Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 00:09
To Nitran
Cez Maďarsko je viacej trás, treba uviesť východiskový bod.
Podľa nicku predpokladám, že ste z NR, takže tam môžete ísť na Komárno ale aj cez Bratislavu
Cez Komárno do Szekesveháru a popri Balatóne po diaľnici až do HR. Alebo z Komárna na Gyor a potom po M85 a M86 starou cestou dole, mimochodom stará ako stará, je tam plno nových úsekov a už to dávno je tá stará 86, kde v minulosti bolo plno kamiónov (ak sme pri tých nevýhodách), ale čo som bol posledne v HR (lebo som mal teraz dve letá prestávku a bol som autom GRE, tak nemôžem hovoriť ako to je posledné dva roky, to uvedú ostatní) tak z tej 86 aj dosť kamióny vymizli, pretože im tú 86 -tku pre kamióny spoplatnili tak sa veľká časť z nich presunula na dialnicu.
Ja by som osobne volil, ak by už boli SVK cesty volnejšie (večer) tak smer KN, Mor, Szekesvehár a šup ho dole iba diaľnica na Goričan.
Ak by napr cez obed, tak skôr cez BA a M15, Janosmosorja, Csorna a M86 Lenti a M70.
Cesta je ako každá iná, cez Maďarsko sa hlavne v noci rieši zver, ale ja som za tie roky stretol iba jednu líšku a dával som jej a aj sebe na výber, kam odskočí a ktorou stranou ju obídem. Keď boli detí mal chodili sme na noc, deti mi prespali cestu a my sme mali v kabíne pohodičku muzičku.
Platby kartou úplne v pohode a všade, mýtnice platím už 10 rokov iba a len kartou. Cestou od mora na Zagreb Lučko je samostatná mýtnica len na platenie kartou. Vždy sa čudujem potom tým, čo tak stoja na cash v rade na 1 hod a ja idem po platbe za 1 min a bez čakania. Dúfam, že už dobudovali niečo podobné aj smerom k moru (to neviem, možno to tu niekto potvrdí)
ENC krabička - to je to samostatné vlákno.
LPG je skoro na každej pumpe, To ja si pamätám časy s mojím Esperom povinného opustenia diaľnice do Karlovacu na natankovanie LPG a potom hľadania LPG stanice niekde v prdeli v Splite. Teraz to je úplná lahoda a LPG je úplne na každej jednej pumpe na dialnici a plus je to to všetko na návestiach veľmi dobre avizované a plus je si možné stiahnuť do mobilu aplikáciu chorvátskeho automotoklubu HAK, kde je úplne všetko, web kamery, traffic, čerpacie stanice, ceny PHM, možnosť si zadať preferované palivo (aj LPG) Aplikácia TU: HAK aplikácia
Piatok - Sobota to je klasika nástupný termín, to som chodieval s deťmi a aj preto a noc a v pohode. Dnes už to sú puperťaci, takže na deň ALE už nie cez cestovky, takže si volíme dni ako chceme a nie Pia- So. Plus treba rátať, že So a Ne sa presúvajú ešte aj domáci.
Tento rok idem 22. pondelok a späť 31. streda.
Takže asi tak.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil namazuma (12. 07. 2019 00:18).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 08:29
to nitran:

už je to dávno, čo som tam bol, ale tiež som išiel prvý krát, tak zopár rád (ak už neplatí, čo napíšem, tak ma prosím opravte):

madarsku znamku kupovat cez internet
na madarskej dialnici su na pumpách wc spoplatnené, myslím že 50 centovky sa zídu
posledná madarska pumpa je pri Nagykanize , čo je ešte hodný kus do hraníc
madarska dialnica od Balatonu zvykla byt ludoprazdna, po Balaton je tam dost velky frmol

