Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kontroly na hranicích

Autor Tobi 
avatar
FAT
Re: Kontroly na hranicích
16. 07. 2011 00:23
V tom je práve ten rozdiel. Cesta 1000 km v kuse je niečo iné ako krátke jazdenie domáceho niekde v HR pri mori. Možno je to aj bezpečnejšie na tom ich slanom mydlovom povrchu ciest.
Re: Kontroly na hranicích
16. 07. 2011 07:47
Peťas, ono jde o to, že ty třeba pojedeš s rozumem a klidně, ale můžeš narazit na situaci, kdy budeš muset rychle zareagovat nějakým manévrem a tam může narazit kosa na kámen. Co člověk to názor, ale o tom diskuze je.
Re: Kontroly na hranicích
17. 07. 2011 18:48
Tak nevím - téma kontroly na hranicích a zatím čtu o zimních pneumatikách moody smiley
avatar Re: Kontroly na hranicích
17. 07. 2011 18:56
Novinka,na našich hranicích jdou dnes po autobusech....
Re: Kontroly na hranicích
17. 07. 2011 20:56
Letos jen kouknutí do pasů a mávnutí... Přechod na Istrii u Buzetu...
avatar Re: Kontroly na hranicích
18. 07. 2011 16:59
Re: Kontroly na hranicích
18. 07. 2011 18:18
Tak dnes jsem se vrátil a cesta naprosto v pohodě jen slovinští celníci dělali drahoty tři auta přede mnou vytahat věci a kontrola jeden Němec a Švýcar ale jeli starýma rachotinama a vzadu seděly babky s šátky na hlavě asi turci či co a přede mnou Čech s passatem kontrolovali vin kod a po mě chtěli i techničák a kontrola na počítači i když mám pískovaná skla včetně kartičky cebia asi jim jebe zdržení cca 30 min.
Re: Kontroly na hranicích
18. 07. 2011 18:52
Kudu: Když čtu ty výblitky v diskusi pod článkem,tak se mi zdá,že jezdim do jiného Chorvatska...angry smiley
Re: Kontroly na hranicích
18. 07. 2011 19:00
Blesk to nelze brát vážně.Pouze potištěný papír.
avatar Re: Kontroly na hranicích
18. 07. 2011 19:11
Blesk?To jsou jen žvásty a věřím,že ty diskuze jsou uměle vyrobené....
Re: Kontroly na hranicích
19. 07. 2011 09:25
Kudu - dovolím nesouhlasit..!!

Vrátil jsem se v sobotu ráno, jezdíme přes Goričan.. a kolona to co tam bylo, se ani nazvat kolonou nedá. Prostě se zhromáždilo pár aut a hochům se nechtělo makat, ale že by tam nějak závažně dávali auta na stranu..a prokopávali...to teda ne..
avatar Re: Kontroly na hranicích
19. 07. 2011 09:50
Tobi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže si myslím, že ty moje letní by mohly být
> ještě v pořádku ne? (2-3 mm vzorek)


Já vím, že chceš slyšet že to je v pohodě. Ale podle mě není, já bych na nich nejel. Abych se přesněji vyjádřil, na 2 mm bych nejel, na 3 asi jo. Snad každej zažil v Rakousku pořádnej plavák, se vzorkem 2 mm to musí být zábava
Re: Kontroly na hranicích
19. 07. 2011 11:36
Jak píše valeri, jet na 2 mm gumách přes deštivý Rakousko je riziko. To už radši na 4 mm zimních
Re: Kontroly na hranicích
19. 07. 2011 12:00
Tobi:
za sucha OK, při dešti opatrněji, než kdybys měl vzorek 6 mm, více bych to neřešil.
Větší problém je na silnici na začátku deště, když namokne všudypřítomná jemná vrstvička vápence, to je potom mejdlo, okamžitě se v myšlení přeneseš z léta do zimy (osobně Hvar 9/2010 40 km/h).
avatar Re: Kontroly na hranicích
19. 07. 2011 13:54
Loni jsem měl letní do deště (rain tyres) ještě málo jeté, se vzorkem přes 5mm, a držely na silnici za deště dobře, jen v té průtrži v delších klesáních a stoupáních mezi Stockerau a Hatěmi byly i ty k ničemu, musel jsem pěkně zvolna.
Voda, co se hrnula v kolejích (a zvlášť tam, kde se jede žlabem mezi betonovými svodidly) měla při víc, jak osmdesátce, dost síly auto o hodně nadlehčit, takže ovladatelnost hanebná. Místy si to říkalo i o méně, než padesátku.
Na zimních jsem před lety jel také, to bylo ještě po ličké magistrále. Vzorek 3mm, zbytečný kravál, v ranní rose se muselo opatrněji, moc se ty gumy nechtěly silnice držet. Celou dobu ale nezapršelo, takže Chorvatsko v dešti na zimních vyzkoušené nemám. To až cestou zpět od Laßnitzhöhe po Loipersdorf, ale to se pořád ještě přes stovku jet dalo, protože jen normálně pršelo.
Na hranicích si gum nikdo nikdy nevšímal.
Re: Kontroly na hranicích
19. 07. 2011 14:05
Tak ono taky 5mm už rozhodně není žádná hitparáda. Já osobně kdyby měl peněz nazbyt, tak na pneu pod 6mm nejezdím. Takhle holt musím vydržet do 4mm.
avatar Re: Kontroly na hranicích
19. 07. 2011 14:16
Když jedeš betonovým žlabem, kde proti tobě teče souvislý proud vody o hloubce 5 cm a má v kolejích hloubku až 10 cm, od určité rychlosti vůbec nezáleží na vzorku, protože máš z auta vznášedlo. A je také jedno, jestli je to na rakouské B303, A2 či v klesání německé A3 k Aschafferburgu z kterékoli strany. Prostě plné koleje vody jsou fenomén, který se v HR nevyskytuje. A když, tak jen ojediněle.
Re: Kontroly na hranicích
20. 07. 2011 10:51
Skúsim niečo k téme grinning smiley

