Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 13:20
Někde jsem se dočetl, že i [ematrica.nemzetiutdij.hu] účtuje nějakou přirážku. Já jsem v minulosti kupoval právě tam a nic jsem si nevšiml. Máte někdo čerstvou zkušenost?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 14:48
Bez přirážky smiling smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 18:14
Od 1.1.2019 "přirazili" cenu u osobáku o 530 Ft na rovných 3500.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2019 06:21
Jen připomínám, že všechny DZ pro cestu do HR lze koupit i v Tourist centru - mají mnoho poboček po celé ČR. Sice dražší, ale nákup bez problémů.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2019 08:42
Ještě aby byl nákup s problémy. Však mají určitě dost velkou "přirážku".

Já potřebné známky koupím bez problémů i na hranicích. A rakouskou u první benzinky za našimi hranicemi. Taky bez problémů.
Kdysi jsem si taky říkal, příprava je příprava, koupím rakouskou známku u ČS Benzina ve Znojmě, Po tom, co si účtovali o 80 kč za známku navíc, tak jsem si pomyslel, již nikdy více. A toho se držím.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2019 18:13
Taky jsem kupoval A známku na čerp. stanici, když ji ani na 3-tí neměli, tak už jsem měl bobky.Od minulého roku už nic nelepím, 2 dny před odjezdem koupím 2x elektronickou, pro sichr na jeden papír oboustraně vytisknu potvrzení a v poho bez lepení a pracného odlepování jedu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2019 22:16
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen připomínám, že všechny DZ pro cestu do HR lze
> koupit i v Tourist centru - mají mnoho poboček po
> celé ČR. Sice dražší, ale nákup bez problémů.

Myslím, že kdo dokáže objednávat a platit kartou zboží v internetových obchodech, tak také bez problémů objedná a zaplatí E-známku na internetu a nemusí už jen z principu platit přirážky v nějakých Tourist centrech a podobných.Škoda, že E-známku nemá Slovinsko.Rakouská E-známka vyzkoušena a bez problémů. Není třeba ani tisknout potvrzení, kdo chce mít jistotu, tak lze ověřit zaregistrování auta přímo na stránkách, kde se E-známka objednává.Jen pro neznalé připomínám, že pokud chci rakouskou E-známku aktivovat ihned nebo těsně před odjezdem, tak nutno objednávat po odkliknutí, že jí kupuji jako podnikatel - nikoliv běžný spotřebitel.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2019 22:24
Já už poté, co mě 2 roky po sobě vypekl videomaut v Rakousku, elektronickým známkám a mýtnýmu nevěřím. Předloni mě to nenechalo projet ani jednou, tzn 4x jsem cestou obsluze vysvětloval, že mám předplaceno. Loni se mi zvedly závory u obou tunelů směrem k moři a zpátky už zas ne. Všechno bylo pokaždé v pořádku, obsluha naťukala RZ a pustila mě. Viděl jsem na monitoru i sejmutou fotku auta s jasně čitelnou značkou. Objednáno to taky bylo více než 18 dní dopředu. Dodnes nevím proč mě to nepustilo. Vrátím se ke klasice a polepenýmu oknu
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 02. 2019 10:59
kabinet302:

Nákup DZ předem řeším i z toho důvodu, že vyjíždíme vždy brzy ráno (kolem 4:00) s třemi menšími dětmi. Takže jsem rád, když usnou a nechce se mi za hodinu a půl na hranicích zastavovat, řešit známku, když děti spí tak je lepší jet. Po zastavení se vzbudí a nejsou v klidu. Takže pro nás je ideální mít co nejvíc záležitostí zařízeno předem a cestou toho řešit co nejméně a když děti spí tak ideálně nezastavovat.

