Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2020 07:46
Maďarsko - Dolga ves dnes príjazd 23:55, zdržanie 20 minút , kontrolovali české ŠPZ a skenovalipasy , mna odmavli nech idem bez kontroly. Mursko strediste prechod 00:50 zdržanie 15 minút .
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2020 08:20
Aký je rozdiel v čase prejazdu, resp. v počte km cez Lendavu a cez Goričan na Lučko?
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2020 08:49
Rozdíl je asi 15 km v neprospěch St.Goričanu, nicméně komfortem a hlavně časově se zdá Goričan lepší oproti Lendavě.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2020 12:30
Takhle mi vychází rozdíl 10 km,kratší Dolga Vas,časove Starý Goričan rychleji.
[www.google.cz]
[www.google.cz]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2020 13:10
Já to vždy protáhnu až přes Varaždin a tam je navíc úspora 16 HRKů za mýto v jednom směru. :-) Časově je to zanedbatelný rozdíl, na radary mě TomTom upozorňuje a kratší cesta znamená méně spotřebovaného paliva.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2020 13:48
Tak včera v 17,30 odjezd Olomouc, Brno, Bratislava na M15 odbočka na Csorna, pak M86 Szombathely, Kormend, Lenti St. Goričan ... Šestanovac Baška Voda. Provoz na pátek super, pěkně to odcejpalo.V Lenti jsem nestihl Mol, ač mapy.cz píší nonstop, tak pouze do 21,00. Ale cestou na Redics asi 2 km je OMV do 22,00. Nafta 379 Ft. Poto zpět na St.Goričan tam 2 auta před námi, scan pasů, avízo o příjezdu vyplněno online doma, popřál pěkné počasí a šťastnou cestu, nic vidět nechtěl. A4 poloprázdné, na Lučku přesně v 0 00 hod pouze s jedním autem vedle v bráně. Platil jsem vše potom Smart karticou, vše funkční. Za Svetim rogem vichr jako prase, rychlost 40 km/h a se Supem to cvičilo řádně. Nepodceňujte tento úsek, fouká tam stále, ale teď to byl masakr. Značky 40 tam.byly poprávu. Zbytek cesty v pohodě. Na to že byly cesty prázdné, tak pláž v Bašce Vodě narvaná. Hodně Poláků i Čechů. Tak šťastnou cestu všem co teprve pojedete.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2020 19:18
Pre všetkých, ktorý sa momentálne rozhodujú či ísť cez Mursko Središće alebo Starý Goričan, doporučujem na základe príspevkov fóristov a osobnej skúsenosti z 2.8.2020 na Murskom Središći cestou do Chorvátska, aby sa rozhodli pre Starý Goričan. Dňa 2.8.2020 o 9.00 Lendava, pri príchode na Mursko bolo asi 10 aút predo mnou, ale trvalo im to 30 minút, kým ich vybavili. Nikdy som tam tak dlho nečakal.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 09:18
mohl bych poprosit jestli by me nekdo neoznacil na mape
na kterem exitu sjet na stary gorican a jak na nej najet. Pojedu zpet radeji prez stary gorican

1.8 prijezd na hranice chorvatska v 5:15 fronta na hranicich(dalnice) cca 800m ale zdrzeni 3.5h a pak uz byl zagreb totalne ucpany a dalnice kolaps 4h popojizdeni tak jsem sjel a jel na plitvice abych do podstrany dorazil aspon do 17h
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 09:47
[www.google.cz]
Ten sjezd je označen žlutým bodem.
[www.google.cz]

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kopera (09. 08. 2020 10:00).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 10:46
dekuji vsem! a at mate lepsi cestu nez ja 1.8
pritom pravdeodobne stacilo sjet na stary gorican
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 10:50
Koukám, že to celé předělali. Předtím tam byl pouze nájezd z HP Starý Goričan na A4 směr Záhřeb a sjezd z A4 na hraniční přechod. Teď je tam plnohodnotná křižovatka, takže je možné sjet i od dálničního přechodu na starý a opačně. Kromě toho je tam nové napojení i na silnici D3, takže kdo omylem sjede už na křižovatce Goričan, může pokračovat po D3 a pohodlně najet na starý přechod:

[sk.mapy.cz]

Na satelitním snímku je ještě vidět starý sjezd z A4 na starý přechod.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 12:47
pago napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dekuji vsem! a at mate lepsi cestu nez ja 1.8
> pritom pravdeodobne stacilo sjet na stary gorican

Dálnice jsou super věc, ale pokud se to jakkoli "zasukuje", tak je to totální past a čekáš... a čekáš... a čekáš... thumbs up smiley
Mimochodem, ty jsi nesledoval nějaké dopravní info?
3,5h na Letenye a zacpané Lučko + 4h popojíždění, to už muselo být někde zjistitelné, ne?

