Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2021 21:52
...a potrvá to ešte dlho, asi začali robiť ďalší úsek cesty:
[www.utinform.hu]
Išiel som tadiaľ 3.7. späť 10.7. vtedy cesta nemala ani krajnice, len nový asfalt. Bola tam 40, ale všetci to valili cca 80. Idem znova teraz v pondelok ráno.
Peknú dovolenku
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2021 14:47
Na svůj letošní druhý výjezd do HR jsem se rozhodl objet slovinskou dálnici tím, že objedu celé Slovinsko. Chtěl bych to z Vídně vzít po S31 na Koszeg, Szombathely, zde udělat nákup nějakého HU proviantu a pak dolů na Starý Goričan. Na nějaký kilometr navíc nehledím, cesta k moři bude výletní, budu mít na ní skoro 20 hodin, tak bych rád cestou i něco zkouknul. Je něco na této trase na koukání? Tj.zastavit, třeba i nějaký km okolo auta ujít? Nebo cestu přes HU případně upravit, aby bylo kde pokoukat? Dálnici chci samozřejmě vynechat.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2021 18:17
V Szombathely by měl být nějaký skanzen maďarského venkova,mělo by to být blízko Tesca kolem ,kterého se jezdí na Kormend.Chtěli jsme tam jet,ale bylo špatné počasí,pršelo,tak jsme to vzdali.Záleží,co preferujete.F
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2021 19:53
Nevíte o dobré, cenově přijatelné, restauraci s maďarskou kuchyni na trase Szombathely - Körmend - Lenti - Letenye ?

Díky za tipy !
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2021 20:15
Nemám osobní zkušenost, ale dcera s rodinou se letos při návratu zastavili v restauraci přímo na hranicích v Letenye (na Maďarské straně na starém Goričanu). Byla tak spokojená, že se tam příště zastavím taky.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2021 20:54
Asi to byla M7 Vendéglő - jídelníček vypadá vysoce degustativně !!! thumbs upsmileys with beer
[letenyemenu.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 09. 2021 19:27
Zdravím z Drašnice. Letos po dlouhé době přes Madarsko. Tak hladký prujezd jsem nečekal. 965km za 12 hod včetně přestávek. Tacho 130 až 140km. Místy i 180. Uvydíme jaká bude cesta zpět. Pokud ok asi začnu jezdit přes madary. Z Drašnice zdraví Ajax. Kdo mužete tak přijedte voda je teplá.thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2021 08:37
Můžu až příští týdensmiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2021 13:25
To hlasi blbe pocasi.....
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2021 20:19
To. Mucík.Možná tak v cesku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 06:49
Včera při návratu jsem od starého Goričanu, dle navigace jel nejkratší trasou a nějak jsem příliš nestudoval kudy vede. No, navedlo mě to někam přes Slovinsko, najel jsem na přechodu Lendva a vyjel v Rédics. Maďarská dálnice se M70 se zničehonic změnila na nějakou A5 a teď nevím jestli nemám očekávat nějakou poštu ohledně toho, že jsem neuhradil Slovinskou dálniční známku. Nevíte někdo, zda je ten kousíček dálnice zpoplatněn?
Vždy jezdívám na Nygyakanizsu, takže tudy jsem jel poprvé.

Díky za info smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 07:35
U mě v navigaci se dá zakázat prujezd Slovinskem.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 07:38
to victorinox A5 včetně H7 zpoplatněna je. Já to vždy objíždím přes město. Nevim ale jak ve Slovinsku probíhá kontrola vignette. Myslím si, že když musí být nalepená na skle fyzická nálepka, máš naději, že když tě nechytli přímo, už nic nepřijde.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (13. 09. 2021 07:39).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 07:52
U mě v navigaci se dá nastavit, že nemám slovinskou dálniční známku.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 09:15
Taky se mi to stalo. Na M 70 jsem předjížděl kamion a přehlídl odbočku na Tornyiszentmiklós ( hrozný jen to přečíst) a najednou bylo SLO a tak jsem to vzal přes Rédicz a nic nepřišlo. Je to pár let teď už to může být jinak.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 16:19
Mě se letos povedlo toto:pod vlivem nepozornosti a živé poradkyně navigace jsem při cestě tam najel na M 70 směr Slovinsko.Dojeli jsme směrem k hranicím se SLO a těsně před benzinou Mol jsme sjeli a vrátili se na nájezd a najeli správně.Díval jsem se doma ne mapu a byli jsme kousek na území Slovinska a také na A5,snad to bude bez pozdravu.Někde jsem četl,že v EU by měl být první úsek ve státě bezplatný.Mělo by to logiku v tom,že když nemám známku sousedního státu,tak mohu sjet z dálnice na bezplatnou cestu.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 16:39
Logiku by to mělo, ale není to tak. Ani mezi ČR a SR nebo SR a HU nejsou příhraniční úseky bezplatné.

