Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2021 07:26
Vlada:Dobrá zpráva. Jen aby je ještě nevylepili.
Zdarec
thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2021 18:53
Velvyslanectví České Republiky v Maďarsku ... aktuální informace o opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru (COVID-19)
16.05.2021 / 19:30 | Aktualizováno: 16.05.2021 / 20:01 ...


Občan České republiky na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 může volně vstoupit na území Maďarska, pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování.
Tranzit zůstává zachován. Cizinec v tranzitu (i Čech) přes Maďarsko musí mít platné doklady pro vstup do schengenského prostoru (Čech platný OP nebo pas), prokázat, že se jedná o tranzit přes Maďarsko do cílové země a musí být možný průjezd ostatními zeměmi na trase. Při vstupu do Maďarska může být provedena zdravotní kontrola a v případě příznaků nákazy nebude cestující na maďarské území vpuštěn. Při tranzitu je nutno dodržet určité podmínky – rychlý průjezd (opustit Maďarsko do 24 hodin), vyhrazené hraniční přechody, trasy a odpočívadla (viz mapa na stránkách maďarské policie) a v určené časové intervaly.

Opatření
Všichni jsou povinni, s výjimkou nezletilých osob mladších šesti let, nosit roušky.
zákaz vycházení v době od 24:00 do 05:00 (s výjimkou výkonu práce, cest do práce a z práce a dalších mimořádných důvodů)
zákaz jakýchkoli shromáždění
obchody jsou otevřené s omezeným provozem
terasy restaurací jsou otevřené, uvnitř může být obsloužen pouze host s průkazem imunity
hotely smí přijímat jen hosty, kteří jsou na služební cestě, ne turisty a osoby, které mají průkaz imunity
všeobecný zákaz pořádání akcí
muzeum, divadlo, kino, posilovenu, zoologické zahrady smí navštívit pouze osoby s průkazem imunity, děti do 18 let průkaz nepotřebují

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2021 06:38
Při tranzitu je nutno dodržet určité podmínky – rychlý průjezd (opustit Maďarsko do 24 hodin), vyhrazené hraniční přechody, trasy a odpočívadla . . .

Takže pokud chcete dodržovat platná nařízení, tak do HR přes Budapešť. To žádný důvod k oslavě není.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2021 14:59
Podle výše uvedeného pokud bude Čech očkovaný, tak už se může po HU pohybovat volně, takže je jedno kudy pojede a nemusí řešit, jestli je to pobyt nebo jen tranzit.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2021 15:08
Ano, přesně tak.

AKTUÁLNĚ pro volný pohyb občanů ČR v HU stačí:
- postcovid (do 6 měsíců)
- Certifikát o očkovaní

Jinak, pěkné shrnutí platných omezení, obchodu, služeb atd. v HU od 1.5.2021 v češtině
VÝKLAD ZÁKONA PRO ZNOVUNASTARTOVÁNÍ CESTOVNÍHO RUCHU

Problémem pro cestovatele zatím zůstávají spolucestující starší děti... (nejenom v HU)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (19. 05. 2021 18:35).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2021 15:54
správna otázka a čo deti, ja a manželka budeme mať po druhej dávke a dcera čo? jednoducho ju pri cestnej kontrole schovám pod batožinu a na hraniciach tiež, ako kedysi.....
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2021 16:35
Ještě je otázka, jaký doklad o prodělání Covidu, očkování resp. testu budou akceptovat. Mají někde nějaké vzory potvrzení, jako třeba Chorvatsko tady ?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2021 18:12
Na patřičné stránce MZV jsou přímo odkazy na:

Tento certifikát (dokonce odkaz na HU stránku):
https://cdn.kormany.hu/uploads/document/9/97/979/979291407f5f3d3a096ef952dacca49754c3cd0b.pdf
Což dostávají v ČR všichni očkovaní.

