Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 19:17
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro mě je cesta součástí dovolené, nejenom přesun
> na místo. Pokud to jde, kochám se. Kvůli tomu, aby
> bylo na co koukat, trasu měním, byť jen malý kus.
> Mě připadají spíše nebezpeční ti, co hrrr tam a
> hrrr zase zpět.

Pod to se podepíšu. thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 19:24
A aby tu teda bylo něco i ktématu....

Několik posledních let jsem nahradil cca 2/3 Maďarska Rakouskem. Z Bratislavy jedu do Rakouska po 50-tce a u Lockenhausu se napojím na 56-ku (je tam krásná cesta, která se klikatí v kopcích) a do Maďarska vjíždím u Körmendu.

Časově to je to o něco delší než to jet celé přes Maďaarsko, ale řidičsky je to mnohem zajímavější.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 22:41
Tak zcela upřímně... je zde mnoho námětů cestou na "kochačku" v HU, BiH, HR. I já jsem zde párkrát přispěl... a mnohokrát čerpal...
Nicméně, podle mě ten úsek Körmend - Zagreb ničím extra "na kochačku" opravdu není.
Samozřejmě to jde bezproblémově a pohodově projet i soupravou s vlekem, ale navštívit tam něco na kochačku?
Osobně to beru jako ryze pragmaticky volenou trasu při problémech na obou Goričanech či nějaké komplikaci na A4.
Pokud človek "neletí" osobákem, ale jede třeba dodávku s obytňákem, tak je to o 30km kratší (EDIT: přes "cíp" SLO), časový rozdíl nic moc (beru, že jedu se soupravou cca i dálničních max 100km/h)... a dále benefituji "prožíráním" mýta kategorie 3 smoking smiley
Pokud někdo, někde v této oblasti plánuje zastávku, tak "nový / dálniční Goričan" alias Letenye je nepoužitelný... "starý" Goričan je rok od roku horší (podle mě)... a tak se třeba Varaždin stává zajímavou alternativou... pumpa, obchodní centrum, velká parkoviště...

Peťas... jenom námět: HU 84 hrad Sümeg... a kousek dál v lese Zalaszántói Sztupa (největší budhistická stúpa v Evropě).... ideální "kochačka" po trase dál na Barcs - Virovitica - Banja Luka - Aržano - makarská riviéra. V BiH mohu také několik "kochaček" doporučit...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (25. 12. 2019 22:43).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 12. 2019 16:24
… ve dne to může být o kochání i na dálnici, zvláště když člověk neřídí a těší se na kávičkové siesty …
já jezdil řadu let přes Maďarsko, ale z jízdních důvodů a také proto, že jsem naivně spoléhal na to, že po dokončení slovinské dálnice dojde ke zrychlení naší cesty k Jadranu jsme to zkusili přes Sloveniji … no nic, furt je co vidět … ale to bylo jak v Maďarsku, tak Slovinsku …
jak to tady čtu, tak jde spíš o to, jak si trasu a její délku zdůvodníme …

přes Maďarsko (2016) … [www.rajce.net]
přes Slovinsko (2019) … [www.rajce.net])



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 12. 2019 16:40).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 12. 2019 13:40
Taky jsem jel trasu pres Madarsko uz mnohokrat, ale i kdyz vim, co kde bude nasledovat, tesim se na to. V Szombathely na kruhac a benzinku nebo jidlo, co tam je atd. Pro me to tedy nutne zlo neni. Propojeni SR - HUN vitam, aspon tech 15km nebo kolik to je od Rajky pojedu uz v plne dal. rychlosti a vse "ubehne o neco rychleji".

Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vlada napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Když jedete po dvacáté tutéž trasu, vnímáte to
> > jako nutné zlo a opravdu je rychlost až na
> 1.místě
>
> No pokud někdo jezdí neustále tu samou trasu jako
> naprogramovaný robot... V tom případě by asi možná
> bylo lepší zvážit autobus, nebo letadlo. ;-) Tam
> může ten člověk v klidu spát celou cestu. :-D :-D
>
>
> > a kochání nechám na moře.
>
> Moře je pořád moře, pláže +/- stejné, lidí všude
> plno... Tam už se, posledních pár let, opravdu
> není čím kochat. :-(

