Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar
FAT
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 08. 2018 09:04
Tak dnes ráno na prvý pokus. Na budúce radšej nekupovať na poslednú chvíľu.
Cena 15,14 € za mesačnú.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FAT (02. 08. 2018 09:27).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 08. 2018 06:46
Možno to bol výpadok systému alebo banky. Môžeš len pre zaujímavosť povedať o akú banku išlo?
avatar
FAT
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 08. 2018 18:02
Ja mám VUB SK, oni tuším píšu OTP HU. Boli to dva problémy, u jedného mi dokonca moja VUB posielala správu s autorizačným kódom, v druhom prípade mi ju neposielali.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 08. 2018 21:02
Ahoj fóristi, nevíte náhodou někdo, jestli se dá koupit Slo dálniční známka na hraničním přechodu A/SLO i v noci? Díky za odpověď Josef
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 08. 2018 21:48
Tady ji určitě koupíš.
[goo.gl]
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 08. 2018 22:14
Ahoj,
známku koupíš na každý rakouský pumpě u dálnice nebo si pořiď elektronickou zde:
[shop.asfinag.at]
jen při objednávce klikni, že jí kupuješ jako podnikatel, jinak ti jí zaktivujou až 18 den po objednávce, jako podnikatel to máš aktivní třeba ihned = nikdo to neověřuje = ani to nikoho nezajímá.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 08. 2018 22:17
Tomáši, Josef chce koupit slovinskou známku, nikoli rakouskou eye rolling smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 08. 2018 09:18
Na Gralle, čerpačka Shellka, tuším km 217 po Grazem.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 08. 2018 09:41
Kdekoliv na pumpě v Německu, Rakousku a cenově to vyjde levněji než ji kupovat u nás. Také ji mají hned za přechodem A/SLO na čerpačce Petrol, pokud ne, tak o chlup dále je OMV (ale to se už jede po dálnici bez známky - jednou jsem na ní úplně zapoměl a docela mne "lepilo" ale OK. Kontrolní stanoviště mají myslím až za tou OMV).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 08. 2018 11:13
josef2180 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj fóristi, nevíte náhodou někdo, jestli se dá
> koupit Slo dálniční známka na hraničním přechodu
> A/SLO i v noci? Díky za odpověď Josef


Dá, přímo v budce v areálu bývalého hraničního přechodu jsou non-stop.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 08. 2018 18:52
Ahoj, díky za informace a kdo vyrážíte na dovču jako my, tak přeji krásnou dovolenou a štasnou cestu a návrat bez škrábanců a kolon smiling smiley pepa
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 08. 2018 20:37
Před hraničním přechodem se drž vpravo. Pruhy vlevo jsou průběžné. Je to docela přehledně označené.
FKP
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 01. 2019 21:28
Dálniční známka v Rakousku na 10 dní do 3,5 tuny - pro rok 2019 je cena 9,20 E
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 02. 2019 09:35
Minulý týden jsme jeli do lázní do Gyoru přes Bécs. Dálniční maďarskou známku jsem kupoval na hranicích asi 100 metrů za hranicí za 3500 HUF.Platba v hotovosti. Dvoutisícovky "projela" přes nějaký skener. Asi proto, že byly nové. Absolutně bez problémů. Stánků na prodej "matrici" tam bylo aspoň sedm. Nikde nikdo. Pokladní jsem podal připravený lístek s napsanými údaji, kategorie vozidla, značka (SPZ) auta, země původu a cenu matrici, aby bylo jasné, na jak dlouho ji chci. Něco tam šudlila na PC, pak mi podala k podpisu účtenku,tu někam založila a podala mi druhou....a cesta byla volná .Doba trvání tak 2 minuty.Řekl jsem pouze děkuji a jel pryč.
Dost jsem překvapený z toho že nařizují, že účtenku máte uschovávat 2 roky (tedy jestli chcete). Dálnice kvalitní.
Co mne ale překvapilo, kolem hranic Rakousko - Maďarsko ,tak to jsou nejspíš stovky větrných elektráren. bylo to chvílemi jak z hororu o mimozemské civilizaci. .Asi jim tam pořád dostatečně fouká a ekoteroristi proti větrníkům neprotestují jako u nás, když už jim vyšlo kdysi zakonzervování "atomovky".
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 02. 2019 12:33
... všichni už jistě ví, kolik stojí jaká dálniční známka které země a na jak dlouho jsou, ale víte ... jak se dá ze skla suprově sundat ? ... teda, pokud to nenahřejete fénem a pomaloučku bez přetržení sloupnete, nebo ji neseškrábnete tou speciální kovovou škrabkou na dálniční známky ... jenom ne nožem ... grinning smiley
... já měnil českou dálničku na autě, co s ním jezdím a bohužel tam zůstaly fleky lepidla ... tak jsem u benzinky, kde jsem koupil novou, na radu obsluhy ze zbytku benzinu (ne mého ... tankuji naftu) u stojanu z hadice nechal odkapat na hadřík a tím jsem lepidlo začal šmudlat ... až jsem měl na skle roztahanou matnou lepící skvrnu na 2 dm2 ... a došel ve třech hadicích zbytkový benzin, tak jsem se zbalil a jel domů, kde se mi to, jakžtakž podařilo vypulírovat volaakým ředidlem ...
... druhé kolo mě čekalo, když jsem jel umýt a vysát Superba, kterým jezdí paní domácí, od níž jsem dostal informaci, že starou dálničku bohužel strhla podobně jak já, ale navíc tam zůstaly zbytky té staré známky ... ještě že jsem nedostal pokyn ... a ještě umyj schody ...

