Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Autokamera a záznam jízdy.

Autor Mirus 
Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 16:07
Nedávno tady proběhla docela zajímavá debata o autokamerách zaznamenávajících jízdu vozidla, provoz před ním a další důležité údaje, dodatečně použitelné pro prezentaci trasy, záznam dopr.přestupků a nehod.
Dnes jsem tam chtěl dát odkaz na některé tyto přístroje a dost jsem se zapotil, než jsem tuto debatu znovu našel, ale bylo to asi tím, že jsem nepostupoval logicky drinking smileysmileys with beerdrinking smileysmileys with beer , jinak bych ji určitě našel dříve a to ve vlákně "chorvati se uplne zblaznili" !!!

Proto nové vlákno, snad bude přínosem (mé první za 5 let).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 16:24
Napsali:

valeri:
Ta kamera by byla řešením, pokud.... pokud by je vůbec zajímala. Když tě zastaví a zkusí nějakou levárnu s falešnou rychlostí, určitě nebudou chtít vidět důkaz, že lžou. V takový chvíli by zřejmě začali vyhrožovat soudcem ať rozhodne on, zabavili by pas nebo řidičák . Bohužel soudce už dneska není, takže si počkejte do pondělí. A kdo by čekal? Každej nakonec prachy vysolí. A to oni ví.

Zahajskej:
Na mě jednou zkoušeli, že jsem jel rychle, tak jsem mu řekl, že mám v navi nastaveno nahrávání posledních pár km trasy (už jsem to tady myslím jednou psal, některé navi to umí) a on zjihl. Jen mi doporučil, že příště mám jet o malinko pomaleji a popřál šťasnou cestu. Takže si myslím, že pokud mu budu mít co obouchat o hlavu, dají pokoj.

Mirus
Vloni jsem při cestě do HR použil kameru, bohužel větší SD-kartu jsem koupil až na poslední chvíli a tím pádem neprověřil. Kousla se a nenahrálo se nic, po návratu reklamace a do 10ti dnů vrácení peněz (bez problému).

Rubbs:
Požadavek na zaznamenání rychlosti jízdy v záznamu kamery se zpravidla neřeší tak, že se spolu s pohledem před vůz snímá i tachometr na palubní desce (problém zúžení zorného pole snímaného kamerou před vozem a hlavně (ne)možnost přesného zaostření na tachometr a rozdíl světlostí venek–kaplička), ale použitím kamery s GPS čipem. Pro předložení důkazu na cestě se pak nastaví do videa záznam (zobrazení) rychlosti. Policistovi lze pak jednoduše přehrát libovolný úsek cesty. Rychlost z GPS je navíc (za běžných podmínek) oproti tachometru přesná (nepřeměřuje). Takovýto záznam může být v případném sporu brán za objektivní důkaz.

Vloni při mé první cestě do Chorvatska jsem použil rovněž kameru (zakoupenou nedlouho před odjezdem) a mikro SDHC kartu (zakoupenou také na poslední chvíli). Někde ve Slovinsku se kamera začala chovat divně (přičítal jsem to mé nedostatečné znalosti ovládání) a zbytek noci jsem ji nechal vypnutou. Ráno vyměnil kartu za druhou (měl jsem dvě) a dál už v pohodě. Až doma jsem zjistil, že první karta byla vadná (záznamy se naštěstí daly přečíst), reklamace mi byla uznána.

Aby nedošlo k nedorozumění, záznamy kamery jsem použil výhradně pro rozbor cesty (hlavně časový).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 16:26
Dobrý nápad založiť nové vlákno, akurát sám uvažujem o kúpe kamery do auta, ponuka je totiž široká, recenzie sú však na rovnaký výrobok dobré aj zlé, neviem sa rozhodnúť. Ak môžem poprosiť o nejaký tip, sem s ním... inak vo finále mám QNAP RED EYE RE-100, ELTRINEX CAR HD alebo BLACKVUE DR 400G-HD
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 16:27
A teď konečně to, co jsem chtěl na počátku:

[www.mall.cz]
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 16:56
Mirus, každý lepší internetový obchod ponúka kamery do auta, skôr by sa hodila rada, ktorú si vybrať, ak máš nejakú pozitívnu osobnú skúsenosť.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 17:47
Já mám tuto a spokojenost
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 18:35
Dnes lituji,že ji již nemám.Byl by to dobrý důkaz při události,kterou mi právě pojšťovna nevyplatila v plné výši z důvodu slabých důkazů a svědek také nebyl.thumbs down
Nevíte jak je povoleno tuto kameru upevňovat aby nedošlo k snížení výhledu?Ani s navigacema to není úplně jasné.Navíc jinak to může být v dalších zemích.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 18:37
Já ji dostal jako dárek pod stromeček [cerne-skrinky.heureka.cz]
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 18:40
Ahojte,

mrkněte na produkty f. DOD tech

loni jsem vyzkoušel modely:

DOD GS600 (v CZ byla v prodeji pod názvem "Funbeat GS600")
DOD GSE550 (v CZ je v prodeji pod názvem Hutermann GSE550)

