Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2020 11:55
Po polňačce? To jako fakt nebo jen přirovnání kvality silnice? Po asi dvou letech cesty přes Mursko Središće, Čakovec a Varaždin se těším na M70, starý Goričan a tak doufám, že nám to nájezd na A4 nepokazí.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2020 13:50
Já jsem tenkrát přijel tudy:

[goo.gl]
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2020 16:35
MartinR
To co napsal Bessy,tak je asfaltka,bez obav.V loni vyzkoušeno.
[www.google.cz]
Do kukuřičných polí nejezdi.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2020 17:42
Tak jsem schválně sáhnul do svého archivu na NAS a pustil si záznam z palubní kamery (22.7.2018)... jediné místo, kde se dalo (dá?) najet na tu souběžnou komunikaci bylo (je?) přesně tam, co zde dal mdr.
Aktuálně mapy Google ukazují možnost nájezdu kousek dál, ale tam v roce 2018 byly takové ty oddělovací panelové zábrany...
Situaci 2019 v archivu nemám, neboť jsem volil trasu přes Lendavu.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2020 20:13
Takhle,v loni v září jsem projel trasu od starého Goričanu(kde na nájezdu na A4 je v rekonstrukci most) po exit Hodošan směr A4
Zpět jsem jel na nový Gorčan,ale pokud bych projel trasu opačně změna je pouze v tomto nájezdu [www.google.cz]
Objížďka po asfaltu cestou do Hr.zpět nevím jestli je někde cesta z A4 zahrazena.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 03. 2020 09:38
Celé je to o tom, kde jsi najel na tu souběžnou komunikaci?
Aneb, jak jsi se dostal do toho výchozího - východního bodu na tvé mapce?
Aktuálně mapy od strýčka Googla ukazují "nějaký sjezd" před mostem přes vodu... oproti tomu mapy od Seznamu aktuálně ukazují "nějaký sjezd" za mostem přes vodu... míněno směrem do HR.
V roce 2018 tam byly ty "betonová svodidla" v celé délce a šlo najet jenom na té křižovatce, co ukazoval mdr.
Pravděpodobně tam asi nějaký sjezd minulý rok vyrobili... a Google a Seznam každý tvrdí, že v jiném místě (o150m?) grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 03. 2020 16:14
[www.google.cz]
Tady.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 03. 2020 16:52
To je právě ta legrace grinning smiley

Takto vidím tvůj odkaz na mapách od Googlu...
Dle mapy je možnost nájezdu ještě před mostem přes vodu... Nebo ještě předtím na křižovatce, co zde dával mdr. Přičemž nájezd na A4 vypadá průjezdný...

Mapa z mapy.cz = možný nájezd až za mostem přes vodu...
... nájezd na A4 pouze "čárkovaný"...

Video 2018 - cca místo sjezdu dle Google... za betony je souběžná cesta...

Video 2018 - cca místo sjezdu dle mapy.cz... vpravo je vidět most souběžné komunikace, tak asi za...
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 03. 2020 18:27
My jsme viděli před nájezdem na tu objížďku že je starý most odstaven a vedle vzniká nový.Jediná možnost byla před rozestavěnou stavbou jet v pravo.Tudíž to bylo cca do 100 metrů od A4.
Jen logická hypotéza,pokud je otevřen starý Goričan,musí být možnost nájezdu na A4 po zpevněných cestách,jinak by byly Letenye closed.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2020 11:11
nikde sa nehovorí o prípadnom tranzite cez HU..... sad smiley(
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2020 11:30
pinin. Doma budeš čučet.thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2020 11:46
Novinky.cz:
Ředitel Hungaria Tour Leoš Gornický vidí otevření Maďarska spíše až na závěr letošního roku.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2020 13:02
nee, doma nebudu......, pokojne vám slovensko prenechám....
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2020 13:38
Já jsem ten rozhovor s Leošem Gornickým na ČT24 viděl. Říkal, že maďarské hranice by se pro turisty mohly otevřít v létě, ale maďarské termály si budem moci plně užít až koncem roku (do té doby asi nebudou otevřeny právě termální bazény).

Ale to je všechno zatím takové věštění z kávové sedliny.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 05. 2020 21:46
Jestli tomu dobře rozumím, tak od středy by bylo možno jet do HR přes Sk a H v rámci povolených 48 hodin
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 05. 2020 07:47
Směrem tam by to asi šlo. Otázka je, co by na to řekli Maďaři a taky Slováci, kdyby ses vracel z Chorvatska po více než 48 hodinách od výjezdu z ČR. Co by řekli Češi, je jasné: karanténa nebo test.

Není mi jasné, jestli těch povolených 48 hodin platí i když přijedeš z Chorvatska.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 05. 2020 08:40
aj nám by najviac pasovalo keby urobili madari to čo HR a SLO....
ešte je otázne ako budú nadalej postupovať u nás SK
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 05. 2020 09:11
že by cesta tam přes SK a HU a zpět přes SLO a AUS? Ale evidence bude asi na české straně.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 05. 2020 13:53
Klidně. Jestli se to eviduje jen na tom formuláři, jak se píše v článku, tak nemají jak zjistit, že jste se z toho Maďarska nevrátil. Doma Vás stejně čeká karanténa nebo test, když se nevrátíte do 48 hodin.

