Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 08:44
Já jako řidič mám na to úplně stejný pohled. Od kdy jsme "objevili" maďarskou trasu (asi 5 let), jezdíme přes Maďarsko. No občas si říkáme (hlavně manželka - neřidič, jen pozorovatel), že přes to Rakousko, zejména ta část přes hory, to bylo trochu hezčí. Možná z nostalgie, když tam pojedeme někdy mimo sezonu, tak skusíme znova "starou trasu" :-).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 08:59
Tím že letos zdražili slovenské i maďarské mýto,je na zvážení.
Informace od Slavkova je pro mě zajímavá, protože pokud si zakoupím na rok dva kraje za 700kč tak to vyjde solidně a navíc pokud pojedu i podruhé tak je to ještě lepší.
Ano M 70 pojedu po staré cestě.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kopera (17. 01. 2023 09:07).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 10:43
Tož po zdražení HU a SK dálnic asi zase pojedu přes A, za Vídní doleva na Eisenstadt (Železné město - to je perfektní název jak od Verneho :-) ), Köszeg, Szombathely (HU), Lendava (SLO), Varaždin (HR). Dává to teď mnohem větší smysl. Jezdíme ve čtvrtek večer tam a v pátek večer zpět, Vídeň bývá prázdná. Vlastně celou cestu potmě, tak nás výhledy nějak netrápí.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 13:19
Koukám na tu mapu a třeba na Cebia píšou že M85 je zpoplatněná jen v úseku Györ - Csorna. Jezdím normálně HK, Brno, Bratislava, M15, M1 pak přes Jánossmarjaconfused smiley na 86 a starý Goričan. V létě do HR pojedu tudy ale teď chci jet do Zalakarosu tak asi pojedu přes Vídeň na Köszeg, Szombathely, Vasvár, Zalaegerszeg a pak nevím. Buď po 74 do Nagykanizsa nebo po 75 a pak po okreskách. Poradíme mi ? Díky Karel.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 14:29
Díky za informace,hlavně Slavkov,dobrá věc na tu regio známku. Pokud jsem se na to díval,tak i Slovensko má nějakou to variantu,roční a roční na dny. Tak je asi výhodnější pro ty co pojedou třeba červen a září,koupil tu roční denní a tím pokrýt další rok červen. Ještě jeden dotaz,využil někdo tu novou dálnici od Rakouska M85,s využitím trasy přes Břeclav a Rakousko bez poplatků. Kde je dobré na ni najíždět a pak v Maďarsku využít tím pádem tu regionální o nimž píše Slavkov a dolů do HR. Tím by se člověk vyhnul poměrně rozbité části cest v Maďarsku. Nevím,ale myslím si,že M85 od Rakous je poplatná ?? Cedule jsem viděl na nájezdech po trase od Pamhagenu.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (17. 01. 2023 14:34).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 19:42
Karel z HK, nevěr tomu, kde, co, kdo píše...
Obvykle pojmy, dojmy, průjmy...

Přímo od zdroje:
Tady je soupis bezplatných úseků (v angličtině)

Na té stránce je i odkaz na aktuální mapu zpoplatněných úseků:
(po kliknutí se objeví větší obrázek, po vhodném umístění "+ lupy" a dalším kliknutí se ještě zvětší zájmová oblast - tam už je snad vidět dost, pokud člověk nechce číst dokumenty)



... a samozřejmě aktuálně platná legislativa k 10/2022 (v *.pdf souboru, v angličtině):

Decree No. 45_2020. (XI. 28.) of the Minister for Innovation and Technology
- tabulka / seznam placených úseků je v příloze č.1, od strany 14 tohoto dokumentu)
Přímý odkaz na nic novějšího z legislativy tam zatím nemají, byť ceny poplatků (příloha č.2, str. 16) už zjevně aktuální nejsou... Od 1.1.2023 jsou jiné.

