Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Prodloužení dovolené při cestě do i z HR

Autor martas74 
avatar Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
31. 01. 2022 19:22
Ahoj přemýšlím ,že bych si prodloužil v sezóně dovolenou někde po cestě z HR (Maďarsko,Rakousko,Itálie,i jinde) Zkuste poradit ?
Koukal jsem na Balatón, Lago di Grada ,Lago di caldaro, nebo někde u italských pláží Jadranu -ochutnat jinou atmosféru ? Nebo mě poradíte v sezóně nenavštěvovat (masakr lidí) ? Balatón by mě lákal -maďarsky neumím ani pozdravit grinning smiley Lago di caldaro kousek bydlí známá smiling smiley Lago di Grada prej tam je teplá voda ? moody smiley Nebo nějaký jiný cíl? Jižní Moravu již holky nechtějí -asi tam moc chlastám hot smiley Dík za radu ,klidně i do SZ třeba nějaký dobrý ubytování ,nebo místo kde to je fajn . Martin

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
31. 01. 2022 20:23
Není jak učitelskejm. thumbs up smiley Martas,co to vzít na Monte Negro. Tam je to taky fajne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (31. 01. 2022 20:25).
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
31. 01. 2022 21:27
Myslíš, že v Maďarsku nebo v Itálii zaschneš?
Ale, abys věděl, že ti to přeju, tak:
třeba v Itálii nás nepustili kvůli sněžení (24.5.2014 !) ani odbočit ze státovky 46 ke vstupu na Cestu 52 tunely na pomezí provincie Veneto a Trentino. Neměli jsme sněhové řetězy a stejně jsme jeli v kraťasech, protože dole v kraji bylo teplo. Takže toto zůstalo v našich plánech neodškrtnuté.
No a z Roveretta to máš kousek k Riva del Garda, nebo můžeš najet na brennerskou dálnici.

Stejně tak neodškrtnutý zůstala Eisriesenwelt, kam bych se rád někdy na zpáteční cestě od moře podíval. Dokonce jsme si kvůli tomu vezli zimní bundy, boty a kulichy. Ale pokaždé jsme se zdrželi v Žuljaně a zajíždět přes Salzburg se nám nechtělo... přitom je to od dálnice A10 jen kousek.
avatar
mdr
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 07:30
V Maďarsku se klidně domluvíš anglicky a německy.
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 08:54
... Martine ... mít motivaci a čas na něco takového jak plánuješ, cestou k Jadranu ... tak bych za sebe ... volil cestu přes Rakousko a přes přechod do Itálie, do oblasti hraničící mezi Itálií a Slovinskem ... abych se pak mohl, pokud možno bez velkých oklik, dostat k Terstu ... a přes Istrii k trase do Tvé cílové destinace ...
... podle mapy a vyhledávače (restaurace, ubytování ad.) je na Tobě, jestli a co si vybereš ke shlédnutí ...
[www.google.com]

smileys with beer
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 10:50
Ajax má pravdu,Monte Negro je skutečný zážitek,máš tam vše pohromadě.
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 14:15
Termály v Hungárii, v těch blíže k SK hranicím se domluvíš slovensky, protože tam hodně Slováků pracuje. Termály na Slovensku, 11.2.by měly otevřít už konečně Velký Meder, tak asi zajedu na pár dní. Alpy v Austrii, o Slovinsku se tu také již hodně psalo. Můžeš zajet v I se podívat na hotel Corniche, kde se natáčely Účastníci zájezdu, je to u SLO hranic. Itálie nahoře je v sezóně hnus, kór pokud bys to dal v první půlce srpna, protože mají celostátní dovolenou a všude přemrštěné ceny, hlavně za ubytko.
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 14:29
Martine, přestože jsem turistický "maďarský patriot", tak mám strach, aby tě Balaton cestou zpět nezklamal eye rolling smiley
Budeš "namlsaný" od Jadranu... a přijedeš k Balatonu... thumbs up smiley

