Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
28. 02. 2019 09:25
...díky za ťukec, a řešil někdo nějaký ten decimetr přes délku soupravy, nebo to nikdo nehrotí...? ....přes 12 m...jako třeba 12,3 m atd...?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
28. 02. 2019 13:58
... první trajekt ze Splitu na Hvar (Stari Grad) v 01,40 jsem to riskl za 5 metrů člun (přívěs) ... ale cestou ze Stariho Gradu v 07,30 už jsem raději zaplatil za 7 metrů ... při "plné síle lodníků" by se to asi řešilo ... ale to už je do jiného vlákna ...
... o poplatcích za tunel Sveti Ilja je zmínka zde ... [www.uamk.cz]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 02. 2019 14:49).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 03. 2019 14:41
Davidak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...díky za ťukec, a řešil někdo nějaký ten
> decimetr přes délku soupravy, nebo to nikdo
> nehrotí...? ....přes 12 m...jako třeba 12,3 m
> atd...?

12 metrů limit pro soupravu... co máš konkrétně na mysli? eye rolling smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 04. 2019 11:39
Jak je to s platností SLO dálniční známky? Pokud pojedu dolů v sobotu 22. 6. a zpět budu vyjíždět v so 29. 6. bude mi stačit týdenní? Počítám s tím, že asi ne. To bych musel najet na Slovinskou dálnici až v neděli 23. 6. a stihnout pak Slovinsko projet v sobotu 29. 6. do půlnoci. Říkám to dobře? Nebo si den odebírám?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 04. 2019 11:56
22-23-24-25-26-27-28
Den chybí. Týdenní stačit nebude. Když vyjedeš odpoledne 22.6. tak, abys na hranicích se Slovinskem byl o půlnoci ze soboty na neděli, je to OK. Pak to bude 23-29.6. Osobně bych, pokud nechceš koupit měsíční, koupil známku až na cestu zpět.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil valeri (04. 04. 2019 12:10).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 04. 2019 09:36
Než se vlákna probudí s čerstvými informacemi o aktuálním dění,zatím není do čeho píchnout.
HR klasicky konec července - začátek srpna.
Těsně před dovolenou je vždy náhle toho přespříliš a řešení pro mladší s DE nebo nějakým překládačem na starým pc a znalostmi samouka není to,po čem toužím.

Letos i DZ SK - tam by to mělo být jednoduché - zkoušel jsem to,ale pokud se nezadají údaje od začátku,nehne se mi to dále.
Tady netuším,jestli je předem taky nějaká registrace a teprve pak lze známku zakoupit - s jakým předstihem registrace a pak DZ ?

DZ HU - TONY STARK 5.7.2017,18:08,str.99
někde tuším bylo,že se něco změnilo,ale co ?
Tam jsem tomu porozuměl tak,že registrace je možná kdykoliv a ukládá se do databáze,kdy další nákup se zjednoduší tím,že se naváže na předchozí/totožnou registraci - má jich už více a vždy s jinými údaji,je RZ je stejná
rovněž je pak nutné povolení nákupu přes KK
najdou se info/aktualizace ?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 04. 2019 15:59
Odjezd konec 07/2019 - 08/2019
DZ SK - objednáno, zadané údaje se musí vyplnit všechny, poté platba kartou - bez problému
DZ HU - taktéž objednáno, musí ale být vytvořená registrace do jejich obchodu(pamatují si tě, máš normálně přístup pod nickem a heslem) je to jednoduché, návod je tam v AJ(klasická registrace, jak do e-shopu) nebo tady na foru jsem viděl návod i v češtině. Poté objednávka a platba kartou - vše bez problémů.
Vídeň bez dálniční známky A
01. 05. 2019 08:43
Máte někdo zkušenost - nebo lépe odkaz na mapku winking smiley
kde je možno projet po příměstských přivaděčích u Vídně bez známky?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 05. 2019 09:14
Moc zeširoka dotázáno. Zadej si třeba do mapy.cz odkud kam chceš jet a zvol mimo zpoplatněné úseky.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 05. 2019 11:41
To m-i- . Zkusenost mam, zkousel jsem to pred lety jednou projet Viden ze severu na jih bez znamky a nikdy vice ... je to opravdu na hodne dlouho...vsude semafory. .. Myslim ze i kdyz na se na dalnici pres dunaj zaseknes na 20min v kolone , tak to das rychleji nez bez znamky....