Našel jsem pouze takovýto odkaz, že by to mělo být Decree 19/2022. (IX. 19.) of the Minister of Technology and Industry on amending certain ministerial decrees in relation to toll payment has amended Decree 45/2020. (XI. 28.) of the Minister for Innovation and Technology on motorways, speedways and main roads subject to toll payment and on the tolls payable
... a zjevně se tím mění pouze výše poplatků, tzn. rozsah zpoplatněných silnic by měl být stejný.

Dostupná je aktuální brožura (platná od 1.1.2023) E-vignette guide v angličtině a také Ungarische hinweise zur e-vignette v němčině
Obvykle tato brožura bývá dostupná i v češtině, zatím na jejich webu není, tak třeba do turistické sezóny bude.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2023 20:19
tvsat,
Mirku, nějak to nechápu, co s tou M85 po free průjezdu přes AT od Břeclavi?
Ano, M85 je zpoplatněná.

Předpokládám, že se chceš vyhnout tomu úseku Pamhagen - Fertőd atd.? (mimochodem Fertőd = hezký zámek s parkem)
Tak to vem kolem Neziderského jezera severně a pak na Šoproň a po 84-ce...
Pokud to chceš trochu jako "poznávací zájezd", tak doporučuuji to nejet klasicky přes Klingenbach, ale vzít to o HP vedle a navštívit památník Pan-European Picnic, pak navštívit Fertőrákos (je toho tam k vidění víc, až u jezera "chatky" na vodě (předělávali to tam, poté jsem tam zatím nebyl), hospoda v dědině! super).
Nevynechej Šoproň - historické město (hrad, kláštěr, rozhledna...) + vynikající místní Frankovka.
V té poznávačce můžeš pokračovat po 84-ce dál - hrad Sümeg, kousek dál v Zalaszántó v lese je největší Buddhistická stúpa v Evropě (lesní cesta, ale i bydlík by tam šel dostat), dál můžeš třeba až k Balatonu... nebo je v Tapolce přímo pod městem jeskyně s pádlovačkou na lodičce.
Keszthely atd. ani nezmiňuji, neboť to určitě znáš...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2023 00:53
Pavle,je to tak jak píšeš. Pokud si koupím roční úsekovou známku,tak bych ji chtěl využít na plno. Tím se vyhnout na maximum,čím dál více rozbitých cest v Maďarsku. Nějak jim váznou opravy. To o čem píšeš mohu již jet po slepu a znám to. Právě proto jsem si všimnul té nové dálnice když jedu po té rozbité cestě od Pamhagenu k té 84-ce,která také není to pravé ořechové a těm vesnicím atd. Ono jde o to,že člověk švihá v Rakousku jak ďábel a najednou vjede do Maďar a je to tankodrom,kde mi skáče vše v obytce. Ani pak dále bez poplatku k Szombathely je to také dosti rozbité (to samé od Köszeg). Proto se ptám jak nejlépe najet na M85 od Rakouska a pak po M86 až k Szombathely,dále po 86 je to OK až ke SLO a HR. Tak budu muset trochu přeplánovat tu stálou trasu,co nejvíce po Rakousku bez poplatků a najet na tu M85,asi tak jak píšeš. Je rozdíl osobák a obytné auto,tam jsou