... na čerpačce, po předchozí zkušenosti jsem o benzin ani nepokoušel, ale protože máme v kapse ve dveřích vlhké, lihové ? ... ubrousky na sklo, tak jsem si říkal, aspoň za pokus to stojí, byť jsou ty ubrousky spíše na nečistoty z provozu ... já vám to chvíli šmudlal bez roztírání do okolí toho 5x5 cm sajrajtu na skle ... a vono to po chvilce začalo elegantné pouštět, včetně těch útržků ze známky ... bylo to, suverénně nejčistší a nejrychlejší sundání pozůstatků staré známky ...
... omlouvám se za odbočení z hlavního tématu o dálničních známkách ...

smileys with beer
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 02. 2019 14:06
Kdysi se tady sundávání lepidla" z dálničních známek už několikrát řešilo a použití lihu z toho vycházelo zdaleka nejlépe, takže nic nového.
Za to, že jsem napsal, že maďarská známka na 10 dní se prodává za 3500 HUF se pánům znalcům velmi omlouvám. A neznalcům to třeba pomohlo vytvořit si představu o tom, jak to na hranicích může vypadat.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 02. 2019 14:15
Může to vypadat i jinak... vše vyřešit z pohodlí domova od PC, NTB či MT smoking smiley
Doporučuji se v klidu zaregistrovat, pak už nemusíte zadávat RZ, ale pouze typ známky a datum... Jak HU, tak SVK.
Osobně se většinou o další trase rozhoduji až (dle aktuální situace na palubě) na D2 na Shellce - Ladná, zda pojedu po okreskách přes AT kolem Neziderského jezera nebo přes SVK a HU po dálnicích. Tím, že to mám vše zaregistrované a předvyplněné, tak je to celkem komfortní i z MT.
smileys with beer
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 02. 2019 14:29
Slavkov má pravdu, jde to vše řešit z pohodlí domova.
Když "to" ale po mě při přihlašování chtělo kromě nezbytných věcí snad i číslo bytu, poschodí aj,. tak jsem si řekl, Maďarsko mi za to "nestojí" a nechal jsem koupi na hranice. Tož asi tak.
A na hranicích jsem si navíc před zbytkem cesty protáhl nohy po skoro "dvouhodinové" jízdě.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 02. 2019 09:38
SLAVKOV - přes kterého nabízeče ?

Nějak jsem se v tom ztratil - DZ HU,sice vždycky mi to udělal synátor,ale letos to nechci komplikovaně honit.
Mám tři " návody " - jeden i maďarsko slovenský a taky tři nabízeče.
Nabízeč www.wiplay...má však poplatek 200HUF - takže nebrat
Zdržovat se někde cestou se mi taky nezamlouvá mj.
Nákup na FORTISIMO - mají dost navýšené - měsíční HU 560kč ? - přes net bylo 394kč
vidím to na ALEŠ 80 - 19.6.2016 - www.AUTOMOC.EU

jen mi nějak oproti těm některým unikla registrace.
Předtím bylo někde samostatně - REGISTRACE - a až pak po ní,šel teprve nákup.
Registrace byla pouze jednou - tady netuším,jak to dopadne,když synátor sice zadával mou RZ,ale pokaždé s jiným emailem.Předchozí nacionále totiž u sebe neměl.

Letos i DZ SK,ale slovensky bych neměl mít problém.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 02. 2019 10:14
[ematrica.nemzetiutdij.hu] PC nabízí překlad do češtiny. K objednání se musíš proklikat. Ale neměj strach to koupit na hranicích, je to bez problémů.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kabinet302 (10. 02. 2019 10:23).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 02. 2019 11:01
Přesně tak, nakupuji přímo u zdroje:
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/#
Pokud ti to pomůže, tak vpravo nahoře lze přepnout do EN či DE (nebo přes překladač, jak psal kabinet).
V rámci registrace dáš i RZ, případně si necháš zasílat účet do emailu... jako ochrana proti robotům je tam jeden posuvník, který musíš posunout doprava smoking smiley
RZ lze samozřejmě u každé objednávky individuálně změnit, je-li to potřeba. Případně změnit trvale v parametrech registrace. Pokud změníš auto na jednu cestu / trvale.


