Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2013 06:31
Ahojte, nejel někdo náhodou z Bratislavy přes Frauenkirchen do Szombathely? Vypadá to ještě kratší cesta než přes Czornu.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2013 18:50
Ahoj 2rik2! Mám dotaz. Proč to odbočení na Vép a ne až k TESCU?
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 04. 2013 12:52
Nechodím na Vép už som to upravil, zrejme som zle klikol pred tým yawning smiley)
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 04. 2013 12:57
Romans
prečo nie cez Lendavu na Varaždin ? no raz som to tade skúšal a pravdupovediac je to väčšia piplačka prechádzať slovinsko a potom cez chorvátsko k Varaždinu mi trvalo dlhšie, podla plánovača je to síce o 15 km kratšie ale o 5 minut dlhšie (mne to trvalo asi o 20 minut dlhšie), a výhodou prečo ísť na starý Goričan je že zakaždým som prešiel cez hranicu len na mávnutie rukou a cesta je jednoduchšia a hneď na hranici sa napájam na Hr dialnicu.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 04. 2013 13:22
2rik2
V Murskom Središči nás taky nikdy celníci nestavěli. Ale pokud nebude ve Slovinsku zase levnější benzin, tak to asi zkusím přes Goričan, ať to můžu porovnat (podle plánovače mi vyšla cesta přes Goričan o 5 minut delší).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 04. 2013 21:25
Starý Goričan či Mursko Središće, je to skôr otázka zvyku alebo momentálneho rozhodnutia. Obe varianty sú však dobré z hľadiska bezproblémovosti prechodu hraníc zo a do Schengenu. Pokiaľ by išlo v tomto smere o porovnanie s Novým Goričanom /ktorý samozrejme človek idúci po 86 nevyužije/, tak cez Nový Goričan som ani raz neprešiel bez krátkeho zdržania a v jednom prípade som aj videl buzeráciu ľudí v odstavenom aute. Súhlas s 2rik2, trasa cez Lendavu je náročnejšia na orientáciu, je tam viacero miest, kde sa dá zamotať.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 04. 2013 07:42
Několik roků jezdím přes přechod Starý Goričan. Na benzince natankuji LPG, odpočinu si a jedu dál. Nikdy jsem neměl s celníky problémyawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 04. 2013 09:09
Starý Goričan je v pohodě. Jezdím tam už hodně dlouho a nejsou tam žádné problémy a je tam i dobré zázemí na odpočinek atd.
Letos jedu v polovině července opět.thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 04. 2013 10:16
Rád by som vedel v akom stave ja 86-tka po tuhej zime, ak sa v Hungárií rovnako rozpadli cesty ako u nás tak zbohom náprava ! Nejaké info v tomto smere potešia :-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 04. 2013 10:28
... kromě toho, že mi jednou maďaři na přechodu Letenye/ Goričan v kufru čichali ke krabici se sušenou levandulí ... nikdy problema
ale čichali jen chvilku, pač jsou to znalci a já jinou sušenou bylinu nevezl ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 04. 2013 10:39
Je to až k nevíře, mně se žádný celňák ještě do kufru nedíval s vyjímkou jednoho na česko-slovenské hranici ve Starém Hrozenkově, ale ten si chtěl evidentně jen pokecat, neboť se v tu chvíli nudil.A to bylo již cestou zpět, tak jsem ho informoval, jak bylo u moře.
Jinak jezdím na Mursko Srediště k naprosté spokojenosti, tam žádné problémy nedělají, ani jsem tam neviděl, že by někoho šacovali. Zato na novém Goričanu jsem stál víc jak půlhodiny a musel jsem opakovaně jako u debilů zodpovídat, zda nevezu alkohol nebo drogy.
Na to, že jezdím cca 10 let hlavně do Černé Hory a že jsem těch hranic již hodně přejel, tak nikdy jsem žádné problémy neměl. Nejdéle jsem čekal na maďarsko - srbské hranici na dálničním přechodu u Szegedu - 6 hodin v koloně 5 km dlouhé. Zrovna se vraceli domů na prázdniny Turci žijící v Německu. Již nikdy přechod na dálnici-odsud není úniku a v tom vedru šlo o život. Ještě, že jsem se mohl zchladit v autě.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2013 17:37
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rád by som vedel v akom stave ja 86-tka po tuhej zime, ak sa v Hungárií rovnako rozpadli cesty ako u nás tak zbohom náprava ! Nejaké info v tomto smere potešia :-)


tak presne pre tieto info budem toto vlakno sledovat.
86- tka pre mna lahoda (aj ked niekorym vadi aj tych fakt par horsich usekov - za Csornou alebo Zalalovo) ale ak fakt sudime podla SVK ciest po zime tak neviem neviem.....spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (20. 04. 2013 17:46).
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 08:56
Skvělá volba, jeli jsme tudy 4x přes noc a naprosto v poho i co se zvěře týká thumbs up A na hranicích jen mávnutí rukou a tradá k moři.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zvon7 (25. 04. 2013 08:59).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 09:54
nikdy jsem přes maďary nejel, ale vzhledem k D1 by padla volba na trasu Jihlava, Znojmo, Vídeň, Sopron(HU) a dále po 86 na Mursko Središće,
jak to vypadá na ten Sopron?
[maps.google.cz]

