Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 11. 2019 09:27
Ahoj ve spolek, příští rok se chystáme ho HR s přívěsem a samozřejmě přes Slovensko a Maďarsko. Mám jednu otázku, dost lidí mi tvrdí, že na Slovensku potřebuji dálniční známku i na přípojné vozidlo - celkovou hmotnost soupravy mám do 3.5t . Ale když koukám na portál [eznamka.sk] , tak tam čtu že do celkové hmotnosti soupravy 3.5t není potřeba. Jak to tedy je, potřebuji, či ne? A dále jak je to s tou 70-tkou, někde je uvedena max. 70-tka, jinde 80-tka, co tedy platí?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 11. 2019 10:39
Známka na Slovensku na takovou soupravu není potřeba,jen na osobák.Každá země má své limity rychlostí s přívěsem atd. Je nutné se těmito řídit i pokud je na přívěsu dovolena jiná rychlost,není možno jet rychleji. Osobně bych doporučil stránku [www.uamk.cz] , kde se o tom dozvíte více.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 11. 2019 11:51
… milann …
bez ohledu na dálniční známku … těch "do 3,5 tuny" je okamžitých, nebo je to součet celkové maximální povolené hmotnosti (viz. oba technické průkazy) auta a přívěsu …
P.S. ... kolik máš součet maximálně povolených hmotností ... z obou techničáků ? …

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 11. 2019 13:33
Bessy, bere se součet max. hmotností z techničáku. Já jsem na 2.630kg, takže mi stačí pouze známka pro os. automobil.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 11. 2019 00:02
Konec demagogie.. a hoaxů grinning smiley

DZ vs. hmotnosti...
[forum.ihvar.cz]

70 vs. 80 v HU máš rozebrané tady:
[forum.ihvar.cz]

Prosím přestaňte brát pana Vomáčku z UAMK vážně... je to smutné , ale faktických chyb mají na webu až až.
Celý ten sranda podnik je jenom o sosání peněz...
Kolik rad o cestě do HR jste od nich a dalších "odborníků" (novinářů) slyšeli? Kolik nesmyslů tvrdili?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 11. 2019 09:43
Na každém hraničním přechodu ?? je na vstupu do země veliká informační cedule o základních pravidlech provozu na pozemních komunikacích. Snad to mají dle pravdy. Ve většině navigací je také hlášení,prakticky to co na těch cedulích.Tak se tím řídím a když ne,tak na to mám to porušovat yawning smiley
Jinak ohledně těch poplatků na komunikacích atd. jsou myslím velice přehledně a asi i pravdivě zpracované stránky [www.dalnicni-znamky.com]
Ještě mne napadlo jedno upozornění při placení dálnic v HR. Často se stává,že u automatických bran vám načte systém nesprávnou kategorii vozidla.Nemyslím tím osobák,ale soupravu. Mám auto do 3,5t a kategorii 2 a na Lučku mi letos systém naúčtovat kategorii 3. Tak je potřeba to kontrolovat.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (13. 11. 2019 09:48).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 11. 2019 10:38
Nebo si pořídit ENC.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 11. 2019 02:37
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Nemyslím tím osobák,ale soupravu. Mám auto
> do 3,5t a kategorii 2 a na Lučku mi letos systém
> naúčtovat kategorii 3.

Mirku, trochu se v té tvé formulaci ztrácím...
Nicméně, pokud máš auto do 3,5t (které je vyšší než 1,9m) spadající do kategorie II (respektive IIa) a zapřáhneš za něj přívěs (bez ohledu na počet náprav), tak jsi jasně (a s právně) v kategorii III smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 11. 2019 17:33
Ne,ne jde o to moje bez přívěsu.Stalo se mi to letos při cestě domů na Lučku.Bohužel jsem na to přišel až doma. Jinak mám vždy 2-ku. Jen jsem chtěl na to upozornit,že je to třeba kontrolovat,co se objeví na displeji. Kamarád za mnou také s obytkou zaplatil za kategorii 2,ale to mu to tam dal ten "dozorce" ,poněvadž to neuměl zaplatit.Strkal to tam nějak blbě.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 12. 2019 20:04
Dnes 18.12. se odevzdal do provozu 15 km úsek M15. Nový 15 km bude mít maximální rychlost 130 km/h.

[infostart.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jan.A (18. 12. 2019 20:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 12. 2019 18:28
Paráda, a jak to vypadá s rekonstrukcí/dostavbou M70?
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 12. 2019 08:44
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Paráda, a jak to vypadá s rekonstrukcí/dostavbou
> M70?