více slyšet ty díry,nechci stále opravovat skříňky. Ta M85 se v HU částečně kopíruje a to samé i M86,když není známka.Tvůj typ je fakt fantastický na zakoupení roční regio. To mne nikdy nenapadlo. Nehledě o rychlosti a pohodě. Bude to asi trochu delší trasa ?? Jel jsem několikrát i na Köszeg,v domění,že to bude lepší trasa,ale po vjetí do Maďar,strašné,než se člověk dostane na 86. Jinak je to směr k Balatonu,ty cesty jsou znatelně lepší. Také tak jezdím,když jedu Bosnu. Musím se také na to podívat a možnost využít platbu na Györ.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2023 08:53
Karle od Pardubic, doufám že jsem tě nenaštval hned oslovením, omlouvám se, nedalo se to "vydržet".
Tak mne napadá, když už pojedeš přes Vídeň, budeš mít rakouskou dálniční známku, proč potom odbočovat z rakouské dálnice dálnice na Maďarsko, i když tam to budeš mít možná bezplatné. To já bych už pokračoval po dálnici třeba až hranice A - SLO. Abych tedy ty peníze za rakouskou dálnici využil, když už je zaplatím.A slovinskou dálnici bych třeba objel, kdybych nechtěl platit jejích vinětu.
No možná ti o Eura nejde "nejde" a chceš jenom cítit vůni papriky a guláše a tak tě to táhne do HU.
Možná, kdyby šlo o peníze, by se dalo ušetřit i na dálnici v Chorvatsku, nechce se mi hledat, ale skoro bych řekl, že za úsek dálnice Macelj- Zagreb dáš o pár , teď už "centů", méně než za dálnici Goričan - Zagreb. Nevím ale, něco tam píšeš o okreskách.Možná třeba i v HR.
Jistě hodně záleží na tom, z kterého úhlu pohledu cestu k moři bereš. Jestli z toho, že chceš být u moře co nejrychleji, nebo z kochacího pohledu, při kterém ti nevadí, že čas běží.
Tak to je moje připomínka. My jsme pro tu první variantu, hup za Znojmem na dálnici, sjezd až v Šestanovaci, pak pár kilometrech kolem moře do místa pobytu. A zpět to stejné.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2023 09:58
To jsi mě kabinete maličko naštval angry smiley. Ale mám manželku z Pardubic a už 40 let slýchám že mě žádná v HK nechtěla. Přečti si ještě jednou moji prosbu. V létě pojedu mojí trasou ( Brno, Bratislava, Szombathely, starý Goričan) o cenu nejde (kdo se dnes má líp než důchodci) jde o zvyk. Ale teď chci jet do termálů v Zalakarosu tak to vezmu jako před léty přes Köszeg do Szombathely je to pravda dost rozbitý a samý kruháč ale je to jen 25 km. Tak se ptám zda mi někdo poradí cestu Szombathely - Zalakaros.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2023 10:21
Mirku, ono tam asi nic smysluplně "dálničního" vymyslet nejde, neboť najet na M85 u Šoproně (nebo i pod Fertődem) a jet se pak napojit na M86 u Csorny je poněkud "píp, píp..." To můžeš jet po 84-ce poloviční rychlostí, skříňky nevyklepeš, časově to vyjde nastejno a poloviční km / spotřeba.