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 12. 2019 13:48
To je tak, kdyz se clovek neumi radovat z malickosti. I kdyz je more stejne jako predchozi rok, porad je to neco, co nekoho dobiji. Od toho celorocniho shonu "vypadnout" pryc, kde nenarazi na nekoho, kdo po nem neco chce, to je k nezaplaceni. A hlavne, i na mistech, kde jsem byl mnohokrat, se porad da udelat neco noveho / zajimaveho. Vyjit si Veliko Brdo / Makar, jinou cestou, pri vychazce si uplne odpocinout od okoli, proto po ceste na nikoho pomalu nenarazi. Muj nator je takovy, kdyz clovek chce, dokaze se radovat i z malickosti a stejnych veci. spinning smiley sticking its tongue out

Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vlada napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Když jedete po dvacáté tutéž trasu, vnímáte to
> > jako nutné zlo a opravdu je rychlost až na
> 1.místě
>
> No pokud někdo jezdí neustále tu samou trasu jako
> naprogramovaný robot... V tom případě by asi možná
> bylo lepší zvážit autobus, nebo letadlo. ;-) Tam
> může ten člověk v klidu spát celou cestu. :-D :-D
>
>
> > a kochání nechám na moře.
>
> Moře je pořád moře, pláže +/- stejné, lidí všude
> plno... Tam už se, posledních pár let, opravdu
> není čím kochat. :-(

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 12. 2019 14:15
Momentálně jsem v HU a silnice z AT směr Sopron a dále Sárvar je opět o něco v horším stavu...thumbs down
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 12. 2019 22:17
Zde to asi nepatří, ale je to cestou. Zítra odpoledne, Varazdin, poradí někdo zastávku na jídlo? Budeme i s dětmi, tak klidně něco v nějakém centru s dětským koutkem. Anebo příjemná restaurace kdekoliv poblíž. Předem díky!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2020 20:51
Cesta do Zadaru 29.11., M15 z Rajky super, 110 km/hod., krásný povrch, paráda. Gyor - Szombathely, na celém úseku téměř hotová 2 odpočívadla s WC a vodou a to po obou stranách, na jednom z těch odpočívadel dokonce menší dětské hřiště! M70 taky nádhera, 110 km/hod., ale vzhledem v této době k malému provozu to tam většina řidičů jezdí svižnějším tempem. Na přechodu nový Goričan nečekaně dlouhé zdržení, před námi někdo z Litvy, 22 minut čekání a následně kromě cestovních dokladů také řidičák, technicak a zelená karta!!!! To se mi v Maďarsku stalo za x let poprvé a poté ještě otevřít kufr. Jsme rodina, dvě malé děti a kontrola velmi důkladná.....
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 01. 2020 13:35
Cesta přes Maďarsko až po Pelješac se po dálnicích ekonomicky nevyplatí. Maďarské dálniční známky 2 x 400 Kč, palivo dražší na dálnici v Maďarsku i Chorvatsku, a to někdy o více než 10 %, delší trasy, zdržení bez efektu na přechodech. Pokud přes Maďarsko, tak mimo dálnice, a to i na přechodech. Jízdní doba delší, občas zdržovadla na silnici, ale ušetřená více než tisícikoruna je vyhužitelná jinak mnohem efektivněji. Pokud bych jel na Pelješac, zvážil bych cestu "po staru" a kochání by bylo převelice. Po dálnici jezdím z Prahy po D3 a přes Rakousy (jen A2) v kombinaci s jedničkami i dvojkami podle chuti, dále Přes Cvetlin a na A2 a A1 (někdy dle chuti z Karlovce po staré až k Šibeniku).

