Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 06. 2019 11:11
Ono nejde ani tak o těch pár stokorun (v mém případě pár eur) jako spíš o to, co za to dostanu, a určitý pocit nespravedlnosti platit kvůli jednomu dni navíc celý měsíc.

Co se týče objíždění: M15 je stejně ve výstavbě s omezeními. Pak je otázka jestli jet po přecpané M1 až k Gyoru na M85, nebo rovnou na Csornu po 86-ce. Pak od Csorny po Szombathely jsou M86 a 86 souběžné, nevím, v jakém stavu je 86, ale pokud vím, v posledních letech se opravovala. A od Szombathely už žádná maďarská dálnice není, nevyužiju ani M70, protože kvůli zavřenému starému Goričanu pojedu přes Mursko Središče.

Takže opravdu nevím, jestli po letech alespoň cestu tam nezkusit po "staré" 86, spíše ze zvědavosti, než kvůli šetření.

Mimochodem, já si pamatuji před asi 10 lety i čtyřdenní maďarské známky zhruba za poloviční cenu desetidenní. Pak je zrušili, proč asi?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 06. 2019 11:17
Jo, v tom máš pravdu, elektronické mýto - technicky nic nebrání mít známky s platností na "sekundy", ale prachy jsou prachy. 86 má kvalitní povrch, trošku horsí úsek je pod Csornou, ale je to pár km hrbaté cesty.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
28. 06. 2019 21:58
Přátelé, vy co jezdíte ze severu Čech na České Budějovice, na kterých čerpačkách se dá koupit A známka? Mají ji už i v Praze nebo kde nejdříve?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
28. 06. 2019 23:03
Kup si ji na severu Čech elektronicky na internetu a nemusíš řešit čerpačky, nalepování, odlepování...
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 06. 2019 07:46
a pokud si k tomu koupíš i tunely, nemusíš čekat v A na mýtnicích u tunelů a fištíš bez zastavení. Cenově to vyjde levněji, než u nás, protože odpadá provize našich prodejců co si na známky dávají.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 07. 2019 14:04
Potvrzuji a doporučuji. Vyzkoušeno opakovaně, naposledy před týdnem. Oba tunely na A10 + Karavanky projety plynule pruhem pro video maut + "neviditelná" dálniční známka. Kdyby ji měli i Slovinci, tak ji snad koupím.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 07. 2019 14:40
Jen pozor na to, ze A znamka se da koupit pouze nejmene 18 dni pred cestou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 07. 2019 14:54
To už se to taky řešilo. Kupoval jsem jí v den odjezdu, jen jsem ve formuláři označil možnost podnikatel. Tím jsem se jen vzdal možnosti ji v zákonném termínu při elektronickém nákupu vrátit. Platí normálně a hned.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 07. 2019 15:28
Tak to se omlouvám, dobré info, vyřeším asi taky tak. Díky
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 07. 2019 15:46
Už jsem jednou zadával dotaz jak dlouhou dobu lze elektronicky v předstihu zakoupit DZ pro SK a HU - odpověď žádná.
Výjezd mám 19.7.2019.Předtím mne to nějak nepustilo dále a dnes u HU jsem se dostal do předchozí registrace v poho,ale opět jak u SK tak i u HU mi nepřišel 3D Secure kód.
Je chyba v předčasnosti ?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 07. 2019 11:39
Pokud daný obchodník nepodporuje službu 3D Secure , nemůže nic přijít, platba projde i bez toho

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 07. 2019 12:44
Konečně jsem to zjistil,proč to nejde.3D S.. nemohl jít proto,že někdo asi v bance svévolně pozměnil tel číslo - absolutně neznámé.Své číslo mám u banky od samého počátku.Teď už nákup v poho.
Jen jsem se divil,když se tady propírají vysloveně pindy,nikdo se nevyjádřil.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 07. 2019 13:55
Vikouš napsal(a):
-------------------------------------------------------
>Už jsem jednou zadával dotaz jak dlouhou dobu lze elektronicky v předstihu zakoupit DZ pro SK a HU - odpověď žádná.

Původní dotaz jsem neviděl,ale to je takový problém si to tam bouchnout sám? Na SVK stránkách dokonce bez registrace.

Vikouš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen jsem se divil,když se tady propírají vysloveně
> pindy,nikdo se nevyjádřil.

No my tady zrovna nejsme architekti bankovních platebních systémů. A taky jsme nikdo neměli otevřenou databázi s čísly...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 07. 2019 15:21
Bomiňo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přátelé, vy co jezdíte ze severu Čech na České
> Budějovice, na kterých čerpačkách se dá koupit A
> známka? Mají ji už i v Praze nebo kde nejdříve?

