Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
31. 07. 2013 11:42
Ahoj ,
ceny jsou +- 20,- Kč. Záleží na každém kde si ji koupí. A zda využije i Slovinskou dálnici. Já osobně mám radši nalepené známky už dopředu, a vím, že mohu jet jak bude třeba a né stát hned na první pumpě. Ale když to někomu vyhovuje proč ne.
Známí se vracel v neděli, jel na noc vezl vnučku, ve Slovinsku blbě odbočil a hodinku a trochu kufroval, stát se může cokoliv, to je fakt. Ale každému přeji krásnou, klidnou dovču a cestu kolečkama dolů tam i zpět.
Radek BeNe
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 08. 2013 19:29
Nevím kde se zeptat,na kolik vyjdou tunely v Rakousku na úseku Passau - Graz.Abych věděl,kolik si mám vzít €.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 08. 2013 21:20
Bosdrucktunnel 4,5 €, Gleinalmtunnel 8 €
samozřejmě lze kartou, na požádání slovinská známka
11 km tunel pod Grazem zadarmo
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 08. 2013 22:43
Kde sa dá koupit maďarská známka kartou, když jedete od Bratislavy, jde to na MOL, která je kousek sa sjezdem z M15 na M1?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 08. 2013 21:18
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bosdrucktunnel 4,5 €, Gleinalmtunnel 8 €
> samozřejmě lze kartou, na požádání slovinská
> známka
> 11 km tunel pod Grazem zadarmo


Díky,takže by 25€ mělo stačit,vemu raději 35€,kdyžtak těch 10€ udám v obchodě po návratu.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 11. 2013 13:34
Re: Fakta pro cestu do Chorvatska 2013 (FAQ)
30. 11. 2013 11:25
Datum registrace: 7 roky (let) nazpět
Příspěvků: 2420

ZdravímR.
Cena dálničních známek v Rakousku - rok 2014: [auto.aktualne.centrum.cz]


Cena rakouského zdražení dálníční známky na rok 2014 o 2,6% , to je ale pálka
To u nás je to zívačka, za (jestli dobře počítám, a když ne, tak se taky nic neděje) tak 3 roky , je to 50% ( za celoroční). A ta kvalita dálnice - hned se jednomu po zdražení jezdí v ČR lépe.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 11. 2013 19:06
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Re: Fakta pro cestu do Chorvatska 2013 (FAQ)
> 30. 11. 2013 11:25
> Datum registrace: 7 roky (let) nazpět
> Příspěvků: 2420
>
> ZdravímR.
> Cena dálničních známek v Rakousku - rok 2014:
> [auto.aktualne.centrum.cz]
> 6556
>
>
> Cena rakouského zdražení dálníční známky na rok
> 2014 o 2,6% , to je ale pálka
> To u nás je to zívačka, za (jestli dobře počítám,
> a když ne, tak se taky nic neděje) tak 3 roky , je
> to 50% ( za celoroční). A ta kvalita dálnice -
> hned se jednomu po zdražení jezdí v ČR lépe.
U nás je vše nejhorší. To třeba v Chorvatsku, Itálii nebo Francii mají dálnice prakticky zadarmo. yawning smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 12. 2013 07:54
Tady snad nejde ani o to, že mají dálnice v uvedených zemích drahé, ale o zdražení o 2,6 %. U nás padesát procent, za 3 roky v Rakousku odhaduji za stejnou dobu asi deset procent. A o tom je příspěvek, ne o placení za dálnici. U nás, když zdražovat, tak pořádně, ať si to lidi užijí.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
01. 12. 2013 12:10
Jestli to není tím, že v Rakousku se dušují (je to i písemně na kupónu u známky), že tento poplatek je výlučně využitý na stavbu, provoz a bezpečnost sítě silnic nejvyšších tříd v Rakousku.
U nás nic takového na těch známkách není, protože ten seznam, kde všude ty poplatky končí, by asi potřeboval daleko větší kupón...
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 12. 2013 09:22
Hille je to pravda co píšeš,ten seznam by byl tak dlouhý jak toaleťák.
Zdarec
smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 12. 2013 10:54
Nevím, kolik stála známka v Rakousku loni, ale 2.6% je kolik u desetidenní známky? Myslím, že tu si zde kupuje většina.U nás se nezražuje vubec.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 12. 2013 17:34
Jestli dobře počítám, tak zdražení je +- 20 centú, na naše asi 5.50 Kč. Karel
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 12. 2013 10:16
u nás jdou do státní kasy jen dvě třetiny ze známky, zbytek jde kmotrům a na distribuci, jinak kdo jezdí denně po dálnici několik stovek km tak je to téměř zadarmo, s mýtem to bude zajímavější

_______________________________________________________
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 12. 2013 23:12
Stále bude ta 10-ti denní rakouská známka levnější než slovenská - 8,5 € vs. 10 €.