Zvažoval by letos trasu přes Köszek, Sombathely na Lendavu, pokud je silnice a provoz lepší než přes Sopron.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 01. 2020 21:21
HU dálnice stojí cca 380 Kč za měsíc, to tam Petr164 asi jezdí na delší dobu když počítá 2x400 Kč, a v tom případě bych teda já cenu za cestu už vůbec neřešil. Jezdím z Ov přes Brno a Blavu a rád zaplatím 14 € za 64 km placených kilometrů SVK dálnice a 380 Kč v HU. V HU po placených úsecích jedu co to jde. Raději pojedu mimo hlavní trasy (Graz, Maribor, Macelj) a naftu koupím mimo dálnici v HU, kde třeba v prosinci 2019 byla cena stejná jako u nás. I cestu beru jako součást dovolené a užívám si ji, ale zase chci na cestě strávit co nejméně, na spotřebu příliš nehledím. Když jedu na kratší dobu, než 10 dní, jedu přes A - Mikulov, Vídeň, Eisenstadt, Köszeg. Mezi Köszegem a Szombathely je cesta stále dost rozbitá, od Szombathely na jih již pěkně opravená s novými obchvaty měst. Naštěstí těch kratších cest je málo, tak se snažím A vyhýbat - zprávy o jejich buzeraci a IL-G zónách mi stačí (na vlastní kůži jsem naštěstí nezažil nic z toho). Použití dálnice v HR je bez debat (mám ENC), "stará" je plná nástrah, kdy člověk nemá vůbec tušení, jaká je v místě maximální povolená rychlost a ani TomTom neví.
Ale ať si každý jede, jak sám to cítí, nic nevnucuju.
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2020 15:46
Je krásné, že můžeme jet na dovolenou... a ještě si vybírat trasu...
smileys with beer

Nicméně, pokud Pelješac "po staru"... tak pro nás (od Vysočiny po Košice) samozřejmě přes BiH a ne kolem Plitvic thumbs up smiley

Zrovna minulý rok jsem jel na "dvoufázovou" dovolenou - nejprve pár dnů nahoře Čiovo. Tam vše po dálnicích (a silnicích pro mot. vozidla M86) SVK, HU, HR. Poté přejezd do Molunatu - pěkně mimo dálnici přes BiH, po cestě navštíveno Červené a Modré jezero, Mostar, Blagaj atd.
Cestu zpět jsem měl naplánovanou jako "let" po dálnicích zpět (ano, pro mě velmi atypické, ale s ohledem na okolnosti ano), nicméně osud to chtěl jinak... Před Dubrovníkem jsem to zadal do navigace a nevěřícně koukám na čas eye popping smiley, tak znovu a opět... studuji app HAC a ejhle +3h díky nějakému problému na A1. Začínám uvažovat... než tam dojedu, tak se to "rozpustí"... a nebo to ještě "nabobtná". Pragmaticky volím (sice časově delší - za ideálních podmínek) trasu na jistotu... a před Dubrovníkem uhýbám na sever do hor přes BiH... (druhý den jsem zjistil, že to "bobtnalo" )

Ve výsledku HR bez mýta (pouze pár drobných za kousek dálnice v BiH), které jsem opět "prožral" jako super večeři v BiH (to samozřejmě nejde srovnat s HR či AT)... Když jsem tak v noci pádil po HU M6 od Moháče k Budapešti na M0, tak jsem navrhnul rychlou návštěvu Budapešti... okolo 3:30 prohlídka Rybářské bašty grinning smiley
Ta zajížďka z okruhu cca 10km tam a zpět v danou hodinu byla opravdu rychlá... následně M1 na Gyor, D2 a domů.

... i tak to může dopadnout, když se na hlavní trase nedaří.

Což zejména v turnusových termínech není problém... a zejména v těchto situacích získávají alternativní trasy. Osobně tvrdím, že trasu Brela - Brno zajedu za 14 a půl hodiny mimo zpoplatněné silnice v libovolné konstalaci s klidem soupravou s vlekem. V kontextu toho znám lidi, kteří se ve stejnou chvíli vraceli po dálnicích HR - SLO - AT i 20 hodin z Pagu...

