Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2020 13:26
Tady se asi v dnešní situaci nedá poradit nic jiného, než to zkusit.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2020 13:49
Podľa informácií, zverejnených maďarmi by nemali byť žiadne kontroly, priebežne sledujem stránky oficiálne police.hu a na nich je uvedené, citujem

"Na maďarsko-slovenských hraničných priechodoch od 5. júna 2020 od 18:00, zatiaľ čo na maďarsko-rakúskych hraničných priechodoch od 19:00, bola zrušená všetka hraničná kontrola ".

Celý článok (bohužiaľ len v maďarčine) je tu: [www.police.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil RadoG (11. 06. 2020 13:55).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2020 14:23
Včera jsem někde na .hr stránkách četl, že v pátek bude oznámeno, že veškeré kontroly na chor-maď hranicích, které byly nad rámec normálního stavu pominou počínaje pátkem 12.6.2020.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2020 14:34
Od piatka Maďarsko-Chorvatské hranice sú všetky prejazdné bez obmedzenia.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2020 18:00
Ahojte! Po niekolkych rokoch chcem ist znova cez Madarsko. Prejst od Filakova cez hranicu smer Gorican. Ako to funguje na Madarsko Chorvatskych hraniciach? Aka je kvalita nafty v Madarsku- kde tankovat? Vdaka
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2020 19:33
garybaldy : já beru vždy do plna v Lenti, ve středu města hned u hlavní cesty a kruhového objezdu, je to čerpací stanice MOL. Cena většinou lepší, než kolem Szombathely (bavíme se o halířích), hned vedle je penny market, kdyby bylo něco potřeba. Pravda o 100 metrů dříve je menší Spar. Kvalita asi dobrá, vždy jsem dojel smileys with beer A záchody vždy voňavé a čisté, je to menší čerpací stanice.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 06. 2020 20:29
Já beru na kruháči v Körmendu u OMV zásadně ten Maxx motion. V HU je rozdíl od obyčejného zanedbatelný ne jako u nás. A podle zkušeností líp jede a šetří palivo!
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2020 05:56
Loni byla nafta v Körmendu a malinko levnější než v Lenti, ale zanedbatelny rozdíl. Cestou do HR jsem bral v Lenti ať mám levnou na celé Chorvatsko a zpět jsem dojel až ke Kormendu. Kolem Szombathely drazší.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr.olomouc (12. 06. 2020 05:58).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2020 10:10
Kormend je OMV - hned pri kruhaci, maju tam aj Maxxmotion za maly priplatok, toalety tam boli spoplatnene.

Lenti - MOL tiez pri kruhaci lahko viditelna, ceny podobne ako v Kormende, toalety bezplatne.
V Lenti by malo by aj OMV pri tom kruhaci kde je MOL tusim treba ist doprava ( ked sa prichadza od SK)


tankoval som na oboch, v pohode..
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2020 14:32
Dakujem vsetkym za odpoved. Moja Rav4 je dost citliva na kvalitu nafty. Dalej este- platite kartou (€ alebo forint). Na hraniciach s Chorvatskom sa kontroluje. Pytam sa zakladne veci, lebo som nesiel cez HU cca13 rokov. Tak, ze kazda rada dobra. Vdaka.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2020 15:09
V Maďarsku vždy platím kartou, na hraniciach s Chorvátskom máš len jednu hraničnú kontrolu - na diaľničnom prechode na maďarskej strane, na starom prechode je kontrola na chorvátskej strane, z mojej osobnej skúsenosti doporučujem starý prechod.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2020 17:39
Pokud v HU plánuješ navštívit pouze benzínové pumpy a restaurace, tak všude lze bezproblémově platit kartou.
Jediný problém by mohly být někde "turnikety" na WC (tuším 200 HUF)... a to i na některých pumpách. Obsluha to určitě umí vyřešit...
Nicméně, to ti musí konkrétně napsat někdo jiný, já jezdím po HU pravidelně a obvykle mám vždy cca 20 - 50T HUF v hotovosti včetně drobných, tak to ani nevnímám... smoking smiley ... stejně jako "WC 50cent" v DE, prostě normál, kterému již nevěnuji pozornost...
S naftou v HU nebývají problémy.
Co vy to máte za "motory"? Moje motory by snad jely i na teplé sádlo... thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2020 19:24
Chlapi,ale GARYBALDY jede s Filakova,tak co by dělal
v Kornendu nebo v Lenti, pojede asi po M7....smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 06. 2020 22:08
To vojto62- mas pravdu. Ale aj tak dakujem vsetkym hore, ze chceli resp. chcu poradit.👏👍.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 06:32
Ahoj, projel již někdo/ po uvolnění hranic/ trasu Rédics, Lendava, Mursko Središče a Čakovec? Myslím tím směrem do Chorvatska, popřípadě i zpět. Pokud ano, tak jak to probíhalo? Dík Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 07:10
garybaldi

Jazdím rovnakú trasu ako ty , v HU Šalgotián kupujem vždy na Shell diaľničnú známku a dotankujem na značkových pupmách nikdy nebol problém , podľa toho čo píšeš tak ideš po diaľnici po M3 prídeš skoro do centra , Budapest jazdím cez centrum skoro ráno 20 minút celý prejazd , obchvatom MO je to nekonečná cesta cca hodinu . Hranice v pohode nikdy som nestál na Letenye -Goričan viac ako hodinu . Horšie to je pri návrate po M7 popod Balaton tam to zvykne byť pekne zapchaté hlavne podvečer keď sa celá Budapešť sťahuje domov od Balatónu vtedy si veľmi nevyberieš a aj Budapest býva zapchatá všetky mosty aj obchvat MO .. .
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 15:52
arpgdval napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od piatka Maďarsko-Chorvatské hranice sú všetky
> prejazdné bez obmedzenia.


