Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 09:35
Díky za info, ale chtěl jsem vědět zda můžu koupit známku až na benzince kde je taky mají (tedy cca 400m za přechodem). Jsem línej a nechce se mi zastavovat na přechodu kupovat známku a pak po 400 znova zastavovat znova a kupovat benzín.
Zajímá mě zda je již na přechodu někdo kdo kontroluje známky.
Při cestě domů také kupuji rakouskou známku na první benzině cca 4 km za hranicemi (a nejsem sám).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 09:45
Tak to poradit nemůžu Vím, že na parkovištích při průjezdu Slovinskem, nás jejich orgán kontroloval. Při odjezdu od benzinky nás zastavil, podíval se na známku a opět nás "odstartoval". Byl v civilu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 12:36
Policajti stoja v aute priamo na prechode (v tom cípe kde sa spája diaľnica a odbočka na nákup známky) a ďalekohľadom kontrolujú autá, keď nemá diaľničnú hneď po ňom idú.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 14:28
karki díky za info. Ikdyž tohle jsem zrovna slyšet nechtěl. No co nadělám.
Nerozumím však tomu proč na té benzince prodávají také známky, ale ještě jednou díky.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 14:28
Na exitu 228 sjeď z dálnice a na pumpu se dostaneš po silnici 67. Z pumpy můžeš dál pokračovat po dálnici.
Já sjíždím na exitu 226, protože tam je pumpa firmy Temmel s nejlevnějším benzínem široko daleko. Slovinské známky tam ale asi mít nebudou.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 15:09
Silnici 67 se chci letost prvně vyhnout. Prochází starým hraničním přechodem kde jsou na obou stranách hranice záchytné tábory pro "inženýry a doktory přinášející obohacení dekedentní společnosti západu". Proto letos asi po dálnici.
Jinak tu cestu dobře znám.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 15:48
V Rakousku na čůr-pauzu nestavíš ? Na Zobernu je mají taky. thumbs up smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 16:57
Dokonce je prodávají ještě před vjezdem na A dálnici před Vídní v Hobersdorfu na OMV.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 18:33
Dokonce je prodávají i tady v zapadákově na Vysočině .
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 02. 2016 21:01
Ale jasně že si slovinskou známku můžu koupit kdekoli, ale mně zajímalo právě to, jestli to jde až na té čerpačce Petrol. grinning smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 02. 2016 09:13
... asi to správně není ji kupovat na té čerpačce OMV a Petrol, ale několikrát jsem ji tam už bral a nebyl problém. Jinak si ji většinou kupuji už v Německu na kterékoliv CS společně s Rakouskou.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 02. 2016 21:23
Autem do Chorvatska 2016 – dálniční známky a mýtné

SLOVENSKÁ DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2016

U našich slovenských sousedů se nezměnila cena dálniční známky, ale změnila se známka samotná, přesněji řečeno její podoba. Klasickou dálniční známku ve formě samolepky si již na Slovensku nekoupíte. Dálniční známka pro rok 2016 je v elektronické podobě a zakoupíte ji na této stránce:
[eznamka.sk]

eznamka-logoDetailní informace k nákupu a použití najdete zde:
[eznamka.sk]

Cena slovenské dálniční známky pro rok 2016 zůstává stejná jako v roce 2015, pro auta do 3,5t:
10-ti denní … 10€
Měsíční … 14€
RAKOUSKÁ DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2016

U rakouské dálniční známky došlo k mírnému navýšení ceny a to o několik eurocentů. Stejně jako vloni platí, že pokud jedete na 2 týdny, vyplatí se koupit 2 desetidenní známky místo známky dvouměsíční.

austrian-vignette2016Cena rakouské dálniční známky v roce 2016 pro auta do 3,5t:
10-ti denní … 8,8€
2 měsíční … 25,7€

V Rakousku jsou kromě samotných dálnic v některých případech zpoplatněny i průjezdy některých úseků jako například mostů či tunelů, kdy je účtován další poplatek. Záleží tedy na trase vaší cesty. Jedná se o tyto úseky:

A 9: Spital/Pyhrn – Ardning
A9: St. Michael – Übelbach
A10: Flachau – Rennweg
A11: St. Jakob – Karavanke
A13: Innsbruck – Brenner
S16: St. Anton – Langen

