Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 05. 2012 10:31
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím, jestli necelých 11 procent přirážka je
> lichva, ale když si to myslíš. Pak bys nemohl
> kupovat ani rohlíky, protože obchodní přirážka je
> minimálně 30%.

Bylo by zajímavé vědět za kolik naši prodejci ty rakouské, slovinské (i jiné) dálniční známky nakupují ... moody smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 05. 2012 12:52
Česká přirážka 110 Kč nevadí těm,
co si stejně žádnou SLO známku nekupují a raději to objedou.
Ale já si ji koupit chci.
Proto jsem se ptal, zda někdo náhodou neví, kde je cena přijatelnější ( s nižší marží).
( třeba na Rakouské benzince před SLO hranicí.........)
Když nikde, nic se neděje,
koupím si ji přímo na hraničním přechodu od Slovinců.

Pane Zahajský, napsal jsem to srozumitelně ?
Takže už nemusíme spolu porovnávat rohlíky s dálničními známkami ?
( omlouvám se Vám za původní výraz: lichvářská marže - 110 Kč )

----------------------------------------------------------------------------
Slovinská měsíční stojí 30 Euro ( 750 Kč)
V Česku se prodává za 34 Euro ( 860 Kč - ABA, UAMK, ....
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 05. 2012 13:09
--->miromi
směrem od Grazu ( cca 20 km před Spielfeldem) je velké odpočívadlo jménem Gralla, nonstop s benzinkou, kde koupíš vignety SLO za nominál.... možno platit i kartou ...alespoň loni....kdyby přidražili, tak je jistota pokračovat až na bývalý přechod, ale nedat se rovnou na SLO dálnici, ale držet se značení, která tě navede na platební místo už ve Slovinsku a pak dále na dálnici...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (16. 05. 2012 13:17).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 05. 2012 13:14
Rohliky Pana Zahajského ......dálniční známky ...lichvářská marže ....to už je na toto vlákno asi moc ............kup nebo nekup známku .
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 05. 2012 13:36
Mironi kup si jí přímo na hranicích je tam samoobsluha,ale nesmíš jet v noci.Jinak je tam benzínka hned za obchodem tam jí mají také.V noci nevím jestli je otevřená.Já jezdím ve dne tak to neřeším.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 05. 2012 16:01
Úplně mi není jasné co tady řešíte. Drtivá většina lidí ví na jak dlouho tam jede, tak si A známku koupí doma, nejlevněji třeba 10-ti denní na benzince OMW za cca +- 210 kč. Slovinskou kdo neobjíždí, na hranicích na nonstop pumpě těsně před hranicí, nebo v těch nonstop boudách-prodejních místech před čarou. S HU nevím, ale bude to určitě obdobně jednoduché. V tom není co řešit, proč se předem připravovat na nějaké noční trauma když je to zbytečné a jednoduché. Pořád hledáme nějaké komplikace, které nejsou !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (16. 05. 2012 16:02).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
17. 05. 2012 07:39
Známky koupím vždy předem v turist-centru a mám svatej klid. Při nákladech na cestu mě těch pár korun za přirážku nepoloží a odpadá nervování jestli známku na ČS seženu. A hlavně nemusim nikde zastavovat. První pauza Znojmo, druhá odmoriště Sveti Rok a třetí Drvenik před trajektem. smileys with beer smoking smiley Za 40 dní !! hot smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
17. 05. 2012 11:00
Dálniční známky pro Rakousko a Slovinsko již zakoupeny ve Znojmě z Rakouské strany. Teď jen počkat 44 dní a hurá na dovolenou hot smiley hot smiley hot smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
26. 05. 2012 09:46
Petersone69 - tak to je asi nejrozumnější varianta, takhle to udělám. Díky za tip :-)
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
02. 06. 2012 18:48
Rakouské známky koupeny 2 kusy 490,-.U Slovinských ještě uvidím cena byla za 2 - 900,-



