Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dopravní předpisy

Autor Karel M. 
Dopravní předpisy
06. 04. 2008 07:06
Zvláště když jedu po "staré "silnici kolem Plitvic, tak mě napadá, zda neplatí trochu odlišné předpisy než u nás.Jedná se mi konkrétně o značku "Konec obce", kdy se mi zdá, že neruší jako u nás předchozí omezení rychlosti( např.na 40 km/h).Mnohdy právě až za obcí je instalovaná značka" Konec omezení" a vždy marně přemýšlím, kdy byl její začátek.
Jinak vůbec projíždění některých obcí na uvedené trase je problematické, neboť ze silnice není vidět žádné stavení, cesta je rovná, většina , vlastně všechna auta mě předjíždí a nakonec i já přes počáteční snahu dodržovat předpisy se na to nakonec vykašlu, neboť už za ty roky znám, kde většinou měří rychlost - např. v Korenici nebo ve Slunji.
Asi by mohl poradit někdo z místních - JIRKA Z RI nebo Jitka
Re: Dopravní předpisy
06. 04. 2008 10:41
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 18:26).
Re: Dopravní předpisy
06. 04. 2008 12:52
Raději volím jízdu po dálnici, než neustále sledovat rychlost a značení začátku obce a její konec.
Na dálnici dám pětku a jedem.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dopravní předpisy
06. 04. 2008 18:14
S tím omezením rychlostí máš pravdu. V Chorvatsku opravdu omezení rychlosti neruší konec obce.
Samozřejmě v obci normálně platí padesátka, která končí s koncem obce. Když je ale někde v obci postavená čtyřicítka, není už tam žádná křižovatka, tak tu čtyřicítku konec obce neruší.

Po staré jsem taky vždycky ta šílená omezení vydržel tak padesát kilometrů a pak jsem se jenom modlil, abych nedostal pokutu. Co je dálnice, tak to neřeším.
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 04. 2008 15:21
Já bych na to, že na dálnici pokutu nedostanete moc nehřešil. Můžete celou jejich dálnici projet max. povolenou 130 a pak jednou nedobrzdíte před tunelem, kde je 80 a máte to spočítaný. Je to vcelku klasika. Jedete si svých 130 km/h, před sebou uvidíte tunel, dáte nohu z plynu, ale stejně do něj vjedete 100 km/h, protože je krátkej, širokej a vám se nechce brzdit. A když máte tu smůlu, že tam zrovna měří, rázem jste o 200 Kn lehčí. Právě na takovýhle místech s omezenou rychlostí se policajti vyskytujou nejvíc - tunely, mítnice, různé dopravní omezení atd. Na otevřené dálnici vám pak ještě hrozí setkání s neoznačeným policejním passatem, superbem a dalšíma. Chce to hlavně jezdit hlavou.
Re: Dopravní předpisy
10. 04. 2008 21:07
No jistě, také člověk může dostat pokutu na dálnici, to je jasné, ale jízda je mnohem pohodlnější a řekl bych, že poldů nepotkám tolik, jako na staré. Jel jsem po dálnici poslední dva roky a po poldech ani vzdechu. Ať to tak zůstane.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dopravní předpisy
10. 04. 2008 21:42
Já jel po dálnici od otevření sedmkrát,ale policajty jsem tam potkal opravdu jenom ojediněle.A to u havárky,nebo na čerpačce na kafe,ale nikdy jsem je neviděl měřit rychlost.Možná jsem měl jenom štěstí,ale vím,že na staré je to mnohem častější.
Navíc na dálnici je mnohem menší pravděpodobnost,že potkám zvěř,nikdo mě nevletí po usnutí do protisměru a i možnost havárie je mnohem menší.Zaplatím sice více,ale jedna pokuta to bohatě vrátí.Proto volím dálnicithumbs up
avatar Re: Dopravní předpisy
10. 04. 2008 22:05
tak to já je měřit na dálnici načapal. Byli zašitý za svodidlem, policajt v civilu a měřil až se z něj kouřilo. Z dálnice, podle mého názoru byli téměř neviditelní, z parkoviště nepřehlédnutelní. Já měl štěstí, že stáli těsně za nájezdem z parkoviště na kterém jsem zastavil k odpočinku. Brali to pak po cca 1 km. Nebýt toho odpočinku, měli by mě jasnýho spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dopravní předpisy
11. 04. 2008 07:09
Loni stál jeden policajt motorkář u mýtnice a už z dálky na nás mířil "mikrovlnkou".
Re: Dopravní předpisy
11. 04. 2008 10:24
Co se týče předpisů v HR !! Máte dva výstražné trojúhelníky kdo jedete s vlekem ????
Re: Dopravní předpisy
11. 04. 2008 18:18
Prosím a co ještě musí být jiného než je u nás.... když jedeš s vlekem? Je toho víc nebo jen ten trojúhelník
Dík.
Re: Dopravní předpisy
11. 04. 2008 22:01
Pokud táhneš nepojízdné vozidlo musí být tažené auto označené trojúhelníkem (jako u nás !! ale většina tupounů si pustí varovky ) Ale v HR musí být označené trojúhelníkem i tažné vozidlo. Což znamená,že tahoun si přidrátuje trojúhelník na přední masku a taženej si ho šoupne za zadní okno !!!
Celkem drsně pokutujou v HR objíždění autobusu pro přepravu dětí stojícího v zastávce !! Platí to i u nís,ale 99%řidičů to neví včetně policajtů :-))))
Tudíž,pokud stojí v zastávce bus,který má za zadním oknem ceduli s dvěma dětma,tak doporučuju neobjíždět !! Jsme na dovče,tak jakej pak kvalt a doufejme,že tam ten bus neparkuje přes noc grinning smiley
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 04. 2008 22:16
Já mám na dálnici zkušenost s černým superbem. Poznávačka byla myslim ZG-486-NG a poznávací znamení - měl plechový kola a dokonce i bez puklic.
Re: Dopravní předpisy
11. 04. 2008 22:32
To už tady někdo psal s VW pasatem !!
avatar Re: Dopravní předpisy
11. 04. 2008 22:37
Nene, tohle byl superb. Řídil ho chlap v civilu a jako spolujezdec byl dopravák.
Re: Dopravní předpisy
12. 04. 2008 15:34
to Luboš a Oplík:
díky za info a pořídíme 2. trojúhelník
Re: Dopravní předpisy
13. 04. 2008 21:04
A ještě pořiď celý karton reflexních vest. V Chorvatsku, každý kdo vyleze z auta na silnici musí mít na sobě vestu.
Re: Dopravní předpisy
14. 04. 2008 07:44
VeraCB napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Luboš a Oplík:
> díky za info a pořídíme 2. trojúhelník


