Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2020 19:43
V jiném vláknu jsem již popisoval, cesta přes Szombathely a pak starý Goričan úplně v pohodě, pouze kontrola OP a TP, letmo jsem ukázal doma vyplněný a vytisknutý dokmunet, ale bez zájmu. Nicméně po skenu OP jsem byl dotázán, kam míříme, asi pro kontrolu. Cesty prázdné, nová odpočívadla mezi Gyorem a Szombathely jsou v provozu.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2020 20:55
TOTTI díky za report,zajimal mě Starý Goričan či je v provozu.
Jak vypadá stavba mostu při výjezdu na A4 z Goričanu,je již dokončený nebo jsi ještě jel objížďkou přes Hodošan?

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2020 20:58
Kopera: Most vypadá ok, ale ještě se tam nesmí jezdit, takže velmi krátká objížďka, ale ne úplně přes Hodošan, ale je to ve směru Hodošan - dálnice.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2020 21:11
Děkuji thumbs up

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2020 14:29
Projel už někdo přes Rédics - Dolga vas - Mursko Središče?
Děkuji za info.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2020 19:59
je na tom niečo pravda že pri návrate z HR vyžadujú Maďari nejaké potvrdenie od polície????

neviem zdá sa mi to ako "kačica"....
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2020 20:04
Dle mých informací to vyžadovali do 12.6.kvůli tomu,že chorvatsko není v schengenu,to už teď neplatí
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2020 06:35
Ahoj - Digisis: - taky jsem vznesl tento dotaz, odpověď žádná. Ale tento čtvrtek večer tady tudy pojedu a dám vědět. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2020 14:06
Dnes jsem na pláži potkal našince, přijeli v pondělí přes Lendavu atd., směrem k moři pohoda, opačným směrem prý kolona cca 10 km, nikdo netuší proč. Ale při jejich cestě všude klid a dá se říci, že do minuty byli z hranic pryč.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2020 14:48
Pinin: Stačí si pozrieť v tejto téme dve stránky nazad, napr. moje príspevky a potom príspevok od RadoG z 10.6.2020.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2020 15:31
to Figaro: to znamená že už by to mala byť minulosť ale aj tak skôr chodievame cez Redics, takže by to malo prebehnúť hladko .... díky moc
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2020 14:45
Zkusím Redics a Mursko Srediště. Když nás vrátí, ale podle všeho ne, tak Starý Goričan. Není to daleko a ani zajížďka. Tak jen čekám na první ohlasy z cest těch, kdo to zkusí a podělí se o informace. Díky předem za ně.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2020 21:54
kamarát cestoval minulý týždeň cez Redics a zdržal sa celkom dlho i keď tam boli 4 autá...., súdruhovia zo slovinska si krátili čas honením svojho ega tým že im obrátili kufor hore nohami a tak to urobili aj autám pred nimi takže zdržanie na Redics pri 4roch autách 35 min....
...je rozhodnuté ideme na Lenti a naspať tak isto, pretože už cez prejazd maďarskom netreba žiadne tlačivo : [www.aktuality.sk]
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2020 22:11
viz Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti - prujezd Redis - Mursko S.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2020 22:38
dnes mi volal kamarát a oznamoval mi že proste naspať tade nejde....
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2020 16:28
Naše dnešní cesta:
Třinec - Bratislava - Szombathely - Lendava - Mursko Srediště - Varaždin - Zagreb - Zadar. Všechno bez problémů a bez zastavení, pouze chorvaté kontrolovali OP. Zdržení 5 minut. Tak rychle u moře jsme ještě nebyli.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2020 18:38
Príma.
Já jedu 3.7. z Jablunkova.
Ale "musím" přes Starý Goričan.
Hezký pobyt přeji, smileys with beersmileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2020 18:43
quido-Ani maďaři nekontroluji?Chtěli vidět na Chorvatských hranicích ten formulář co se má vyplňovat?jedu v sobotu přes starý goričan
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2020 19:15
A co nazpět z HR do HU přes Starý Goričan,"profáral" to už někdo?
Je to bez formalit,nebo něco chtějí vyplňovat na HU straně?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2020 20:03
stary Goričan to istí
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2020 23:17
Mám dotaz - jakou výhodu vidí ti, kteří jezdí přes Mursko-Središče a Varaždin oproti trase přes Lenti a Goričan? Já preferuji tu druhou, je to podle mne rychlejší a pohodlnější s větším podílem dálnic (M70, M7, A4) a je o jednu hranici méně.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2020 05:25
Jezdím bez známek na tři tydny.Posledni roky z Opavy na Uherské Hradiště, Malacky, Bratislava,přez Rakousko do Sombantely a dál na Mursko Središče.Na dálnici až pod Varaždinem.Jezdime v září ve čtvrtek a je to pohodová cesta.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2020 08:01
Maďaři jen mávli rukou a formuláře nikdo nechtěl, jen chorvaté naše občanky přikládali na nějaký přístroj .
Taky jsme párkrát jeli na Lenti a M70, ale ta se věčně opravuje a rozšiřuje a taky jsme chtěli vědět cenu nafty ve SLO - Petrol měl za rovné Euro.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2020 08:24
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jakou výhodu vidí ti, kteří jezdí přes
> Mursko-Središče a Varaždin oproti trase přes Lenti
> a Goričan? Já preferuji tu druhou, je to podle mne
> rychlejší a pohodlnější s větším podílem dálnic
> (M70, M7, A4) a je o jednu hranici méně.