Co se týká našich DZ, buďme rádi za známky pro osobní automobily obecně. Až naši zákonodárci rozhodnou o využití mýtných bran i pro osobní auta, bude to ještě zajímavější. A to třeba i při ceně 0,50 Kč za km. A to jsou brány už i na některých cestách 1.tříd, tedy převážně kopírující dálnice.
Takže já si pořád kupuji roční DZ. Nejezdím pravidelně po dálnici, ale kdo se má pořád hlídat a stresovat.
A při cestě na dovolenou už vůbec ne. Takže za mě při trase do HR -> D47 - D1 - Mikulov - A2 - A1 - A9 - SLO mimo dálnici - HR mýtné.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 01. 2014 19:27
Dálniční známky v Německu budou i týdenní či měsíční

[aktualne.centrum.cz]
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 01. 2014 12:00
Nové mýtné na slovinských dálnicích

Led - 07, Kategorie : Aktuality z Chorvatska

Slovinsko v roce 2014 zavedlo nový typ kategorie vozidel pro dálniční poplatky a to pro majitelé velkých terénních aut, velkoprostorových rodinných vozů a dodávek, jejichž výška nad přední nápravou přesahuje 1,3 metru.

Takováto vozidla byla přeřazena do nové dražší kategorie 2B. Zda váš typ vozidla spadá do této kategorie si můžete zjistit ve zveřejněném seznamu měřených vozidel nebo si musíte tento rozměr sami změřit.

V dálniční kategorii 2B se za týdenní známku nově bude platit 40 EUR, za měsíční 80 EUR a za roční 220 EUR.

Pro osobní vozidla nižší než 1,3 metru nad přední nápravou (kategorie 2A) zůstávají ceny týdenních a měsíčních dálničních známek stejné, tedy 30 EUR za měsíční a 15 EUR za týdenní.

Roční dálniční známka se zdražuje z 95 EUR na 110 EUR a platí vždy od 1. prosince předchozího roku do 31. ledna následujícího roku, tedy celkem 14 měsíců.

Za jízdu po zpoplatněných dálnicích a silnicích bez platné dálniční známky hrozí na Slovinsku pokuta 300 až 800 euro.
Dálniční známky Slovinsko
Kategorie vozidel na slovinských dálnicích
Označení Charakteristika
1 Jednostopá motorová vozidla
2A Dvoustopá a obytná motorová vozidla o výšce vozidla do 1,3 m u první nápravy, jehož nejvyšší povolená hmotnost nepřesahuje 3500 kg, s přípojným vozidlem nebo nez něho
2B Dvoustopá a obytná motorová vozidla o výšce vozidla nad 1,3 m u první nápravy, jehož nejvyšší povolená hmotnost nepřesahuje 3500 kg, s přípojným vozidlem nebo nez něho

Nákladní automobily a autobusy s hmotnosti vyšší než 3,5 tuny hradí mýtné na dálnici podle konkrétních projetých úseků.
Ceny Slovinské dálniční známky v roce 2014
Kategorie vozidla 1 2A 2B
roční € 55,00 € 110,00 € 220,00
půlroční € 30,00 - -
měsíční - € 30,00 € 80,00
týdenní € 7,50 € 15,00 € 40,00


Slovinská dálniční známka pro rok 2014 má fialovou barvu

Dálniční známka Slovinsko 2014
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
08. 01. 2014 07:42
Seznam vozidel patřící do kategorie 2B ve Slovinsku.[www.dars.si]
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 01. 2014 15:30
[www.dalnicni-znamky.com]

Je to darda každopádně musíš měsíční. to je tedy 30 € i když pojedu jenom na 14 dní. tj. nějakých 850,- kč
Takže opět objezd přes MB městem nebo Mureck. MB asi jenom v noci.





.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 01. 2014 17:22
Nelze nesouhlasit.10 Kč/km.Na druhé straně, když pojedu ve čtyřech do Trpanje přes Bosnu a objedu trajekt, ušetřím 230€.Za tuto cenu to je s příjemnou přestávkou na cestě tam i zpět.Případně tam mohu být o čtyři dny déle.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 01. 2014 02:46
Dříve se jezdilo přes Ston normálně. Kolem Prapratna a dál nahoru. Já bych za trajekt asi peníze nedával. Mne štve jenom ten jízdní řád a čekání. Cena tedy ovšem také.
A přes Bosnu - je to věc názoru. Pro mne - HK je to výhodnější přes Vídeň a Zagreb. Pro Tebe z OV to možná bude ta Bosna. Já to nikdy nezkoušel. Tady, jak jezdím, vím která "bije".
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 01. 2014 12:09
Kdyby na cestě na dovolenou bylo mé rodiště, není co řešit. Když jedu po dálnicí, připadá mi to jako pracovní jízda.Pokud znám jinou alternativu, po cestě na dovolenou se ji snažím vyhnout.Při pracovní jízdě to je naopak, tam platí, že čas jsou peníze.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 01. 2014 13:05
Přes Bosnu je to kochačka s přespáním a zastávkami na zajímavých místech (Mostar, Počitejl, vodopády Kravica atd.) Alespoň jednou to stojí zato ji zkusit.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 01. 2014 16:36
Fakt jsem již před lety uvažoval, že vezmu velké Viano a pojedeme s mamkou tak na 14 dní. 10 dní v Gradacu a pár dní jen tak kukačku. Pojedeme sami a tak vyhodí sedačky a syn to trochu vyčalouní. Stejně si to na léto zaměstnanci berou jenom na dovolenou a na zimu na lyže. Takže ta třetí řada tam nemusí být vůbec.
No a jak tak koukám asi poprosím nejvyššího aby mi ho půjčil tak od toho 20.6. na 14 dní a pojedeme. Stejně když si ho někdo půjčí tak ho já opravuji tak co. Loni "někdo" udělal motor. 160 tis. v čudu. A to je stále něco.
Velký je to dost. Takže připravím menší itinerář a hotová hotovárna. Na blindt. Jenom vyhledat zajímavé body a konec. Ostatní cestou.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 01. 2014 00:51
.........vezmu velké Viano a pojedeme s mamkou , poprosím nejvyššího ,vyhodí sedačky a syn to trochu vyčalouní., velký je to dost a na blindt a jenom vyhledat zajímavé body .....,.. ale bacha na motor ......... Loni "někdo" udělal motor. 160 tis. v čudu. A to je stále něco.