Toto potvrzení NEakceptují:
https://www.mzv.cz/public/32/e7/4a/4294429_2632183_Potvrzeni_prvni_davka.jpeg

Jedná se o dvoustrannou dohodu mezi Maďarskem a Českou republikou...
Maďaři někde jinde psali, že budou (obecně) uznávat vydávaná potvrzení toho státu, který bude recipročně akceptovat jejich potvrzení. Rovněž se chtějí i jinak "synchronizovat" s tím, co bude akceptováno v rámci celé EU.
Tak uvidíme, co bude za pár dnů...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (19. 05. 2021 18:32).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2021 19:58
Mně by spíš zajímalo, jaké potvrzení akceptují o prodělání Covidu. To je totiž můj případ.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 05. 2021 20:57
Za měsíc bude po covidu. Kdo nespěchá, a počká si, pojede jako donedávna bylo dobrým zvykem - žádné kontroly a žádné riziko. Stačí vitamíny C, D3, B9 a laktobacily a hlídat si acidobazickou rovnováhu. Lidi žijte zdravě smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 05. 2021 21:52
Tak, tak vitamíny. Právě jsem si otevřel třetího Kozla 11 má všechny vitamíny jen si musím doplnit Céčko. A za měsíc si na starým Goričnu k svačince otevřu Birella!
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2021 07:09
Petr164 nekouřím, nepiju, beru vše jak píšeš a měl jsem Covid 19.
14 dní teploty 39 stupňů.
Žít zdravě neznamená, že tu nemoc nedostaneš.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2021 08:46
Petr164...."Za měsíc bude po covidu"......
Už jsi vystupoval s tímto prohlášením v televizi?
Koukej třeba na Pirka. Ze začátku...chřipečka, bude to jako normálně...Pak začali lidi "kapat", dostal to taky a okamžitě změna názoru.
Kdyby se to léčilo "vitamínama" v prášcích, tak tady není navíc nějakých 20 000 mrtvol. A jinde ve světě kolik? Milion, dva?
Asi to není tak jednoduché, jak píšeš. I s hlídáním acidobazické rovnováhy. (jak řekl jeden klasik: 1. nevím co to je 2. to slovo mě uráží)

Takže se budeme muset ještě důkladněji zaměřit na dynamickou rovnováha kyselin a zásad uvnitř organizmu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (30. 05. 2021 09:22).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2021 09:26
... dollpa ...
... je to smutné, ale je to tak ...

P.S. po aktualizaci Ministerstva zahraničí Maďarska ze dne 26.05.2021 stále platí ...

Tranzit zůstává zachován. Cizinec v tranzitu (i Čech) přes Maďarsko musí mít platné doklady pro vstup do schengenského prostoru (Čech platný OP nebo pas), prokázat, že se jedná o tranzit přes Maďarsko do cílové země a musí být možný průjezd ostatními zeměmi na trase. Při vstupu do Maďarska může být provedena zdravotní kontrola a v případě příznaků nákazy nebude cestující na maďarské území vpuštěn. Při tranzitu je nutno dodržet určité podmínky – rychlý průjezd (opustit Maďarsko do 24 hodin), vyhrazené hraniční přechody, trasy a odpočívadla (viz mapa na stránkách maďarské policie) a v určené časové intervaly.

Všichni jsou povinni, s výjimkou nezletilých osob mladších šesti let, nosit roušky v obchodech, nákupních centrech a v dopravních prostředcích.
- terasy restaurací jsou otevřené, uvnitř může být obsloužen pouze host s průkazem imunity (občan ČR se prokazuje pasem nebo OP a Certifikátem nebo průkazem o očkování)
- hotely smí přijímat jen hosty, kteří jsou na služební cestě a osoby, které mají průkaz imunity
- lázně, wellness, muzeum, divadlo, kino, posilovnu, zoologické zahrady smí navštívit pouze osoby s průkazem imunity

... k uvedenému tranzitu tedy platí, že pro průjezd Maďarskem musí mít turista všechny doklady, které musí mít pro vstup do Chorvatska (tedy pokud pokračuje do Chorvatska) ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 05. 2021 09:48).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2021 09:45
Co je na tom smutné? Záleží od toho, kdo má jaký průběh. Já jsem měl v únoru pozitivní test, asi tři dny mírně zvýšenou teplotu a únavu a do srpna mám pokoj od testů. Na dovolenou pojedu taky jen s potvrzením o prodělání Covidu.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2021 10:22
Upřesnění pro Maďarsko
Občan České republiky na základě dvoustranné dohody mezi Maďarskem a Českou republikou počínaje dnem 15. května 2021 může volně vstoupit na území Maďarska, pokud se prokáže Certifikátem o provedeném očkování nebo Potvrzením o provedeném očkování.
Takže se mohu pohybovat po HU volně, nejsem v režimu Tranzit, tedy nemusím jen po koridorech. Takže mohu i po M86.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2021 10:53
Nevíte někdo, jestli mají Maďaři svůj vzor potvrzení o prodělání Covidu, nebo jim bude stačit toto ze stránky chorvatského velvyslanectví?
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2021 18:44
Kamarád dnes projel Maďarskem, jak nůž máslem...Klasickou cestou, žádný koridor. Csorna-Szombathely-M8-Lenti až Letenye-Goričan.
Už čeká na ferry na Hvar.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2021 20:51
Tak Madarskom od 9.6.2021 kade tade sa mozeme tulat smiling smiley [www.mzv.sk]