Tomáš539:

Umím koupit zboží a zaplatit kartou přes internet (slovenskou DZ jsem již také takto kupoval), ale je spousta lidí, kteří to třeba neumí nebo nechtějí dělat a je pro ně snadnější prostě někde jen v češtině nahlásit požadované údaje a zaplatit. Řeším to takto také vždy v den posledního nákupu před odjezdem a současně u stejného prodejce vyměním potřebné peníze (nějaké kuny a EUR). Pár desítek korun navíc neřeším, v celkových nákladech na cestu nejsou desítky korun podstatné.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 02. 2019 11:20
Ahoj Martine. Každý řeší koupi známek tak, jak mu to vyhovuje. Nikomu jeho osvědčený způsob neberu. Jen konstatuji, jak to "dělám já".
Pro cestování s dětmi je tvůj způsob určitě velmi ideální, dokud děti spí, jede se daleko "klidněji", než když mají ty své neustálé dotazy "kdy už tam budeme". Ty s dětmi vyjíždíš ve 4 ráno, já v 17 večer a to ať jedeme sami dva, nebo mám v autě vnoučka nebo vnučku. Můj čas výjezdu mi vyhovuje. Za chvilku když jedeme v září přijde tma a děti usnou. O půl noci předělám auto na noclehárnu a vše spí až do rána. Pak dojedeme 2-3 hodiny do cíle a spokojenost je na všech stranách.
Zpátky už je to trošku "horší". Vyjíždíme po obědě, jedeme "to" bez přespání. Děti jsou také hodné, těší se na rodiče, tak cesta též utíká bez problémů. Sem tam nějaká zastávka na proběhnutí, odpolední poobědový spánek a zbytek cesty po tmě je taky v klidu, většinou usnou. taky.
Takže hlavně "Šťastnou cestu s bezproblémovým návratem" pro všechny.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 02. 2019 11:37
Přesně tak :-)
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 02. 2019 17:17
To já loni synovi jen zadal SK a HU od do a za 5 minut hotovo. Cena cca 700kč dal jsem mu 1000 ale prej nemá drobný na vrácení. Letos to zadám mladšímu synovi snad nebude mít takovou maržismileys with beer. A to jsme měli sebou jeho děti!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel z HK (15. 02. 2019 17:20).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 02. 2019 09:20
Všem přeji hezký den, řeším jednu věc:

jakou známku používáte (pokud tu někdo je...) na VW Multivan s vlekem a bez v Rakousku? Slyšel jsem nyní, že i přes on-line ASF můžu zaplatit/použít na jeden den na cestu tam s vlekem a lodí jinou platbu a na cestu zpět druhou platbu, bez vleku, nevíte někdo zda-li to jde, resp používáte to někdo?

Jinak němci si kupují známky když vezou kola do HR přes A na tažném na těchto autech (Gelandewagen...), jako když jedou s vlekem, co vy na to...?
Chystám se poprvé do IT a do HR s vlekem a lodí a nějak se těch info šíří víc nežli je zdrávo....podle mne, se jedná o jednu a tutéž známku, resp platbu?

Děkuji za příp názory...jinak nemám tachogr...soukromý vůz....

smoking smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 02. 2019 10:45
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Nákup DZ předem řeším i z toho důvodu, že
> vyjíždíme vždy brzy ráno (kolem 4:00) s třemi
> menšími dětmi.

Vedle jsem četl, že jedeš v neděli 30.6...... Tak to máme stejný, akorát mi jedeme s dvěma dětma a odjezd míváme 2:00 - 3:00. Taky chci co nejvíc ujet, než se děti vzbudí a nechci nikde zastavovat.
První prázdninovou neděli jezdíme už několik let, přes SK a HU, známky koupím na netu a je to vyřízené. Letos zvažuji cestu přes A a SLO, ale váhám kvůli záseku na Macejlu. Předloni tam v tomhle termínu byla kolona a to se mi tam stát nechce, přece jenom, jsem za ty roky přes HU kolonám odvykl smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (19. 02. 2019 10:47).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 02. 2019 13:09
Rakušáci nemají známku s vlekem a bez vleku. Jen vozidlo do 3,5 tuny a motorku. Na stránkách Asfinagu máš uvedeno, že za vozík se neplatí.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 02. 2019 21:54
...jenže já jsem přes 3,5 t....
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 02. 2019 23:26
Odkdy je Multivan přes 3,5t eye rolling smiley (3080kg maximálka) Jinak by jsi potřeboval "C"-éčko řidičák, ne?
Řěšíš pouze tažné vozidlo, nikoli soupravu...
Navíc předpokládám, že máš v TP u Multíka kategorii M1 a nikoli N1.
Pokud by jsi náhodou měl N1, tak potřebuješ v AT ekoplaketu.
N1 je rovněž problém v HU, kde spadneš do vyšší kategorie a platíš i za přívěs (za M1 je grátis).
Předpokládám, že máš u Multíka v TP 7 míst (vč. řidiče), jinak v HU opět vyšší kategorie a platba za přívěs...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
20. 02. 2019 21:29
...mám B,E, vlek má 3 t, auto 2,5 t, 6 míst...jinak N1 nemám, nepotřebuješ Céčko, můžeš mít 1,5 násobek váhy tažného vozidla, ale i tak jsi přes 3,5 jako souprava a na těch známkách maj všude do 3,5t, tak si právě myslím aby nebyl problém hned v A...kvuli pár šušňům za známku...
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
20. 02. 2019 23:55
A u nás to na dálnici řešíš jak, když v tom vidíš problém?
Na známce máš také do 3,5 tuny... to jsi si snad pořídil "krabičku" kvůli vleku za Multíkem?
Asi ne, co? Oni by ti jí totiž na "tahouna" do 3,5t ani nevydali...
Na Slovensku to řešíš jak? Také věříš nějakým "hoax-ům" na netu?