_______________________________________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peter1 (25. 04. 2013 09:57).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 10:37
Peter1
podle tvého rozpisu budeš asi mít stejně rakouskou známku ( kus cesty po A2, po A3 ), tak proč to nevzít komplet přes Rakousko? eye rolling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 10:53
páč tu cestu znám, chci okusit východní blok evropysmiling smiley byl jsem jen v Budapeštismiling smiley

konec konců je jedno jestli kupovat slovenskou nebo rakouskou známku

_______________________________________________________
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 11:13
Peter 1,

I já chci letos jet obdobnou trasou, nepojedu ze Zlína na slovenskou dálnici a Bratislavu, ale na Wien a pak dolů na Sopron. A ve svém experimentu, ať to stojí za to, budu pokračovat kolem cípu Balatonu, Keszthely, Daruvar, Banja Luka, Jajce, Jablanica, Mostar. Z Mostaru přes kopce a kolem jezera u Trebinje do MNE, sjedu dolů do Boky Kotorské a pak ještě kousek do Svatého Štefanu, kde zakotvím. Někde cestou budu spát, krásná příroda ten strávený čas na cestě určitě vynahradí.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 11:21
to Karel M. " přes Keszthely jezdím do Chorvetska k bráchovi.Avšak pozor,je tam velmi hustý provoz a policajti.Je nutno jet po obchvatu města.Je ale nedostatečně značený,je nutno si trasu nastudovat.Přes centrum je to pro místní znalce,v jedné části půjezd změnili v jednosměrku,což řádně zkomplikuje život.Hodně štěstí...
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 11:41
Mám navigaci takže no problém. Tedy alespoň doufám.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 13:19
Karel M.
Tuhle trasu chci jet cestou zpět.

Peter1
A co odbočit ještě u Eisenstadtu a užít si ještě rakouskou rychlostní silnici S31? Je to o 8 km blíž a čtvrt hodiny dřív.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 04. 2013 18:32
Jel jsem 3x Brno, Vídeň a pak po S31 na Koszeg a Szombathely ale letos zase jako dřív z Brna na Bratislavu M15 kousek M1 a dolů po 86tce. V A musím kupovat dvě dálničky v SK vyjde jedna měsíční levněji ale hlavně je to cesta bez problémů rychlá klidná žádnej kopec (mám slabý auto) a přes tu Vídeň je to takový divný i když jedu vždy mimo špičku.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 04. 2013 16:40
Tak Madarsko má už taky street view.Nedalo mi to a podíval jsem se na "86".Do Csorny pohoda,za ní ale sodoma gomora.Snímky jsou ale rok staré,tak to snad opravili...
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 04. 2013 22:22
V predstihu pre nerozhodných, akým som bol svojho času aj ja...

Darmo si budeme klamať, cesta cez Rakúsko je z hľadiska množstva výhod najlepšia. Tento názor síce zastávam, ale sa ním vždy neriadim. Všetko totiž závisí najmä od toho, v ktorý deň v týždni sa cestuje, v noci či cez deň, počas či mimo sezóny. Cez Rakúsko nepôjdem ani náhodou z piatka na sobotu /v sezóne s istotou zapchatý hraničný prechod Macelj/Gruškovje a že je to pani zápcha na dlhé hodiny, vyskúšaná a nikdy viac/. Cez týždeň či na noc je to v pohode.
Prešiel som niektoré základné trasy prejazdu Maďarskom:
1./Šahy - Budapešť - Nový Goričan- stručne, nie je to zlá cesta, ale pre vodičov z ČR je nepoužiteľná,
2./Bratislava - Budapešť - Nový Goričan - komfort bez negatívnych prekvapení, pomerne kvalitná diaľnica a nezáleží na tom, kedy sa cestuje. Je to však najdlhšia trasa, vyššie náklady a pri ceste v noci, príp. nad ránom charakter cesty uspáva,
3./Bratislava - Csorna - Szombathely - Starý Goričan/Lendava - Mursko Središće. Pokiaľ sa cestuje cez víkend a mimo noci, nemá podľa mňa konkurenciu. Najkratšia cesta do Chorvátska z Bratislavy, rýchla /okolo troch hodín/ ak ju človek pozná a cestuje vo vhodný čas, úspora na diaľničnej známke a spotrebe, charakter cesty neuspáva ani v noci, či nad ránom, teda nič pre milovníkov tempomatu. Úplne najlepšiu jazdu po 86 som zažil v nedeľu skoro ráno pri ceste do Chorvátska. Úplne prázdna cesta, výborná dohľadnosť, dediny vyľudnené, žiadne kamióny a policajti. Cesta je miestami v zlom stave, pozor si však musí človek dať len po prvý krát a len niekde. Podľa mňa nie je 86 vhodná pre rýchlu jazdu v noci. Vodič, ktorý valí čo to dá a nemá pre sebou kamión alebo kolónu, riskuje, nie je poriadne vidieť a  ak prejde čo i len 20 kilového srnca, je po dovolenke. V noci tiež nevidieť dobre nerovnosti na ceste a výtlky. Maďari pritom majú vysoké pokuty s pevne stanovenou dolnou hranicou sadzby /aj keby im človek rozumel, legálne to nezjedná na výšku prijateľnú pre obe strany/ ... nezmyselné zákazové značky v obciach s najvyššou dovolenou rýchlosťou 30 sú kapitola samá o sebe.

