Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 07. 2020 12:57
Zdravím znalce cesty přes maďary, mám možná zvláštní otázku , ale na trase Sopron - Szombathely - Lenti , jak to je s WC - je vůbec možno , případně jsou zdarma či placené ? Nebo to jistí jen kukuřice ?? smiling smiley Dálnici si zaplatím, to není problém ....

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 07. 2020 14:37
Isekon : přímo v Szombathely v Tescu, tedy pokud je otevřené a není noc. Poté dál přímo v Lenti na MOL krásné voňavé WC a zadarmo thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 07. 2020 15:23
prosim vedeli by ste mi poradit kde by som videl kameru na prechode Gorican.dakujem
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 07. 2020 15:50
Isekon: A proč Sopron? Dost blbá cesta. Proč ne přes Köszeg nebo Bratislavu na M86 cca 130 km nový super odpočívadlo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 07. 2020 16:59
ubosek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> prosim vedeli by ste mi poradit kde by som videl
> kameru na prechode Gorican.dakujem

Bohužel, osobně mi žádná veřejně přístupná není známa...
Nějaké kamery v HU.... Nejblíže Župa Zala (Zala megye) na M70.
Pak až HAK A4 Čakovec...
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 07. 2020 18:26
Včera odjezd z Kojic ve 21. Nafta v Cirkvici má ONO za 25,50. Čáslav pořád přes město a dále až do Havlickova Brodu 4 semafory v tuto dobu nic hrozného. Mezi Jihlavou a Znojmem asi 2 ale taky v poho. Rakouská známka za 279 na Benzině. O, půlnoci dotankovano na OMV na Hatích za 26,90. Kolem Hollabrunu opravují část těch rychlých pruhu takže 50km/h. Před a ve Vídní taky pár oprav ale bez kolon. Za Vídní nájezd na A3 která se hned od začátku opravuje takže 80km/h. Potom S31 MatterSburg rychlost 100km/h. Z Mattersburgu do kopců silnice pro motorová vozidla v opravě 80km/h provoz skoro bez aut. No a teď to začalo. Já blbec si nezkontroloval nastavení v mapách a jak jsem zadal Köszeg a Szombathely tak jsem jel obě města přes centrum... Pak už pohoda po E65 až do Mursko Srediste kde jsem byl v 03,40. Na celnici sám Slovinec oskenoval pasy hned vrátil a Chorvat to samé ddokument Enter Croatia vidět nechtěl. Dále nájezd u Čakovce na A4 a půl 5 na Lučku bez kolon druhý v řadě. Cestou k moři ta
I zpět provoz jako v jiných letech řekl bych že to docela jezdí. Zastávka McDonald's ,rousky neřeší, na A1 kde jsem potkal známé od nás z vesnice co vyjížděli v 17 a tam chvíli spali. Jeli přes Macejl a hodina zdržení. Dále Odmoriste Krka a v 10 příjezd do Ruskamenu. Ubytování jsme neměli zamluvene a je problém že hodně apartmánů je zavřené z důvodu že se domácí bojí nemoci. Ale nakonec našli. Na plážích tak polovička lidí, obchody v rouskach a magistrála i Omis celkem bez provozu. Mirek.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 07. 2020 10:48
Karle .. no ještě jsem tam nikdy nejel, a na na mapě vypadá ta cesta přes Sopron lepší , ale není problém opravit itinerář, přes Blavu by to pro mě byla zajížďka , mám najetou cestu přes Znojmo ... díky za radu , a ostatním taky díky v Szombathely plánuji oběd ... tedy raději s sebou , stačí mi jen parkovací místo a poblíž WC smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 07. 2020 19:55
Isekon : Minulý rok při návratu domů jsme chtěli dát oběd v Szombathely, nic jsme nenašli, jeli jsme přes centrum a prostě nikde nic, co by nás nalákalo, nemluvě o nemožnosti parkování. Skončili jsme bohužel v KFC mezi MOL a Tesco. Parkování hned vedle, akorát to jídlo, měli jsme hlad, přivřeli jsme oči, fastfoody nejsou pro nás. Ale účel to splnilo. A kdyby ne KFC, tak naproti je Burger King eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 07. 2020 20:33
V Szombathely jsme párkrát jedli+káva+WC v Tescu.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2020 07:36
V tom Tescu jsme taky jednou jedli a stačilo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 07. 2020 09:01
Záleží, v kolik hodin a který den tam jste...
Pokud máte rádi typickou maďarskou kuchyni a hlavně ryby, tak jednoznačně zkuste Kispityer halászcsárda / Pityer (Rumi útca) thumbs up O víkendech to tam praská ve švech...
Jezdil jsem tam pravidelně, ale naposledy jsem tam byl cca 4 roky zpět. Jsem tam buď v noci nebo volím trasu přes BiH, kdy Szombathely není na trase.
Nicméně, nechápu, že máte problém něco najít... je potřeba sjet z obchvatu... a v HU je většina restaurací, csárd s dobrým jídlem.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 09:07
Rád bych opět přes HU,ale problém v nákupu e známky
SK bez problému,ale HU známka avízovaných nějakých 366 kč někde 527 kč přes net se točí jen s poplatkama - někde cca 30 - 130 kč nebo to nekomunikuje.U předchozího hesla a ani zapomenuté,registrace. ap - nic.Že by se to zaseklo v jejich přehlceném systému ?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 09:12
Tady ti to nejde?
Nic jsem neobjednával, ale test: login, prohlídka historie nákupů, logout... Bez problémů, vše rychle.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 10:23
Já tam taky kupuju HU známku, jsem tam zaregistrován a teď jsem vyzkoušel, že to normálně funguje. Zkusil jsem vybrat známku, ale k placení jsem už nešel, vymazal jsem známku z košíku.