Pak máš ještě variantu jet po rakouských silnicích co nejdál, kolem Neziderského jezera po 50-ce (neuhnout ani na Šoproň ani na Kőszeg) až na Oberwart a buď uhnout na Szombathely (v AT se nabízí si to místo po 50 zkrátit po 56, ale trochu se motá a nahoru dolů, ta HU 89 je celkem vpohodě) a nebo jet dál po 57 a napojit se na maďarskou M80 (která je zatím FREE) do Körmendu a jsi na 86-ce. Z toho už celkem kouká i další bezpoplatková varianta... grinning smiley
Osobně jsem tu M80 nevyzkoušel, neboť jsem naplánoval cestou navštívit ten národní park (při jiné příležitosti a cestou z Grazu k Balatonu). Takový příjemný půlden, na severu meandry řeky Rába, moc věcí, kde oči dostanou "nažrat" a samozřejmě i žaludek v nějaké té maďarské hospůdce thumbs up
Zda to má pro tebe pozitiva si musíš zvážit sám (samozřejmě to není nejrychlejší ani nejkratší), ale jedeš co nejvíc po pěkných rakouských okreskách...

Nebo, jak jsi již zmínil, to jet od Slovenska. Třeba i od Břeclavi přes Rakousko (49) a napojit se na maďarskou M1...
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2023 14:49
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> a nebo jet dál po 57 a napojit se na maďarskou M80
> (která je zatím FREE) do Körmendu a jsi na 86-ce.
> Z toho už celkem kouká i další bezpoplatková
> varianta... grinning smiley
>

to už snad ani nemá smysl do toho Maďarska zajíždět
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2023 20:21
Kabinete, byl jsem ortodoxní "Rakušák", ale zkusil jsem si po nastudování zde i několikrát HU a nelituji. V době, kdy byl problém se prošťouchnout ze SLO do HR bez trčení na hranicích, ať už to byl přechod jakýkoliv, přes HU problém nebyl. A taky už jsem měl všechny trasy přes A za ta léta okoukané, tak to chtělo změnu. A i čabajka, mletá paprika či jiné pochutiny nejsou k zahození.
I ekonomické to bylo, když jsem díky "fuel managementu", na jeden průjezd přes HU ušetřil minimálně tisícovku na PHM. Nebo svobodně dýchat bez roušek v Tescu, když jsme tady bez roušky nesměli vystrčit frňák z baráku. Využití ENC na dálnici od Goričanu taky nějakou kačku ušetří.
Takže za mě HU je velmi dobrá alternativa.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2023 21:30
Pavle,dal jsem si čas a mám nové trasy,které mám jen na Krk,pak mohu v HR lechce měnit,není problém,ber to od Přerova. Kilometrově je nejkratší cesta přes Slovensko neplacené (Rajka) a pak regio Maďarsko asi 721 km. Druhá varianta to samé,ale Slovensko dálnice asi 734 km,časově nejrychlejší. Poslední je trasa Rakousko od Břeclavi neplacené,kolem jezera a napojení na M85 u Šoproně,dále na M86 u Csorny,asi 777 km. Vyhne se tak nepříjemně rozbité části v Maďarsku od Pamhagenu na Lövo¨,tam je to fakt hrůza.Za ty léta co tama jezdím je to nejhorší část cesty a nic se nezlepšuje,ba naopak. Pokud jsem jezdil neplaceně,tak jedině tuhle trasu,ale objíždění je stále horší a horší co se týká cesty v Maďarsku. Než se člověk dodrncá od Pamhagenu k Szombathely,tak je to i časově dlouhé a není varianta,která by byla snad lepší. I ta cesta na Kőszeg k 86 nic neřeší,také katastrofa co se týká kvality. Co člověk nažene po krásných rakouských cestách,tak stratí v Maďarsku,bohužel.To samé je od 86 ke Goričanu,raději jedu ten kousek Slovinska (naberu do plna naftu) a najedu v Čakovci na dálnici. Letos nebude asi o čem přemýšlet,když už nebudou kontroly SLO-HR. Do sezóny je ještě hodně času,ale příprava musí být. Hlavně,že jsi dal typ na možnost celkem za rozumný peníz využít placenou část dálnic v Maďarsku.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2023 09:14
Jen bych dal malou vsuvku. Pakliže se někdo rozhodne použít trasu z Břeclavi směr Rakousko po neplacené směr Šoproň, dejte pozor na sníženou rychlost rychlost před maďarskou hranicí. Je tam 50tka a nevím jestli vědomě nebo jsem ji neregistroval, ale po vánocích mi přišlo sdělení o spáchání přestupku překročení rychlosti o 32km/h. Je lto místo, kde bych v životě nečekal radar a ke všemu jsem měl vypnutou navigaci waze. Dostal jsem 150e nebo 2dny v kriminale. Celou dobu si hlídám rychlost v obcích i mimo. hot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 01. 2023 09:42
150E-ček,to nase.. , měřili,nebo je tam pevný ?? ,který přechod. Díky

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 01. 2023 17:38
dj_Paul, jasně, ale to opravdu není "masovka", to je "individuál"...
smileys with beer
Mimochodem, ten národní park stojí za návštěvu a na řeku Rábu si lze v kempu půjčit i nějakou kanoe.

