Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 08. 2020 21:43
Zdravím,
obligátní dotaz......nejedete někdo autem 24.8. do Chorvatska přes Maďarsko (Kozseg - Goričan mimo dálnici). Předpokládám, že budeme v Kozsegu kolem 10.00 hod, jedeme od Jihlavy ( v Jihlavě cca v 04.30 hod., Znojmo, Vídeň..........společně přes Maďary. Pokud někdo ano, prosím ozvěte se mi.
Díky JAVI
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2020 21:10
Jedu tudy zítra v noci z úterý na středu škoda mohli jsme jed spolu ,doufám že tato cesta je v Maďarsku bez poplatků pokud ne tak mě někdo upozorněte jedu poprvé Děkuji
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2020 21:26
Nesmíš najet na placenou M70, jinak v pohodě.
Něco jsem posílal JAVI-mu přes SZ, tak výběr postnu i sem:

Pokud s navigací, tak doporučuji na AT/HU hranicích zadat trasu na Tornyiszentmiklós (průjezdní bod) a na Goričan (samozřejmě s vyloučením zpoplatněných úseků)...
Jinak podle mapy či jenom jednoduchý itík... Kőszeg - SZO je jasná věc po 87. SZO doporučuji projet po obchvatu a držet se na 86 Körmend (Graz). Bacha na tom obchvatu jsou radary (slušné navigace znají). Pak se pořád držet po 86. Za vesnicí Zalabaksa je v polích křižovatka (ne hned za cedulí, ale asi 1km za vesnicí) - odbočit doleva na Lenti (vše pěkně značené). Pak se pořád držet po hlavní až do Tornyiszentmiklós, tam na křižovatce (typu T) u fotbalového hřiště (a Léda presszó) doleva. Je to tuším značené na (placenou) M70, ale i Dobri atd. Pořád "rovně" až do Letenye. Nikam nesjíždět, hlavně ne na cokoli "modrého" = placená M70. V Letenye na velké křižovatce vpravo na silnici č.7 na Letenye celnice... pořád rovně, přejedeš nadjezdem M70, kruháč "rovně" a jsi na celnici...
Pozor na stacionární radary! Pár jich celou trasou je a "pozdravy" chodí, navíc občas někde i měří místní Rendőrség. Slušné navigace radary znají.


Stát by se to nemělo, ale pro klid duše... pokud by jste najeli v HU omylem na placenou M70, tak máte hodinu na zaplacení mýtného (zpětně), někde např. na pumpě nebo na internetu. Takto to mají opravdu legálně zpětně. Mají videokontrolu, tudíž je opravdu potřeba nestresovat, vklidu zaplatit, jinak přijde obálka s pokutou (podstatně dražší).

Sretan put!
Pavel
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2020 21:35
Moc děkuji snad to dopadne dobře
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2020 21:58
... tohle jsem tu dával asi před 10 lety ... takže jen tak pro upřesnění Pavla (Slavkov) ...
snad tudy začnu jezdit znovu grinning smiley

Vyškov, Brno, Mikulov, pak na Vídeň ... po dálnici A5 ...
pak Vídeň A22, A23 ... stačí hlídat hlídat směr Graz ... pod Vídní po dálnici A2 ... stále směr Graz ...
... na 138 km A2 se odbočí doprava výjezd ... směr HU
... a po pár desítkách metrů do leva nad dálnicí no a po E 66 ještě kousek po Rakousku ...

Grosswilfersdorf
Fúrstenfeld
Rudersdorf
Dobersdorf
Eltendorf
Poppendorf Im B.
Heiligenkreuz Im L.

... přechod z Rakouska do Maďarska ... stále po E 66

a tady je teda to Maďarsko, jak zmiňuje Slavkov ...

Rábafúzes
Jakabháza
Rónók
Gasztony
Csákánydoroszló
Kormend
na konci Kórmendu na kruháči ( z jedné strany je Tesco, z druhé OMW ... ) hned první do prava směr HR ...