P.S. Ještě jsem nějak nestihl poděkovat Hillovi za rychlé konzultace přes SZ, před odjezdem do HR.
DÍKY Jardo thumbs up ... samozřejmě jsem si to zase trochu modifikoval po svém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (27. 01. 2020 09:23).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2020 13:51
JJ také já osobně jsem takový "kochač" na cestě. Ne,že bych nějak šetřil,ale mám to tak nějak nastaveno s odpočinkem. Moje oblíbené trasy jsou tady určitě již známé.Záleží na tom kam zrovna mířím.Pokud je to někde k Zadaru,tak jezdím A,H,kousek SLO a pak sv. Helena obchvat Zágrebu a Plitvice.Sjezd před Rokem dálnicí dolů k moři.Když je to níže na Pelješac tak jedině přes BiH na Mostar atd. Pokud třeba Černá Hora,tak ještě níže na Sarajevo. Vesměs to dělím na dva dny.
Slavkov , pokud jsi něco konzultoval s Hillem,tak to vypadá na cestu někde kolem Slana ?? do BiH. Tak tu jsem ještě nejel. Na letošek již je v hlavě plán,asi opět Albánie,než to tam změní a zaplní celé pobřeží novou zástavbou apartmánů a rekreačních komplexů. Snad to vyjde.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2020 14:03
Ale,to snad ne. HU projíždím z Blavy přes M85,M86, Lenti a starý Goričan za 3 hod. Při dodržování omezení rychlosti. Myslím tím čistou jízdu, nepočítaje případnou zastávku WC, nebo tankování MOL Lenti. Vždy mi tak vycházelo, letos zase stejnou trasou, není důvod měnit. Pouze loni jsem musel na Mursko Srediště kvůli opravě mostu u st. Goričanu, nazpátek již bylo opraveno. Mýtné zanedbatelné.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2020 17:29
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slavkov , pokud jsi něco konzultoval s Hillem,tak
> to vypadá na cestu někde kolem Slana ?? do BiH.

Mirku, s Hillem jsem konzultoval, kudy nejlépe v daném termínu a co navštívil v BiH (v obecnější rovině - s dětmi) cestou z Čiova do Molunatu smoking smiley
Prostě jsem to letos měl "na knap" s prací a nebyl žádný čas na přípravu... a ten úplný jih HR moc neznám. Tak "Jarda ze Žuljany" byl jasná volba...

Cestou tam jsem jel od Mostaru přes Trebinje na Dubrovník.
Cestou zpět jsem jel trasu Dubrovník - Trebinje - Stepen - v Brodu (před Fočou) na Sarajevo - Zenica - Doboj - Šamac - Osijek - Moháč - Budapešť... prostě taková klasika, jako nutná improvizace bez přípravy (více či méně jsem preferoval návrhy navigace). Prostě letos to bylo bez přípravy... a tohle bylo ještě úplně mimo původní plán thumbs up smiley
Mirku, je jasné, že tě asi zklamu, ale Slano letos nebylo a ani jeskyně Vjetrenica letos nebyla (den má jenom 24 hodin a noc...). Pragmaticky jsem v Ravnu volil trasu na Trebinje, abych se vyhnul provozu kolem Dubrovníku.

Tudíž, abych byl k tématu:
Nicméně nás to nerozhodilo... a návštěva Budapešti byla super thumbs up. Koncem října (ty svátky) jsem tam pak musel (pro velký úspěch) s rodinkou na čtyři dny znova, tak kdyby někdo potřeboval poradit s MHD v Budapešti, tak jsem opět znalec v aktualizované podobě grinning smiley ... včetně lodí po Dunaji v rámci jízdenek MHD apod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (27. 01. 2020 17:45).
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2020 20:12
Již několik let pouze přes Maďarsko, poslední 4 roky přes Szombathely, jinak okolo Balatonu, kilometrově to bylo delší, časově snad jen o 20-30 minut. V současné době díky zkratce na Szombathely jedině takto. Úsek od Szombathely po Goričan je každým rokem lepší a lepší, i když pravda, pokud to jedu v noci za tmy, jsem rád, když to mám za sebou, i když to není nic hrozného. Rakousko jsem díky Mikulovu, Vídní a aktivním policistům nechal ostatním. Já mám rád svůj klid a pohodu. Kdysi, bez dětí jsme na Pelješac jezdili taky přes Bosnu, ale teď je každá hodina v autě navíc poznat a proto volím chorvatskou dálnici v plné míře. Poslední 2 roky navíc s ENC a to je další paráda.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 02. 2020 10:34
Pro mne jako nespěchače z OV neznám lepší trasu - mimo BM,přes BA - Rajka ukazuje nějakou objížďku " celnice " ,opravená M15 - dobrá zpráva,přes Janossomorja,obchvat Czorne - pak M 86 - zřejmě už nějaká nová parkoviště,ale asi bez čerpaček dle TOTTI po cca 18 a 68 km,staré obchvaty Nadasz a Zalalovo - jinak ale nevidím nic nového,
Szombíci a Mursko Sred.,Sv. Hela,A4 Zágreb,A1 Karlovac,Plitvice...
Vloni z Živ.Blato výjezd z dalšími už po A1,co jezdí plných 130 oproti mě při 110 Km/h jsme se potkali po 224 km - tank.Jasenica a pak zase u další čerpačky na D2 za BA.Jedna bylo plná i u WC,další měli WC zavřeno.
[Časově celou dobu stejně,ale oni přes Balaton více jak 100 Km navíc.Spotřeba nemluvě.Co si pomohli ?
Takže už jen za 169 !
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 02. 2020 10:52
Od otevření M86, dodělání nějakých obchvatů apod. je (podle mého názoru) trasa kolem Balatonu nesmysl... pokud se bavíme o "klasické" cestě (bez poznávání HU) do HR ve směru A4 atd. Pokud se pokračuje dál přes BiH, tak tam to může být samozřejmě úplně jinak smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 02. 2020 11:39
už asi 3 roky považujem starú cestu cez HU alebo okolo Balatonu za nepodstatnú časovo a už vôbec nie kilometrovo...
M85, M86 je proste TOP a hlavne pokiaľ cestujete ako napr. ja vždy mimo výmenných termínov, vtedy máte jediný problém že sa pomerne často nachádzate na ceste sami, vpredu nikto, za vami nikto.....hot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 02. 2020 23:06
Včera cesta opět Ostrava- Zadar, na M86, nebo spíše kolem čilý ruch, neboť pravděpodobně silný vítr tam na poměrně dlouhých několika úsecích poškodil ochranný plot proti zvěři a to tak, že sloupky byly kolikrát vyvráceny o takových 45 stupňů. Na obou nových odstavných parkovištích byl vidět pohyb dělníků, zatím jsou uzavřeno, ale v letní sezóně zcela jistě hotovo bude, takže bude WC, voda a pro děti malé hřiště. Na M70 mě překvapila navigace, která již ukazovala povolenou rychlost 130 km/hod., bohužel jsem si toho všimnul později a značku jsem poté již nepotkal. Ale ostatní jeli taktéž takovou rychlostí,takže buď risk, anebo změna k lepšímu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2020 11:03
Vypadá to tak... třeba pomůže někdo s lepší maďarštinou, než chápu já...