Samo nevim kam presne miris ..ale ma zkusenost je takovato...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 05. 2019 12:29
Hlavně z toho dotazu vůbec není jasný odkud a kam chce bez známky jet. Pokud od CZ do HR, což by se na tomto fóru nejvíce nabízelo, tak kolem Vídně vůbec nepojede....
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 05. 2019 19:57
Já to sem nechtěl předevčírem psát, ale dodám: jel jsem (sice s karavanem) a právě pod tíhou radio informací o emigrantech z maďarska, chtěl projet a hlavně "objet" Vídeň "bokem". Bez nadsázky 4hodiny jsem se zasekal. Normálně je Vídeň na hodinu, takže tak. ....
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 05. 2019 01:16
Pohlédnu-li do map třebas Praha, Brno apod., najdu úseky "dálničního typu" sjízdné bez CZ známky. A zřejmě nesrozumitelně winking smiley jsem se osmělil zeptat, zda existuje ekvivalent ve Vídni a zda by mne někdo více znalý nenavedl k detailům.
Totiž samotnou "dodatkovou tabulku Bez poplatku" rakušáci znají smiling smiley ale při plánování by se mi jaksi hodilo předem vědět, kde se nachází smiling smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 05. 2019 08:35
Co třeba tohle?
Mapagoogle

/(snad se to zobrazí správně). Ale podle mě postojíš...
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 05. 2019 10:35
m-i-, asi největší problém je, že asi nikdo z nás netuší, za jakým záměrem to potřebuješ.
Zda se jen potřebuješ pohybovat po Vídni a okolí nebo zda chceš projet AT (cestou do HR) bez známky... nebo tě to pouze zajímá.
Při plánování ti pomůžou všechny navigace vč. Google map či Waze na PC.
Běžně jezdím od Mikulova do Primemarku Gerasdorf mimo zpoplatněné silnice (cca +10min), ale na druhou stranu Vídně bych takto nejel...
Pokud by to mělo být přejetí AT (cestou do HR, od Mikulova či Břeclavi) bez známky, tak doporučuji nejet ve směru "klasické trasy", ale jednoznačně kolem Neziderského jezera a dále přes HU.

Jinak, relevantní informace bych hledal na stránkách ASFiNAG, třeba zde (nějaká "mapka" Vídně je v tom prvním *.pdf na straně 12):
ASFiNAG Tolling Regulations (Version 54)
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 05. 2019 13:53
Slavkov - dík, prozkoumám. Nemám povinnou trasu, tu si právě chci sám vybrat... A jednou ze severu na jih a zpátky z jihu na sever. Nebo pro lepší představu Laa-Wiener Neustadt a zpět. Pokud nechci dělat fakt velký oblouk, tak je holt Vídeň přirozeně na cestě. A protože mám nějaká zájmová místa mimo dálnice (tam i zpět v lib.pořadí), cvičně si lámu hlavu, jestli teda výhradně kvůli Vídni je nebo není známka nezbytná. Průjezd mi vychází na sobotní odpoledne, takže uličkama to nepovažuji za vyslovenou tragédii. Jen mne z holé zvědavosti zajímá, na které části kterých okruhů event. nesmím. Už nevím, jak to líp popsat.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 05. 2019 15:06
Asi bych se opravdu spolehl na navigaci (volba - bez zpoplatněných úseků), případně si trasu připravil na PC a vyexportoval trasu do navigace (záleží, co používáš, zda to jde)... a pro jistotu si hlídal dodatkové tabulky.
Narozdíl např. od Budapešti jsem nějakou pěknou mapu (ne)zpoplatněných úseků ve Vídni nenašel (pravda, AT narozdíl od HU není moje parketa).
Když to vezmu ryze pragmaticky, tak cesta z Laa do Wiener Neustadt je po dálnicích asi na hodinu a půl. Pokud pojedeš mimo placené silnice, tak počítej nějakou cca hodinu navíc.
Pokud máš po cestě nějaká ta zájmová místa, tak je to úplně v pohodě a na nějakou známku bych se vykašlal...
Jezdím takto přes AT, HU, BiH, HR (po cestě "poznávací zájezd" ). Když to budeš plánovat, tak mě dlouhodobě vychází takový výpočtový etalón průměrné rychlosti přesunu... dálniční trasa = cca 90km/h, mimo dálnice = cca 60km/h.