... dále po 86 ...

vyhnout se objezdem ( do leva ) Nádasdu pak
Rimány
objezdem se vyhnout Zalalovu
Kálócfa
Zalabaksa

... 3 km za Zalabaksou ... do leva se vyjede z 86 ( odbočení je dobře značené ... na silnici je odbočovací pruh ) a do Lenti ...

... takže to máme Lenti a dále ... směr Letenye

Máhomfa
Kútfej
Lovászi
Tornyiszentmiklós ...
skoro na konci dědiny se dává přednost a jede se do leva ...

... po pár desítkách metrů projedeš kruháčem rovno na Dobri ... po silnici 7538 ( která je souběžná s M70 ) přes Csornyiefold a Murarátku přijedeš až do Letenye a odsud už je to kousek po okresní silnici č.7 a na starý hraniční přechod Letenye HU / Goričan HR ...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2020 22:04
Pro ty, kdo nemají navigaci, nebo ji nemají rádi:

Hatě - kolem Köszegu - starý Goričan - Lučko bez matrice

Hetě - starý Goričan - Lučko starou Bessyho Fürstenfeldskou stezkou bez matrice

Zpět od Demerje na Hatě přes starý Goričan a kolem Köszegu bez matrice

Zpět od Demerje přes starý Goričan okreskami bez matrice na Fürstenfeld a Hatě

Šedým pruhem jsou značené placené úseky, t.zn., že rakouská známka přinejmenším užitečná, ba nutná, je.
Obě trasy trvají kolem 5 a pul hodiny tam u zpět, kilometrově mezi nimi také výrazný rozdíl není. V noci a horší viditelnosri bych ale spíše doporučil cestu krajem Köszegu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2020 23:12
Jardo, ty to letos s tím HU myslíš vážně, je vidět, že jsi se svědomitě připravoval thumbs up
Takové "vymazlené" itíky jsem nikdy neměl...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2020 05:47
Takových podobných jsem si (i jiným) dělal víc a vymazlenějších, ale jestli to takhle půjde dál, bude se mi v září hodit leda ten Zahájův glóbus. Nehodlám na žádné hranici stát v kilometrových frontách, tak to dávám k dispozici, ať se podle toho sveze někdo jiný.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2020 07:22
Taky nerad kolony...
Ale zustanu verny macejlu..
Na noc radeji dalnici...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2020 07:51
Dobře děláš. Souhlasím s tebou.
Já o trase přes Maďarsko (bez dálnic) uvažuji v případě, že nevyzpytatelní Slovinci nám udělají čáru přes rozpočet.
A proto musím být dobře teoreticky připraven. Aby zaskočený člověk "nehonil" itineráře na poslední chvíli.
Takže kdyby něco, tak v Rakousku na Furstenfeld a dále popsanou cestou Zahajským, s použitím části itineráře Hilla, Bessyho a dá li štěstí, dovede nás "to" na starý Goričan.
Tak uvidíme, co čas přinese.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2020 09:08
HU se není třeba bát. Letos poprvé, sjel jsem na 138km v A na Ilz, za čárou v HU jsem vyndal klasickou navi, mapy v ní mám čerstvé, nastavil St.Goričan, vypnul placené úseky a jel. V dešti, místy i v lijáku, za dne. Odpočinek od dálnice, zkouknul pole s dýněmi, kukuřice kam se podíváš, ale hlavně furt jsem jel a nikde nestál. To bylo pro mě hlavní. A příjemné i od HU/HR hranice jsem mohl použít krabku, do Zagrebu za stejné prachy jako po pseudo dálnici Macelj/Zagreb. Jen doufám, že tudy nebudou jezdit všichni a nebudeme si pak jezdit od kolon odpočinout do SLO smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 08:31
No já to měl taky naštudováno,bohužel navigace v autě nezná všecny HU názvy , az do Lenti pohoda, obětoval jsem i těch pár drobných na jejich známku, pro klid duše ... ale za Vídní .. držet se vpravo, nojo ale bylo tam myslím 6 pruhů , držel jsem se vpravo, ale málo, najednou rozdvojka, přejet doprava už se nedalo ..tak jsem valil dál na Graz , za ním už v poho sjel do HU , nevím jakým přechodem , v SZOMB jsem na jednom kruháči sjel na čerpačku a v klidu si odskočil na WC ... pak teprve přišel ten kruháč u Teska. Ale v Lenti , na mapě to vypadá jasně , ale čerpačka jedna vlevo, druhá vpravo - tak kam ? Tak doprava .. no MOL to zrovna nebyl, tak jedeme dál dle navigace, a najednou po pár stovkách metrů hranice SLO ..kua, to nechci , tak jsem to otočil, mladej nakopl waze a motali jsme se na Goričan. Na dálnici nikdo ... někde bych měl sjet na starej Goričan .. ále nikdo nejede tak je to jedno ... najednou nájezd na další dálnici ... a sakra , kolona jako prase cool smiley ... no 40 minut zdržení díky neznalosti a blbosti , no ...toť moje první zkušenost s Maďarskem

