Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2020 22:23
To je tu furt dokola, neustále se opakují tytéž dotazy. Stačí trochu pohledat v historii.
Cesta jak popisuje lukes, tama valíme. Pouze u Mossonmagyováru odbočím doprava na Csornou, na Janossmorja a před Csornou na rondelu třetí výjezd. Tím se vyhnu tranzitu městem. Opačnou cestou to samé. nedává mi smysl jezdit až k Gyoru. Tudy je to rychlejší a kratší dobu se motám mezi pomatenci z Balkánu s kamiony. Na trase téměř není nutná navigace, vše velmi dobře značeno.
Trasa starý Goričan - Blava se dá projet do 3 hodin i při limitní jízdě.
Před lety jsem touto variantou nahradil průjezd A + SLO, nemíním se k této trase vracet. Hlavně kvůli neustále se opakujícím SLO naschválům. Jednou jim vadí tranzit (mýto ale ne), pak prudí ohledně Piranskému zálivu (mají málo pobřeží) a furt něco. Dokud nebude HR v Schengenu, což blokují, budou neustále okopávat kotníky.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2020 22:59
Jen upřesním, že před Csornou je to druhý výjezd, ten kruháč má celkem jen tři. Ale je to doleva.

[sk.mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2020 00:07
Taky nejezdím až ke Gyoru ale směr Csorna. A přes HU jsem začal jezdit ze stejného důvodu jak Fous 57. Vrchol byl když mne nechali dvakrát vyložit Passata. Majitelé Passatů buzeraci s kontrolamy znají.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2020 08:06
Taky tak,nejedeme až ke Gyoru,ale Csorna a Janossomorja je kratší a vyhnu se husté dopravě směr Budapest.Jen je tam někde třicitka,to je snad jediné mínus.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2020 09:51
Chtel jsem se zeptat, jestli se da v Madarsku na cerpacich stanicich platit za WC i eurem? Nevim jestli si mam menit HUF penize nebo by mi melo stacit EUR?
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2020 09:18
Diky vsem za ochotu...
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2020 13:12
Zdravím,
byl by jste někdo ochoten mi popsat podrobnněji trasu přes Koszeg, Szombately na Starý Goričan??? Chtěli bychom jet tuto trasu poprvé a vyhnout se v Maďarsku dálnicím. Už jsem se díval na mapu....na co si dát pozor, kde dobře (levněji natankovat naftu....) a Vaše postřehy z cesty..Jezdíme léta přes Macelj a už mě nebaví cpát Slovincům peníze za ten kousek dálnice, jezdíme na 11 dnů a stát ty fronty na celnici.
Děkuji
Děkuji
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2020 18:02
To Javi: Ta trasa je tu popsaná výše. Sám ji jezdim několik let a spokojenost. Ve zkratce, za Vidni odbočit na A3 na Eisenstadt, poté na S31 směr Oberpulendorf, ten se už dnes objíždí a cesta tě dovede skoro k hranicím AUT/HUN. Pak jedeš Koszeg a dojedeš do Szombathely. Pak můžeš dokola kolem města nebo jako já přes město a napojíš se na kruháči směr Körmend a dál po 86. Sám jezdím na Lendavu, Mursko Srediste, Čakovec a Varaždin a zde na A4 směr Zageb. Pokud chceš Goričan, musíš z 86 odbočit na Lenti a po staré jet podél dálnice na Letenye. Je to značené, mrkni na mapy a zadej průjezdni body, tak aby jsi nenajel na dálnici. Obě cesty jsou pohodě. Letos jedu přes Lendavu a tankovani levněji ve Slovinsku.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2020 18:16
JAVI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> byl by jste někdo ochoten mi popsat podrobnněji
> trasu přes Koszeg, Szombately na Starý Goričan???

video z cesty 2018:

sice v opačném směru, ale nějaké info o profilu, počtu obcí a stavu silnic z toho získáš
- na několika místech (mj. v okolí Lenti) je už nový asfalt