Podľa stránky MZV pri návrate z Chorvátska je nutné požiadať maďarskú políciu o vstup. Ale o Slovinsku sa tam nič nepíše, takže by sa možno dalo ísť cez Mursko Sredisce a Rédics?
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 16:12
Zdravím, odjíždím 2.7. tak snad do té doby bude všechno OK, Zlín-Rajka-Lendava-Varaždín-Zágreb-Dugopolje a kolem pobřeží do Bašky.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 16:30
Omlouvám se za blby dotaz, ale navrat pres hu je slozitejsi než pres aut?
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 16:41
Dneska jsem vyplnil online formulář co požadují Chorvaté,vyplňuje se tam i číslo dokladu,který bereme s sebou,ať už je to občanka nebo pas.my jezdíme teda jen s občanky. a ten dokument mám dát za čelní sklo aby mne mohli zařadit do správného pruhu.Podle mě z toho papíru načtou kód žádosi o vstup a spárují s doklady které předložíme.Takže věřím,že cesta bude ok.Jen si furt nejsem jistý tím koridorem co uvádí maďaři na svých stránkách.Sice je volný vstup do maďarska,ale nikde jsem nevyčetl pořadné a jasně dané pravidla pro průjezd včetně tankování.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 16:54
Stránky MZV sú neaktuálne a nevádzajú platný stav ktorý platí od 7.6.2020 a od piatka 12.6.2020. Od tohoto dátumu platí že občania Česka, Slovenska, Rakúska, Nemecka a Chorvátska majú povolený vstup na územie Maďarska bez obmedzení a reštrikcií. viď napr. (v angličtine je to v druhej polovici textu) [www.police.hu]
Citujem "Non-Hungarian citizens are not allowed to enter Hungary in passenger traffic, except: Austrian, German, Czech, Slovak and Croatian citizens; - Nemaďarskí občania nemôžu vstúpiť na územie Maďarska s výnimkou občanov Rakúska, Nemecka, Česka, Slovenska a Chorvátska"
Občania Rakúska, Česka a Slovenska môžu vstupovať na územie Maďarska cez všetky pozemné hraničné prechody s Ukrajinou, Rumunskom, Srbskom , Chorvátskom a Slovinskom, na vnútorných schengenských hraniciach (Rakúsko, Slovensko) sa už kontroly neuplatňujú



Upraveno 1krát. Naposledy upravil RadoG (13. 06. 2020 17:04).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 16:59
No přijde mi to tam trošku zmatečné.Ale díky ,tím pádem by to mělo být vše jako dříve....Ještě týden vydržet ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 17:01
Aha tak ja tyden nemam. Tudiz pouze říší...
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 17:06
Pre zjednodušenie vjazd a výjazd z Maaďarska cez Chorvátske hranice je od piatka 12.6.2020 úplne rovnaký ako po minulé roky - t.j.bez obmedzení.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 17:17
Petan0511: Jaký ještě týden? To, co píše RadoG, platí už od včerejška.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 17:21
Já to napsal špatně tak se omlouvám :-) týden mi zbývá do odjezdu .A do teď pořádně nevim co mě čeká v maďarsku,ale asi by to mělo vše být dobré,jak říkal RadoG od 12 června už se může i z HR do HU
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 20:31
Zprostředkovaně- kámoš je bez problémů v Privlace u Zadaru, výjezd ráno v 6.00, SVK, HU- dálnice, bez nejmenších problémů, jen maďaři a chorvati chtěli při vjezdu vidět pasy, které nejspíš skenovali, páč si je vzali do budky. Jinak nic. Cesty poloprázdné, provoz plynulý..

P.S. Ještě pro úplnost dodám, že v autě měl spolu s manželkou tři dny staré potvrzení o Covid negativní a list vlastnictví k nemovitosti, kde jeli. Holt, je svědomitá.😀 Ale nikdo nic podobného vidět nechtěl.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek24 (20. 05. 2022 18:17).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 20:35
Jen mě tak teď napadlo,vždy jezdíme s pouze s občanskými průkazy,nebude s tím letos doufám problém?Nevíte někdo nějaké info?
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 22:00
Odpověz si sám. Vystoupila nejaka země, přes kterou do HR jedeš, z EU?
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 06. 2020 22:07
Šlo mi spíš o nějaké koronavirové opatření....je mi jasné,že žádné země nevystoupili,ale vymýšlejí tolik věcí,že už radši sonduji uplně všechno:-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.