Proč druhý??? Trojúhelník je povinná výbava - "tahoun" má svůj a "tažený" taky, špíše bych přibalil kousek toho drátu na přichycení. Mirus.
Tom
Re: Dopravní předpisy
14. 04. 2008 10:24
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> VeraCB napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > to Luboš a Oplík:
> > díky za info a pořídíme 2. trojúhelník
>
>
> Proč druhý??? Trojúhelník je povinná výbava -
> "tahoun" má svůj a "tažený" taky, špíše bych
> přibalil kousek toho drátu na přichycení. Mirus.

To pro případ, že až ti umře auto a ochotný tahoun ho nebude mít :-))))
Re: Dopravní předpisy
14. 04. 2008 16:33
Oplík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co se týče předpisů v HR !! Máte dva výstražné
> trojúhelníky kdo jedete s vlekem ????

pro Tom a Mirus:
jak napsal Oplík: ..... kdo jedete s vlekem .... my třeba tahnem vlek s lodí .... a jestli jsem to pochopila správně, tak se to týká i vleků a nejen tažení auta.
Ale ten drát ...to není špatný tongue sticking out smiley, poradím to.... ale myslím, že něco takového vozíme.
Re: Dopravní předpisy
14. 04. 2008 19:17
Tažení nepojízdného auta-2 trojúhelníky !! Jeden dopředu !! Druhý dozadu !! Předpoklad je,že každé auto má svůj !!
Auto s vlekem -Při nouzovém stání na komunikaci se umísťují dva trojúhelníky(výstražné)vedle sebe na silnici!! Tudíž teoreticky by auto i vlek měl mít svůj trojúhelník !!

Je to jasný ??



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Luboš (14. 04. 2008 19:20).
Re: Dopravní předpisy
14. 04. 2008 19:25
Dále je povinná výbava v HR: 0,5 kg pršutu,1l crneho vina a 0,5l proška pro případ déletrvající zápchy na silnici grinning smiley
vnka
Re: Dopravní předpisy
21. 04. 2008 15:36
avatar Re: Dopravní předpisy
21. 04. 2008 15:48
kurňa mosí být aji v autě hasičák?eye popping smiley
Re: Dopravní předpisy
23. 04. 2008 20:00
Ne, o hasičáku v osobním autě jsem nikdy nikde nic nečetl.
Re: Dopravní předpisy
29. 04. 2008 19:11
Napište prosím, jak to je s používáním autosedaček pro dítě v těchto tranzitních státech do CH a Chorvatsku? Je to jiné jak u nás?
steeve
Re: Dopravní předpisy
29. 04. 2008 19:32
V rakousku i slovinsku jsou sedačky povinné pro děti do 12 let ( až do 18 pokud nedosáhnou 150 cm) v chorvatsku zatím sedačky nejsou povinné, ale od 1.6. 2008 má mít chorvatsko nové předpisy, a tam už něco o sedačkách je,
ale stejně jedete s dětmi už od nás, takže budou v sedačkách ( u nás jsou povinné do 150cm nebo 36 kkg dítěte.
Re: Dopravní předpisy
01. 05. 2008 10:39
Steeve: Mám dceru (10let), která měří 146cm a váží 37kg. Tudíž u nás bez sedačky (nad 36kg), ale to rakousko má jenom do 12let bez pardónu, není tam také váhový limit k věku? Děkuji za odpověď.
Re: Dopravní předpisy
01. 05. 2008 10:57
Doplnění: Hlavně nemám podrobné info o Maďarsku, jestli někdo víte kde se to dočíst dejte sííím odkaz.
Tom
Re: Dopravní předpisy
01. 05. 2008 11:58
My jsme používali pro děti od cca 9 let ( váhu ani cm si už nepamatuju ) podprdelníky u nás i v zahraničí do 12 let. Pás neměli na krku a nikdy se nám nestalo, že by měl někdo problém, protože to není standardní sedačka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 132
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.