"Hozzátette, az autóútból autópályává fejlesztett szakaszon ezután 130 kilométer óránkénti sebességgel haladhatnak a közlekedők." celý zdroj - Átadták az M70 autópálya Letenye és Tornyiszentmiklós közötti szakaszát

Podle mě v tomto úseku přestavěli silnici pro motorová vozidla na dálnici (přidali dva pruhy na 2x2 atd.) a tudíž 130 km/h grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2020 18:46
Slavkove, TOTTI, na předcházející stránce o přestavbě M15 a M70 píše Jan.A.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2020 19:12
Tak ve všech třech (zde na fóru odkazovaných) HU zdrojích píšou 130km/h, tak to tak asi opravdu bude smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 02. 2020 20:37
Včera cestou zpět z Chorvatska jsme během dne zhruba mezi 11-12 viděli mezi Lenti a Kormendem 2 stáda jelenů, ale každé to stádo mělo bratru 30 kusů a více a i když to byl krásný pohled, tak v noci bych je potkat na silnici nechtěl. Některé kusy byly pořádně narostlé, nemluvě o paroží! V jednom případě byli v mírném cvalu a tipuji, že poté, co jsme projeli museli přes cestu....
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2020 19:48
TOTTI..... ako to vypadá momentálne na úseku cesty pred SVK hranicami, chodí sa stale po jednej strane "novej?"
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2020 20:40
pinin ,tam je už hotovo.Rychlost 110smoking smiley

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (12. 02. 2020 20:47).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 02. 2020 12:46
...Kopera díky mocdrinking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 02. 2020 19:17
Přesně tak, hotovo tam je už delší dobu a ona rychlost 110 je asi jen orientační. Když jsem tak jel, všichni mě předjížděli.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 02. 2020 20:39
No jó TOTTI,mě taky předjížděli,jenomže má odvaha přitlačit na plyn má již pochroumané ego.Nedávno jsem za rychlost v Hu obdržel HUláka.tak jezdím podle nejlepšího vědomí a svěd...grinning smiley
….ale M70,zatím jsme jeli jen po rozestavěné, těšim se na novou,až okusime hot smiley
resumé...je to tam pořád lepšíthumbs uptěším se

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (13. 02. 2020 20:40).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2020 07:57
Aspoň niekde sa niečo robí...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.