Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 19:46
Pro severní Moravu je SK a HU jednoznačně nejkratší, nejrychlejší a nejlevnější. Ze Szombathely na jih se staví dálnice 86, stavbu je vidět. Při jejich rychlosti se asi dočkáme brzy. Já se vyhýbám Slovinsku úplně a volím trasu přes Lenti a Starý Goričan. Mursko Središče mi nedává smysl. A trasu přes A a SLO jsem opustil už dávno, nevidím tam jedinou výhodu.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 20:33
Jj pro vás asi jo ale Kolín nebo Pardubice to bylo vždy nejrychlejší přes Slovinsko
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 20:46
Zoomer : v Lenti je MOLka zavřená? Prosím o info, protože to je místo, kde pravidelně stojíme, WC a nafta.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2020 11:10
Chtěl jsem tam taky natankovat, ale nešlo to. Stojany obehnaný plotama, na nich nějaký papír, ale nerozumím ani dobrý den, takže nevím co na něm bylo. Každopádně nikdo netankoval. Jen tam stál nějaký valníček s materiálem a dělníci. Jestli byl otevřený obchod a wc nevím, nezkoušel jsem. Volil jsme hned druhou čerpačku.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2020 11:46
Podle stránek MOL by mělo být normálně otevřeno. Každopádně v Lenti je ještě benzinka OMV.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2020 12:14
Zoomer, Vlada: Díky!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2020 14:29
Asi informace o ničem,ale 14.7 jsem v Lenti nazpět z HR normálně tankoval a vše v pohodě.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2020 14:42
Jel někdo přes Mursko Središte? Je otevřený Petrol hned za přechodem z Maďarska?
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2020 19:52
Včera 10 hod OV,PR po prodloužené D1 - to,co se tímto nahnalo,v PR ztratilo,courání městem bez značek,
Otrokovice - ukončení už na ex 30,pak městem - katastrofofa
Napajedla za - 30 - nesmyslně dlouhé km bez příčiny,teprve Spytihněv skládání frézy na asfalt,N 95 - 26,50kč
CLO CZ - SK nikdo,Skalica až po Kúty,pak na ex 5 na D 2
BA prosvištění,M 15,- super,M 1,Mosonng,Janossosmorja,M 86,Szombíci,Redcis MOLL 372,90 Ft - CLO HU - SLO jen uniforma přešla přes cestu,nikdo nestavěl,Lendava - Mursko cca 10 před a pak tak min 25 aut za námi,2 x skenování - půl hod,někdo roušky i rukavice,protokol nikdo nechtěl a až pak přišla sms Enter
Sveta Helena na A 4,Lučko - po 2 autí,studentka dávala lístky v rukavicích,provoz tak do max 80 %,mýtnica Karlovac rukavice,na Plitvice radary některé bylo vidět - typu robotek Emilek = hranatá bedna,nevšiml jsem si blikání,občas vedli kolonu potížisti,někdy jsem to byl já = předpisově,nakonec jsem stihl Grabovac INA zkrácením přestávek 21 45 - 9,03 kn,WC,ale voda vč.pneu bedna zavřena,Gračac v poho a dřívější úsek,kdy se dalo jet do 40km/h nebo pak až od 90km/h po loňské opravě se rozprostíral po četných úsecích dále,celkově více blikajích radarů,Póólicia občas a v klidu podél cest,pak už ani to ne.že bych byl zastáncem překračování rychlosti,jel jsem tak trochu co to optimálně šlo.Celou cestu občasné přeháňky či mrholení,teplo,většinou cesty klíma.Šestanovac,Zadvarje,parking na magistrále před Brelou 01 45 hod.Celkem zataženo,občas hvězdy.Já lehátko před autí,ale vítr a kosáá,že ani velká deka nezahřála,studený vítr bušil zespod,ale asi únavou jsem nakonec usnul či omdlel a občas netuším,co mne probralo.jestli zima nebo komáři,ale provoz byl minimální a na parkovišti jsme byli až do cca 6ti hod. sami.Chladno,vítr.Relax snídaníčko,bouřka.Nikde jsem v HR neviděl RZ našich ani jiných cizinců.I místních jezdilo méně.
Podgora Luk oil - N 95 - 9,05 kn - cedulka roušky.Dojezd na místo po deváté Ujeto 1 044 km..Domácí - kontakt ťuknutím hřbetem ruky,bez roušek vč. pláže tak na 80%.Do uklízení ap.jako jediný dospělý do vody - osvěžující,ale známí,že včera bylo super,pozdějí větry a ochlazení,příští týden prý až 36 st.Draho v jediném obchůdku,byli někde vedle a to něco o 50 - 70 až 100 % více.Stihl jsem zmrzku - 9 kn a vyhnal nás déšt....