P.S. Pokud by mezi tvá zájmová místa patřila i samotná Vídeň, tak pozor na jejich parkovací systém. Osobně bych pak doporučil zaparkovat někde na okraji u MHD, koupit např. denní jízdenku... a neřešit parkování.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 05. 2019 10:59
Existuje i tato mapa, jen se bude muset úsek A5 protáhnout až na hranice:
Google



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jardik007 (05. 05. 2019 11:27).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 05. 2019 14:22
Tu jsem samozřejmě našel, nicméně (jak na internetu bývá zvykem) není jasné, kdo garantuje její obsah eye rolling smiley
Proto jako primární zdroj ASFiNAG...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 06. 2019 07:27
Ahoj, známky jsem dřív řešil nákupem v ÚAMK. Minulý rok jsem rakouskou koupil elektronickou přes ten jejich web a slovinskou přímo na hraniční přechodu A-SLO v pravém jízdním pruhu z okénka.asi v 1.00. Jet po slovinské dálnici byla naše premiéra a musim říct, že to nebylo špatné zdržení na hranici cca 15minut. Takže pohoda.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 06. 2019 20:22
Zdravím všechny cestovatele a nabízím ke koupi 2 rakouské dálniční známky. Koupili jsme je v je v ÚAMK v předstihu, musím ale na neplánovanou akutní operaci menisku, takže Chorvatsko letos rušíme. Jedna známka platí od 17.6. do 26.6 a druhá od 27.6. do 6.7. Jsme z Prahy.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 09:41
Máte někdo zkušenost s nákupem elektronické dálniční známky pro Rakousko?

Jde mi konkrétně o to, zda je možné koupit dálniční známku v roli jako podnikatel, i když já osobně podnikatel nejsem. Na internetu se lze dočíst, že to lze a je to v pohodě. Jako běžný spotřebitel už to nestihnu, známka by začla platit nejdříve až 30. 6. 2019 a já potřebuji dříve. Pokud koupím jako podnikatel, známka může platit klidně ihned. Jen se zbavím možnosti známku vrátit.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 09:56
Stačí přečíst pár příspěvků z5 a dovíš se, že to tak jde. Jen nebýt líný číst.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 09:56
Takhle jsem to dělal minulý rok. Koupil jsem jí 2 dny před cestou. Nikde žádný zádrhel. Ještě jsem k tomu přikoupil tunely a to je prostě super!
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 09:59
Vím, že to jde a líný číst nejsem. Jde mi spíš o to, zda je to legální.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 10:28
OnderCZ: Z právního hlediska to v pořádku není, teda pokud nejsi právnická osoba jakéhokoliv druhu, protože uvádíš nepravdiví údaj. Na druhou stranu, žádné straně nevzniká škoda a z praktického hlediska nikdo není schopný dohledat pro koho jsi tu známku koupil. Suma sumárum klidně to udělej, správně to není, ale karma se ti nezhorší. smiling smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 13:34
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OnderCZ: Z právního hlediska to v pořádku není...

Ve všech dokumentech se operuje pouze s pojmem podnikatel, bez bližšího právního upřesnění pojmu, nikde není žádná vazba na obchodní, živnostenský nebo jiný rejstřík, nezadává se IČ ani jiná podnikatelská identifikace. Podle mne ani teoreticky nehrozí nějaký právní postih za to, že si při nákupu spotřebitel připadal jako podnikatel a použil tuto možnost yawning smiley .
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 14:13
Pedro66 napsal(a):
... Podle mne ani teoreticky nehrozí nějaký právní postih....

Souhlas, taky jsem to psal.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 16:14
Je to jen z důvodu debility evropských zákonů a nařízení , která se snaží "chránit" spotřebitele, ale akorát dělají ve všem bordel angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 06. 2019 17:30
Isekon: To co jsi napsal je pěkná blbost. Buď tomu nerozumíš nebo rovnou lžeš. S EU to nemá nic společného, je to tak v SK, HU atd? Není. Prostě si to tak Rakusaci uzákonili.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.