Na této stránce je to bez příplatku.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 13:58
Zkusil jsem se přihlásit do maďarského systému k zakoupení známky a zjistil jsem, že opět nevím heslo. Nechal jsem si poslat "obnovení hesla" a tady je teda problém. Píše to, že nové heslo musí mít alespoň 8 znaků, musí obsahovat velká a malá písmena a nesmí obsahovat čísla a speciální znaky. Po zadání nového hesla délky osmi znaků s malými i velkými písmeny mi to furt píše, že jsem nesplnil podmínku. Má někdo podobnou zkušenost? Je to celkem zoufalá situace.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 14:04
Neviem, či to patrí do tohto vlákna, ale skúsim sa spýtať, či niekto nemá aktuálne informácie ohľadom otvorenia (zatvorenia) benzínky MOL v blízkosti PINCE v Slovinsku pri jazde z M 70 z Maďarska? V google mapy je tam znázornené nejaké obmedzenie.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 14:09
Já mám heslo 12 znaků dlouhé s malými i velkými písmeny a číslicemi. Já myslím, že MUSÍ obsahovat i číslice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (23. 07. 2020 14:10).
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 15:15
Ja mam tiez aj cisla...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 15:31
Nesmí obsahovat diakritiku,musí být velké a malé písmena, číslice a znaky.

Řekl bych, že je to trošku blbě přeloženo, protože speciální znak není povinný.


For security reasons, the login password must be at least 8 characters long, and it must contain upper case and lower case letters without accent, numbers, and special characters (._?+=%@!*).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 17:22
Také mám kombinaci číslic, malých a velkých písmen... a "podtržítko" smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 17:24
to SLAVKOV
vždycky jsem to nakupoval v předstihu,jenže corožrout mě donutil vyčkávat na poslední chvíli
místo toho,abych balil - půl dopoledne a nyní tak 45 min určitě - pořád to bylo jak u deb..ů i přes matricu,vždycky buď se to seklo nebo zpět do maďarštiny,heslo - neheslo - obnova...
hu-go,virplay,vignete - stejně a ještě poplatky,už to vypadalo na Fortisimo za 560 kč, ale matrica nakonec prošla - ostatním přeji TRPĚLIVOST
4780 Ft x 0,08 = 372,74 kč
SK 14 E x27,2 = 380,74 kč
obě měsíční
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 19:53
Jsem dnes za pět minut ve směnárně v Tescu vyměnil peníze, koupil známky SVK i HU. smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2020 21:48
Děkuji všem za odpovědi. Ten překlad je fuckt na pytel, už se mi heslo podařilo změnit a poznačil jsem si ho. :-)
Snad budeme přesně za 14 dní na cestě do Igrane...
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 06:24
to Radek 24
ještě to chtělo ceny...
balím ňúbuka a mažu,jestlise podaří wifi,dám vědět
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 07:22
Slovenská měsíční stojí 19,2 Eur
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 07:31
Slovenská měsíční stojí 14€, maďarská měsíční 4780 Ft, tedy necelých 14€.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 07:42
Omlouvám se,díval jsem se na blbé stránky : ( [sk-vignette.com])
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 09:07
Tak to mají docela velkou přirážku oproti oficiální stránce [eznamka.sk]
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 18:51
Přes Maďarsko jsme jeli včera poprvé a asi dáme sbohem Rakousku a Slovinsku. Cesta neprosto v pohodě, M85 a M86 je super. Pak přes Lenti to taky není problém. Tam je teda zavřená MOLka. Volba Goričan nebo Starý Goričan podle provozu je taky fajn. Dálnici A4 lze jet na ENC.
Kdyby postavili něco ze Szombathely ke Goričanu, bylo by to ještě lepší.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2020 19:00
Zoomer jako za mě starého cestovatele klasicky přes Šentilij a Macejl je tato cesta nejrychlejší. Ale pokud jsou zasekane oba přechody tak je to lepší určitě přes Maďarsko a ještě ušetřím za slovinskou známku.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.