Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Celnice Hr

Autor Flignic 
Celnice Hr
23. 07. 2011 18:38
Ahojte všichni, kdo jste se již letos vrátili, probleskly nějaké zprávy o velmi důkladných prohlídkách Chorvatských celníků. Jaké máte zkušenosti, my jedeme koncem srpna.

Starý Flignič
avatar Re: Celnice Hr
23. 07. 2011 18:40
Flignic napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte všichni, kdo jste se již letos vrátili,
> probleskly nějaké zprávy o velmi důkladných
> prohlídkách Chorvatských celníků. Jaké máte
> zkušenosti, my jedeme koncem srpna.


To si děláš s tímto tématem srandu??!!!
Re: Celnice Hr
23. 07. 2011 18:51
Něco se objevilo v novinách.
avatar Re: Celnice Hr
23. 07. 2011 18:53
Neumíš číst na foru???Když zakládáš úplně nesmyslné vlákno???
Re: Celnice Hr
23. 07. 2011 20:09
za založení nového téma bys zasloužil :-) Možná jsi to už našel, možná ne, tak se koukni sem [forum.ihvar.cz]
LOCK :-)
Re: Celnice Hr
23. 07. 2011 21:58
Flignic,je pravda že orientace v tématech je nepřehledná,každý má právo omylu.
I já se mýlil a to tady musím zveřejnit.
Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 08:54
Nvadi naučíš sa nikto učený z neba nespadol, najlepšie najskôr vyhľadávač pozrieť dané slovo a potom ak nenajdeš čo potrebuješ, opatrne založíš nové vlákno-ale opatrne aby Ťa nikto nezjedol
eny
Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 09:29
No tak mu přece někdo odpovězte:
1) v srpnu to teda bude úplně totální průser, s těma kontrolama grinning smiley
2) není třeba se bát,nic se neděje.
a pak je tam ještě spoustu dalších možných variant,jak by to event. mohlo probíhat. Promiň,ale dotaz je stejný,jako jestli bude 3 září pršet,nebo ne. yawning smiley
avatar Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 09:55
doporučuje se nemít moc kroužků v nose, na jazyku apod, u pánů fialový přeliv, dáma aby nebyla zahalena v burce a někdy může vadit i silněji opálená pleť...
smiling smiley
Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 10:15
... a u pánů dále vyholená hlava, tetování, namakané svaly, černé brýle i když slunko nesvítí, neustálé mletí pantem se zvýkačkou, řvoucí rádio, zlatý řetěz na krku, ... to jsou praví adepti na důkladnou celní kontrolu.
Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 10:43
Takže Řepka nemusí ani vyjíždět.
avatar Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 11:02
Ten opravdu ne:-) On by na ty celníky určitě plivalspinning smiley sticking its tongue out
Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 17:11
Využiju tohoto vlákna pro svůj dotaz, neb jeho název se dá pochopit různě a Meje, Zlogonje příp. Zavrč, tl. hledat skutečně nenašlo.
Tak tedy máte někdo zkušenost s průjezdem SLO - HR a z5 přes hraniční přechod Meje - Zlogonje ?
Byl asi dlouhá léta zavřený a snad minulý nebo předminulý rok jej o5 otevřeli.
Jezdíme každoročně právě přes Zavrč a nedám na tento přechod dopustit. Vždy když tam asi kolem jedné hodiny v noci přijedeme, tak je tam jen jedno auto. To naše a nikdo nikdy neprudí smiling smiley.
Nebráním se ovšem pokusu vyzkoušet i jinou trasu.
v2x
Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 18:13
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> doporučuje se nemít moc kroužků v nose, na jazyku
> apod, u pánů fialový přeliv, dáma aby nebyla
> zahalena v burce a někdy může vadit i silněji
> opálená pleť...
> smiling smiley

Ještě se psalo něco o Mercedesu. Takže raději lidovější vozítka a bude to OKsmiling smiley
Tohle vlákno považuji za dobře založené, v jiném, s podobným názvem se řeší něco úplně jiného,zejména pneumatiky. Nechápu ty podrážděné reakce na začátku.Upraveno 1krát. Naposledy upravil v2x (24. 07. 2011 18:17).
Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 20:10
> Tohle vlákno považuji za dobře založené, v jiném,
> s podobným názvem se řeší něco úplně
> jiného,zejména pneumatiky. Nechápu ty podrážděné
> reakce na začátku.


thumbs up
avatar Re: Celnice Hr
24. 07. 2011 22:23
no, ono se tu trochu motá.....zapomíná se na celnice ve SLO....
tady se furt mluví o zlých celnících z HR, mně připadá za jisté, že silnější kontroly jsou cestou zpět ze strany celníků slovinských, neboť konec konců celně hlídají hranice EU...cestou tam, ze strany celníků HR, jsem viděl daleko méně odstavených a prohlížených aut...dtto na maďarských hranicích...prostě, když poletím do Ameriky, tak se mně v Ruzyni žádnej náš celník nevšimne, ale musím čekat kontrolu v US.....
dále se tady motají dále kvůli zdržovačkám od celníků příslušníci pohraničních policií (pasy, auta, registry kradených aut zase obráceně hlídají Slovinci atd atd), je jasné, že autobus málokdo odmávne bez kontroly pasů všech cestujících atd, atd,...

každý rok se tu vyrojí od novinářských pisálků nějaký problém....hlavně klídek....smoking smiley
Re: Celnice Hr
27. 07. 2011 17:58
Tak dík za příspěvky, soudím, že je vše po staru.