v chorvatsku sa oplati pocuvat HR2 tam je dopravne spravodajstvo,
v chorvatsku pri Zahrebe bola volakedy pekna, dobre vybavena pumpa pri Sv. Helene, pozeram teraz je to Crodux, tam sme zvykli zastavit cestou tam aj späť. odtial sa dialnica plni, lebo obchvat Zahrebu.
ja som zvykol natankovat LPG hned na pumpe, co je na Lučku, je to tak v pol ceste.
dalej už podla potreby.
kde su pupmy na LPG ti ukaze mapa na hak.hr


ja som chodieval skoro ráno, okolo 4-5, to som bol oddychnutý, vyspaty, za 2 hodiny si na madarskej dialnici. naposledy som takto isiel v piatok, na obed som bol na Istrii, vnímal som krajinu, užival som si cestu.

dobre je si cestu aspon trochu naplanovat a pozriet si ju na mape, nie len spoliehat sa slepo na navigaciu. Navigaciu treba najmä sledovat !!!, nie len pocuvat. poznám to napr. na svojej polovicke, ktorá je schopna odbocit na prvom moznom mieste, ako to navi zahlasi, nech je to polna cesta, vyjazd pre dopravnu obsluhu, ... LEBO NAVIGACIA MI KAZALA !

asi vsetko, stastnu cestu
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 09:24
dbart, ďakujem pekne za rady. 👍
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 13:59
Vyrážame zajtra večer cez Madarsko a vždy sme išli po M85, M86 a potom na Kormend a Zalalovo, M70 na st. Goričan, ale teraz rozmýšľam či nejsť na M85, M86 a odtiaľ na Sarvar , Vasvar a Nagykanízu. Časovo aj km je to skoro to isté, ale je aj na tej druhej trase toľko zvery? Prípadne sú tam nejaké iné nástrahy?

Ďakujem za rady.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 18:28
To Gedu
Mám vyzkoušené obě trasy, ale preferuji po 86 Körmend, pak Lenti, Goričan. Ta druhá trasa je pomalejší. Se zvěří jsem se nepotkal, možná proto, že jezdím ve dne. Pozor starý Goričan je patrně stále ještě uzavřený.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 19:42
Vlada ďakujem, tiež by som radšej išiel cez deň, ale musím sa prispôsobiť kolektívu :-) že je st. Goričan do konca júla zavretý to viem.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 21:19
gedu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vyrážame zajtra večer cez Madarsko a vždy sme išli
> po M85, M86 a potom na Kormend a Zalalovo, M70 na
> st. Goričan, ale teraz rozmýšľam či nejsť na M85,
> M86 a odtiaľ na Sarvar , Vasvar a Nagykanízu.
> Časovo aj km je to skoro to isté, ale je aj na tej
> druhej trase toľko zvery? Prípadne sú tam nejaké
> iné nástrahy?
>
> Ďakujem za rady.