Nebo třeba hraniční přechod mezi Slovenskem a Rakouskem (D4/A6) - tam dokonce rakouští policisté rádi číhají.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 16:53
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
>....Někde jsem četl,že v EU by měl
> být první úsek ve státě bezplatný.Mělo by to
> logiku v tom,že když nemám známku sousedního
> státu,tak mohu sjet z dálnice na bezplatnou cestu.

EU s logikou nemá nic společného... smoking smiley

NENÍ TO PRAVDA, důkazem bývaly kontroly (než zavedli el. známky a video) na SK v úseku od HU hranic po Jarovce a totéž u nás od SK hranic po Břeclav.
Konkrétně Maďaři tyto příhraniční úseky v minulosti tolerovali. Dnes nevím, zda v těchto úsecích mají videocontrol či nikoli.
Nicméně pravda je (zákonem garantovaná), že pokud člověk v HU najede na zpoplatněnou silnici, tak má 60 minut na dodatečné zaplacení el. známky, bez možnosti uplatnění sankce. Zpoplatněné HU dálnice začínají od hranic (Border crossing) nikoli od nějaké první křižovatky (junction)...
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 17:23
Na Slovensku to sice není oficiálně, ale četl jsem, že pokud si koupíš elektronickou známku ještě týž den, tak to máš bez pokuty, protože se to vyhodnocuje jednou denně za celý den.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 20:32
Toto "JPP" jsem také slyšel... ale pokoušet to raději nebudu smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 20:48
Je mi to jasný,pokud je tam značka dálnice,tak nedráždit hada.Slováci to taky rádi hlídali za přechodem,aby čehúni nejezdili na Šaštín po dálnici.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 21:13
Není to o pokoušení, ale je to zajímavá informace pro případ, že vjedeš na dálnici omylem.

Maďaři to udělali elegantně, když oficiálně umožnili zaplatit do 60 minut. Za tu dobu klidně dojedeš na místo, kde zaplatíš.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2021 21:17
Jak je to v ČR?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 09. 2021 15:33
Vlastní zkušeností za 500 Kč ověřeno, že dálnice musí být zaplacená předem. Kontrolují on-line vůči databázi. Nenašli, tak mě zastavili. Ptali se, jestli mám nějaké osvobození - na zapomnětlivost žel není.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 09. 2021 21:11
předpokládám že to platí pro české "dálnice"
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 11. 2021 14:07
Mám dotaz, nemáte někdo fotku cedule s kruháčema v Szombathely? Je velká, bílá a je na ní systém kruháčů, vypadá to jak graficky znázorněný chemický vzorec. Zkoušel jsem si cestu projet na google mapách, ale nenašel jsem ji. Je ve směru od severu na jih.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 11. 2021 14:08
Zahajdo. Už se chystáš na příští rok aspon prstem po mapě?hot smileythumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 11. 2021 14:34
Karle, ještě ne, ale cedule mě zaujala, popojížděli jsme v tom místě v koloně, ale dle zákona schválnosti, než se nachystal mobil na focení, celé se to rozjelo a cedule fuč.
Jinak HU jsem si cestou dolů k moři poněkud oblíbil a pokud nedojde ve SLO k nějakému posunu, budu tudy jezdit nadále. On i ten nákup jejich produktů cestou má něco do sebe.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 11. 2021 14:48
To Zahajskej...
...OK?
[www.google.com]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (28. 11. 2021 14:50).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 11. 2021 18:51
Citaci
Zahajskej napsal(a):
Mám dotaz, nemáte někdo fotku cedule s kruháčema v Szombathely? Je velká, bílá a je na ní systém kruháčů,...

Myslíš tady tu?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.