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 09:09
Včera z Bašky Vod do Olomouce. Oproti cestě k moři (přes Lenti a St. Goričan), jsem vyzkoušel Varaždin - Lendavu a dál na Szombathely - Cszorna - Bratislava - Brno - Ol. Na Mursko Središti jsem byl druhý (kolem 15,00) scan jednoho z pasů a pak nashle. Tankování na Petrol na hranicích SLO/HUN, cena nafty 1 Euro. Provoz na 86 docela hustý, hodně kamionů, ale frčelo to, pak po M86 od Szombathely ok. Zdržení Bratislava, byla průtrž mračen a celou trasu od Dunaje, tunelem až na konec Bratislavy souvislá kolona, pak až domů pohoda. Z mého pohledu je lepší to Lenti a Starý Goričan, v pracovní dny ten Varaždin a Čakovec je ztráta času a nebýt plánované zastávky na jídlo, tak tam nejedu. Ty radary jsou taky omezující. Cesta ale celkem 10:40 (odjezd BV 8:25, příjezd Ol 19:05), což mně hodně překvapilo jak to frčelo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 09:21
Isekon, opravdu nechápu, co jste vyváděli... od odbočky z 86 na Lenti jedeš pořád "rovně" po hlavní. V Lenti je to všude značené na Letenye... i na tom kruháči (u MOL), který se jede (v souladu s itíkem) pořád "rovně"...
Tady
To skoro vypadá, že jste hned na začátku Lenti sjeli z hlavní doprava...
Mimochodem, kde jsou v Lenti dvě čerpačky proti sobě?
Je vidět, že někteří lidé jsou velmi kreativní a i z jednoduché trasy vytvoří kreativní umění...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 10:55
Mají tam chybu, M70 je přece už zpoplatněná. Ale fotka je z r. 2018, tak snad to už opravili.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 11:18
Takže Lendava v pohodě, to rád slyším, teda čtu, díky. Pojedeme v pátek 21.8. večer z Igrane a pořád se bojím, že budeme muset jet dražší, delší cestou přes starý Goričan. :-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 15:09
Slavkov .. asi ano odbočili jsme doprava , ty čerpačky nejsou proti sobě , ale stáli jsme někde, kde navigace ukazovala jednu čerpačku vlevo a druhou vpravo , ke kruháku s MOLem jsem vůbec nedojel, myslím jsme ji pak míjeli, když jsme se motali po Lenti smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 16:44
V Lenti jsou tři čerpací stanicethumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 17:57
Rudlo, otázka byla: "Kde jsou dvě ČS proti sobě?" eye rolling smiley
Mimochodem, tři? Osobně vím o MOL u toho kruháče a pak bývala AVIA(?) na výjezdu na SLO... o třetí netuším.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 20:01
A ještě tu padla zmínka jak najet z M70 na starý Goričan.
Je značen jako výjezd 2
[www.google.cz]
...doplním,tak mi to hlásí i Sygic navig.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (19. 08. 2020 20:03).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 20:04
To Dvoukvítek
Ano, cesta přes Starý Goričan je o pár km delší, ale rozhodně rychlejší, o jednu hranici méně a hlavně bezpečnější. Cestu přes města a vesnice opravdu nemusím. M70 je opravdu hotová a perfektní, průjezd Starým Goričanem bez zdržení, na tom se tu shodujeme všichni. Ale samozřejmě je to věc názoru a preferencí.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 20:16
Vlada,před dvěma roky jsem opět projel cestu přes Dolga Vas,Čakovec,Varaždin,protože jsem jezdil pouze přes Goričan.
Měl jsem smůlu,jeli jsme přes den a ve městech to před kruháči stálo,popotahování celkově úspora 0 (v té době byla M70 rozestavěná)
Vrátil jsem se po jednom prújezdu k cestě M70,jsem spokojen a snad za měsíc.....tradá.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 20:17
Možná trochu mate to, že starý Goričan je značený jako přechod pro nákladní auta a tak drtivá většina turistů zamíří na dálniční přechod. Ale pro nás, co víme, že i osobáky můžou přes starý, je to výhoda thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 21:37
Díky, zase jsem chytřejší.........ve středu se mi to hodí, počítám, že bych mohl být v Letenye kolem 12.00hod. Ostatním přeji šťastnou cestu.smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2020 22:43
... přesně jak píše mdr ...
jak z M70 tak i chorvatské strany z A4 jsou oba sjezdy označeny ... značkou pro nákladní auta ... to hodně lidí mátlo i v době kdy byl starý Goričan pro turisty jen v sezóně ... tak to tam nechali dodnes ... aby turisté jezdili přes dálniční přechod Goričan/Letenye ... to je v zájmu dálniční správy obou zemí ... bohužel to bere kšefty na čerpačce a restauraci, resp. směnárně na "starém Goričanu" kde je zázemí pro turisty, samozřejmě i WC ... ... na dálničním přechodu je bohužel kulový ...