Pokud opravdu toužíte TROCHU navštívit Maďarsko, tak s ohledem na to, že jedeš do Čech, tak bych tě v HU netahal na Budapešť, Ostřihom (Esztergom) apod., ale zůstal pouze na západě HU.
Zkusil bych začít např. u Balatonu v Keszthely - spíš navštívit termály a krásné město než Balaton.
Dále můžeš popojet (bacha na radarová území) kolem Balatonu do Badacsony, vyjet si na kopec na parkoviště (nebo se necháš vyvézt UAZ-em 469) a případně dojít k rozhledně Kisfaludy-kilátó. Nicméně i z restaurací (angličtina, němčina) u parkoviště je krásný výhled na Balaton.
Pokud máte rádi víno, tak sklípky (hledej neturistické) jsou všude možně okolo (rádius 30km).
Pak kousek na sever je město Tapolca, kde je přímo pod městem jeskyně (dokonce pádlovačka lodičkou) Tapolcai-tavasbarlang. Doporučuji rezervovat na netu... a pokud se něco nezměnilo, tak pouze "hungároš kecoš"...
Dále cca 20km na západ je v lese Zalaszántói Sztupa - největší budhistická stúpa v Evropě thumbs up
Na sever je pak město Sümeg s krásným hradem... a radarem na hlavním tahu. Zde se dá strávit i celý den, zejména pokud jsou "turnaje" či jiné akce.
Vše to je "okolo" silnice 84... od Keszthely na Sopron a pak dál na Rakousko a domů...
Máš to "po cestě" a můžeš si vybrat, vše by bylo pouze na "průlet".

Dobrý člověk se se srdečnými Maďary a Maďarkami vždy nějak domluví (mladí mluví i anglicky) grinning smiley
Doporučuji pár desítek tisíc HUF na WC, parkoviště, drobnosti apod. Zbytek samozřejmě bezproblémově kartou...

Ber to jako tip na "průlet" Maďarskem. Případně někde dát jednu noc přes Booking...
smileys with beer

P.S. Rovněž Itálii a Slovinsko mohu doporučit, ale to nechám prostor jiným...
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 18:23
My teď již standardně prodlužujeme dovču o tři noci při cestě domů. Cesta tam v pohodě, ale zpátky aby to nebyl takovej šok :-)
Již jsme byli u Balatonu, v Šoproni, v Gmundenu, v Raidingu. Vždy si vybíráme klidnější místa. Jo a nemám moc dobrou zkušenost s domluvou v Maďarsku anglicky nebo německy, pokud to není někdo vyloženě mladej, nemáte šanci...
Teď už si cestu domu ani neumíme představit v kuse, bez zastávky v Maďarsku nebo Rakousku. Zatím jsme vše brali přes Booking. Většinou objednáváno cca měsíc před dovčou.
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 18:32
Děkuji za informace sosám a budu na netu okukovat ubytování a místa . Vínko můžeme a Tokajské je prej dobré sladké smiling smiley Jo právě si říkám podle Pupenda louže a možná jezero Lago di Grada je zajímavější ? Uvidíme .děkuji i za SZ s tipem kam . Martin

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 21:30
Pořád se tady opakuje název Lago di Grada. Jedná se o Gardské jezero (Garda) nebo opravdu existuje jezero Grada? Nemyslím to nijak zle, jen by mě to zajímalo, nenašel jsem ho na mapě. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
01. 02. 2022 23:11
Ono se to tu opakuje už přes 8 let. Jsou lidi, kteří nějak zázračně trefí, i když názvy trvale komolí. Tak i Marťas.
Ale mám pro Marťase ještě jeden tip: než dojedeš k Lago di Garda, můžeš zajet v Mestre ke kempu San Giuliano, vedle mariny jachtklubu je společnost Marive (když jsem tam byl, jmenovalo se to jinak, ale to je jedno) a pendluje lodí k mostu Tre Archi v Benátkách nebo do centra. Rozhodně se tam dá zaparkovat snadněji, než jet po mostě do Benátek a tam čekat na místo. A grády to má, když je málo cestujících a vezmou malou loď, a pak ji postaví na zadní, ať to frčí. Normálně teď jezdí uzavřeným člunem. A Benátky se dají do návratu projít pěšky.
Jen se tam může prodražit rychlejší jízda - na dálnici A4 mají systém Safety Tutor a sledují rychlost doslova na každém metru od Terstu až po Milano (dnes už patrně i na jiných dálnicích) - kde není úsekové měření, mají radar. Taky se tam jede třeba 2 hodiny pořád mezi stejnými auty, nikdo si nedovolí jet 131. V obcích na padesátkách mají radarů obvykle víc, i když funguje třeba jen jeden, ale nikdy se neví, který z nich to je. A fotky neskutečně podražily.
Tolik k hlavnímu a stále se rozšiřujícímu nebezpečí číhajícímu na italských cestách.