Otázka je, jak se na vás budou dívat Maďaři při výjezdu z HU do HR. Nevím, jestli máte taky povoleno vycestovat na 48 hodin do Chorvatska, jako my, občané Slovenska?

Ale předpokládám, že za měsíc to už bude zase jinak. Teď je v tom kolosální zmatek.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (27. 05. 2020 13:59).
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 06. 2020 23:19
Tak nám otevřeli Maďarsko! A na mapách HAC.Hr je že se opravuje dálnice okolo sjezdu a nájezdu od starýho Goričanu do 9.6. tak snad to bude souviset s otevřením nájezdů! Moc nerad bych jel přes Rakousko a Slovinsko.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2020 09:35
Ahoj příznivci maďarské cesty. Obrátil jsem se na ambasádu v Budapešti a zaslali mi tento odkaz - [www.mzv.cz] . Místy mi to připadá zmatečné, ale rámcově to lze využít. Doufám, že kdo pojede v brzké době tak písne jak to tam probíhá.
Zdraví Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2020 10:08
mjlh: Koukám že tam mají za admina nějakého retarda. Podstatný je tenhle text, který tam je nově:

"Od 5.6.2020 občané České republiky mohou vstoupit na území Maďarska bez omezení. Nařízení se vztahuje i na občany EHP s trvalým pobytem na území ČR, pokud cestují z CZ, AT nebo SK."

To, že tam nechal hned pod tím starý text, že: "Na území Maďarska mohou vstoupit pouze občané Maďarska a jejich rodinní příslušníci a občané EU s povoleným trvalým pobytem na území Maďarska" je vrchol neschopnosti. Ale co bychom se divili, je to jen web MZV. :/
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2020 10:16
Ahoj, my chceme do Chorvatska odjíždět příští středu a jsme zvyklí jezdit trasu Slovensko Maďarsko Chorvatsko. Podle všech dostupných informací, co jsem přečetla je mi jasné, že transit přes Slovensko a Maďarsko je možný a hranice jsou otevřené, ale nejsem si jistá zda jsou hranice otevřené i mezi Maďaskem a Chorvatskem konkrétně Letenye - Goričan. Ví někdo, zda to jde projet nebo ne? Děkuji moc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlinka (05. 06. 2020 10:17).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2020 10:28
No a je to. Ode dneška (pátek 5.6.20) je cesta přes Rakousko/Slovinsko i Slovensko/Maďarsko volná bez omezení. Tak hrrrr na ně.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2020 11:03
Volná cesta přes HU je dobrá zpráva, snad to tam do sezóny všechno opraví, nebo aspoň omezí práci. Zatím to tam dle google vypadá, že celé Maďarsko je jedno velké silniční staveniště..
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2020 11:51
zdravim, a neviete, ci aj prejazd HU-HR je uz tiez bez problemov a byrokracie?
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 06. 2020 18:08
Maďarsko je půjezdný, nevidím tam problém. Jen mne štve, že budu muset jet trasu Blava - Budapešt - Letenye. Proti M 86 a 86tce to je na dálniční sjezd Čakovec cca o145km delší. Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 06. 2020 18:19
Pouze osobní důvod nebo mi něco uniká? eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 06. 2020 19:33
Maďarsko bylo otevřeno pro tranzit i před 4.6. a tam platil koridor po dálnici kolem Balatonu a vybraný pumpy atd. Pokud otevřeli hranice tak můžu jet kam chci a jak chci.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 06. 2020 13:59
Ze stránek MZV:

Pokud Maďarskem pouze projíždíte, měli byste dodržet podmínky tranzitu, používat určené hraniční přechody, trasy i časy.

Pro tranzit skrz Maďarsko je nutné využít vybrané hraniční přechody, jež jsou pro tranzit otevřeny pouze v určitou část dne (informace o přechodech a otevíracích hodinách lze nalézt na odkazu maďarské policie - v angličtině). Tranzit je možný jen skrze tzv. tranzitní koridory (jde o hlavní silniční tahy) a zastavování či čerpání pohonných hmot je možné jen na vybraných místech. Mapu tranzitních koridorů a pro tranzit určených čerpacích stanic a odpočívadel lze nalézt na odkazu maďarské policie. Během tranzitu je nutné jet po vybraných koridorech nejkratší trasou. Vozidla, která skrze Maďarsko jen projíždějí, budou na hranicích označena.



Nikde se nepíše o možnosti využít známou cestu po 86, přejít do Slovinska v Lendavě a do Chorvatska v Mursko Srediště. Určitě na hranicích v Rajce nalepí ceduli např. TRANZIT a pojede se po koridoru kolem Budapešti a Balatonu. Pokud tě čapnou policajti v Szombathely u Tesca, tak máš problém možná .Zatím vyčkávám na první odvážlivce jak popíšou svoji trasu a nástrahy, které je potkaly nebo raději nepotkaly. Vzhledem k tomu, že jedu asi až v srpnu, tak mi ještě nějaký čas k rozhodnutí zbývá
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.