Wifi 2 x spadla,nakonec jsem to znovu dodatloval,ale do jiného vlákna než jsem chtěl...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2020 21:35
Dnešní průjezd Maďarskem - se spaním na vinicích...cesta ok - provoz malý...Rsmiling smiley

[www.youtube.com]
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2020 03:55
Zdravím všechny zkušené cestovatele i když věkem bych se k nim měl také řadit,ale protože jsem více jak 12 let v Chorvatsku nebyl, přes Madarsko naposledy v roce 1988 jestě na devizový příslib, poradí mi někdo úplně triviální cestu tak, abych se pokud možno vyhýbal dálnicím a přesto cesta pěkně ubíhala?.
Pojedu od Mladé Boleslavi ,počítám s A známkou a při výstupu z HU se chci napojit na HR dálnici, nechci na SLO dálnici a dlouhé čekání na výstupu se SLO.Samozřejmě SLO dálnici nevylučuji a cestu přes HU beru jako berličku a současně bych si to chtěl zpestřit třeba zastávkou v nějakých HU termálech při cestě zpět.
Děkuji za rady a doporučeni, třeba to je někde na foru stačí jen tuknout.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2020 08:16
Nebudu radit,ale máš li v plánu využít i A známku,má maličkost jezdím na jih HU Znojmo,Vídeň,Budapešť,ty však po přejezdu HU hranic zvol některou z tras na jih zde uváděných.Co se týče návratu bych doporučil možná Harkány,od hranic s HR je to pár kilometrů,ve vchodu do termálů je CK,kde majitel mluví československyyawning smiley a poradí,zajistí eventuální ubytování i ostatní služby v termálech,abych zde neporušil zákon o reklamě,vznes dotaz po hotelu Xavin.Jen rozšíříš počet spokojených boleslaváků jež zde každoročně bivakují.No a domů to budeš mít necelých 800 km.Ostatní dle poptřeby SZ.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2020 08:34
Já roky jezdil přes HU a letos jsem to zkusil po cestě tam přes slovinskou dálnici, no vrátili jsme se už zase přes HU a i nadále asi zůstaneme u této varianty, SLO dálnice mě ničím nepřesvědčila, akorát dražší známka a časově pro nás od Brna úplně nastejno eye rolling smiley
2takt31: Pokud chceš přes A a bez HU známky, tak nejlépe asi směr Vídeň (přes Znojmo nebo Břeclav-Reintal, Mikulov aktuálně kvůli objížďce mostu přes Nové Mlýny nedoporučuju), pak A3 směr Einsenstadt, S31 na Oberpullendorf, do HU přes Koszeg, po obchvatu kolem Szombathely a na jih. Tady jsou dvě varianty:
1) Po silnici 86 přes hraniční přechod Redics do Slovinska, na kruháči hned za hranicí doleva směr Dolga vas (rovně je na SLO dálnici) a přes Lendavu projet cípem Slovinska na přechod Mursko Središće do HR. Potom buď u Čakovce, nebo u Varaždinu, nájezd na A4.
2) Ze silnice 86 odbočka doleva na Lenti, v Tornyiszenmiklós doleva a podél dálnice M70 do Letenye, po silnici 7 pak na přechod Goričan (starý vedle dálnice) a hned po vstupu do HR přímo nájezd na A4 směr Zagreb.
Obě varianty jsou časově cca nastejno, přes Lendavu kratší, ale jede se pomaleji. Silnice v HU jsou v dobrém stavu, akorát od Rakouska po Szombathely je to trošku rozbité, pak už se jede po skvělém novém asfaltu. Před vstupem do HR doporučuju doplnit nádrž, v HU i SLO je to v přepočtu o nějaké 3 Kč na litr levnější smileys with beer Při cestě přes Lendavu buď MOL Redics kousek před hranicí, nebo Petrol Dolga vas hned za hranicí, nebo přímo v Lendavě (tam je ale v noci zavřeno, předchozí dvě jsou nonstop). Při cestě na Goričan přímo na trase v Lenti je MOL a kousek vedle OMV (kousek nahoře někdo psal, že MOL je momentálně v rekonstrukci, já jel letos přes Lendavu, takže nevím) - oboje v noci zavřeno. Nebo pak v Letenye při napojení na silnici 7 cca 1 kilometr zajížďka opačným směrem MOLka, která by měla být nonstop.
Termály na této trase nevím, já znám jen v Gyoru, to by pak ale bylo lepší místo A známky koupit SK+HU a jet přes Bratislavu.

edit: ještě mapa - od Boleslavi na mýtnici Lučko za Zagrebem:
přes Lendavu
přes Goričan



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukes (29. 07. 2020 08:57).