Přikládám letošní aktualizaci HU legislativy (od 1.1.2019), kterou se řídí mýtné (úseky, podmínky atd.):

Decree 36/2007 (III. 26.) of the Ministry of Economy and Transport (GKM) on the tolls payable for the use of motorways, expressways and main roads

Decree 37/2007 (III. 26.) of the Ministry of Economy and Transport (GKM) on toll motorways, expressways and main roads

Aktualizovaná mapa zpoplatněných úseků (od 1.1.2019)
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 02. 2019 12:15
Sice rohle vlákno SVK nezmiňuje, ale přesto se poptám. Příští týden jedu do termálů nahřát kosti, do poslední chvíle nevím, jakou plechovkou pojedu, takže přes net kupovat známku nemůžu. Je na imaginární "čáře" na D2 možnost pohodlné koupě? Asi stupidní dotaz, ale naposledy jsem byl na SVK ještě v době, kdy jsme byli federací.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 02. 2019 16:58
Elektronickú známku si môžeš kúpiť cez internet a zaplatiť kartou aj deň cesty - platí hneď.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 02. 2019 19:31
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 02. 2019 20:42
Tony, já si to snad i nainstaluji, abych pochopil, proč to proboha má 27M smoking smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 08:42
kabinet302/slavkov

stále se mi to motá dookola
nabízeč a pak maďarština nebo přejít DE,ENGLIŠ - jinde i např. portugalsky ap. - pro mne k ničemu a další nějaké překládače rovněž - tady se to bere od mladších,kteří jazyky znají nebo plně ovládají pc

dovětek " mj " - 10.2. 9 38hod nerad bych to tady rozmazával,ale pro mne podstatné...
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 09:35
Vikouš, snad ti to pomůže...

Registration
Login data
Email address* tvuj.osobni@email.cz
Password* heslo (zvolíš si heslo, které budeš používat)
Password again* heslo (ještě jednou pro kontrolu)

Default data
Communication language* byť ti to nepomůže, tak si zvol English (s Hungarian ti pak moc lidí nepomůže)
Default country code* CZ - Czech Rupublic
License plate number* číslo RZ (po staru SPZ)
Type of registration*
Private individual (without tax number) - toto vybereš, pokud to nechceš do daní
Company, organization, private entrepreneur (with tax number)

It cannot be changed after registration! (předchozí volbu "soukromé / do daní" nelze změnit po registraci (nicméně lze udělat další registraci = na další email)

Invoice
Please send me an e-invoice for my purchase in email zaškrteš, pokud chceš účtenku poslat do emailu

Default invoicing data údaje pro vystavení účtenky
@#$%& of the buyer* Jméno Příjmení
Country* Czech Republic
Zip code* PSČ
City* Město
@#$%& of public area* Ulice
Type of public area
House number* Číslo domu
Building, staircase, floor

Security check To je ten bezpečnostní posuvník, který musíš potáhnout vpravo

General Terms and Conditions (GTC)* musíš zaškrtnout souhlas
I accept

GTC(PDF)
Data protection policy* musíš zaškrtnout souhlas
I have familiarized myself with the Data Protection Policy and accept its provisions as binding

Data protection policy(PDF)

SEND odešleš


Do výše uvedeného emailu ti přijde potvrzení o registraci.
Tímto jsi zaregistrován a pak již místo Registration už půjdeš na Login (pro přihlášení zadáš email a heslo, obojí, co jsi vyplnil v registraci). Vybereš známku, datum, zaplatíš kartou... hotovo.
smileys with beer
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 09:49
Slavkov - ta aplikace není žádný výkvět, ale je to oficiál a dělá to co má smiling smiley

Vikouš - udělal jsem minulý rok návod, je lehce neaktuální ( přidali tam slider na potvrzení a nějaká zaškrtávací okénka kvůli gdpr), ale použít se dá(nemám čas na předělání):

[forum.ihvar.cz]
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 11:30
Už jsem si dohledal. Kousek za čárou klisika u pokladny.
To že to jde přes net s okamžitou platností je hezké, ale čím se pojede, se bude rozhodovat až po příchodu k autu a za jízdy to na netu datlovat nebudu.
Holt ne vždy je pokrok pokrokem, který věci zjednodušuje.
A ta výše uvedená apka moc chvály neposbírala.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 02. 2019 12:29
v tom stánku na hraniciach niekedy býva pekná rada ľudí, takže keď budem doma nakladať odbehnem k PC a vykonám platbu isto je to rýchlejšie.. smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.