Když už má Mirek (téměř) vše projeté, primárně neřeší nejkratší, nejrychlejší... ale momentálně nejlepší asfalt. smoking smiley
Všimni si, že s klidem uvažuje o trase, kdy najede na M85 u Šoproně a pak se pojede napojit na M86 "zpět" k Csorně...

Navíc to ber v kontextu, kdy komfortní a ekonomická cestovní rychlost jeho "bydlíku" nebo občas mé soupravy naloženého "autobusu" s vlekem (na dálnici) je poněkud jiná, občas jsou pak jiné i poplatky atd.
I ta racionální "cestovní matematika" (časová i finanční) pak prostě vypadá jinak než u běžného osobáku, nemluvě o "emocích".

Při pohledu, že i cesta je cíl, je to také úplně jiný pohled, než u "dálničního letce" (barák - moře a zpět)... a Mirkova "jistota bydlíku za zády" tomu může dát totálně jiný rozměr... Třeba do toho také dorostu thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 02. 2023 09:44
Jen doplním k regio trasám přes Maďarsko. Díval jsem se na ně a podle mapy a popisu tras budou potřeba na celou trasu od Slovenska na konec M86 dvě známky,poněvadž M86 je rozdělena na dva úseky a to Győr-Moson-Sopron county a Vas county,snad jsem to pochopil správně.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 02. 2023 11:23
Mirku thumbs up

Pokud by někdo chtěl ještě před Goričanem použít M70, tak je logicky nutná třetí (Zala megye)...

Detailní mapa župy Győr-Moson-Sopron megye


Detailní mapa župy Vas megye


Detailní mapa župy Zala megye



Jelikož tyto regionální viněty zde oslovily několik cestovatelů, tak k tomu ještě pár poznámek:

Je to vidět i na těch mapkách, je to i v textové části v legislativě - vždy ta regionální viněta přesahuje danou župu až na další dálniční sjezd v župě sousední. Lze toho využít nejenom pro sjezd, ale i opačně pro "dřívější" nájezd.
U cesty do HR po M86 o nic nejde, ale někde jinde se to cestovatelům může hodit...

Jinak, dopravní informace v HU např. ÚTINFORM (v nástrojové liště vpravo si lze připnout kamery, hraniční přechody atd.)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 08:30
... Pavle, Ty máš o cestě přes HU široké znalosti a já tama už dlouho nejel ...
ne že bych se zřekl nyní mnou využívané cesty (po dálnici od Mikulova přes A, SLO, HR až do Splitu), ale kontrolní otázka ...

... cesta od Vídně po A2 až po 138 km je jasná ... tzn. rakouská dálniční známka ...
dále pak po E66 přes Furstenfeld ... na Heiligenkreuz in Lafnitztal ... hranice A/HU ...

... na Maďarsko dálničku předpokládám nepotřebuji, pokud budu pokračovat po E66 na Kormend, dolů kolem Zalalova se sjezdem na 7416 na Lenti ... pak 7538 ... přes Tornyiszentmiklos ... a stále po 7538 podél M70) do Letenye ... a starý přechod Goričan ...
... to byla Maďarská trasa, kterou jsem používal řadu let a bývala bez maďarských poplatků ... (s vyjímkou pokut) drinking smiley
Je to tak stále ?

smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 10:44
Jojo, to jsme taky jednou jeli. Manželka řekla: Nikdy více. No a od té doby se toho držíme.
Cestu jsem nazýval Bessyho trasa. Kdyby se do HR nedalo dojet jinak, prosím, jezdil bych i tudy.
Ale zdálo se nám to zdlouhavé, jména obcí pomalu "nečitelná" (myslím maďarská "složitost"winking smiley, ne moc dobré značení směrovky hlavně u hranic s Chorvatskem (nebyla navigace) , tenkrát na cestě Maďarskem pouze jedno opravdu "odpočívadlo" s vodou a záchody , jinak jen odbočení na polní cesty a "odpočívat" tam, tenkrát i obavy z "polní" zvěře. Na silnicích vyjeté koleje od kamionů a těch kamionů bylo "neurekom veľa".
No a tak jezdíme přes Rakousko po dálnici, když už rakouskou dálníční máme, i když to už je za ty roky taky nuda. Ale dálnice je dálnice, celkem rychlá, dá se říct i bezpečná, dokonce bych řekl, že i na počet ujetých kilometrů a kvalitu i odpočívadel, laciná.
No a slovinská dálnice až na cenu za ujeté kilometry, vynikající.
Chorvatská dálnice, až na cestu z Macelje do Krapiny, kdy je to dálniční okreska, taky dobrý. Divím se, že za ten úsek se nestydí vybírat mýtné. Ale z čeho by to opravovali, že?
Každopádně, ať si každý jezdí, jak mu to vyhovuje.thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 10:53
Díky Pavle za ujištění,že je to tak. Mrknul jsem na mapy.cz a vidím,že pokud bychom využili známou trasu přes Břeclav až po Pamhagen tak pak by šlo použít třeba klasiku na Lövö a najet na M86 nájezdem 105. Nebo se naskytuje druhá varianta to samé,ale za Pamhagenem odbočit na Kapuvár a najezdem 124 u Beled na M86 a využít tak regio známku Vas. Pokud by byla cesta lepším povrchem (8529 a 8611) tak bych ji takto volil,poněvadž na trase je nejhorší povrch od Pamhagenu a pak lesem na Lövö. Kupovat 2 nebo 3 regio pro jednu nebo dvě cesty do HR se asi moc nevyplatí ??
Pro Petra asi lépe doplní Pavel,ale nevím jestli by nebylo lepší použít cestu kouskem Slovinska tam načepovat PHM a najet na dálnici nájezdem Čakovec. Teď nebudou kontroly ani na HU,SLO,HR. Slovinsko je pár kilimetrů a mnohem lepší povrch cesty než ten úsek na starý Goričan. Moje osobní zkušenost. Navíc Slovinci měli nejlevnější PHM.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 11:06
Jen ten kousek Slovinska je trochu komplikovaný v tom, aby člověk omylem, hlavně v noci, nenajel na dálnici. Vím, navigace by to dopustit neměla, ale.kdo má nejčerstvější mapy? Ten kousk od Lenti na St.Goričan není problém, už jen ta vidina, že za chvilku jsem v HR. I když taky se mi tam povedlo jet přes mostík, položené pražce přes nějaký potok, když najednou skončil asfalt. Navigace hnala nejkratší cestou, spíše necestou.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 11:18
tvsat: ...Navíc Slovinci měli nejlevnější PHM...
No vloni rozhodně nejlevnější benzin na trase v září měli Chorvati.thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 13:18
Mirku, ta cesta na Kapuvár je i na maďarské poměry docela rozbitá, ale rychlost jsem držel... thumbs up smiley
Jinak i traktory s vlekem jezdí středem nebo v protisměru, se podívej... Žádný vyžehlený asfalt to rozhodně není.





Ten úsek Beled - Kapuvár je o něco málo lepší, ale také žádný zázrak. Pokud se ti nelíbí 84-ka, tak tahle trasa Beled - Kapuvár - Pamhagen se ti nebude líbit vůbec...

Kapuvár jako takový navštívit doporučuji, třeba (mini) termály Flóra Termálfürdő. Je to takové menší starší "komunistické", ale hlavně nádherná květinová výzdoba, atrakce snad jenom jedna multi-skluzavka... Cena směšná. Jasně, Bük ani Sárvár to není, ale má to takové jiné kouzlo...





