Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 15:08
Tento rok jsem vzal vše on-line co šlo, rakouskou známku, tunely, v Chorvatsku trajekty a fakt super. Jenom na slovinskou známku jsem si musel vystát v Rakousku na čerpací stanici frontu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 16:42
Letos jsem to vzal kvuli Covidu po dlouhé době přes Madary. Na99.9 procent u toho zustanu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 16:56
Tak to je super, že je možné si zaplatit předražené parkoviště onlinegrinning smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 17:23
Tento rok jsem jel slovinskou dálnici jak cestou tam i zpět, tedy 2 x 200 km a celkem v pohodě, cestou tam naprosto super, cestou zpět se to drobet ze začátku sekalo, protože jsme tam byli všichni co skákali na hraničním přechodu, ale ke kvalitě slovinských dálnic nemám celkem připomínky. Sice to vyšlo na 30 éček, ale myslím si, že to za to stojí. Osobně jsem tedy na slovinské dálnici nikdy dlouho nestál, jak píšeš parkoviště, to neznám. Já možnost e-shopu ocením.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 18:01
Ano, pokud nejedeš přes Gruškovje/Macelj, tak je SLO známka v pohodě.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 21:31
na [evinjeta.dars.si] mi to pre osobné auto ponúka len ročnú známku za €110. Pozerám to zle?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 23:02
BINGO, zatím pouze roční, ale na sezónu (od 1.2.2022) by už mělo jít koupit i ty ostatní e-vignetty (týdenní, měsíční), respektive pro motocykly (týdenní, půlroční)

The semi-annual e-vignette is only available for the first toll class, i.e. for single-track motor vehicles (motorcycles).

Monthly e-vignettes will be available for toll payment from 1 February 2022. Until then, it will be possible to pay the toll for this time period by purchasing and correctly installing a regular vignette in the form of a sticker.

Weekly e-vignettes will be available for toll payment from 1 February 2022. Until then, it will be possible to pay the toll for this time period by purchasing and correctly installing a regular vignette in the form of a sticker.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 01. 2022 16:17
Vkládám odkazy na elektronické mýto :
RAKOUSKO : Platnost po zaplacení po 18 dnech zaškrtnutí ,podnikatel platnost hned .Zaplatím i průjezd tunelama a projíždím bez čekání vlevo označený zelený pruh bez závor ODKAZ [www.asfinag.at]
MAĎARSKO ještě jsem nezkusil ODKAZ [ematrica.nemzetiutdij.hu]
SLOVINSKO též neodzkoušeno Odkaz [evinjeta.dars.si]
SLOVENSKO Odkaz [eznamka.sk]
CHORVATSKO ENC systém dobíjecích palub.jednotek Super využívám již několik let ODKAZ [www.hac.hr]
[www.hac.hr]

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (18. 01. 2022 20:09).
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 01. 2022 17:11
Tu maďarskou stránku používám už několik let. Narazil jsem i na jiné maďarské stránky, kde byla cena vyšší.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
17. 01. 2022 11:15
Jasně, toto je HU "zdroj" a zbytek jsou "překupníci" smoking smiley
Pokud už má člověk registraci s RZ, tak nákup zvládám komfortně i já na "patlafonu" někde na parkovišti, do pár minut thumbs up

Jelikož trasa přes HU nabývá na popularitě, tak i v tomto vláknu doplním jednu technickou, pokud v HU najedete na placenou silnici (třeba i omylem), tak máte (legálně ze zákona) 60 minut na zaplacení (nemohou vás pokutovat).
NENÍ to 60 minut volného pohybu zdarma (udělám chybu - bezpoplatkově sjedu), musíte zaplatit, ale máte těch 60 minut. Pokud tak neučiníte, videokontrola vás zaregistruje, systém vás nenajde v databázi plateb... Přijde vám "pozdrav s bonusem"... Jako u všech pokut z Maďarska, dokonce v češtině, platba kartou u nich na webu.

National Toll Payment Services PLC (National Toll Payment Services Private Company Limited) provozuje v Maďarsku i systém mýtného pro kamiony HU-GO...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
17. 01. 2022 16:21
to Slavkov:
Veľmi dôležitá pripomienka pre menej znalých. thumbs upthumbs up
Už aby sme valili smerom na juh
Vodice za 181 dní smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 01. 2022 11:04
Za kolik jsem ještě nepočítal,ale juknul jsem na ceny - SK vloni 373 a letos 455 kč = + 82
HU vloni 369 a letos 550 tj. + 181kč
že by nějaké špatné stránky ?
benál tipuji tak i něco přes 45kč...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 01. 2022 12:11
Nevím kam si koukal cena maďarský D1 měsíční je 4970 Huf při převodu je to 342 Kč!
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 01. 2022 13:05
Tak jsem to projel ještě jednou a někde uvádějí 5210 Huf což je 358Kč.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 01. 2022 15:14
Odkazy kde nakupovat známky tu dával před pár dny martas74, ale myslím, že tady dostatečně nezaznělo, že existují stránky na jejich přeprodej. Mají zaplacenou reklamu u google.com, takže při zadání např. "dálniční známka maďarsko" budou hned první odkaz. Nedělají to zadarmo, takže ke každé známce si pěkně narazí. Pochopitelně ceník na těchto stránkách nenajdete . . . .