- obě obrazově docela dobré, GSE550 má mizerný držák a při jízdě vibruje a GS600 zase nemá displej

nakonec jsem zvolil tuhle outdoorovou kamerku, která sice není původně určená do auta, nemá GPS, displej, ani cyklický záznam, ale obrazově je výbornáthumbs up
Re: Autokamera a záznam jízdy.
16. 02. 2013 22:56
Ladislav77
Kamera, jak jsem už psal, díky vadné SD kartě nefungovala, takže nemohu hodnotit, ale mám Omega OM205 jako slofik a ten píše, že je spokojen.
Kamerka má displej, ale nemá GPS modul.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 02. 2013 15:47
wraith napsal(a):
-------------------------------------------------------
> DOD GSE550 (v CZ je v prodeji pod názvem
> Hutermann GSE550)
>
> (…) GSE550 má mizerný držák a při jízdě vibruje
> a GS600 zase nemá displej

Mám DOD GSE550, má stejné parametry jako GS600 (popis zde), navíc displej. Přísavka je kvalitní, mechanická, na skle drží perfektně, bez vibrací, obraz je stabilní. Přemýšlel jsem, co ti mohlo způsobovat chvění a jediné, co mě napadlo, že jsi neměl dotažený jeden nebo oba šrouby na držáku: jedním se nastavuje sklon vertikální osy snímání (nastavit-dotáhnout) a druhým sklon ovládacího panelu vůči kameře (nastavit-dotáhnout). Jsou pěkně vidět tady:




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rubbs (17. 02. 2013 15:48).
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 02. 2013 16:01
Jinak téma už je také tady.
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 02. 2013 16:43
Neruší vám ta Omega OM205 příjem GPS ? Měl sem jí a jakmile sem jí zapnul Tomtom byl bez signálu... tak šla.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 02. 2013 17:53
Rubbs napsal --- Jinak téma už je také tady. spinning smiley sticking its tongue out

Témat , nebo nových vláken tady na foru neni nikdy dost , mě se líbí toto nové co založil Mirus ... protože je to muj " jmenovec "
Re: Autokamera a záznam jízdy.
17. 02. 2013 19:32
Rubbs napsal(a):


....Přemýšlel jsem, co ti
> mohlo způsobovat chvění a jediné, co mě napadlo,
> že jsi neměl dotažený jeden nebo oba šrouby na
> držáku: jedním se nastavuje sklon vertikální osy
> snímání (nastavit-dotáhnout) a druhým sklon
> ovládacího panelu vůči kameře
> (nastavit-dotáhnout).


Testoval jsem ji asi týden, šrouby jsem dotáhl jak to šlo, ale při vyšší (povolené) rychlosti na silnicích s horším povrchem ty relativně slabé plasty držáku pruží a pak je v obraze vertikální chvění (ne extra silné, ale nepříjemné při sledování v plném rozlišení na velkém monitoru) . Na hladkém povrchu, nebo opravdu pomalé jízdě se ten efekt neprojeví. Škoda toho, jinak bezva kamerka.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 02. 2013 15:03
A co říkáte na tuto

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 02. 2013 15:37
Tu samou maji na aukru Kamera
Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 02. 2013 18:34
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
25. 02. 2013 18:56
To je hrozné co v té Číně neprodávaj grinning smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 09:42
No Martas , já nevím ... Doba dodání (od obdržení platby): více než 10 dní ... toto se mi moc nelíbí , vysolit prachy a pak měsíc čekat jestli to přijde ... to si radši pár stovek připlatím yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 11:26
já bych volil toto [www.eva.cz] a ROZHODNĚ bych nikomu neplatil dopředu,asi se málo díváte na Černé Ovce...
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 11:49
Kluci,kdyby někdo měl zájem tak za 500 ji prodám,sešli se mi dvě,nová,nepoužitá+32GB karta Omega
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 14:40
Dealextreme je jeden z největších čínských obchodů s několika milióny zákazníků.nakoupil jsem tam za aspoň 20000 kč a vždy bez problémů.je pravda že reklamace je hodně složitá.A k té době dodání jen asi to že doprava je zdarma po celém světě a z té číny to pár km je.a navíc to nejčastěji třeba i 14 dnů leží v Praze na celnici.
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 19:54
... mám tuhle ... [cerne-skrinky.heureka.cz]
tedy krom mobilů ... Nokia N87 a N95 8GB yawning smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 20:53
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kluci,kdyby někdo měl zájem tak za 500 ji
> prodám,sešli se mi dvě,nová,nepoužitá+32GB karta
> [url=http://www.1m.cz/detail/15954/omega-om68-car-
> dvr-video-kamera/]Omega[/url]


Druhou kamerou múžeš natáčet pohled ze zadního skla , co se tam děje .yawning smiley
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 21:36
Eva je dobrá nakupuju tan taky thumbs up
Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 22:47
Chtěl jsem si pořídit toto, ale mám malé zrcatko a neměl bych to za co schovat a mám obavy, zda by mi to utáhla baterka.
[www.google.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil postman (26. 02. 2013 22:49).
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 22:59
Tak já jsem pořídil tento kousek a veliká spokojenost Helmer Carcam FULL HD GPS

MirekŠi
Re: Autokamera a záznam jízdy.
26. 02. 2013 23:32
Eva je fakt dobrá, ale za ty tan-ky thumbs down
avatar Re: Autokamera a záznam jízdy.
28. 02. 2013 08:10
Koupil jsem tu co má Bessy ale hned zase prodal.Rozlišení je horší a potřebuje hlavně světlo.Tak jsem objednal tuto ale za cenu 1700 Kč tak uvidíme
[www.trx-baterie.cz]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.