Hned za Dolním Dvořištěm jsou dvě čerpací stanice TankOno. Známky mají bez znatené přirážky a benzín za 29,90. Lepší místo nenajdeš.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 07. 2019 16:55
Dík Franto, nakonec zakoupení na Shellce v Praze Průhonicích.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 07. 2019 20:32
To Vikouš.
Syn přivezl 20.6. večeř vnoučata a povídám mu potřebuju dálničku SK a HU. Za pár minut mi přišla SMS z SK a mail od HU že je známka platná od 00.00 hod 21.6. Ale umí perfektně anglicky já bych néptudum.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 07. 2019 08:30
A to je taký strašný problém si dať stránku preložiť do vášho materinského jazyka?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 07. 2019 09:49
ptr277 co jsi psal? Neumím pustit překladač!😉
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 07. 2019 14:14
V google chrome si nainštalujte doplnok translator a ten máv stránku automaticky preloží
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 07. 2019 13:54
No v Chromu bych to nedoporučoval dělat , ten sám o sobě dělá při platbách psí kusy, natož když je stránka přeložená do češtiny , pak nezaplatíš vůbec ..

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 07. 2019 13:24
Odpovím si na dotaz z minulé stránky sám. Dnes jsem koupil na UAMK A známky za jejich avizovaných 247 Kč, tj.o půl éčka na jedné dráž, než stojí v A. Zanedbatelné navýšení, pohodlný nákup.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 07. 2019 06:58
Zdravím všechny předdovolenkáře,za týden jsem už na cestě...
opakuji,že jsem pc " zdědil " po dětech a nikdo mne nic neučil na netu a nemám kdy brouzdat jako dnešní mlaďoši či ti,co to potřebují k zaměstníní - beru jen klasiku účty,některé emaily,info potřebného - letmo zprávy...a hlavně ještě toto fórum
kdysi jsem se snažil v něčem postoupit a výsledek - engliš ap.nemám aplikaci či program nepodporuje atd. a zmáčknutí něčeho neznámého vedlo jen k potížím,které musel řešit někdo jiný...

ať neunavuji - přišlo vyúčto - DZ měsíční - HU - 389,04 a SK - 367,67kč

k tomu nějaké pindy - letos taky klasicky trasa pro nespěcháče - OV - Lipník po D1,PR bokem,UH,Sudoměřice - Skalica - letos jen po Kúty,pak D2 přes BA,Janossos...,M86.Szombíci,Mursko až Sv.Helča,Lučko - Karlovac,letos asi alt.dálnice až po Zagvozd,pokud bude vítr Plitvice...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 07. 2019 19:00
Na SLO hranicích kontrolovali znamky
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 07. 2019 18:01
atnarfus napsal:
-------------------------------------------------------
> Hned za Dolním Dvořištěm jsou dvě čerpací stanice
> TankOno. Známky mají bez znatené přirážky a benzín
> za 29,90. Lepší místo nenajdeš.

Potvrzuji 10 ti denní za 9,20 E, nebo za ekvivalent v Kč.
Před týdnem to bylo 234 Kč.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 07. 2019 22:30
Tak jsem letos prvně vyzkoušel rakouskou elektronickou známku a nemohu si ji vynachvali. Do HR jezdím po A9. Koupil jsem si k tomu i elektronické mýto na ty 2 tunelový komplexy co tam jsou a super. Průjezd vždy bez zastavení a nějakého zdržení a hlavně jsem neměl oblepene sklo od AŤ známky. Kdyby to udělali i ve ŠLO tak by to nemělo chybu.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 07. 2019 22:46
Ja mel Videomaut 3x, poprve bez problemu ale pak 2x me to na kazde mytnici vyhodilo a musel jsem ukazovat carovej kod. Letos jsem platil kartou na místě, uz me to prestalo bavit vysvětlovat. Kde byl problem nevim, v systému RZ byla a registraci jsem taky prováděl vic nez 18 dni predem
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2019 14:44
Mě to prošlo pokaždý, ale teď se mi stalo že u závory svítila červená. Tak jsem projel tou bránou GO, jel tam autobus. Tak uvidím co se bude dít, jestli nebudu muset jezdit na Maďarsko grinning smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2019 16:09
Já si letos co se týče tunelů zkusil aktivovat mýtné flex, na Asfinag. Mělo by mě to pustit přes závoru a až po projetí si to strhne peníze z účtu přes mou platební kartu,kterou jsem zadal do systému.. Tak jsem na to zvědavý, jestli to tak bude fungovat. Snad nebudu platit vše 2x grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2019 19:23
Zdravím vás, do Chorvatska odjíždím ve čtvrtek odpoledne, mám dotaz na vaši zmínku o koupi slovinské dálniční známky v rak. GRALLE, beru tam benzin u JET/BILLA, diskontní benzinka ceny jako Temmel, u které benzinky jste ji kupoval, je jich tam více.
Děkuji za odpověď.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 08. 2019 22:07
jarda1
Přesunuto do správného vlákna.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.