Tudíž znova a pořád dokola: Je to o hmotnosti tažného vozidla a nikoli o hmotnosti soupravy smoking smiley
I v tom Maďarsku spadne případně N1 (do 3,5t) do vyšší kategorie, ale stále do "známek" a nikoli do systému HU-GO ... pro náklaďáky.

Samozřejmě, že i v Rakousku je rozhodující hmotnost tažného vozidla a nikoli hmotnost soupravy.

V tvém případě (B+E) jsi v pohodě a tvá jediná starost je maximální povolená rychlost... ta je již v AT na hmotnosti přívěsu závislá.

P.S. Mám A, B, C, T, E... pár Multíků a Transportérů s vlekem jsem také povodil, tak raději zpět k věci... a bez zbytečné paniky
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (21. 02. 2019 00:05).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 02. 2019 10:22
… je to tak, jak píše Slavkov … problémy s měrnými jednotkami u přívěsů začínají až na trajektu … ale to už je jiná kapitola … grinning smiley
vlastně, do toho smíchu mi moc není, když má dát člověk za trajekt ze Splitu na Hvar a zpět … 8 litrů …
(oprava … )

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 02. 2019 10:36).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 02. 2019 10:29
Bessy 8000 litrů? čeho?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 02. 2019 10:31
… jedna cesta1142,50 HRK …

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (21. 02. 2019 10:35).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 02. 2019 12:21
A co použít toto:

[www.hybrid.cz]

A trajekt ti může být i ukradený.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 02. 2019 14:03
Jo Petře, pořídil sis opici, musíš mít na banány....
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2019 15:57
Peťo, preboha smiling smiley, čím to jezdíš? smiling smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2019 16:07
Já to vím.thumbs up smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
22. 02. 2019 19:24
Couddy ... auto 4,7 ... člun 5,5 ... oj 1,5 ... tj. suma sumárum skoro12 metrů ... na dálnici to pro tuto soupravu není za mýtné takový rozdíl proti mýtnému "jen auto"... ale ...
na lodi začíná marast ... vloni, když jsem před 01,30 platil v Jadroliniji ve Splitu lodní lístky, tak jsem v pokladně řekl ... přívěs 5 metrů ... na loď jsem to riskl a navíc se na mě lepil náklaďák, o němž jsem si myslel, že nájezd urychlí ... ale lodník mě stopl, několikrát vše obešel řka ... "to je pet metar ? " ... já pokrčil rameny ééé ... ? ... náklaďák blikal ... tak to námořník odmávl, ale jsem zaslechl něco jako že ... těch pět metrů, to je těch prvních ... (ona se počítá i ta oj) grinning smiley
i tak odjel trajekt o 10 minut později ... Snad jsem to zavinil já ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 02. 2019 19:33).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 02. 2019 15:27
Tož ty jsi drsňák smiling smiley
Budu muset začít šetřit a z padlleboardu přesedlat aspoň na ten "gumák". Zajít do přerova na úřad, udělat si "lodní lístek" a hurá s vozíkem smiling smiley Jo ještě kulu za auto smiling smiley
Ps B+E mám už roky...smiling smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
26. 02. 2019 14:42
Někde jsem tu informaci již zaznamenal, ale nejsem si jistý jestli stále platí. Proto se chci zeptat, jak je to s tunelem "Sveti Ilja". Jestli si pamatuji nejnovější informaci, je průjezd bezplatný?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
26. 02. 2019 14:59
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.