Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cres město Cres

Autor Mello 
Cres město Cres
16. 07. 2011 18:41
Tak přátelé, cestovatelé, kdo už tam byl, kudy lépe, rychleji pohodlněji na Cres - do Cresu? Přes Krk nebo rovnou z pevniny z Brestova? Oba trajekty jezdí zhruba stejně často ( spíš ne moc často ) a stojí stejně. A teď babo raď.

Předpokládám, že když pojedu ze Slovinska po A7, tak asi z Brestova, ale kdybych jel od Zagrebu po A6 tak asi přes Krk.

Děkuji všem za jakoukoliv informaci. yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mello (16. 07. 2011 18:43).
Re: Cres město Cres
16. 07. 2011 21:09
Před dvěma lety jsem jel, tam přes Brestovu, zpátky přes Valbisku. Kdybych to jel znovu, vemu to obojí přes Valbisku, kvůli lepší silnici. V obou případech to bylo přes Rijeku.
avatar Re: Cres město Cres
16. 07. 2011 21:09
Ahoj,
na cresu jsem nebyl. Podle toho co vyčtu z mapy, tak bych propočítal obě cesty. Pokud už budeš mít koupenou slo známku. Je zbytečné platit za hr dálnice. Trajekt bude asi stejná cena(jak píšeš). Ještě zjisti, jak je zpolatněný most na Krk. Tady na foru to určitě někde bude.

Standa
Re: Cres město Cres
16. 07. 2011 21:12
Přema napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Před dvěma lety jsem jel, tam přes Brestovu,
> zpátky přes Valbisku. Kdybych to jel znovu, vemu
> to obojí přes Valbisku, kvůli lepší silnici. V
> obou případech to bylo přes Rijeku.

Dík za info, lepší silnice je pro mě rozhodně velmi pádný argument. thumbs up
Re: Cres město Cres
17. 07. 2011 22:40
Ahoj, 15.7. jsme se vrátili z Malého Lošinje kam se dostaneš právě z Cresu. Tam jsme pluli z Brestovy do Poroziny. Po vylodění tě ale čeká nic moc silnice. Úzká a celkem rozbitá, vzhledem k tomu, že navíc jedeš v koloně aut, které z trajektu vyjedou před tebou a nedá se ani předjíždět, je to celkem pruda. Z Meragu (Cres) do Valbisky (Krk) jsme jeli po zpáteční cestě. Skutečně lepší cesta a do města Cres je to z Meragu blíže nežli z Poroziny. Ovšem je pravdou, že za vjezd na ostrov Krk se platí 20Kn - při výjezdu z ostrova nic. O těch 20Kn se tedy navyšuje cena, jinak je stejná jak z Brestovy nebo Valbisky. Pokud pojedeš od Záhřebu, pak je Krk asi lepší volba. Osobně jsem volil plavbu tam z Brestovy jen kvůli těm 20Kn za Krčský most. Kdybych nebyl takový škrt, jel bych přes Valbisku. yawning smiley
Re: Cres město Cres
17. 07. 2011 22:46
Moc díky za informaci. Užitečná. thumbs up

Ještě se jen zeptám: pluje to přesně podle toho řádu, nebo pendluje častěji? A vejdou se všechna čekající auta na jeden trajekt, nebo se musí čekat na další a tudíž dlouho?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mello (17. 07. 2011 22:47).
Re: Cres město Cres
18. 07. 2011 08:26
Jen trochu opravím Pizzmena, poplatek za Krčki most je 30kn viz tady: Krčki most



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Přema (18. 07. 2011 08:27).
Re: Cres město Cres
18. 07. 2011 23:15
Ahoj, pluje to podle těchto plavebních řádů Valbiska - Merag a Brestova - Porozina Takže ta čekačka tam je. Raději být na místě nalodění půl hodinky předem, nedojíždět přesně na čas.
My pluli z Brestovy v pátek 2.7. (8:15) a ještě dost aut zůstalo na pevnině. Záleží ale také na dni, který přijíždíš. Pátky a soboty budou zřejmě plnější. Zpátky jsme pluli z Meragu ve středu 13.7. (8:30) a vešla se všechna auta.

to Přema: díky za opravu, cenu mám zafixovanou dvě léta nazpátek, kdy jsme byli v Malinské. Letos jsem přes most jel pouze směrem ven z ostrova.yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.