SLOVINSKÁ DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2016

U slovinské dálniční známky se pro rok 2016 bohužel nic nemění. Její cena zůstává nadále „neekonomická“. I v roce 2016 zůstává v platnosti kategorie automobilů 2B, do které spadají automobily s nosností do 3,5t a výškou 1,3m nad první nápravou. Cena dálniční známky je pro vozy kategorie 2B dvojnásobná. Pro jednodušší přehled uvádíme seznam automobilů spadající do kategorie 2B (externí odkaz na web Dálniční společnosti Slovinské republiky DARS):
[www.dars.si]

Vinjete 2016 03

Cena slovinské dálniční známky v roce 2016 pro auta do 3,5t a do 1,3m výšky od země na první nápravou:
7 dní … 15€
Měsíční … 30€

Cena slovinské dálniční známky v roce 2016 pro auta do 3,5t a nad 1,3m výšky od země na první nápravou (tzv. katagorie 2cool smiley:
7 dní … 30€
Měsíční … 60€

Způsobů jak objet slovinskou dálnici je několik, nám se líbí tento návod z webu autoblogger.cz:
[www.autoblogger.cz]
CHORVATSKÉ MÝTNÉ 2016

Mýtné na chorvatských dálnicích je možní platit v kunách, eurech i platební kartou. Pro účely mýtného rozlišují chorvaté 4 druhy kategorií vozidel plus motocykly. Dále v textu uvádíme ceny mýtného pro kategoii I., tedy osobní automobil se 2 nápravami a výškou do 1.9m bez přívěsu. Přehled jednotlivých kategorií najdete na webu sdružení Chorvatské dálnice (Hrvatske autoceste d.o.o. neboli HAC.hr) – odkaz na anglickou verzi:
[hac.hr]

TIP: Přehlednou interaktivní mapu chorvatských dálnic, na které si můžete zobrazit vše od sjezdů z dálnice, odpočívadel, směnáren až po tunely a mosty najdete na tomto odkazu:
[hac-onc.hr]-
Mýtné od maďarské hranice po Záhřeb

Cena mýtného na dálnici A4 Goričan – Zagreb (od maďarské hranice do Záhřebu) pro kategorii I:
42 HRK
úplný ceník všech kategorií vozidel:
[hac.hr]
Mýtné od slovinské hranice po Záhřeb

Cena mýtného na dálnici A2 Macelj – Zagreb (od slovinské hranice do Záhřebu) pro kategorii I:
48 HRK
úplný ceník všech kategorií vozidel:
[hac.hr]
Mýtné na dálnici A1 od Záhřebu po Dubrovník

Ceník mýtného na dálnici A1 Zagreb (Lučko) – Split (Dugopolje) – Dubrovnik pro kategorii vozidel I (na dálnici se vjíždí u Záhřebu – Lučko a mýtné se platí u jednotlivých výjezdů):
Výjezdy cena v HRK sjezdy na tyto destinace
Karlovac 19
Bosiljevo 30 odbočka na Rijeku
Rijeka (Kun) 70
Žuta Lokva 57 Sejn, Novi Vinodolski
Otočac 63 Plitvicka jezera
Maslenica 112
Posedarje 115 ostrov Pag
Zadar 1 117
Zadar 2 121
Benkovac 128 Biograd na Moru
Pirovac 138 ostrov Murter
Skradin 143
Šibenik 147 Vodice, Primošten, Rogoznica
Vrpolje 154 Trogir
Prgomet 162 Trogir
Dugopolje 174 Split
Blato na Cetini 187 Omiš
Šestanovac 190 Makarska riviéra
Zagvozd 195 Makarska riviéra přes tunel Sveti Ilija
Ravča 209
Vrgorac 214
Karamatići 222
Čarapine 223 konec dálnice A1