Tiež má za sebou obe trasy, kedysi som mal dobrý pocit z ťahu na Nagykanizu, ale dnes, keď už je na mnoho úsekoch 86 vylepšená, tak si myslí, že to je jasná voľba no a pri Zalabakse sa má možnosť človek rozhodnúť či ísť na Rédics a Mursko Središče alebo cez Lenti Lovaszi po M70 na Goričan, resp. Starý Goričan.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 21:58
Opožděně dík za info o otevírací době Tesco v Maďarsku thumbs up.. Letos mně to ještě čeká, vyrážíme příští sobotu večer. Přes HU jezdíme krom jendoho roku už osm sezón a pamatuji poprvé, když ještě nebyla "narovnaná" osmdesátšestka, byla to celkem dožera, dodržovat 30km/h ve vesnicích. Je to rok od roku lepší, maďaři budují . Akorát nejezdím na Starý Goričan, ale dálniční Goričan- Letenye. Možná se dožiju toho, že to od Gyoru fakt půjde bez dědin. Všem šťastnou cestu, ať jedete kudykoliv..smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (20. 05. 2022 18:24).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 06:20
Ja si taky pamatuju, ze na tech 30tkach se jezdilo 70, nedejboze mit za sebou kamion...a pokud byl kamion prede mnou, jelo se 90. Ne, ze by mi to teda chybelo, M85/M86 je vylozene tempomatova zalezitost - na zacatku nastavim, pak predjedu 4 kamiony a v Szombathely vypinam.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 07:53
Jsem někde četl, že se plánuje obchvat Szombathely.Nemáte někdo nové informace?
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 08:48
GEDU jel jsem letos obě trasy. Obě v noci.
I.Trasa Szombathely - Vasvár - Nagykanizsa kolem 3.hodiny 4 x srnčí, 2 x prase, 1 x jezevec.
II.Trasa Szombathely - Kormed - Zalalovo ve stejný čas bez zvěře.
I. trasa rychlejší cca.o 10min.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 15:57
Poznatek ze včerejška – kolega z práce vyrazil přes Maďarsko. D2 z Brna do Bratislavy si protrpěli, následně kolony na M15 (60 km/hod). Byl překvapený, kolik zde jede Němců. Před nájezdem na M 85 u Gyoru kolem jedenácté dopoledne skoro hodinu posouvání, zcela ucpaná dálnice. Po nájezdu na M 85 se provoz rozředil, celkem pohoda. Zvolil trasu přes Nagykanizu, ale mezi Kormendem a Nagykanizou chytil 2x traktor, tak jeli v koloně. Na Goričanu (dálnice) cca 35 min , ale celníci se snažili. Asi 5 km před Zagrebem opět kolony, až se zcela zastavili ve sjezdu k Lučku. Schytal to od manželky, která se chce vrátit k cestě přes Rakousko, ale má koupenou maďarskou a slovenskou známku, takže pojede zpět asi stejnou trasou.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 16:12
to Petras: Můžeš prosím upřesnit, proč trpěli na D2?! Jsi už několikátý co píše o problémech na D2, ale podle dopravniinfo.cz by tam nemělo být žádné omezení, tak nechápu, co se tam děje... Díky.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 16:25
Já tam podle dopravniinfo vidím hned 3 omezení a zúžení. Neukazuje to zdržení, ale asi hodně záleží na čase průjezdu.
Loni jsme jeli prvně přes Maďary, chtěla jsem i letos. Ale jsem hodně na vážkách...právě kvůli cestě do Brna a na hranice. Jedem za 9 dní v úterý přes den,čas zatim nevíme. Ale čekám s nákupem známek, stále jsem nerozhodná. Přesto asi vyhrají
V Maďarsku nějaká omezení byla,ale mam pocit,že tam se to dá. Doprava mi ukazuje i to,že na hranicích jsou zdržení...
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 16:37
na D2 je niekolko obmedzeni, znižena rychlost, jeden pruh, ale nie je to nic tragicke, závisi len od hustoty premavky
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 17:14
Petras napsal JPP (jedna paní povídala)! Na D2 jsou omezení ale jede to to samý na M15. Pak to beru přes Jánošmajoru a vyhnu se těm kolonám na M1 a ten traktor jistě nejede 50 km po 86tce. Na M 70 je taky 60tka byl jsem první a jel cca 70 a rychlíci mě předjížděli vpravo. Holt je plná sezóna.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 18:32
To Karel z HK :

