Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2022 19:07
Slavkov, díky moc za tipy! Možná to letos uděláme s přespáním v některé ze zmiňovaných lokalit. Já nějak před cestou nemůžu večer usnout (furt se mi v hlavě ještě honí myšlenky na cestu, jestli máme všechno zbaleno atď), řídím celou cestu sám, tak takto to alespoň nebudeme mít daleko a já nebudu mít stres z toho, že mě čeká dlouhá cesta a "musím se vyspat" :-). Půjdeme se pokochat do města, okoupat se a bude :-).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2022 20:48
K těm Plitvičkám, i když je to OT...znával jsem jednoho BUS šoféra, co jezdil Plitvičky celý rok s cestovkou. Ukazoval mi fotky ze stejného šutru od zasněžených přes letní vyprahlé až zase do sněhu. Touto dobou jsou hodně svěže zelené a vodopády jsou plné vody. Vše kvete. A hlavně za dva dospěláky dám o 60 kuníkú více, než v létě jenom za jednoho.
A abych se vrátil k Hungáru, jak to bude s PHM po 15.5., neví někdo?
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2022 22:59
To Zahajskej: Dnes som to zachytil okrajovo v TV, tak som trocha pátral na webe, ale našiel som iba toto, nikde inde ani ťuk eye rolling smiley

AKTUÁLNĚ (27.4.2022)
Maďarsko – pohonné hmoty
Dle aktuálních informací jsou v Maďarsku “zastropované” ceny pohonných hmot do 1.7.2022. Cena: 480 HUF / 1 litr / benzín nebo nafta. Platí pouze pro motorová vozidla do 3,5 t. Upozorňujeme, že toto opatření se může kdykoliv změnit.
zdroj: [www.madarsko.com]

Vodice už len 80 smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2022 07:44
Zkoušel někdo z Vás cestu přes Lendavu a následně na Pince a tudy na maďarskou dálnici u Torniyszenmiklos a pak a Goričan? Proč se ptám. Obvykle nestihnu MOL v Lenti (otevřeno do 21,00) a tankuji na MOL v Dolga Vas před hranicemi, tak se mi nechce zajíždět zpět do Lenti a pak dolů. Jedná se mi o to, jestli není ten přechod jen pro malý příhraniční styk, tedy ne pro tranziťáky jako já. Díval jsem se na mapy a dalo by se sjet ještě na slovinské straně sjezdem pro silničáře, ale je tam zákaz pokud to vidím na Google maps a policajti tam asi číhají. Díky za info, kdo tudy někdy frčel
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2022 09:13
Jel jsem tam asi před 5 lety a nikde nikdo, průjezd úplně volný.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2022 10:29
Slovinsko i Maďarsko jsou v schengenu, tak můžeš překračovat hranici kdekoliv, i přes pole. Ale pokud nechceš platit pokutu nejen za zákaz vjezdu, ale i za chybějící slovinskou známku, na dálnici musíš najet až v Maďarsku.

Mimochodem, zajímavé je, že státní hranici mají vyznačenou na dálnici oranžovou přerušovanou čárou. A slovinský asfalt zjevně přesahuje pár metrů do Maďarska.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2022 15:02
Ok diky za info
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2022 06:32
Zdravím,vloni jsem přes ten přechod jel v noci cca v 23 hod.Stála tam jen opuštěná Unimo buňka a nikde nikdo.Stalo se mi,že jsem špatně odbočil na nájezdu u Torniyszenmiklos a už jsem si valil po M70 na Slovinsko:Trochu nervy,navigace vedle na sedadle musela pak hodinu mlčet.Přejel jsem hranici a sjel na nájezdem na parkoviště,pak na ten přechod a zpět do HU.Druhý pokus už byl úspěšný
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 05. 2022 17:47
Taky jsem tam omylem vloni vlítl, ale risknul jsem to a nevracel jsem se. Je jsem tudy poprvé a vůbec jsem si nevšiml že už nejsem v Maďarsku. Když mi to došlo, tak jsem to se strachem projel. Je to jen kousek smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2022 17:45
Přes maďary jezdím pravidelně- teď po rychlostní na Szombathely, a pak klasicky dolů na Goričan. Jelikož mně už moc nebaví plantat se tam od Szombathely, uvažuji, že letos to dám celé po dálnici kolem Budapešti. Prosím znalce o plusy a mínusy obou tras. Dík
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2022 18:43
Kolem Budapešti... km navíc (cca 100), riziko M0 - obchvat (záleží na načasování a štěstí, byť obvykle OK), možnost problémů na M7 u Balatonu (v sezóně, hlavně kolem Siófoku se to občas "zadaří" )...
Sumasumárum +0,5h až +1h thumbs up smiley
Od doby zprovoznění M86 to už nemá moc smysl (při klasické trase).
Plusem této trasy je možnost návštěvy Budapešti... V noci vyzkoušeno, že z obchvatu M0 jsem byl za cca 20minut zaparkovaný pod Rybářskou baštou thumbs up, totéž zpět na obchvat.
Kolem Budapešti jezdím, ale pokud jedu přes BiH - Osijek - Moháč.
Na Goričan bych to nevolil, pokud nebude ještě nějaký jiný důvod pro tuto trasu, ale každý to máme jinak...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2022 18:48
Po dálnici kolem Budapešti je to o dost dál a na M1 je obvykle dost hustý provoz. Já se vždy nemůžu dočkat, kdy odbočím z M1 na M85. Někdy to dokonce střihnu po 86-ce od Mosonmagyróváru přímo na Csornu. Jen dodržovat tu stodesítku na téměř prázdné rychlostce je dost otrava. Je pravda, že za Szombathely je to už pomalejší, hlavně když tam chytnu nějaké kamiony, ale ta silnice je kvalitní a má obchvaty kolem vesnic, které předtím nejvíc zdržovaly. Ještě kdyby nebylo potřeba platit za slovinskou H7 a A5 kolem Lendavy, tak by to bylo super, nemuselo by se přes Lenti.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2022 20:07
Obě trasy jsem jel opakovaně, ale preferuji a teď už pořád jezdím jako mdr. Z Lenti jedu na Goričan. Maďarská dálnice mně nebaví zvlášť po dokončení M85, kam odbočuji z M dálnice.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2022 07:02
Jel jsem přes Budapešť dvakrát a potkalo mě vždy to samé. Po cestě do Hr.za obchvatem M0 směr Balaton,snížení rychlosti provozu a popojiždeni z důvodu hustého provozu asi slabší hodinu.
Cesta přes Szombathely vychází kratší i rychlejší.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2022 08:54
Z přechodu SK/HU Rusovce - Rajkaspinning smiley sticking its tongue out na Starý Goričan mě to ukázalo 243 kmspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2022 10:02
Když se to z 86 "střihne" v úrovni Beled na Sárvár - Vasvár - 74 a pak pod Bak na Becsehely, tak se i 220 dá thumbs up smiley
Jako supereconomy (bez viněty a minimum km) za obětovaných cca +30 minut...
Samozřejmě to pro osobák jsou jiné počty, než pro osobák s vlekem nebo dodávku s vlekem...
Bacha na M86 (autoút = silnice pro motorová vozidla) je legální maximálka s vlekem 70km/h! Tudíž v tomto případě časový rozdíl výrazně klesá, respektive se stírá (konstantních 70 na M86 vs. přes obce, ale o něco méně km)...
... a např. u dodávky s vlekem ta finanční úspora (bez viněty pro auto - D2, bez viněty pro vlek - U, o pár km méně v naftě) stačí v HU na normální slušný oběd či večeři pro tři.
smileys with beer