[www.youtube.com]
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 07:14
Ahoj všem, včera cesta poprvé přes Maďary. byli jsme zvyklý jezdit přes Slovinsko a objet dálnici.Letos poprvé pro slovinské obstrukce zvolena cesta přes Maďary.Z Čr Znojmo, Hatě potom Vídeň A3, S31 do Maďar, směr Szombately a klasika 86 přes cíp Slovinska.(Mursko Sradiště).
Ani na A-H hranici a H-SLO hranici si nás nikdo nevšímal.Jenom na Slo-HR sken pasů a popřání hezké cesty.Předem vyplněno entry croatia.Celkové zdržení asi do minuty. Byli jsme překvapeni z rychlosti cesty, i když noční, ale vše v naprosté pohodě.Příště asi už jenom touto cestu. Všem pozdrav z HR přeje FrantaLogan.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 08:51
Kurňa, nepropagujte stále cestu přes Maďarsko, nebo tudy začnou jezdit všichni thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (04. 08. 2020 08:52).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 10:51
mdr .. pravdu díž ... ale já se tudyma letos chystám také grinning smiley .. ze stejných důvodů, jako fous ... obstrukce slovinců

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 13:12
Mdr: pláčeš na špatným hrobě, vysvětli to Slovincům, já se na jejich cesty zase rád vrátím, když mě nechají v klidu projet. Letos také poprvé pojedu přes HU.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 13:20
marian86 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtel jsem se zeptat, jestli se da v Madarsku na
> cerpacich stanicich platit za WC i eurem? Nevim
> jestli si mam menit HUF penize nebo by mi melo
> stacit EUR?

Ja som isiel minuly tyzden a skusal som 50centovku...nezobralo
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 13:24
No musím to taky dopodrobna nastudovat, co kdyby. Již jsme to jednou jeli, před pár lety, to dálnice na jih ještě nebyla. Dost se to táhlo. No a od té doby můj velitel vozu je jaksi proti.A navíc tam tehdy bylo jen jedno parkoviště s WC a tekoucí vodou. To se doufám zlepšilo.
.......Tak jdu "studovat" mapu. Venku prší (teda už jen trochu) a je čas.......
A ti Slovinci....ani EU na ně nemá, dál nadávat nebudu.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 15:29
Kdo jednou zkusí novou trasu přes HU, a je z Moravy nebo východních Čech, už nikdy přes A a SLO nepojede.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 16:01
Má pravdu Předsedo!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 16:07
mario74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> marian86 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Chtel jsem se zeptat, jestli se da v Madarsku
> na
> > cerpacich stanicich platit za WC i eurem? Nevim
> > jestli si mam menit HUF penize nebo by mi melo
> > stacit EUR?
>
> Ja som isiel minuly tyzden a skusal som
> 50centovku...nezobralo