Edit: překlepy opraveny



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (02. 02. 2022 05:49).
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
02. 02. 2022 20:16
(italsky Lago di Garda nebo Lago di Benaco) jo Balatón nee , ale tady mě to doporučil i kolega co jezdí do Italie . Zkouším najít nějaké ubytování s lednicí ,aby se mě nezkazil nákup z HR grinning smiley máte nějakou zkušenost s koupánim v Gradském jezeru ? Jak to tam je s přístupem na pláže? Zda jsou placené ,nebo free? Nemám žádnou páru confused smiley Jasně že ubytko v HR mě vyjde na 14 dní tak jako ubytko v ITALI u jezera na 5 nocí grinning smiley ,ale chci trochu poznávat a užívat si ,ne jen se válet pod autem ,ve sklípku ,nebo na pláži v HR smileys with beersmiling smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
03. 02. 2022 09:16
Ahoj Martasi smiling smiley. Na Lago di Garda je fakt krásně. Ale je to spíše o poznávání a nasávání atmosféry, než o koupání. Ale i tam jsou pláže a tyto možnosti. Já osobně bych nejdříve jela na to jezero - a pak do Chorvatska. Od přelomu července a srpna je tam totiž nejvíce lidí - teda bývalo, když ještě nebyla Corona. My jsme tam byli na konci září - a bylo takto:

Možnost koupání - třeba tady:


[www.youtube.com]

My jsme bydleli tady:

[www.youtube.com]


[www.youtube.com]

Brenzone:

[www.youtube.com]

Na druhou stranu jezera jezdí - pluje - taková loď:

[www.youtube.com]

Ve městě Garda bývá rušno, všelijaké akce - ale výhled na protější stranu jezera už není tak krásný na protější hory.

[www.youtube.com]

Naopak třeba v Malcesine je nádherný pohled na protější stranu - a zároveň i lanovka na vrchl - kde je nádherný pohled na celé jezero...

Zdraví R.smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (03. 02. 2022 09:23).
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
03. 02. 2022 19:25
Ahoj děkuji na tohle náměstí jsem taky koukal jak jsi psala ,že jste tam bydleli dík Martas

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
04. 02. 2022 21:00
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
06. 02. 2022 14:51
Hille dík za ten odkaz k ledové jeskyni, dobré vědět i v rámci lyžovačky.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
10. 02. 2022 19:13
Tak jsem si zamluvil Torri del Benaco Residenza Le Logge tak uvidím jak to tam vypadá s výletěním grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
11. 02. 2022 10:16
Martine, pokud budeš chtít "vylepšit" návštěvu Makarónska a naleješ do Lucky lahev kořalky, vem to ze Splitu trajektem do Ancony a pak podél pobřeží nahoru.
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
11. 02. 2022 10:32
Jestli se mu to povede, tak thumbs upgrinning smileygrinning smileygrinning smiley
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
11. 02. 2022 11:14
"Zkouška ohněm" - rovnou cca 11h na trajektu thumbs up smiley
Se poznají kamarádi... grinning smiley

By nejprve mohli natrénovat na Balatonu těch cca 8 minut Tihany - Szántód... (většinou i bez vln).
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
11. 02. 2022 12:20
Kdysi dávno jsme opravdu do Jugošky jezdili přes Balaton. Směrem tam nám to připadalo nádherné, ale směrem zpět fuj. Jednou jsme měli ve skupině kamarádku, které se bála mořské nemoci na tom trajektu. Řešili jsme to slivovicí. Směrem tam málem násilím, směrem zpět už si řekla sama. Mezi tím trénovala na fisch pikniku pomocí rakyje. Když jsme se odpoledne vraceli do Živogoště, tak tancovala na střeše té lodě.
avatar Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
11. 02. 2022 20:21
Si nemyslete já koukal na ten trajekt a po tom co tam jezdí 2 společnosti a cesta 11 hod jsem se ani nezmínil doma grinning smiley jo nadhodil jsem ,ale po silnici si můžu zastavit kde chci a je to taky 11 hodin yawning smiley Se Fous kasal ,že jí ukecá hahaha ani 25 minut na Hvar

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Prodloužení dovolené při cestě do i z HR
07. 06. 2022 11:19
V Maďarsku můžete navštívit největší biologicky aktivní přírodní termální jezero světa v Hévízu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.