Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 10:31
Jsem zvědav, jak to budou dělat v praxi. Možná dají na hranici mapku s koridory? Že jsou nějaká opatření nemusí všichni vědět. Třeba to tu někdo napíše
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 10:44
Taky by mě zajímalo, jaký postih čeká toho, koho načapají mimo určené trasy. Vysoká pokuta? Vyhoštění? Zavření do karantény?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 12:48
Dnes jela v 9 hodin ráno jedna paní z polského fóra z Chorvatska přes Maďarsko domů.
Na maďarských hranicích dostala na auto nálepku "Only for transit" - a dále obdržela mapku trasy a vyznačených míst - kde se můžou zastavit. Měření teploty neproběhlo. Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 19:01
Pokud tedy platí ta mapa určených tras,tak trasa přes Maďarsko nedává moc smysl. Není možno podle všeho použít M86,jedině trasu na Budapešť a starý Goryčan ?? napojení na dálniční přechod tam nevidím. Žádnou jinou pro cestu do HR nevidím jako použitelnou,sever HR a BiH neprůjezdná.
Jede se sice po dálnicích,snad i rychle,ale delší než po 86. Je to můj názor na věc. Tímto mi trasa přes A a SLO připadá jako výhodnější a méně omezující.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 19:05
Jen ty samolepky s mapou potvrzují, že to měli HU připraveno dlouho dopředu. Příprava, tisk a distribuce na hraniční přechody nebyla na pár dní, ale spíše týdnů. Někdo tady tahal za fusekli...
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 19:42
Jenže v Rakousku nesmíš zastavit a jedeš přes dvoje hranice,kde kontrolují a hrozí fronty.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 19:50
Zahajskej, na stránkách mzv v sekci Maďarsko to měli pověšený už dávno,a platilo to vždy pro zemi,která spadla do oranžové nebo červené barvy.Teď to platí pro všechny.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2020 21:31
Má pravdu předsedo thumbs up smiley

Mirku, s "bydlíkem" to okolo Budapešti (bez pokračování přes BiH) opravdu nemá moc smysl...
Jak píšeš, raději AT, SLO a vhodné načasování...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 11:18
jj je to letos na velké "H" . Měl jsem ještě na jaře v plánu opět Albánii,protože tam je ještě klídek a ne přecpané tak jako HR a MNE. Letos to vše odpískali. Máš pravdu,ale nechápu proč do tranzitu nezařadili M86.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 11:52
Protože chtějí penízky, stejně jako v SLO, kde to taky nahnali na dálnici.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 13:26
Tak kdyby do koridoru zařadili M85 a M86, tak by dostali stejné penízky. Dálniční známku by sis musel stejně koupit.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 13:44
Karel 01234 .. kde jsi slyšel , že se v Rakousku nesmí zastavit ?? Já si zastavil za Vídní na čerpačce a čerpadlářka mi za mírný poplatek sama bez remcání odemčela dveře na WC smiling smiley Náhubek sem si teda radši vzal ... a stáli tam i poláci

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 16:24
Jaké jsou podmínky průjezdu zemí? Jak dlouho mohu v zemi pobývat?

Osoby, které Rakouskem pouze projíždějí, nemusí předkládat atest o neinfikovanosti ani jít do karantény, pokud průjezd proběhne BEZ ZASTÁVKY a je zajištěn také výjezd ze země (že chcete zemí pouze tranzitovat, dokládáte např. dostatkem paliva v nádrži). Cestující jsou povinni vyplnit a podepsat formulář pro vstup a tranzit (německy: [bit.ly];

To,že Ty jsi zastavil neznamená,že se to může.Tak buď rád.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel01234 (02. 09. 2020 17:03).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 18:16
3. Jaké jsou podmínky průjezdu zemí? Jak dlouho mohu v zemi pobývat?