Howgh.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 04. 2013 22:34
ladislav77 - dovolím si oponovat. Jezdil jsem roky tutu trasu, jako spolujezdec a ted jsem tuto cestu 2x již sám jel, pokaždé v noci (jsem z Ostravy), ale ani já, ani otec jsme si nikdy nestěžovali, že by tato cesta uspávala.. Ona bude spíše uspávat řidiče, co je dálnice nebaví.. smiling smiley Ale, to je věc názoru..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 04. 2013 23:32
Minulý rok jsem jel po 86-ce tam i zpět a žádný problém... natož nějaký "tankodrom" smiling smiley
Tam v sobotu, cca v 5 ráno z Brna. Kamióny byly na 86-ce i v sobotu, ale většinou jedou okolo kila.. nijak nebrzdí...
Zpět jsem vyrážel nějak v pondělí po obědě z Brely, v klidu nostalgicky po staré a tak jsem na 86-ce už zatměl. Pověsil jsem se za dva maďary a 100-120km/h pohoda, akorát někde jednou zpomalili a stranou tam byli zašití cajti. Mám pocit, že to byl takový táhlý lesní úsek a že tam byli zašití i cestou tam... asi nějaké jejich místečko, ale kde to bylo už fakt nevím... třeba to někdo upřesní.
Jinak mě Maďarskem bezchybně protáhla navigace Sygic v androidím telefonu... jen jedna drobnost, pokud vyloučíte placené silnice, tak chce objet ten neplacený kousek od SK po odbočku na Csormu... a podobná situace byla u Starého Goričaru.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2013 10:01
My jsme jeli poprvé po 86ce v roce 2007 a v té době byla dle mého názoru ve špatném stavu.Od té doby po ní jezdíme každý rok a vysledoval jsem že se její stav každoročně zlepšoval.Dnes je ve stavu velmi dobrém,za ty léta si troufám říci že v lepším stavu celkově ještě nebyla(samozřejmě že poškozené úseky se najdou vždy)Pokud začnou opravovat nějaký úsek tak takzvaně "napořádek" tzn. že špatnou silnici odbagrujou do hloubky půl metru..ne li více.Asi ví proč.
Jinak jak již zde zaznělo..na 86ce je o vykendech poklid a mírný provoz a pokud pojedete za světla tak je to jistě bezpečnější.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2013 16:35
ladislav77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V predstihu pre nerozhodných, akým som bol svojho
> času aj ja...
>
> Darmo si budeme klamať, cesta cez Rakúsko je z
> hľadiska množstva výhod najlepšia. Tento názor
> síce zastávam, ale sa ním vždy neriadim. Všetko
> totiž závisí najmä od toho, v ktorý deň v týždni
> sa cestuje, v noci či cez deň, počas či mimo
> sezóny. Cez Rakúsko nepôjdem ani náhodou z piatka
> na sobotu /v sezóne s istotou zapchatý hraničný
> prechod Macelj/Gruškovje a že je to pani zápcha
> na dlhé hodiny, vyskúšaná a nikdy viac/. Cez
> týždeň či na noc je to v pohode...

Macelj se dá v pohodě objet přes Cvetlin. Časová ztráta je ca 15 min.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2013 18:00
... Ladislav 77 ... předpokládám, že varianta č. 3, v níž je uvedeno Starý Goričan / Lendava ... má ještě dvě alternativy ...
tedy buďto rovnou do Chorvatska přes starý Goričan, nebo ještě před tím do Slovinska ... chápu to tak dobře ?

a pro Slavkov ... nemohla ta dopravka být v některém z těchto úseků ? ... yawning smiley


Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2013 18:43
Bessy ak by si tu mal aj nočné video možno by som s tou hliadkou pomohol, jazdím ale väčšinou v noci a vtedy to inak vyzerá, len tma a občas nejaké oči v dialke svietiace yawning smiley)
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2013 20:04
Hrvat Mishell – dosť som to zovšeobecnil...pokiaľ idem na noc, tak pod Balatonom som okolo 3-4 ráno a po 500 km mám diaľnice /od Žiliny/ už fakt dosť a vždy cítim krízu. Na 86 tke som v noci vždy čulý ako rybička, žiadna kríza.

Alf60 – máš úplnú pravdu, chcel som zvýrazniť, že cez Maďarsko je to OK

Bessy – správne si to pochopil, dve alternatívy na záver prejazdu Maďarskom
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 195
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.