Starý Flignič
Re: Celnice Hr
23. 04. 2017 18:55
Tak jak je to s tím přechodem Cirkulane (SLO) - Zlogonje (HR)? Jezdí tudy někdo? Na netu nějak nic najít nemůžu a to i na chorvatských či slovinských stránkách,nejlépe nějakých oficiálních celních. Poradí někdo, jestli je v provozu atd.
avatar Re: Celnice Hr
23. 04. 2017 20:29
Já našel na slovinských stránkách všech 57 silničních přechodů do HR, ale tenhle mezi nimi není.
Přechody SLO-HR
Re: Celnice Hr
23. 04. 2017 21:45
Je to divné. Já jen našel info na citroen fórum, že v roce 2011 tudy pohoda cesta. Na Googlu street to není celé zmapované, ale cedule že je tam přechod a ty s info o rychlostech tam také jsou vidět. Mě právě napadlo, že když už stejně objíždím Slovinskou dálnici, tak proč to nevzít z Ptuje tady a vyhnout se tak napojování na konci Slovinské dálnice, kde mám vždy zácpu, potažmo přechodu Marcelj.
Re: Celnice Hr
24. 04. 2017 07:10
Ze tam je prechod jeste nic neznamena, muze byt pro nejaky mistni styk. Pred par lety jsem taky vydusal autem ze Slana, ze se v BiH juknem na jeskyne a kdyby pred zavorou pristalo ufo, tak by je to prekvapilo min. No pasaran!
avatar Re: Celnice Hr
24. 04. 2017 08:24
Takto nás vrátili kdysi z přechodu Cvetlin, že je jen pro místní. O půl roku později z něj udělali pobočný přechod Maclju pro mezinárodní provoz, ale také to hned uvedli na stránkách policie, jejichž načtení se už několik dní nemůžu dočkat..
Teď se můžu odvolat jen na článek v novinách, podle kterého mohou všichni občané EU a Švýcarska nově použít kterýkoli z 27 hraničních přechodů Chorvatska se Slovinskem, které jsou označené jako mezistátní.
Na mapě nejsou tyto přechody očíslované.
Některé prohlížeče mapu nedovolují zvětšit do čitelna, tak aspoň tu část, kterou se mi podařilo stáhnout, dávám sem. Bohužel seznam přechodů s Maďarskem je daleko kratší, vlastně tam žádný nový přechod nepřibyl, a proto ani na mapě nechybí.EDIT: tyto hraniční přechody původně pro malý pohraniční styk jsou otevřené pouze od 6 do 22 hodin !
A navíc jde o zprávu z novin, oficiální zdroj je stále nedostupný, třeba budete mít někdo více štěstí.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (24. 04. 2017 08:52).
Re: Celnice Hr
24. 04. 2017 09:38


Aby to bylo vše komplet na jednom místě... smileys with beer
avatar Re: Celnice Hr
24. 04. 2017 12:04
Vy jste nekoukali na ty 2 tabulky, co jsem včera vkládal?
Tabulka
a) hraniční přechody pro mezinárodní přepravu, těch je 32
b) hraniční přechody pro malý pohraniční styk, těch je 25.

V posledním sloupci je otevírací doba. Je to ze stránek www.policija.si, to je dost oficiální zdroj. Akorát, že slovinský. V pravo nahoře je to graficky znázorněné i s názvy přechodů.
Co se týče toho přechodu Meje-Zlogonje, jmenuje se Sv. Florián, tak jsem vyčetl toto:

Granični prijelaz Zlogonje na temelju Sporazuma između Republike Hrvatske i Republike Slovenije o pograničnom prometu i suradnji, zaključcima VI. sjednice stalne mješovite komisije od 13. veljače 2003. godine stavljen je u funkciju prijelaznog mjesta. Na tom se mjestu državna granica može prijeći samo s valjanom pograničnom propusnicom u kojoj je vidirano mjesto prelaska Zlogonje – Meje. Prilikom najave potrebno je navesti podatke o vozilu i osobama koje dolaze te o vremenu prelaska granice.