Takže nenakupovat na:
[hu-vignette.com]
[sk-vignette.com]
a pod.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 01. 2022 18:01
Pro HU, jak psal Marťas výše:
oficiální stránky - ematrica.nemzetiutdij.hu

Oficiální ceník
- kategorie D1, týdenní = 10 dnů za 3820 HUF, měsíční za 5210 HUF
POZOR "podnikatelské osobáky" = kategorie vozidla N1 (to byla ta daňová prasárna s přepážkou) spadají oficiálně do mýta D2. Navíc je zpoplatněn i případný vlek, což u kategorie vozidla M1 spadající do mýta D1 nikoli smoking smiley
Třeba to někdo koupil jako ojetinu a ani netuší... těch úskalí (oficiálně) mají N1 v zahraničí poněkud více thumbs up smiley
Rovněž je rozhodující počet sedadel uvedený v TP a nikoli aktuálně nainstalovaných (třeba M1 alá VW Caravelle apod.).

Oficiální stránky - mýtné v HU
... je zde i příručka v CZ (zatím 2021)
... odtud se dá "doklikat" (Online purchsing) na ty oficiální stránky - ematrica.nemzetiutdij.hu
... dá se "doklikat" i na mapy zpoplatněných / bezplatných úseků... aktuální legislativu atd.


EDIT:
Zapomněl jsem upřesnit, že od 1.1.2022 se poplatky v HU opravdu opět zvýšily (... opět o "inflaci", na cenu zaokrouhlenou na desítky HUF). Aktuálně tak vyjde měsíční na 5210 HUF vs. 4970 HUF v roce 2021, či 4780 HUF v roce 2019.
signovaný dokument
Došlo ke změnám i v úsecích, např. obchvat Sopronu po M85. Dále pro "východňáry" M30, ale to je dobrá zpráva, že to celé "poletí" po dálnicích grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (18. 01. 2022 19:23).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 01. 2022 20:11
Se mě líbí jak jsem tady rozpoutal plodnou debatu super kamarádi thumbs up

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2022 09:12
Jednodenní známky



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (22. 02. 2022 14:16).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2022 09:44
Super, tudíž lze očekávat jednodenní dálniční známky za 70% ceny týdenních? grinning smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2022 12:04
Jo a ve Slovinsku určitě i víc.
A navíc se to týká nejspíš až sezony 2024...možná.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2022 12:27
Slovinci jakékoliv nařízení EU ohledně známek ignorovali doteď. Vždyť ani pohrůžka, že nedostanou prachy na výstavbu dálnic s nima nehnula a stále mají známky jen na týden, nikoliv na 10 dní.
Pavle, pokud by byla známka na jeden den za 70% týdenní, furt je to úspora.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2022 13:24
70% úspora ...to je za 10,5 Eura podle současných cen, zaokrouhlí a rázem je to opět 15 E
By ta "pochybná organizace" musela stanovit cenu například za kilometr podle počtu kilometrů dálnic ve "státě" a rázem by to vycházelo třeba v Rakousku možná dvakrát tolik, takže výsledek šetření, zaplatíme za cestu několikrát víc než v současnosti. To jsou radosti!
To už raději poletím do Tuniska. Tam pobyt vyjde cenově pro jednoho na týden, jako pomalu cena jízdy (dálniční, pojištění, palivo) autem do a z HR. S all inclusive na místě pobytu.
Pomalu o tom začínám uvažovat už teď.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 02. 2022 19:17
Na aktuálně : [zpravy.aktualne.cz] se píše,že za denní by se nemělo platit více jak 9% hodnoty ročního kuponu..Ve Slovinsku tedy cca. 10€....
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
24. 02. 2022 17:24
U nás by mi jako přiměřená cena jednodenní známky přišlo 100,- Kč.

Ovšem pokud má být desetidenní omezena 12% ceny celoroční, tak třeba pro mne jednodenní nemá význam. Pokud totiž někam po dálnici náhodou jedu, tak se zpátky vracím vždy do těch deseti dní. Takže dvě jednodenní by byly neekonomické (9% ceny celoroční).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (24. 02. 2022 17:28).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
24. 02. 2022 18:09
Jednodenní známky budou jen pro cizince.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 03. 2022 18:26
Bavte se prosím dle názvu vlákna!! Děkuji
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 04. 2022 09:11
Tak jednodenní známky jsou schválené. Státy by je měly zavést do dvou let. A to by nebyl Brusel, aby si z toho zase neudělal kašpárkov. Cena bude rozlišena dle vypouštěných čmoudů, levnější bude pro elektrosrágory a hybridy, dražší pro starší auta. S tím bude předpokládám zvýšená administrativa, protože to bude třeba doložit, pravděpodobně velkým TP?
Tak si tak přemýšlím, vždyť já mám taky hybrid. Jezdí mi to na naftu, petrolej i fritovací olejsmiling smiley
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 04. 2022 11:22
Ale musíš to doložit. Třeba protokolem z STK.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 05. 2022 18:29
Ahoj, zachytil jsem informaci, že při elektronické koupi HU známky na 7 resp. 10 dní se platí další poplatek cca 150Kč za platbu a za potvrzení o platbě. Má někdo o tomto nějakou objektivní informaci? Díky Mirek
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 05. 2022 19:06
HU znamku treba kupovat cez [ematrica.nemzetiutdij.hu] a tu sa nic nepriplaca
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.