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2020 06:43
Pozor! Od 01.09. Maďari avizujú zmeny-obmedzenia hlavne voči svojim južným susedom. Zatiaľ nič konkrétne, ale treba počítať s tranzitným prejazdom bez prestávok, alebo v horšom prípade aj vyžadovaním negatívneho covid testu.
Keďže odchádzame 27.08. a pobyt máme do 05.09. situáciu budem sledovať a dám sem informácie.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 08. 2020 16:41
Tak jsem vyměkl a v noci z 21. na 22. srpna opustil svou trasu přes Mursko Središće a Lendavu a vzal to do Maďarska rovnou před starý Goričan. A musím říct, že pokud nebudou příště zase nějaká omezení třeba kvůli koronky, zase pojedu přes Lendavu. Cesta od M70 do Lenti je příšerná, hrbolatá, samá nepřehledná zatáčka. Jen od Lenti na sever před napojením na 86-ku kousek nového asfaltu. Překvapila mě v noci zavřená MOLka v Lenti, naštěstí udávaný dojezd byl ještě 170 km, takže do Körmendu na jistotu k OMV.
Tudy už příště fakt raději ne. :-)
Tohle je můj názor, tak mě nekamenujte. ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2020 10:35
Dnes příjezd poprvé přes Goričan tam i zpět bez jediného problému a čekačka tak 15 vteřin děkuji všem co mi radili a přeji všem co nejméně problémů
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2020 12:57
Hoši a děvčata.
Skoro jste mě už přesvědčili, že to bude přes Maďarsko, jestli to tak bude dál pokračovat. Ale kdo ví, jak to bude vypadat v polovině září.
Fórek: Třeba už koronavirus vyhlásí za "vymýcený". Konec fórku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2020 15:20
Jel jsem minulý/předminulý týden tam a zpět. Janossomorja, Szombately, Lenti (přes Mol na kruháči), Starý Goričan. Jel jsem to přes den, vždycky čtvrtek a cesta naprosto v pohodě. Aut málo, všechno přehledné, v klidu. Akorát před Lenti je ta cesta pořád taková "hrbatější", ale to je detail.

Byla to moje třetí cesta přes Maďarsko a jak ty cesty opravují a dostavují, je to rok od roku lepší...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.