Osoby, které Rakouskem pouze projíždějí, nemusí předkládat atest o neinfikovanosti ani jít do karantény, pokud průjezd proběhne BEZ ZASTÁVKY a je zajištěn také výjezd ze země (že chcete zemí pouze tranzitovat, dokládáte např. dostatkem paliva v nádrži). Cestující jsou povinni vyplnit a podepsat formulář pro vstup a tranzit (německy: [bit.ly];, anglicky: [bit.ly].

Toto neplatí pro osoby cestující přes Rakousko z České republiky, Andorry, Belgie, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Irska, Islandu, Itálie, Kypru, Lichtenštejnska, Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, Malty, Monaka, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Řecka, San Marina, Slovenska, Slovinska, Kanárských ostrovů, Švýcarska, Vatikánu a Velké Británie, které mají v těchto zemích bydliště nebo obvyklý pobyt, a rakouské občany a osoby s bydlištěm či obvyklým pobytem v Rakousku. Tyto osoby NEMAJÍ povinnost předkládat atest o neinfikovanosti, ani NEMUSÍ tranzitovat bez zastávky. Tyto osoby však musí (podobně jako u příletů) hodnověrně doložit (forma není předepsána), že v uplynulých 10 dnech nepobývaly jinde než v Rakousku či v jedné z 30 výše uvedených evropských zemí/destinací, jinak platí dosavadní pravidla (test/karanténa). Za "hodnověrné doložení" je v praxi považováno ústní prohlášení cestovatele v případě náhodné kontroly.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 19:21
Dobrý den, chystáme se do Chorvatska přes Maďarsko a zajímalo by mě zda je nutné dodržovat pouze vyznačené trasy(což by pro nás znamenalo přes Budapešť) a nebo můžeme zvolit standartní nejrychlejší trasu přes Szombathely? Předem děkuji za každou odpověď.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 19:56
Osobně nevím, jak jasněji by to zde mohlo být uvedeno (včetně odkazů na aktualizované HU zdroje).
Ano, jediná aktuálně oficiálně dovolená je trasa okolo Budapešti, tudíž oblíbená M86 je aktuálně zakázana smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 19:57
Trasy jsou určené přesně.
[www.police.hu]
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 20:30
No, přesně... když si tu mapu zvětšíte, tak zjistíte, že M15 není propojená se slovenskou hranicí... taky by se podle této mapy mělo při cestě do Chorvatska sjet z dálnice M7 na starý Goričan... proč?
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 20:49
Kromě toho hraniční přechod Sopron - Klingenbach je popsán jako "od 1.9.2020 otevřený pro mezinárodní osobní dopravu", ale nevede k němu žádná trasa, dálniční hraniční přechod ze slovenské D2 na maďarskou M15 tam není vyznačený vůbec, zato přechod Rusovce-Rajka na "staré" je popsán jako otevřený, přitom ve slovenských médiích jsem se dověděl, že je zatarasený. Oba Goričany jsou uvedeny jako otevřené pro tranzit.

Tak jaká přesnost?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2020 21:48
... a zase to typické "čecháčkovství" hot smiley
Merito věci, respektive tranzitních tras je zřejmé...
Primární dotaz byl na trasu přes SZO... a tam nás zjevně nechtějí... dot end
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 06:24
Ahoj, já se domnívám, že je situace podobná jako v červnu. V koridoru byla sice M - 86 ale pouze do Szombathely, ale celou trasou / M - 86 a 86 kou/ se jezdilo bez problémů. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 07:44
Deset let jsem jezdil přez Hu bez známek.Včera jsme jeli přez A+SLO po dálnici bez problémů a ušetřil 2 až 3hodiny.Trasa Opava-Pag.Jinak kdo může a jezdil v září ať jede je tu tak 20% lidí👍😁
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 10:31
A keby si si kúpil HU známku,tak by si v minulosti pravdepodobne tiež dajaké tie hodiny ušetril
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 11:26
Musel bych koupit i slovenskou.Jezdi jsme na 20 dnů tak vše měsíční.Z Bratislavy jsem jel přez A do Szombathely a pak na Mursko v pohodě.Naco se známkou zajíždět na Györ.A dnes přez Budapešť z Opavy do Chorvatska asi nikdo nepojede
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 15:27
Nemyslím,že by si potreboval aj SK známku. Maďarská je
10 -denná a 2-mesačná. Rozdiel medzi nimi je tuším 4€.
Ale,keď si ty spokojný,nemám námietok
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 19:30
Pokud nekoupíš obě, tak to časově nedává moc smysl (velká časová ztráta na pár km)...
Prostě buď úplně mimo nebo komplet po dálnicích (silnicích pro mot. vozidla).
A je jedno, zda se jede mimo přes AT (49) nebo přes SK po staré přes Malacky...