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2021 22:52
To mne mrzí, pochopitelně že se vyhýbám chrchlajícím a nabitým prostředkům MHD. Za celou dobu covidu jsem zdráv jako ryba. Pravda, cpu se oříšky, zeleninou a uzeniny téměř nejím. Céčka je třeba hodně, ne ty piditabletky, ale plná lžička práškového. B9 nejméně 1,5 mg denně. Takže vše dle SPCN. Jinak vyrážíme v pátek 18., po návratu dám vědět. A propos, je nějakých dvěstě infikovaných (tedy pozitivně testovaných, což nemusí být infekce, viz Paul Sacré a jeho výzkum) nějaké riziko, zvlášť když zůstávají doma? Já jsem všude bez roušky, jen v obchodu a v MHD na půl žerdi. Hraju volejbal a pravidelně cvičím a otužuji se. Samotné vitamíny to nezachrání...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2021 11:56
ak sa ti da, daj vediet ako po prichode, idem kusok po tebe tak ma to zaujima, dik
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2021 12:54
Už nějakou dobu ukazuje navigace od Googlu objížďku na M70 přes Csörnyeföld
Mapy Google
Nikde se o žádném uzavřeném úseku M70 nepíše. Spíš to vypadá na chybu b Google mapách.
Nevíte o tom někdo něco?
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2021 13:25
Na waze vidím v tom místě pouze upozornění
"Leterelnek egy pihenő parkolójába, itt van közúti és hatósági ellenőrzés, igazoltatás. Jó lassú.",

po překladu z maďarštiny přes google
"Jsou přesměrováni na parkoviště odpočívadla, zde je silnice a úřední kontrola, certifikace. Dobře, pomalu."
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2021 14:53
mdr: Jo, tohle tam bylo i loni a nikde nikdo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2021 23:48
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2021 06:19
Tak místo k Jadranu pojedeme k Balatonu! smiling bouncing smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2021 10:18
Název sekce je Přes Maďarsko, ne Do Maďarska. Smysl příspěvku byl, že od toho data lze projet Maďarskem kterýmkoliv hraničním přechodem, tzn. nejen povolenými přechody a určeným koridorem přes Budapešť a kolem Balatonu.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2021 10:29
Takže tu krásnou mapku už nedostaneme sad smiley

Jasně, pochopil jsem, ale stejně, očkovaní a ti, co prodělali Covid, už teď můžou do Maďarska volně.

Pojedeme PŘES Maďarsko DO Chorvatska, ale stejně se cestou zpět na jednu noc u Balatonu zastavíme spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2021 14:46
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ale stejně se cestou zpět na jednu noc u Balatonu zastavíme spinning smiley sticking its tongue out

Dobrá idea thumbs up

... mají tam i jiná krásná místa smoking smiley
Osobně miluji místa turisty nezkažená, kde dostanu jídelníček pouze v maďarštině... a dokonalé je to v případě, že obsluha hovoří pouze maďarsky thumbs up smiley
Taková místa jsou i kolem balatonu (třeba v zastrčených uličkách Badacsony), takové "rybářské csárdy pro domácí"...
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2021 08:42
Ahoj, ve čtvrtek odpoledne jsme projížděli Maďarskem do Chorvatska. Cestu jsme si zpestřili zastávkou v termálech ve Velkém Mederu, proto jsme hranice přestupovali na přechodu Medvědov. Předložili jsme pasy a dokumenty o vakcunaci / já 2x a žena jednou/. Na dotaz kam jedeme jsem mu odpověděl, že se chceme zastavit Buku v termálech a potom do Chorvatska. Žádná reakce a začal zkoumat plnou moc vnučky. Tak jsem se vynul nekonečné cestě po koridoru okolo Balatonu. Přechod Rediš byl prázdný, Mursko Srediště tradiční skenování pasů /2x/. Cesta byla bez problémů. Mirek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.