Toto (že přijedu na Lučko v turnusové špičce) bych ve směru od HU pak už asi řešil "jižním obchvatem" Zagrebu, neboť velmi pravděpodobně by i souběžná "stará 1" na Karlovac byla plná (hlavně domácích)... Tudíž "okolo letiště" a na Karlovac jižně pod Zagrebem. Sumasumárum (za denního světla) naprostý vyhlídkový luxus a cca půl hodiny až hodina pohodové jízdy navíc oproti dálniční variantě (v její ideální konstalaci bez popojíždění apod.) smoking smiley

P.S. Samozřejmě vše projeto i v reálu... i soupravou s vlekem
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 13:19
Lendava nebo Goričan: kdo nejede po M70, tak časově to nebude moc velký rozdíl. Peníze se ušetří 3x:
- je to kratší (méně spotřebovaného paliva)
- za dálnici v HR
- v SL je aktuálně nafta i N95 za €1
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 14:28
Slavkov: cesta sla ze zacatku krasne...a za chyby se plati, stacilo 10km pred letenye zkontrolovat aspon na googlu prujezd a sjet driv, byla tam kolona sice jenom 800m ale ta podelala celej zbytek trasy, nez jsem projel hranice byla dalnice jeste 150km za zagreb ucpana a totalne. Mam toho najeto docela dost ale todle jsem podcenil(dalo se udelat vse jinak) treba jak pises zagrep projet jinak.
A poprve jsem jel takhle blbe(nastup sobota)
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 20:48
Zdravím,
už tady bylo o "Maďarské cestě" mnoho popáno, také se letos chystáme přes Maďarsko poprvé, v pondělí před koncem srpna. Mám dotaz, už jsme někdo projel ze Szombathely, Kormend, Zalalovo, Lenti, Lovaszi, Letenye a Goričan????? Rád bych s někým, kdo to projel dal řeč, už je mi skoro 70, ale mám chuť si na to troufnout. Moc díky
JAVI
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 21:01
Ano, jezdí se to běžně (předpokládám, že chceš jet mimo placenou M70)...
Občas tam jedu s vlekem také 70... 70 jako 70, ne? grinning smiley
Směle do toho thumbs up Není na tom nic složitého, ani žádná zákeřná úskalí tam nejsou.
Jakmile pak překřížíš M70 (nadjezd), tak pak je kruháč, který projedeš "rovně" a dojedeš přímo na HP (starý) Goričan. Je to tuším již značené na Zagreb. Obecně nesmíš najet na nic "modrého" = dálniční síť.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 21:22
Dnes projeto Rajka, Györ, Csorna, Szombathely, Körmend, Lenti a Letenye. Krasná cesta s minimálním provozem. Nevim kde berou, že v HR nejsou turisti. Cestou ze Šibeniku do Rogoznice plná každá zátoka.😉
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 08. 2020 22:36
JAVI: přes den pohoda, pozor vecer v noci, silnice, kde je dost často k vidění plno zvěře. Jezdíme tak posledních pár let a za mě nejlepší varianta cesty k Jadranu, tedy pro Moravu a Slezsko. Pozor na limity ve vesnicích a pak máš vyhráno.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 08. 2020 00:01
Prosím ta šiel si po starej ceste cez Dobri alebo po M 70?
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 08. 2020 00:05
Pepino2018 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes projeto Rajka, Györ, Csorna, Szombathely,
> Körmend, Lenti a Letenye. Krasná cesta s
> minimálním provozem. Nevim kde berou, že v HR
> nejsou turisti. Cestou ze Šibeniku do Rogoznice
> plná každá zátoka.😉

Pretože neviem či je ten úsek uzavretý. Dík
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 08. 2020 08:35
Zdravím,
chystám se jet do Chorvatska přes Maďarsko, rád bych si koupil už dopředu měsíční dálniční známku.
Na oficiálním webu [ematrica.nemzetiutdij.hu] ale mám problém s registrací, nebere mě to žádný heslo, i když
dodržuju jejich pravidla co heslo má obsahovat a co naopak nesmí. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Díky.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 08. 2020 09:08
Vítej na fóru, řešili jsme to v tomto vlákně pár stránek zpět... Tady.
Osobně mám kombinaci číslic, malých a velkých písmen a podtržítko.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 08. 2020 10:16
Dík, už to jde!!!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2020 10:30
Pro Ilja2
Přes M70
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2020 16:54
Pro Ilja 2
M70 je OK, jen doporučuji jet přes Starý Goričan místo Letenye.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2020 18:13
Ďakujem veľmi pekne, pôjdem tade.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 08. 2020 08:16
Jak je na tom cesta přes hranice Kőszeg? Pustí mě do A? nebo je lepší jet přes oficiální mezinárodní přechody (Kőszeg mezi ně na začátku srpna nepatřil)? Plánuju návrat přes A4, sjezd Varaždin, Lendava + dotankovat, HU, A, Znojmo a frr domů. Jen si nejsem jist, jestli jet přes ten Kőszeg, nebo jet jistotu v A směr na ILZ.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 08. 2020 19:11
Přes Köszeg by tě měli zatím bez problémů pustit, žádné omezeni pro Čechy.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 08. 2020 20:38
Ahoj,včera projeto na jih. Na hranici A/HUN někdo byl na výjezdu z Maďarska. Kontrola asi jen namátkově. Zatim žádná omezení nejsou.
Jinak cesta od Slavonic přes Krems,Maďarsko, starý Goričan až ke Splitu bez problémů.
Jirka
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 08. 2020 21:02
Včera projeto CZ-SK-HU-HR, viz zde, ať to neopakuju
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.