Chce to číst pozorně příspěvek, popř. sledovat i příspěvky dalších. Nikde kolega neuváděl, že nějaké kolony někde stály a já nic takového nepsal (včetně M 15). Posouvali se pouze před Gyorem. Dále kolega uvedl, že chytil traktory mezi Kormendem a Nagykanizou, nemluvil o žádné 86tce. Já jsem letos jel přes Maďarsko 2x a konkrétně při cestě zpět (6.7.) jsem 2x traktory "chytil" taky. Odhadem jsme za nimi jeli dohromady tak 20 km. Kam obilí vozí, nevím. Ale ani místní "nervič" s BMW , který jel hned za traktorem ho nepředjel, protože byl hustý provoz v protisměru nebo se předjíždět nedalo.
Omezení na D2 jsou a jak píše Pagam, záleží také na době průjezdu. Někdy také udělá větší problém než kamion pár skupinek Němců s obytnými přívěsy, kteří jedou po trojicích nalepení na sobě a v klidu si "sviští" po dálnici 70 km/hod. To je pak brždění v pravém pruhu, cpaní se do levého, troubení, naštvaní řidiči a jinak volně průjezdná dálnice se začne pěkně zahušťovat. To je konkrétně má zkušenost z mé první cesty v červnu t.r.směrem do Chorvatska.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 20:00
Nic ve zlým ale nemusíš děsit ostatní např. Pagam. Pro mě je nejhorší úsek HK Brno a od té doby co jezdím na den jsem v HU nepotkal zvěř.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 20:07
Neshledávám ve svém příspěvku nic děsivého. Ani to nebylo mým cílem, jen jsem řekla, že z d1 mam obavy a to tu nebývám jediná. Že tam omezení jsou je fakt, neřekla jsem víc, něž že záleží i na čase.
Pokud to tak vyznělo, omlouvám se.
Věděla jsem při psaní,že mám "mlčet ".
Děkuji.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2019 23:30
Ne ne tím děsením jsem myslel petrase. Vem to přes Maďary dobrá volba.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 06:29
Včerejší cesta na Brno po D1, poté do Bratislavy (dálnice) dále Gyor >Szombathely>Letenye a průjezd do CRO.
Vše v pohodě. I na D1 se dalo jet s davem kolem 110 v úseku omezení 80. Slovenská dálnice OK a Maďarská úplně super.
Pozor na stacionární radary... Je jich tam více než dost
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 08:25
to Karel z HK :
Karle, tím že uvedeme reálné poznatky z cesty nikoho nepostrašíme, naopak dáváme možnost ať se každý rozhodne, jakou zvolí dobu pro svou cestu, jakou trasu nebo objížďku problémových míst (Gyor) atd. Já jsem také rád, pokud např. někdo kromě recenze hotelu či apartmánu přidái reálné fotografie ubytování apod. Tím mě nestraší, ale mám možnost se lépe rozhodnout, zda sem pojedu nebo ne, nebo zda budu chtít ubytování v jiné části hotelu. Jízda přes Maďarsko má hodně variant, pro někoho jsou důležitá místa tankování, pro jiného místo s dobrým kafíčkem. Nejedeme k moři trhat časové rekordy, ale většina z nás zná otázky dětí nebo vnuků „ Mě se chce čurat. Jo a kdy už tam budeme?“ Takže se snažíme naplánovat cestu časově co nejlépe. A k tomu nám slouží fórum s našimi poznatky o dopravě. Spíše je trochu matoucí, když někdo projede jednou D 2 s nějakým výsledkem, popř. jen napíše to co vidí na nějaké aplikaci a diví se, že jemu to ukazuje něco jiného než někdo jiný reálně uvádí. Synátor jezdí svým autem oba směry D2 každý den včetně sobot, celý rok, takže mám slušný přehled, jak se zde během půlhodiny může situace diametrálně změnit z volného průjezdu v čekání a opačně. V Maďarsku to bude obdobné, proto sem dáváme tyto informace.
Jinak všem pěknou dovolenou, já ji mám bohužel už za sebou, tak mohu jen tiše závidět.
HP
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 09:57
Včera návrat z Tučep, varianta Mursko Srediště - Szombathely (86) - Koszeg (87) - Eisenstadt - Wien - Mikulov - Olomouc. Příjemný cesta, provoz po Maďarsku minimální, jen kolem Szombathely u obchoďáků městský provoz. Doporučuji tankovat v Kormend u OMV u kruháče, nafta 386 Ft, Redics MOL 393 Ft. Vzhledem k tomu, že provoz do ČR po 86 minimální, tak jsem vcelku upaloval, ale pozor na mobilní radary. Jednu trojnožku jsem viděl v lese mezi Kormendem a Zalovem, brali směr k moři, pěkně vytipované místo, tak aby Vás chytli. Ještě že funguje kolegialita řidičů a občas i bliknou.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 10:22
Čo sa týka tých radarov a spolupráce vodičov. Má niekto skúsenosť s Waze, hlásia tam udalosti vodiči? Ide o to, že to vlastne závisí od toho koľkí z nás tade jazdia so zapnutým Waze.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 12:27
Mrknu na kameru kde přesně trojnozka byla, protijedouci blikali, waze o ní věděla
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 12:58
Tak teda pôjdem na Waze, nie na Sygic.
Ono ja nemám problém v HU na dialnici (a vo všeobecnosti všade) dodržiavať 130, aj v tých obciach sa viem krotiť, ale medzi tými dedinami HU, tam sa ťažko udržím na 90 tam sa niektoré úseky dajú ísť aj 130 no a tam už človek musí mať obavy o peňaženku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (14. 07. 2019 13:19).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 15:58
Ahoj všem,