[aktualne.centrum.sk]

[www.topky.sk]

[nitra.virtualne.sk]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (20. 07. 2011 12:14).
avatar Re: Kontroly na hranicích
20. 07. 2011 10:55
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když jedeš betonovým žlabem, kde proti tobě teče
> souvislý proud vody o hloubce 5 cm a má v kolejích
> hloubku až 10 cm, od určité rychlosti vůbec
> nezáleží na vzorku, protože máš z auta vznášedlo.
> A je také jedno, jestli je to na rakouské B303, A2
> či v klesání německé A3 k Aschafferburgu z
> kterékoli strany. Prostě plné koleje vody jsou
> fenomén, který se v HR nevyskytuje. A když, tak
> jen ojediněle.


Určitě ,ale záleží na tlaku v pneu v tomto případě.....
Re: Kontroly na hranicích
20. 07. 2011 11:42
Holka od ségry měla propadlý pas a OP doma. Slovinec (Mursko Srediště)chtěl napřed 500 E, potom ji propustil s tím, že poklud ji Chorvaté vrátí,bude chtít polovic.
Nedostal nic,Chorvaté jen odmávali a SMS domů a do 4 dnů došla občanka poštou. Dobře tak !!!
Re: Kontroly na hranicích
20. 07. 2011 11:55
Mursko Srediště je v tomto špičkové. Ještě nikdy po mě nechtěli otevřít kufr, letos při návratu nechtěli Slovinci dokonce ani pasy!
avatar Re: Kontroly na hranicích
20. 07. 2011 14:06
Oni si tam slovinci nikdy nekomplikovali šichtu...ale stačí dojet s nějakým "dráždícím" autem a ožijí více než dost...yawning smiley
Re: Kontroly na hranicích
20. 07. 2011 16:24
Myslim, ze prave takym "drazdivym" autom isla ta stvorica co mala ten incident...
Re: Kontroly na hranicích
21. 07. 2011 07:19
Dostal jsem SMS od kámoše - Na hranicích Mur. Srediště prohlédl Slovinec vnitřek auta u řidiče.Chorvati odebrali pasy a techničák (Chevrolet), vše opisovali a pak jsem musel vysvětlovat, proč jedu k moři. Prostě cvoci. No a pak si vyber !!! Hlavně že už jsou na místě v pořádku a ve zdraví !!!
Re: Kontroly na hranicích
21. 07. 2011 07:44
Vážení,
množí se útoky turistů na počínání celníků nebo policistů v médiích.
Za sebe, nikdy jsem se s nějakou šikanou nesetkal. Přijel jsem, chtěli pas - ukázal a odjel. Chtěli prohrabat auto - prosím, prohrabte ho. Doslova jenom povrchně ho prohlédli.
Za dvacet let po "rozdělení" a "sjednocení" Evropy se mi nestalo, že bych měl nějaký problém.
To je můj názor a mé zkušenosti s celníkem Slovenije nebo Hrvatske, (jinde ani snad již hranice jako taková není a neexistuje)

Má někdo jiný názor a zkušenost, nebo je to výmysl bulváru ? Konkrétně BLESKu !!!

Mě ho tedy nikdo vykouřit nikdy nechtěl. Zajímavé je, že nikde není napsáno - tehdy a tehdy a tam a tam se to stalo. Věřit nebo nevěřit.
No Mildous mne předešel s jasnou zprávou, ještě než jsem toto vložil.confused smiley Že by pravda ?
Re: Kontroly na hranicích
21. 07. 2011 08:25
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 19:46).
Re: Kontroly na hranicích
21. 07. 2011 08:41
vacsinou plati ako sa sprava posadka auta tak sa sprava aj organ(colnik, policajt, inspekcia prace atd.) a je jedno v akom state alebo na akej hranici, to su moje skusenosti z toho co som zazil alebo videl
avatar Re: Kontroly na hranicích
21. 07. 2011 09:12
Je to jen můj názor ale myslím, že jim začaly putovat přes hranice drogy.Proto asi zvýšené kontroly.Někde o tom také byl článek.
Re: Kontroly na hranicích
21. 07. 2011 09:43
jj, od urciteho casu sa v niektorych zaujimavych destinaciach zacala zvysovat komunita Albancov, ktory zabezpecuju predaj a prepravu po Balkanskej trase, a prostrednictvom domacich peru peniaze v apartmanovych domoch yawning smiley
avatar Re: Kontroly na hranicích
21. 07. 2011 13:07
Letos mě opravdu, ale opravdu vytočili. grinning smiley Při cestě tam mě slovinci drátovali jako zloděje aut. Musel jsem vypnout motor, dát techničák, otevřít kapotu motoru. Při cestě zpět kolona dvouma řadama až k cestarine. Chorvat chtěl pasy. Vzal si je zavřené a čuměl do dáli. Asi po půl minutě je, aniž byse do nich kouknul, vrátil. Zbyteční lidé. Zbytečná demonstrativní buzerace.thumbs down
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.