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2020 11:43
Ahoj, k dotazu 2takt31 je můj názor takový. Asi bych volil trasu M.B, Brno , Blava, Szombathely, Lendava, Čakovec a chorvatská A4. Rakousko bych vypustil. Rakouské dálnice stojí na deset dní 9,7 Euro. Slovenská desetidenní známka stojí 10 Euro, průjezd Blavou je bezproblémový a rychlý. Maďaři mají nyní silnice v perfektní stavu. Myslím tím 86ku a M86. Maďarská známka koupená na internetu /na deset dní/ stojí 3500 Huf tj. cca 270 Kč. Průjezdem Lendavou se objede slovinská dálnice a není co řešit. Jezdím tudy asi deset let a jsem spokojen. Zdraví Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2020 12:08
Je fakt, že Vídeň je teď rozkopaná, ve špičce tam je zdržení dost dobře možné, takže na Bratislavu to může být lepší. Možná bych ale zrovna z MB nechal rozhodnutí až na čas odjezdu podle D1, to je přece jenom jednoznačně nejhorší úsek cesty... pokud bude volná, tak na Brno a Bratislavu, pokud ucpaná, jel bych Kolín, Jihlava, Znojmo, Vídeň. Známky SK i HU jsou elektronické, takže není problém koupit až po cestě z mobilu a platí hned. To samé teoreticky i AT, ale je potřeba zaškrtnout, že nakupuješ jako podnikatel - jinak při online nákupu platí až za 18 dní po uplynutí lhůty na vrácení. Nebo samozřejmě na hranicích na benzinkách není problém. Každopádně šťastnou cestu!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukes (29. 07. 2020 12:09).
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2020 14:06
Samozřejmě je to na zvážení,jako menší zlo, používám trasu přes Kolín,Havlbrod,Jihlava a pak Znojmo.Jen bych dodal,že A a Slo.známku lze zakoupit na kterékoli čerpací stanici v A.Na malých čerpačkách však pouze za hotové,jak tu již před časem bylo řečeno.Jinak souhlas s Lukešem
Trochu problém činí někdy Havlbrod.,ostatní větší města mají obchvaty,Znojmo víceméně nečiní problémy no a s pointou Jihomoravských vesnic je nutno se vyrovnat.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2020 06:24
Ahoj, Havl. Brod je dlouhodobý problém. Další problém / dopravní informace hlásí cca hodinové zdržení / je obchvat Golčova Jeníkova. A D1 - dle mých zkušeností bývá ucpaná před Brnem a na kraji Brna, ale nebývá to totální tragédie. Pro mne tento úsek bývá nejhorší na celé cestě do Podgory. Jezdím od Chrudimi a na D1čku najíždím u Velké Bíteše. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2020 23:16
Nerozumiem,aký zmysel má, ísť na Lendavu a nie na Goričan? Načo do toho ťahať ďalšie hranice?
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 06:06
Pokud nemáš maďarskou známku tak je lepší jet na Landavu
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 07:20
Mjlh píše o Szombathelly, o M86, takže známku treba, na Lendavu nevidím dôvod ísť. V dnešnej dobe ísť v Maďarsku mimo diaľníc asi nie je moc komfortné.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 09:10
Celou dobu se zajmem.sledují vasi diskuzi...
Jezdim po dalnici...rakozsko slovinsko chorvatsko...
Ale vloni jsem stal hodonu na hranici..
Divam se na tu cestu pred Hu
Je to tam sama vesnice mesta jaka je to vlastne cesta...
I ten sjezd na dalnici....jenom pro zajimavost

Takto najefu pred vidni na dalnici a sjedu ve splitu...
Samozrejme ze me stve to slovinsko...
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 09:18
ptr277 napsal(a):
-------------------------------------------------------
V dnešnej dobe ísť v Maďarsku mimo diaľníc asi nie je moc komfortné.
.........
Naopak, hlavní mimodálniční trasy (např.86) jsou v perfektním stavu, opravené a vybavené obchvaty (konkrétně úsek Szombathely-Rédics).
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 09:30
Mucík já jel letos poprvé přes HU, jinak jako ty, a řekl bych, že cesta úplně v pohodě. Cesty mimo dálnici široké a opravené skoro vše mimo vesnice. A pokud stojíš na hranicích Spiefild a Macejl víc jak hodinu, tak se to určitě vyplatí.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mirekpce (31. 07. 2020 09:32).
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 09:48
to Mucik:
tak je to o prioritách, zda chceš čekat nebo stále jet. Stejně jako píše mirekpce, tak těch vesnic na tom úseku bez dálnice mezi Szombathely a M70 za Tornyiszentmiklós moc není. Ten úsek je dlouhý necelých 100 km a trvá kolik, Hodinku? Jinak jedeš stále po dálnici a pokud máš ENC, tak ho můžeš použít už na A4 do Záhřebu.