Takže podle mě bude třeba se nahlásit hraniční kontrole a získat nějakou propustku.
mdr
Re: Celnice Hr
24. 04. 2017 13:09
1. Když Chorvati vstoupili do EU, tak se zjednodušily kontroly na hranici tak, že se zastavovalo jen na jedné celnici a kontrolu prováděli spolu. Konkrétně si pamatuju, že na Goričanu (starém i novém) kontrolovali společně na maďarské straně.
2. Jako občanů EU by se nás měla týkat jen pasová kontrola, ne celní, nebo se mýlím?
[www.cas.sk]
3. Pojedeme příští rok už bez kontrol?
[euractiv.sk]
avatar Re: Celnice Hr
24. 04. 2017 13:55
Ale koukali jsme: chorvatská strana prohlašuje, že pro občany EU (tentokrát o Švýcarech řeč není) jsou průjezdné i ty přechody, které Slovinci označují jako "pouze" mezinárodní.
Ta slovinská tabulka (mimochodem na ni je v citaci dole odkaz) se zabývá nikoli hranicí EU, ale vnější hranicí Schengenského prostoru. Čili kontroly ano, neprůjezdnost ne.
Tu propustku by ti stejně nikdo nevydal, slouží totiž jako potvrzení, že tam bydlíš buď do 5 km od hranice, nebo si posháníš víc razítek, že jako dojíždíš do práce přes hranici. A nevydává se na hranicích, ale u oprávněného orgánu státní moci občanům například BiH a HR nebo SRB a HR či MNE a HR podél příslušné hranice. Pro obyvatele pohraničí mezi SLO a HR už se propustky nevydávají, platí pro ně právo volného pohybu, jako pro ostatní občany zemí EU.

Na stránkách slovinské policie se na to už v sekci FAQ někdo ptal, a hned první odpověď říká, že
Citaci

1. Kako je s prestopanjem meje med Hrvaško in Slovenijo po vstopu Hrvaške v EU??.
Z vstopom Hrvaške v Evropsko unijo ostaja meja med Slovenijo in Hrvaško še naprej zunanja schengenska meja in pri prehodu se opravlja mejna kontrola, tako pa bo vse do priključitve Hrvaške v schengensko območje.
Meja med Slovenijo Hrvaško se torej prestopa na mednarodnih mejnih prehodih (vsi potniki) in na meddržavnih mejnih prehodih (vsi državljani, ki uživajo pravico Unije do prostega gibanja) z veljavnimi potovalnimi dokumenti. Na mejnih prehodih za obmejni promet je prehod dovoljen z veljavnim potnim listom ali osebno izkaznico po določbah Sporazuma med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško o obmejnem prometu in sodelovanju (SOPS) za vse državljane, ki uživajo pravico Unije do prostega gibanja. Seznam mejnih prehodov si lahko ogledate na povezavi:
[www.policija.si] ....
.

Aneb po našem:
Citaci

1. Jak je to s překročením hranice mezi Slovinskem a Chorvatskem po vstupu Chorvatska do EU?
S přistoupením Chorvatska k Evropské unii zůstává hranice mezi Slovinskem a Chorvatskem i nadále vnější schengenskou hranicí a na jejím přechodu se provádí hraniční kontroly, dokud nebude Chorvatsko připojeno do schengenského prostoru.
Hranice mezi Slovinskem, Chorvatskem, která se přestupuje na mezinárodních hraničních přechodech (pro všechny cestující) a na mezistátních hraničních přechodech (všichni občané, kteří mají právo Evropské unie na volný pohyb) s platnými cestovními doklady. Na hraničních přechodech pro malý pohraniční styk je překračování povolené s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem na základě ustanovení Dohody mezi Republikou Slovinsko a Chorvatskou republikou o pohraničním styku a spolupráci (SOP) pro všechny občany, kteří mají právo Evropské unie na volný pohyb. Seznam hraničních přechodů si můžete prohlédnout na následujícím odkazu:
[www.policija.si] ...

Čili, kdo nevěří, bude si to muset zkusit, a pak bych ho prosil o zprávu sem.
My jsme to podobně kdysi zjistili na Cvetlinu, že v sezóně nás nechali projet, po sezóně ne, a museli jsme se vrátit na Macelj, ale po třech měsících ten přechod otevřeli pro občany EU natrvalo jen přes den, pak na 24 hodin denně, a nakonec zrušili jednu závoru (od 1.7.2013).
Re: Celnice Hr
08. 05. 2017 09:05
Dobry den, neviete ci existuje niekde detailnejsie info o hranicnych prechodoch Gorican a Mursko strediste? Idealne aj s web kamerou. HAK ma dobru aplk.avsak tu mi absentuju prechody HU SLO HR...
Chcem ist tento rok cez HU presnejsie po starej ceste a rozhodnut sa chcem pocas cesty cez ktory prechod prejdem. Kedze roaming bude zruseny tak si to ceknem na nete....
Dakujem.
avatar Re: Celnice Hr
08. 05. 2017 12:23
[www.promet.si]
asi něco takovýho,problém bude na slo-hr a hun -hr,uvidíme jak to bude.
Re: Celnice Hr
09. 05. 2017 08:06
@jelo
v takom prípade, že sa rozhodujem na poslednú chvíľu je vhodná aj navigácia waze. aspoň mne sa osvedčila.
avatar Re: Celnice Hr
10. 05. 2017 09:13
jojo,je super,ale co se stane,pokud se celá kolona /stojící/a každý má waze a každý se bude chtít připojit na data?no zkolabuje to,jako loni a budeš v kelu,jako všichni loni 16.7. celý den-bura je svinstvoeye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 12
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.