Pro úplnost ještě odkaz na kompletní ceník mýtného pro všechny kategorie vozidel:
[hac.hr]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 05. 2016 14:51
Dotaz, dá se zaplatit v prodejně dálničních známek na HR-SLO hranici Macejl kartou? Vždy jsem platil hotově, ale připadá mi to zbytečné.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 05. 2016 14:56
Myslíš pro zakoupení dálniční známky SLO na cestě z HR do SLO? Řešili jsme to nákupem známky SLO někde na benzince mezi Zagrebem a Maceljem, platba kartou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 05. 2016 14:57
Vyzkoušej tu prodejnu najít na Google street view, třeba budou vidět případné nálepky platebních karet na dveřích této prodejny (pokud je blízko silnice).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2016 08:36
Ano, mám na mysli ten modro-bílý domek DARSu hned za průjezdem SLO celnice po pravé straně. Na stránkách dars.si je jen uvedena otevírací doba - 24h, ale nic více. Juknul jsem i dle tvých rad, ale nic neobjevil. Domek je focen z větší vzdálennosti a po přiblížení je již dost rozplizlý. Mají tam i A známky bez přirážky. Cestou domů známku SLO kupuji právě v tomto domku, dolů k moři dálnici objíždím. Ale nějak mě nenapadlo zkusit zaplatit kartou, nejsem totiž moc hotovostní typ.
Překvapilo mě, že mají uvedeno na svých stránkách i několik prodejců známek zde v ČR.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2016 19:22
Zahájo, keď myslíš SLO známku, tak ju naozaj zoženieš v pobočkách ,,autoturistu,, ABA.
aspoň minulý rok to tak bolo, lebo keď som kupoval A známku, tak pán po mne si kupoval práve SLO ( ešte som si v duchu povedal ,,hmmm, to nieje objížděč,, grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 05. 2016 20:34
Lukáši, doposud jsem A známky kupoval v UAMK. SLO známku na cestu domů právě v tom domku DARSu a vždy hotově. Od loňska či ještě o rok déle je tam možno koupit i A známku bez přirážky. Jde mi jen o to, zda je možné známky zaplatit kartou. Asi napíšu do DARSu.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 05. 2016 10:29
Rovněž nakupuji v ABA, ale termiál na karty jsem tam neviděl, vždy hotově. Kdysi jsem tam i vyřídil registraci na HU dálnici pro obě cesty.Poměrně svižné jednání. Raději jedu, když mám vše předem vyřízeno a nemusím se zdržovat cestou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 05. 2016 09:16
Tak jsem napsal na DARS ohledně možnosti platby kartou při koupi známek v jejich domečku na HR/SLO hranicích a odpověď je pro mě potěšitelná.

Dear.
At the DARS sale point at the border crossing Gruškovje, you can buy the vignette with VISA or Mastercad.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 13:44
Včera mne poněkud zaskočila troufalost nadnárodní společnosti OMV - konkrétně čerpačka v Brně na výpadovce směr Mikulov. Že prodávají předražené dálniční známky to vím již několik let, ale aby si za 10 ti denní Rakouskou na os. auto řekli o 330,-Kč tak to už mi hlava nebere. A to se ještě prodavačka na pumpě divila, když jsem jí řekl, že je to fakt moc a že si koupím známku na hranicích za 8,80 E...
Jinak za Mikulovem mají již na Rakouské straně prodej nonstop, případně je nonstop čerpačka OMV v Hobersdorfu, kde mají zpravidla i levnější palivo, než u nás v Mikulově.....
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 17:21
Tak to je fakt dost velký rozdíl, já koupil za 295 kč
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 17:24
Ano OMW "za čárou" je dobrá. ps a ještě jednu výhodu to má. Když tam natankujete plnou, budete se divit, o kolik více km ujedete. Konkrétně na 90 l nádrži to bylo 200km smiling smiley A to je rozdíl.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 17:45
Měsíční Slovinská má letos zelenou barvu?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 19:28
To je fakt , raději si popojet 500m kupit za 8,80éček a vyhnout se českým zlodějům.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 20:42
Rakouskou dálniční známku jsem sehnal v jedné směnárně v ČR za 269,-Kč. Chápu že o je cca o jedno EUR víc než bych koupil v Rakousku ale protože jedu poprvé tak chci mít vše vyřešeno předem.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 20:46
To je celkem rozumná cena, mě taky pár korun nevytrhne, ale vzhledem k tomu, že jsem kupoval najednou dvě desetidenní, tak už ten rozdíl mezi cenou u nás a v Rakousku dělá oproti zmiňované brněnské pumpě OMV skoro 200 Kč... A to už opravdu není kopeček zmrzliny...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 21:08
Proč ji nekoupíte na první benzínce v Rakousku? Doba zdržení max 5 minut a německy to snad řekne skoro každej (" guten tag, cén táge vinjete, bitte).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
27. 07. 2016 22:18
Ano zelenou.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
31. 07. 2016 12:17
Odpoledne pojedu pro benzín manželce do auta, tak schválně zjistím co stojí u nás. Případně jí asi i koupím.

Edit: Cena na benzínce 255,- takže jsem jí koupil



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (31. 07. 2016 12:54).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.