Vloni jsem se při druhé cestě do Choprvatska nechal ukecat, že skusíme zase po x letech klasickou cestu A,SLO. Při cestě tam to jakž takž šlo, ale při cestě zpět hlásili 1h 30min zdržení, takže jsem v Durmaci sjel z dálnice a pokračoval na Cvetlin. Takže jsem se letos zase vrátil na cestu přes SVK, HU. yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 09:56
Ja tu cestu neznam..ale zkusil bych ji...
Nemam navigaci a jedu ve vsesni den tak sna to bude dobre...
Pijedu slovinsko..to znam...
A o půlnoci. Tak snad projedu bez čekání
Kdyby jste nekdo popsal pro vola...
Jak na prechodu z madarska do chorvatska
Je to dobré znacene..da se jet bez navigace
Atd.....
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 10:03
Mě to kamarád poslal takto: [mapy.cz] jezdil taky klasicky ale pak mu nějaký kamionak poradil tuhle trasu. Já protože nemám českou známku tak jsem jel přes Vídeň a napojil se u Szombathely.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 10:39
Bez navigace s databází radarů akorát pozor na rychlost v obcích i mimo ně, v Maďarsku jich je několik. Jinak není problém jet bez navigace, značení je dobré, v HU hodně používají značení podle čísla silnice.

Z Bratislavy směr Budapest na dálnici M1, u Gyoru sjezd na M85 - značení Csorna/Sopron. Napojení na M85 přes kruhový objezd. Pořád rovně, u Csorny M85 přechází v M86 až do Szombathely. M85 a M86 jsou rychlostní silnice, takže rychlost 110, často tam měří z nadjezdů. Na konci M86 z kruháče na silnici 86 směr Kormend/Redics. A teď už pořád podle značení silnice 86. Kus za obcí Zalabaksa je pak odbočka doleva směr Lenti, je to tuším druhá větší křižovatka za Zalabaksou. V Lenti na kruháči rovně přes Lovászi do Tornyiszentmiklós. Na křižovatce doleva a kruháči hned pak doprava na dálnici M70, po mostě přes dálnici a nájezd směr Letenye. Z M70 druhým sjezdem, značeno na Letenye a Zagreb pro kamiony - na kruháči doprava na starý přechod Goričan. Dá se pokračovat po M70 i rovně podle značení na Zagreb pro osobáky, to je na dálniční hraniční přechod, starý ale bývá volnější. Za starým přechodem je pak hned nájezd na A4 směr Zagreb.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 13:45
Mě hodně pomáhá si kritická místa jako křižovatky, kruháče atd prohlédnout na streetview
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2020 14:58
Do HR jezdím od roku 1999 každý rok jen s jednou přestávkou v roce 2009. Dřív jsem jezdil po špatné zkušenosti s cestou přes HU zásadně takto - slovenská dálnice z Nemšové na Bratislavu, pak Vídeň a dolu po dálnicích SLO, HR. Vyzkoušel jsem i objíždět. Ale před čtyřmi roky jsem zkusil asi po dvanácti letech opět cestu přes HU a už jsem u toho zůstal. Zkusil jsem několik variant - dálnici kolem Budapešti, po 81 na Szekesfehervar, po staré 86 (když nebyla ještě M86). Dál varianty na Sarvár, Vasvár dál po 74 na dálniční přechod nebo po 86 buď na Mursko nebo na Starý Goričan. Každá cesta má svoje pro. Vyjíždím v sobotu ráno kolem 4 hodiny. (kvůli termínu nástupu). Jakmile dodělali M86, tak už jezdím jen cestou tam po ní a pak po 86 na Starý Goričan a cestou zpět zase po 74. Je tam víc vesnic, ale to mi nevadí. Časově jsou obě cesty srovnatelné. A to nahlížení na streetview používám taky. Když jsem ještě neměl navigaci, tak jsem si i vytiskl mapky a popsal si je. Byl to takový itinerář pro mého navigátora (manželku). Tím jsem ji dost zaměstnal a nebylo tak často slyšet kdy už někde zastavíme na WC. Prostě měla jiné myšlenky. Jen letos mne štve, že to asi nevyjde a nikde nepojedem. Tak si to tu na fóru rád aspoň čtu a všem přeju pěknou dovolenou a šťastný a bezproblémový návrat.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2020 06:46
Jezdím stále přez Maďarsko bez známky a když si vzpomenu jak jsem jel poprvé před dvaceti lety tak dnes je to krása 😁
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.