NEDOJED napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Deset let jsem jezdil přez Hu bez známek.Včera
> jsme jeli přez A+SLO po dálnici bez problémů a
> ušetřil 2 až 3hodiny.

No nevím, ale od Břeclavi po Zagreb (část, kde se cca "potkáváme" ), aby jsi byl na dálniční "klasice" (AT, SLO) o 2 až 3 hodiny rychlejší, než po okreskách přes AT, HU, SLO či SK, AT, HU, SLO eye rolling smiley

Jsem pohledal ve svém archivu a např. 2016:

Ladná - Fertőd
Sygic KML log
Date 15.08.2016 22:46:11
Duration 2h 27m
Distance 158km
Start Ladná
End Fertőd
Average speed 64km/h

Fertőd - 109, Lendava
Sygic KML log
Date 16.08.2016 01:15:05
Duration 2h 18m
Distance 150km
Start Fertőd
End 109, Lendava
Average speed 65km/h

109, Lendava - A3·E65·E70·E71, Velika Gorica
Sygic KML log
Date 16.08.2016 03:33:51
Duration 1h 28m
Distance 102km
Start 109, Lendava
End A3·E65·E70·E71, Velika Gorica
Average speed 69km/h

Tudíž ve výsledku (cca) Břeclav - Zagreb = 2h 27m + 2h 18m + 1h 28m = 6h 13m
Trasa byla Břeclav - AT (49) - kolem Neziderského jezera, přes SLO Lendavu a i v HR bez poplatků na A4, tudíž nájezd až na Sv. Heleně.

Předpokládám, že pod 4,5 h jsi to (cca Břeclav - Zagreb) po dálnicích přes AT a SLO nejel..
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 19:59
Slavkov-Dal jsi si práci👍Vyjel jsem kolem půl třetí z OP a ve 14h jsem byl ve Strašku ve vodě.Načasovani super vše hladce i trajekt čekání 5min.Ale tu Břeclav -Lučko jsem kolem 4,5h zajel.Samo že jsem si nedovolil porušovat předpisy 😇
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2020 23:55
ptr277 napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> Maďarská je
> 10 -denná a 2-mesačná. Rozdiel medzi nimi je tuším
> 4€.
>

Tady bych si dovolil mírně rozporovat. Vždy kupuji HU měsíční vinjetu.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2020 07:36
Ano,pravda,preklep, známka je 1-mesačná
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2020 09:48
NEDOJED napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slavkov-Dal jsi si práci...
> ... Ale tu Břeclav -Lučko jsem kolem 4,5h
> zajel.Samo že jsem si nedovolil porušovat předpisy

Ani ne, ale musel jsem najít něco na této trase a bez vleku (byť ani to není o moc pomalejší)...

Jj, cca 2 hodiny rozdílu (za ideálních podmínek na dálniční trase) to beru, ale až 3, to už se mi moc nezdálo...
smileys with beer

Z této trasy mám pouze souhrnné údaje ze Sygicu (z GPS dat z kamery bych měl co pár sekund i okamžitou rychlost), ale také jezdím v "tolerovatelném pásmu"... Tzn. vesnice předpisově, mimo cca +10, +20 smoking smiley
Předjíždění kamionů "nízkým průletem" grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.