Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2022 08:43
Včera (nedělě) při návratu zastávka v Interspar Szombathely na papriku a čabajky.
Značka Kalocsai nedostupná, všechno koření a pasty pod značkou Univer - po ochutnání (samozřejmě, že ne přímo v obchodě) jsou výborné !
Výborné čerstvé čabaje (nebalené, na váhu nebo kusy) v masném oddělení - výběr z mnoha druhů, cena 2.490 - 6.990 HUF, tj. cca 150 - 430 Kč/kg.
Obchoďák velký, 14 pokladen, výběr bohatý.
Na parkovišti 3 auta s CZ registrací.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bukovec (01. 08. 2022 14:59).
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2022 07:45
WC - přímo od zdroje - 1.8.Molka na naše - kartou - vyúčto 9,38 kč,HR bez poplatku
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2022 21:38
ked už sa tu spomínajú WC, tak MOL-ka v Szombathely na kruháči sú toalety free, koho by zaujímalo...😉
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2022 09:33
jen bych ještě podotknul - z mého hlediska se až tak nejedná o poplatek - proto to vidím na fóru jako věc užitečnou,aby byl člověk připraven,
ne všichni jezdí mladí a zdrávi,
u seniorů,ale hlavně cestujícího se zdravotními zažívajícími potížemi je to věc zásadní,ten musí vystoupit v co nejkratší vzdálenosti od WC už s kreditkou či drobnými v příslušné měně - tady od kun,přes forinty či eura - tady se nedostává info,co kde berou,
ale stát se může i u malých dětí,
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2022 12:12
V maďarsku keď sa invalid preukáže preukazom má záchody ZADARMO. Stačí obsluhe ukázať prukaz invalid a je to vybavené, dokonca som bol svedkom, že len čo obsluha zbadala človeka na vozíčku tak mu išla otvoriť.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2022 17:35
A co kvalita vozovky na východním okruhu Sombathely? Stále tankodrom? Díky za info z letoška.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2022 17:39
Myslíš silnici 86 kolem Szombathely? Tam nikdy nebyla nějaká špatná vozovka.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2022 22:16
Kolem Szombathely to docela ujde, ale 87 od Rakouska je místama dost mizerná a 86 tak prvních deset kilometrů od Szombathely je taky hrbatá. Dál už je to OK.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2022 22:52
Díky všem. Loni jsem tamtudy jel a nic moc, nerovná vozovka, pod Szombathely pak skvělá. Je tam znát silný provoz.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 08. 2022 06:09
Odjezd z Rožnova pod Radhoštěm v pátek 12.8. v 17:40 přes Bytču,obchvatem Bratislavy a HU.Cesta bez problémů.Provoz minimální přes HU.Na Svete Heleně mýtnici jsem byl o půlnoci. Pak to začalo houstnout.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 11:10
Zdravím všechny a jdu s dotazem , kdo , jak a kdy (v jakém čase) jezdíte nebo nejezdíte po M 86?Jde mi o to, že budu v HU asi tak kolem 3-4 ráno má smysl na ten kousek po Szombhately jet po dálnici?Dál chci pak pokračovat přes Lendavu,díky za tip a radu.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 14:05
To či sa oplatí je na tebe. Nemyslím to zle, ale ty si musíš rozhodnúť z hladiska ekonomického, bezpečnostného, policjaných hliadok,...Ekonomické - nákup dialnice, ale zas nižšia spotreba. Bezpečnostného - opití ľudia v obci, verzus dialnica, menej zákrut (dialnica), verzus monotónnosť, ..... ja by som volil (aj volím) dialnica
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 14:51
břeťin:
Prečo sa vracať do praveku?
Po starej 86tke od Starej Rajky do Szombathely je 23 dedín väčšinou 30-50 km/h, [sk.mapy.cz] plus k tomu motanie sa Lendava, Mursko Središče, Čakovec znova samá 50tka...

Za 10€ desaťdňová za 15€ mesačná známka: po M15, M85/86, cez Lenti, Tornmiklosz a M70 a si v Chorvátsku ! [sk.mapy.cz] Tých cca 90 km medzi Szombathely - Lenti - Tornmiklósz (medzi M86-M70) ubehne rýchlo a sú to cesty s novým asfaltom.
Vyber si...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (17. 08. 2022 14:59).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 16:01
Kombinace maďarske dálnice a opravené 86 mi zcela vyhovuje. Jen ta kličkovitá zkratka přes Lenti na Torni...cosi...klos je pomalejší, ale jinak dobrá volba. Jel jsem teď v pondělí zpět z Promajny a Maďarsko jsem přeletěl ani nevím jak. Dolů teda jelo plno kamionů naložených novými auty, ale v mém směru paráda.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 16:14
oscil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale zas nižšia spotreba.

Na dálnici je nižší spotřeba?? To tak leda v případě, když nepojedeš rychleji než 100km/h.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 16:16
vlado tt napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prečo sa vracať do praveku?

Proč hned řeči o vracení do pravěku?

Jsou i lidé, kteří řídit umí, řízení je baví a není to pro ně jenom otravná část cesty na dovolenou.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 16:21
Osobně se již několik posledních let vyhýbám první části Maďarska a jedu ji přes Rakousko. Tam je jenom jeden horší úsek a to od HU hranice po Fetöd (není ani tak děravý, jako plno záplat a hrbolatý).