taky podám report zatím z cesty na dovolenou..

V sobotu ve 22:00 odjezd z Jihlavy směr Brno a pak SK a HU.
Na české D1 do Brna to byl mazec, pak D2 do Bratislavy už docela šla, zdržení nebylo velké, ale jak pršelo, tak projíždění zůžených částí bylo náročné. Také docela provoz. Za Bratislavou to jelo v pohodě, pak Maďarská M15 z hranic na dálnici stále není hotová, takže nejdříve se jede po staré silnici, která je pořádně rozbitá, pak se přejede na novou část, ta už je super, ale omezení 60km/h, takže pěkný vláček.
Dálnice na Budapešť plná rumunů, takže mazec...
Od Gyoru do Szomabathely prázno, čistá dálnice.
Před Szombathely jsem začal trápit Waze jestli přes nový Goričan, nebo Mursko Srediště. Waze trvalo na Goričanu, náhradní trasu na Slovinsko nenabídlo (v týdnu když jsem to zkoušel před naopak preferovalo Mursko Srediště). Ale také tvralo na objížďce Szombathely, což byla kodrcačka po okresních silnicích, naštěstí jen krátká, pak dolů na Nagykanizsa, to už je silnice první třídy. Tam to jelo v pohodě, ale jel jsem opatrně, zvěř byla vidět, švagrovi za mou kličkovala několik minut před autem liška, tak musel zastavit.. Vysokou jsem viděl jen jednou na kraji silnice.
Od Nagykanisza po dálnici na nový Goričan, tak cca 12minut kolona, prohlédnutí pasů, dětí vzadu a hotovo.
Pak dálnice na Zagreb/Zadar, relativně v klidu, střední provoz, Lučko naprosto v klidu. Na hodně místech omezení na 100km/h, dodržuje to jak kdo, my jsme jeli spíše pomaleji, nerval jsem to pořád 130km/h.
Příjezd do Ninu kolem 8:00 ráno.

Šťastou cestu všem.

Petr
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2019 22:42
Přes Maďarsko by mne potěšilo, když by Waze hlásila srny, jeleny a prasata smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2019 07:33
To atnarfus :

Od srdce jsem se zasmál, to bych taky bral. Za mě 100 bodů. spinning smiley sticking its tongue out
I když pro nás, kterým se to v reálu přihodilo (mě letos v červnu) to většinou
moc legrace nebyla a já děkoval inženýrům, že se jim ty brzdy tak povedly.

Hezký den všem Petr
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2019 10:27
V září chceme jet do Podgory, ale asi protáhneme pobyt na jedenáct dní. Nechce se mi kupovat 30ti denní HU známku. Řešil jste to někdy někdo? Mirek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.