Jídlo třeba v Garta Vendéglő, jídelníčky dokonce v SK (i ENG, DE) a samozřejmě maďarské porce grinning smiley


Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 13:21
Bessy: Vím že máš trasu přes 138 ale můžeš jet po A2 stále 130? Jezdil jsem na A3 a S31 na Köszeg a Szombathely. Pravda úsek Köszeg Szombathely nic moc ale pak dolů jsou obchvaty a cesta dobrá. A je to o 45 km kratší. Teď už jen Bratislava a M86. V HU sice zdražily dálničky ale pohoda je nadevše.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 16:14
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ... na Maďarsko dálničku předpokládám
> nepotřebuji
, pokud budu pokračovat po E66 na
> Kormend, dolů kolem Zalalova se sjezdem na 7416 na
> Lenti ... pak 7538 ... přes Tornyiszentmiklos ...
> a stále po 7538 podél M70) do Letenye ... a starý
> přechod Goričan ...

Petře, pár let zpět vedla E66 po maďarské okresce 8, teď logicky vede po M80...

ZATÍM je M80 bez poplatků, tudíž můžeš jet vesele (bez viněty) po M80 až do Körmendu smoking smiley
Bohužel zatím není vybudovaná navazující silnice S7(?) na rakouské straně od Fürstenfeldu, respektive Riegersdorfu.

Záleží na načasování, zájmu něco navštívit a vidět cestou apod. Samozřejmě je kratší a asi i rychlejší to projet přes Národní park Őrség, rovnou na jih na Lenti a vůbec nejet do Körmendu. Možná za pohledů zvídavých zvířátek... thumbs up smiley
Nicméně, ten NP stojí za zastávku. Půjčit si kánoe a zapádlovat si meandry řeky Ráby, to pak dostane na úplně jiný level.
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 16:25
Pavle díky,na co se člověk poptá tak máš odpověď thumbs up mě se ta 84 líbí,ale nelíbí se mi už léta cesta jakmile se překročí A-HU,po tu 84-ku. Pak i od 84 na 86,bez dálnice,je to od roku horší. Hledám nové varianty,za rozumný peníz. O těch termálech vím,ale nikdy jsem tama nejel,asi to jednou zkusím. Ten úsek i trasa je kilometrově stejná,výhodou je plné využití regio Vas a rychleji ke konci M86 k napojení na 86. Pak už klasika rychle a pohoda. To Slovinsko já osobně vidím lépe než na Goričan ?? každý volí své a to je dobře.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 16:52
Před lety jsem na zpáteční cestě zkusil Bessyho cestu. Za Lenti jsem přejel 86 směrem na Csesztreg a někde u Szatty skončil asfalt a lesem vedla jen šotolina. A ještě tam na cestě stála srnka a koukala jako kdyby ještě žádný auto neviděla. Možná že se jí líbil můj krásný červený Favorit r.v.92. Tak raději jet po hlavní. No mám jet za měsíc do Zalakarosu tak sjedu z 86tky na Sarvár a pak se budu modlit protože mě navigace žene po okreskách.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2023 18:15
Mirku, od Balatonu na sever to mám trochu projeté / navštívené.
smileys with beer
Letos (pokud zdraví dovolí a pojedu autem) mám v plánu to načasovat trochu jinak a prozkoumat jih Maďarska. "Středobodem" poznávání bude pravděpodobně Pécs (Pětikostelí)...


Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Za Lenti jsem přejel 86 směrem na Csesztreg
> a někde u Szatty skončil asfalt a lesem vedla jen
> šotolina.

grinning smiley

... šotolinových cest do lesa tam je cestou hodně, ale osobně mohu potvrdit, že před pár lety šlo trasu Rönök - Kondorfa - Csesztreg - Lenti projet celou po asfaltu... Občas asfalt nic moc, o krajnicích nemluvě, ale jinak (na vesnické silnice) celkem v pohodě.
Pravda je, že jsme nikam nespěchali, strávili tam příjemné chvíle u / na řece Rába a v Rönöku byly motokáry... grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.