SK -> HR přes AUT a HU
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 17:03
vlado tt.Já to loni vzal přesSarvár, Vesvár směr Naganicza. Za mě dobrý.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 17:35
Těch tras je tam docela dost, z kterých si každý může vybrat.

Já jen zírám, jak rychle Maďaři staví nové silnice. Nejen rychlostní (M85 už je prakticky po hranici s Rakouskem, M76 k západnímu břehu Balatonu je docela nová), ale i běžné silnice (obchvaty na 86ce, 760 kolem Hévízu atd.). Já vím, je to skoro stále po rovině, ale i tak.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2022 22:52
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> oscil napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ale zas nižšia spotreba.
>
> Na dálnici je nižší spotřeba?? To tak leda v
> případě, když nepojedeš rychleji než 100km/h.
Je tam rýchlostná cesta, to hádam vieš (teda Max 110),a ja som tam dosiahol najlepšiu spotrebu. Ale ak chces tak si chod po dedinách a nechoď si po radu.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2022 06:46
Díky chlapi všem, přes AT jsem do HU jezdil také léta ale už nechci, protože už mě štve Vídeň a pak za Vídní to jejich 80 takové omezení a přes Bratislavu jsem ještě nikdy nejen tak proto se ptám na tu M 86.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2022 13:41
oscil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je tam rýchlostná cesta, to hádam vieš (teda Max 110),a ja som tam dosiahol najlepšiu spotrebu.

Nejdřív píšeš o dálnicích, teď o rychlostních cestách, o čem napíše příště?

> Ale ak chces tak si chod po dedinách a nechoď si po radu.

A já jsem se tu jako na něco jako ptal!? Že jsem si toho nevšimnul......

A pokud se Ti nelíbí, že někdo zareaguje na tvůj příspěvek, tak nepiš na diskuzní fórum. Tam (a i tady) je totiž běžné, že se na příspěvky reaguje.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (18. 08. 2022 13:47).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2022 07:29
břetin .. já letos jel poprvé přes Blavu ... a ani jsem ji neregistroval , teda jen odpočívadlo za ní kde chtěli za WC 1 €, HU dálnice je teda neskutečná rovina , tam snad není ani žádná zatáčka grinning smiley, tak bacha na usnutí

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2022 09:59
Fakt si mysliš, že tu ľudia nevedia , že M86 je rýchlostná cesta?
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 08. 2022 10:29
Ahoj "Oscile" - M 86 je rychlostní komunikace. Ono to mate, ale všude máš značky s max. povolenou rychlostí. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 08. 2022 10:39
Břeťine, taky jsem jezdil Rakouskem, ale cca před 10 -12 lety jsem zkusil Maďarsko a již neměním. Tehdy byla jen 86ka. Nyní jezdím M-15, zkratka na Csornou a potom M - 86 a 86 do Redics a Lendava. Pohodová cesta a bez tlačenice, pár hufnáglů za dálnici stojí za to. Je to sedmidenní známka, ale platí deset dní. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 08. 2022 14:33
To mjlh
I já už dávno jezdím přes Maďarsko místo Rakouska, ale z 86 pod Zalabaksou odbočím na Lenti a dál po M70 na starý Goričan a pak už chorvatská A4 a jsem nadmíru spokojen, je tam všude nový povrch a nová M70. V čem vidíš výhodu přes Redics?
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 08. 2022 16:44
To Vlada ... asi ho láka dobrý pocit, že ho tých 5 radarov po naplatnicu Varaždin necvaklo yawning smiley (a je to pre mňa a moju ženu nekonečná cesta od Dolga Vas po Varaždin alebo len Čakovec)
To mjlh ... značky s obmedzením rýchlosti na 110 tam práveže nie sú. Jedine na svetelných upozorňovadlách na bránach nad rýchlostnou cestou, a aj tie sú tuším tri či štyri. Treba sa zavesiť za domáceho, ten to valí aj 145, a dávať pozor na prípadných meračov na mostoch. Ale tých som tam ešte ani raz nevidel smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2022 09:50
Ahoj Vlado, o cestě přes Lenti vím, ale cesta Lendava, Mursko Središče a Čakovec mi připadá kratší byť asi pomalejší. Cestou na Nový Goričan jsem jel, když měli maďaři "koridor". Trasa Budapest - Zagreb byla nekonečná a potom další dlouhá štreka Zagreb - Zagvozd. To je jeden z důvodů si ulevuji z dálnic. Mursko Središče je malý hr. přechod a nebyl zde nikdy problém. Také beru v potaz, že Lendava je krásné lázeňské město a v Murskom Središči je u řeky Mury tradiční místo pro naši zastávku, je to tam užasný, klid a pohoda. Vlado tt - ano,značky s max. rychlostí jsou na branách a ty jsem myslel. Mirek
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2022 10:51
Co se týče rychlosti, tak v Maďarsku platí na dálnicích a rychlostních silnicích stejné limity jako v ČR.

[cs.wikipedia.org]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (31. 08. 2022 10:52).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.