Šahni do pytle a skus bednu , ... mamka bude k " neudržení " .....štastný to člověk
..

.. já to mam za " kalendář " a pak budu jezdit až chlupy budou lítat , ale asi taky budu muset s mamkou . yawning smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 01. 2014 19:29
dobroto, to asi ne. Nejsme nějací příznivci kempingu. S tímto vozem na fotce - ve vší úctě - stejně vyjedeme z Brna, Ty budeš někde v Mariboru a já s tím Vianem již sedím na pláži v Gradacu.

To červené jsme měl Na Harcovně. Podobné ale novější - zase na Suché.
Střechu bych si asi sundat nedovolil. Pokud bych jel se ženou.

Ale zase kostkovaná kšiltovka, dlouhá šála ala Luis Chiron, Graham Hill a hlavně Jackie Steward !. To by šlo !
I když Anglie je Anglie
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 01. 2014 19:14
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Ale zase kostkovaná kšiltovka, dlouhá šála ala
> Luis Chiron, Graham Hill a hlavně Jackie Steward

Hradečáku, Jackie Stewart , kluku jedna závodnická.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 01. 2014 10:20
1280 x 1024 rozlišení obr.
3,5 diop. na čtení

spoléhám se hodně na automatickou kontrolu pravopisu. No když nic neukázala, v dobré víře jsem z Johna Younga Stewarta udělal jídlonoše a pivonoše. Snad se na mne nebude zlobit a Ty se také nezlob.

Jen dodávám Ať je to jak chce , tak tito pánové byli skuteční mistři volantu. Ať se šálou a v čepici nebo i bez. Pro nás to bylo tenkrát něco jako bohové na silnici.
Na RMC stály u silnic špalíry lidí i zde v ČSSR. To byla tzv. hvězdicová jízda. Nebo Farinky v Brně? Dnes je to o ničem, ani tam nejezdím.
Ale to by již bylo z jiného soudku. Krásného.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (19. 01. 2014 12:55).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 04. 2014 21:00
Kde by som mohol kupit Slovinsku dialnicnu znamku ak pojdem z Madarska po M70 na Slovinsku dialnicu A5 (Lendava-Pince)?
Dakujem.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 04. 2014 04:32
Myslím si,že minimálne v obci na benzinke pred hranicou,alebo priamo na hr.prechode.Neviem kam cestuješ,ale kúsok nižšia je prechod cez Letenye a tu vstúpiš rovno do Chorvátska.Ja som začiatkom apríla kupovala túto známku na benzínke v Rakúsku.
Bola som touto cestou po dlhej dobe a už by som ňou nešla.Chodím cez maďarov,aj keď známka stojí okolo 10€,a je to dlhšie,o 70km,ale dialnica keď odrátam ďaľších 8,50 za Rakúsko,mám späť za naftu za km naviac. A až do letoviska,od Budapešti sem tam auto,krásna cesta.Aj keď som zvyknutá jazdiť po dialnici,plné dialnice šoférov-nešoférov sú o život.Tak že ja osobne preferujem túto trasu.Po tejto skúsenosti ,keď boli dialnice pernamentne plné v Rakúsku aj bez turistou,neviem ako to vyzerá,keď sa tu nasunú ešte dovolenkári.Nehovoriac o tom,ako jazdia poniektorý vodiči,keď na dialnicu požívajú len cestou na dovolenku.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 04. 2014 07:29
Viera a ty odkial cestujes?
Ja musim vyuzit Madarsko-Slovinsky prechod, lebo cestou na dovolenku do Chorvatska sa chceme na par dni zastavit v Slovinskych alpach.
Preto vyuzijem ten hranicny prechod tesne nad chrovatskom Lendava-Pince a nie som si isty,kde sa tam da kupit dialnicna znamka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.