P.S. Maďaři aktualizovali příručku na verzi pro rok 2022: PŘÍRUČKA PRO POUŽITÍ E-ZNÁMKY V MAĎARSKU
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2022 09:48
Letos: Michalovce - Košice - Miškolc - Budapešť (M0) - Goričan - Karlovac - Slunj (nocleh) - druhý den -Gornja Ploča - Zagvozd - Drvenik - Sučuraj - Ivan Dolac smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2022 09:58
To se to teď jede, když tam Maďaři dotáhli M30... thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2022 11:00
lachtan: Z Michalovců bych už jezdil přes Bosnu. Je to o 100 km blíž a časově je to stejně. Ne že bych ti do toho chtěl kecat smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2022 13:36
Zkoušeli jste už někdo obchvat Bratislavy od Trenčína (D1) po nové D4 a novém mostě přes Dunaj na Jarovce? Ještě to není celé hotové a hlavně chybí křižovatka slovenské D1/D4
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2022 14:00
Raz som tadial siel ked bola nehoda na pristavnom moste. Pokial nie je extremna zapcha na pristavnom, tak to koli neexistujucemu napojeniu nema zatial zmysel. To pripajanie zaberie viac casu ako sa usetri obchvatom
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2022 17:33
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zkoušeli jste už někdo obchvat Bratislavy od
> Trenčína (D1) po nové D4 a novém mostě přes Dunaj
> na Jarovce? Ještě to není celé hotové a hlavně
> chybí křižovatka slovenské D1/D4


Križovatka D1/D4 síce nie je dokončená, ale pripojenie od TN, TT na smer Rajka (HU) je jednoduché. Pred tým je potrebné použiť nový exit Triblavina...

[bit.ly]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (22. 05. 2022 17:44).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2022 18:54
Ta D4 je zpoplatněná, nebo je to bráno jako obchvat Bratislavy a bez poplatku?
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2022 19:33
Spoplatnena.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2022 22:25

Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2022 19:55
[zdopravy.cz]

Je to info z podzimu,ale s těmi cestami jsou na tom jako my :-)
Napojení u Bratislavy z D1 na D4 bude cca za pět let...Tipoval bych to i o pár let později:-) .
Nicméně jezdím pravidelně přes Maďary,jsme až z východu ČR..Na Slovensko to mám 35 minut a pak jen po D1 až k bratislavě ...
Jedeme s rodinou za měsíc tak zkusím prubnout tu D4 a objet Bratislavu.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2022 20:08
Jel jsem 14.5.2022 po D4 pohoda, ale musíš jet směr SENEC.
thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2022 20:40
Proč na Senec?Ten nový sjezd 18 směr Ivanka pri Dunaji ještě není zprovozněn?
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2022 23:58
Exit 18 je v prevádzke. Už som to sem písal o pár prispevkov vyššie.

[mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 05. 2022 05:32
yeasty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Exit 18 je v prevádzke. Už som to sem písal o pár
> prispevkov vyššie.
>
> [mapy.cz]


Díky,právě že jsem četl že už je v provozu ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petan0511 (26. 05. 2022 05:45).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.