Upraveno 3krát. Naposledy upravil fajkrt (04. 06. 2012 17:52).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 06. 2012 08:11
Za ty rakouské cena nic moc. UAMK má 219,-Kč za jednu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 06. 2012 11:05
Známku kupuji až v Rakousku.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 06. 2012 21:29
Zdravím všechny.. letos pojedu poprvé přes Mikulov (Dříve Znojmo). Našel jsem, že v Hobersdorfu(Wilfersdorf) je OMV nonstop. Má někdo zkušenosti s koupí dálniční známky pro A na této benzínce? Maj je vždy? Popř. kde kupujete známky po cestě přes Mikulov vy? Všem děkuji :-)
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 06. 2012 21:46
Ano, mají je tam.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2012 07:42
Vy, co kupujete dálniční známky cestou a máte toho naježděno více...Jak často se stane (asi hlavně při jízdě v noci, kdy není tolik příležitostí ke koupi jinde), že na některé pumpě mají dálniční známky, ale s jinou dobou platnosti, než potřebujete ? Mám na mysli něco podobného jako u nás, když má platit nová dálniční známka, tak člověk na benzínce nesežene roční ani náhodou. Jinak loni jsem v Rakousku koupil slovinskou na pumpě bez problémů.tongue sticking out smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2012 08:22
To patak: Díky za info..
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2012 08:22
Nemá niekto náhodou informáciu že či niekde predávajú Slovinské známky aj u nás v SR? Rakúsku kúpim asi na pumpe u nás ale Slovinská sa nedá niekde?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2012 08:53
ircavoj - to se nám ještě nestalo, že by na rakouské benzince neměli potřebné znánky - mluvím o 10denních. Vždy koupím obě najednou, protože jezdíme na víc než 10 dní, obě si nechám označit a máme svatý pokoj. Nejde o těch pár korun, které ušetříme, ale proč je dávat, když to není potřeba - navíc je příjemné zastavit a protáhnout se před další cestou yawning smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 06. 2012 22:57
Liberec - centrum Nisa, Čedok: A známka desetidenní bratru za 220,-. Údajně slušně zásobeni. Info z dneška.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2012 11:01
Tak nám osobně se stalo přímo v Rakousku že až třetí benzínka před dálnicí ve vesnici mněla dálniční 10 dení známku.
Už jsme mněli strach že bude jezdit po Rakousku a hledat benzínky se známkou.Jak naschvál jsme akurát jeli ještě ve dvou--dvě auta.
Z toho vyplívá od té doby kupujem před hranicema nebo přímo na hranicích ty dražší a máme pokoj :-D
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2012 13:54
Letos jedeme přes Novou Bystřici(budeme spát na chatě za Jindř.Hradcem)Tak jsem na trase do Vídně, hledal nějakou benzínku,která má otevřeno 24h kvůli známkám a naskočila mi jedna,ještě v centru města,tak nebudu riskovat a známky koupím v Praze v uamk
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2012 14:53
vočko,my jezdíme přes Slavonice, ale myslím, že pak jedeme stejnou cestou,tak pokud jedete přes Horn, tak kousek před je Frauenhofen,kde jsme kupovali známku.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2012 16:25
Alesim-
Díky,ale pro mě je důležité,aby benzínka byla v provozu.Na hranici bychom měli být tak v 5 ráno.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2012 16:53
čerpačka v je provozu nonstop, také jsme tam byli v noci
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2012 16:55
Tak děkuji moc,na netu jsem nemohl najít provozní dobu.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2012 17:04
[www.oeamtc.at]
Je to před Hornem v zatáčce, nebo si do vyhledávače zadej Frauenhofen.Když si rozklikneš ikonku je tam otev.doba i aktualní ceny.
Třeba to pomůže i ostatním.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
31. 07. 2012 23:04
Zdravím,

chcel by som spýtať, kde sa dajú bez problémov kúpiť Slovinské dialničné známky?

Dajú sa aj nebodaj na nejakých slovenských pumpách, prípadne na južnejšie lokalizovaných pumpách v Rakúsku alebo až v samotnom Slovinku?

ďakujem!
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
31. 07. 2012 23:41
V Rakousku na pumpách úplně v pohodě..
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
09. 08. 2012 07:25
zde se dají nakoupit jakékoliv dálniční známky, na stránkách mají sice jen kurzovní lístek, ale známky mají všechny A, SK, SLO, CH, takže komu nevadí přirážka, ale chce nakupovat již doma, tak je zde příležitost

[www.aaavaluty.cz]
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 08. 2012 07:27
hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vašek (31. 08. 2012 14:28).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 194
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.