Hranice o které ani nevíš že jsi ji přejel (teda kromě toho, že mezi HU - SLO je to slušný tankodrom) snad ničemu nevadí.
A větší podíl dálnic je přesně ten problém, proč třeba já nejezdím přes Lenti a Goričan. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2020 08:43
Quido-A tankujete ve Slovinsku?prý se vyplatí vzít naftu v maďarsku
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2020 08:44
Ahoj, plním slib - včera kolem devatenácté hodiny jsem projel trasu Redis, Mursko - Središče, Čakovec a A4. Maďaři měli asi dobré téma a proto jen mávli rukou. Mursko - Središče - fronta cca deset aut, zdržení pět minut a pasy jsem vytahoval zbytečně. Prázdné maďarské a chorvatské dálnice, českých aut bylo minimálně. Zpět pojedu asi stejnou trasu. Nyní Podgora - začíná pařák. Jdeme se koupat. Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2020 19:07
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz - jakou výhodu vidí ti, kteří jezdí přes
> Mursko-Središče a Varaždin oproti trase přes Lenti
> a Goričan? Já preferuji tu druhou, je to podle mne
> rychlejší a pohodlnější s větším podílem dálnic
> (M70, M7, A4) a je o jednu hranici méně.


Mám niekoľko krát prejdené obe varianty, osobne sa mi viac osvedčila trasa ísť po 86 až k SLO hraniciam a potom na Mursko Središće a Varaždin.
Cesta maďarská 86 je až ku SLO hraniciam v dobrom stave, nedávno rekonštruovaná, dobrá aj na viditelnosť pri predbiehaní, taká polodiaľnica. Dotankujem na benzínke v maďarsku Mol v Rédics (benzín o málo drahší ako v Szombathely, je to benzínka skoro na hranici), WC boli minulý rok zrekonštruované. Hranica HU-SLO ako keby ani nebola, cesta cez SLO je asi na 15 minút.
Hranica SLO-HR tu som nikdy nestál dlhšie ako 5minút.

Po vjazde do HR idem na Varaždin. Táťo cesta je trocha náročnejšia, kľukatá, cez niekoľko obcí, v obci je potrebné ísť predpisovo (policajné hliadky aj v noci a veľa opitých chodcov a cyklistov) ale v dobrom stave. Pri napojení na ďialnicu pri Varaždine, úspora pár kún za mýto v HR.


Keď jadzím na Goričan, tak som z 86 odbočoval za Zalabaksa, na Lenti (tankovanie na MOL(benzín o málo lacnejší ako v Szombathely)), ďalej Lovászi - cesta vedie popri husom lese, videl som tu pár krát lesnú zver. Pri Tornyiszentmiklós napojenie na M70 - M70 je tiež taká polodiaľnica ale pár krát som tu nezmyselne ostal stáť v kolóne, zdržanie aj 30minút. Niekedy išiel predomnou traktor, a nedalo sa predbiehať. Popri M70 ide aj stará cesta, nie moc dobrá a cez niekoľko obcí.


Časovo to zrejme víde narovnako. Na ani jednej ceste nie je žiadna pasca. Treba si vyskúšať obe a následne si vybrať.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2020 05:24
Mám dojem, že M70 je už hotová v obou směrech, to by byl další plus pro moji "dálniční" variantu. Stejně tak by měla být v provozu M15 v úseku od slovenských hranic na M1. Tento týden bych tuto trasu měl projet, dám zprávu. Pokud jste tam letos někdo jel, prosím napište tu, jak to je.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2020 10:45
Ahoj. Vlado - M15 je hotová, paráda, na M-86 dostavěli odpočívadla. Škoda, že tady nemáme vnoučata, ty by se vyřádili, mají to pěkně udělané. Ohledně hraničních přechodů jsem psal. Dnes Makarská - je prázdná, Podgora taky. Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2020 15:09
Vlada, pokud je tvým cílem pouze co nejrychlejší "průlet" z domova k moři, co nejvíce po dálnicích, tak nemáš co řešit...
smileys with beer
Jediné, kdy to bude trochu selhávat je turnusový termín se stádem, kdy se to bude "sukovat"...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.