Domluva s obsluhou a karta řeší vše... tankování či káva... a WC se nějak vždy domluví / vyřeší.
Nedejbože, když alespoň pozdravíš maďarsky grinning smiley
Někde jsou WC zdarma, někde (beru celé HU, na M86 nemám přehled) jsou na WC bohužel turnikety na drobné (200HUF) a tam ti ani směnárna nepomůže (obvykle pouze papírové...).
Osobně jezdím do HU často, tak nějakých 20000 HUF "na kafe a WC" včetně drobných vždy mám, tak to ani nevnímám. Obdobně jako vozím několik 50-cent na WC v DE...
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 17:12
FrantaLogan já to uvítal i toho důvodu, že Petrol hned za HU hranicemi má levné palivo i dálniční známku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 17:49
Vlada:........ je z Moravy nebo východních Čech, už nikdy přes A a SLO nepojede.....
Nemáš tak moc pravdu. Jedeme ze Znojma (Morava) a zajíždět si po okreskách na naše hranice se Slovenskem, kupovat slovenskou (českou taky nemám) dálniční se už nevyplatí. Takže přes Rakousko jet nejspíš chci. Silnice z Hatí do Vídně je velmi kvalitní a na rozdíl od českých státních silnic i bezpečná. No a ve Vídni nebo za Vídní bych se rozhodoval kudy dále.Jestli po dálnici na Goričan nebo po státní na Kormed, Goričan Bessyho stezkou.
Zatím jízdu přes HU nechám otevřenou a uvidím začátkem září. Ale jelikož jedeme na noc, tma je už kolem osmé, tak to spíš vidím na klasiku po A a SLO dálnici jako v posledních dvou letech.I na Macejlu tou dobou bývá (lo) tak do 5 aut. Takže pohoda. Horší to bylo s "dálnicí" do Záhřebu, Samá omezení z důvodů "rozpadající se" dálnice. No budu to muset skousnout.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2020 20:12
Taky jsme uvažovali o cestě přes Maďarsko, líbí se mi trasa co popisuje petr.olomouc, ale jedeme až začátkem září a pro nás ze západu Čech by to asi bylo stejně trochu "z ruky". Začátek září a všední den by už to mohlo být OK. Tak zůstaneme u tradice s objetím SLO dálnice a zkusíme to letos z Karlovace "po staré" ... Plzeň - Folmava - Straubing (A3) - Passau - Wels - Graz - Exit222/A9 - Mureck - Lenárt - Ptuj - Cvetlin - Durmanec/A2 - Lučko - Karlovac - Plitvice - Udbina - Knin - Senj - Cista Provo - Zabok - Baška Voda - Drvenik. Řekli jsme si doma, že to letos nebudeme hrotit a po pár letech si zopakujeme cestu chorvatským vnitrozemím. Navíc si cestu rozdělíme na dva dny s noclehem mezi Slunjí a Udbinou, někde v soukromí nebo zkusíme bungalov v ATC KORANA. Trochu mě z této trasy "po staré" sice odrazuje avízo o radarech, ale doufám, že nebudeme mít smůlu. Na rozmýšlení máme ještě celý měsíc, tak doufáme, že do toho nezasáhne třeba Druhej Covid.
Sretan put všem, které ještě cesta čeká. F.smileys with beer
Franta PM - podvacáté v kuse na Hvar do Jagodni.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2020 00:51
to Franta PM
netuším Čista Provo ten Zabok,ale je Šestanovac....
po staré řekl bych od Gračacu dále,jak jsem psal,bývají úseky drkotalky,radary je některé vidět někde až po Plitvice,ale přes den bych to viděl i na indiány s kapesními...
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2020 06:55
Kabinete jakobych to napsal ja...
Taky na noc macejl kolem pulnoci streda
Na noc nechci riskovat a jedu znamou cestou
Pres madary to neznam...ale vracim se zrejme o vikendu...
Tak uvidim...
Jednou jsem to jel v sobotu rok 2017 21 hodin
To bylo silene...
Dojel.jsem do hati nad ranem a spal...
Uz jsem nemohl...
Prosim vas madari...
Sjezd na stary gorican z chorvatska...
Díky
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2020 08:27
Zaplatíš mýto, nejdřív mineš klasický exit Goričan a pak teprve je sjezd na starý přechod, je to značené jako cesta pro kamiony. Mrkni na video o pár příspěvků výše, začíná právě sjezdem z A4 na starý Goričan.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2020 09:58
Diky moc uz jsem to. Zkouknul...
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2020 12:49
Tip na dobrou restauraci po cestě 86? Ne ale Joza Baczi před Szombathely. Dal jsem před lety na recenze a zklamání. Diky
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2020 16:23
Já jel přes Maďarsko jednou a nevím co by se muselo stát abych si to zopakoval. Rovina, nuda, nuda, šeď, šeď. Raději Rakousko a Slovinsko. Letos obzvlášť když jedeme na Lošinj, tak to projedu celé Slovinskem za jednu dálniční známku.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2020 15:13
Ohledně těch záchodů na benzinkách se docela divím. Dálnice z Budapešti na Szeged - tam normálně berou 50 centove mince, většinou na ně mají i turnikety
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2020 16:20
Jozsi Bacsi byl výborný před lety, pak se zhoršil. My jsme byli spokojeni v Gulya csárda, Balatonszentgyörgy.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2020 16:23
Když jsme jeli na Cres, tak jsme to taky vzali přes celé Slovinsko po dálnici. Ale do jižnějších částí Chorvatska je to pro nás ze severu Slovenska lepší přes Maďarsko.

Ale každému podle choti, pardon, chuti.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.