik let používá označení RZ.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 10. 2022 21:57
Dík. Tohle se mi akorát hodí. Holku dneska vyhodili z STK, protože měla slezlou černou barvu na číslech na RZ. Na 4 roky starém autě neuvěřitelný. Prý si má dojít pro nový značky. Radil jsem jí ať to přemaluje, ale prý je poslechne. Dálniční známka nás vůbec nenapadla...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 10. 2022 08:41
Rakouskou v klidu nalepovaci na mol hate cena vzdy dobra...bez problemu radu let...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 10. 2022 14:58
Rakouskou i Slovinskou on-line před odjezdem.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 11. 2022 08:42
Český prodejce dálničních známek má na svém webu rozcestník s odkazy na oficiální prodejce známek SK, HU, SLO a A.
Za mě rozhodně palec nahoru.
[edalnice.cz]
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 11. 2022 20:51
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 12. 2022 10:04
Rakouská roční dálniční známka pro rok 2023 podražila o 2,60 eura a stojí tak 96,40 eur (cca 2400 Kč). Dvouměsíční známka stojí nově 29 eur (+80 centů) a českými motoristy nejčastěji využívaná desetidenní známka bude v roce 2023 stát 9,90 eur, což je v přepočtu necelých 250 Kč, přičemž došlo ke zdražení o 30 centů.

Zdražení se dotklo také motorkářů. Ti si budou muset u roční dálniční známky připlatit jedno euro, u dvouměsíční 40 centů a desetidenní bude stát o 20 centů více.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 12. 2022 16:24
Tak to je dobré. U nás známku na příští rok nezdraží, protože pětikolka zjistila, že je třeba změnit zákon a to nestihnou. Tak až od 2024. A prý rovnou až na 3000.kaček. A ještě chtějí zaklíčovat nějak inflaci. Důvod tak rapidního zdražení? Přibylo prý pár desítek kilometrů dálnic. S ostudou D1 uprostřed.
xhj
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 12. 2022 01:02
Jenže u nás se dálniční známka nezdražovala 10 roků, cena je stejná od roku 2012. Kdyby se od té doby zdražovala o inflaci, tak je nyní podstatně dražší.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 12. 2022 08:42
To ano, ale nedosáhla by těch avizovaných 3tis.Kč. Zdražovat také nemohli kvůli rozkopané D1, to by jim neprošlo.
Ve srovnání třeba s A, jakou oni mají dálniční síť, bychom s cenou pohořeli.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 12. 2022 10:10
No Zahájo, nevím jak často jezdíš po dálnici a kdy naposled, já poslední 2 roky párkrát jel, a po těch opravených úsecích se jede v pohodě ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.