Asi tak to
Motoristé mohou nyní dosáhnout slovinských hranic rychleji a bezpečněji.
V rámci rozvoje byla stávající rychlostní komunikace mezi Letenye a Tornyiszentmiklós rozšířena výstavbou zpevněného provozního a zastavovacího pruhu na celkem 10,1 km 2 × 1 jízdního pruhu o 2 × 2 jízdního pruhu. Konstrukční rychlost je 130 km / h.
Více zde:
[nif.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 12. 2019 09:11
Skvělé zprávy o M70. Ještě nikdy jsem po ní nejel, ale podle plánovače už přestává dávat smysl jet přes Lendavu, Mačkovec, Čakovec.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 12. 2019 11:17
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale podle plánovače už přestává dávat smysl jet
> přes Lendavu, Mačkovec, Čakovec.


Ovšem pouze pokud je smyslem cesty pouze to, jak se co nejrychleji dostat do cíle. yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 12. 2019 14:08
No jistě,bez kochání jde o rychlost. Když s kocháním, tak to jde i přes Vladivostok.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 12. 2019 14:57
V Lendavě býváme kolem 2.-3. hodiny v noci, to moc na kochání není. Takže ano, jde o rychlost.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 12. 2019 16:16
Moře, to je to oč tu běží a ne dálnice a okolí kolem ní. I když i to se dá někdy pochválit.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 12. 2019 22:40
Když jedete po dvacáté tutéž trasu, vnímáte to jako nutné zlo a opravdu je rychlost až na 1.místě a kochání nechám na moře. Takže tleskám za každý nový úsek dálnice.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 12. 2019 16:01
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když jedete po dvacáté tutéž trasu, vnímáte to
> jako nutné zlo a opravdu je rychlost až na 1.místě

No pokud někdo jezdí neustále tu samou trasu jako naprogramovaný robot... V tom případě by asi možná bylo lepší zvážit autobus, nebo letadlo. ;-) Tam může ten člověk v klidu spát celou cestu. :-D :-D


> a kochání nechám na moře.

Moře je pořád moře, pláže +/- stejné, lidí všude plno... Tam už se, posledních pár let, opravdu není čím kochat. :-(
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 12. 2019 16:28
To je zase názor jak noha. ;-) Na dovolenou jezdím autem kvůli tomu, že to vyjde levněji než když za každou osobu zaplatím bus a hlavně na kochačky pak můžu vyrazit v okolí místa dovolené. V neposlední řadě, když se něco stane, můžu si to vyčítat jen já a necítit zbytek života nenávist vůči řidiči busu.
Hezké svátky všem.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 12. 2019 21:22
Peťas, nemůžeš odsuzovat lidi za to, že se chtějí rychleji dostat k moři.
Byl jsi někdy na Pelješci? Tam jseš bez auta vyřízenej. Já se osobně nemohu dočkat až bude most na Pelješac hotovej.
Ta ušetřená hodina cesty ze severu Čech bude úžasná.
Navíc ty tu v píšeš, že se u moře nemáš čím kochat.
Až mi v moři budou kolem hlavy plavat pet lahve a igelitové sáčky, pak dám taky radši přednost poznávacím výletům.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 12. 2019 22:35
Peťas napsal:
Moře je pořád moře, pláže +/- stejné, lidí všude plno... Tam už se, posledních pár let, opravdu není čím kochat

Respektuji, je to jeho názor, ale já mám názor jiný.
Pokud se chci kochat a obdivovat, vždy je co.

Západy a východy slunce:

[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]

Flora a fauna:

[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]
[www.rajce.net]

A nakonec to nejhezčí - moře, ale fotky zde nedám, všichni jich máte určitě stovky.

Ale cestou k moři se moc nekochám, jedu přes noc a při zpáteční cestě jsem nasr*ný z konce, tak se zase nekochám !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (24. 12. 2019 22:40).
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 07:04
Kochací řidič rovná se nebezpečný řidič. A od takových dále.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 07:40
Peťas...a proč směrem k moři teda vlastně jedeš? Když ne kochání (aspoň na místě), tak co tedy?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 12:59
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kochací řidič rovná se nebezpečný řidič. A od
> takových dále.

Ono ovšem není "kochat se" jako "kochat se".....

Tvůj názor platí pro ty, kteří se kochají při jízdě samotné, což je opravdu "na zabití".
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 13:03
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je zase názor jak noha. ;-) Na dovolenou jezdím
> autem kvůli tomu, že to vyjde levněji než když za
> každou osobu zaplatím bus.

Názor je to jako každý jiný, jenomho asi nejsi schopný rozumně akceptovat.

Pokud je cesta nutné zlo, tak volím jiný způsob dopravy. Najednou cetu autem volíš proto, že vyjde levněji, takže to asi zas takové nutné zlo nemuže být. eye rolling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 13:04
VÉNA B. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas, nemůžeš odsuzovat lidi za to, že se chtějí
> rychleji dostat k moři.

Neodsuzuji, jenom pouzkazuji na to, že pro všechny nemusí být cesta jenom "nutné zlo" a jiní to můžou vidět jinak. yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 14:23
Peťas....je jasné, že řidič se kochat z jízdy a okolí nemůže a nemá. Má se soustředit na jízdu. V tom s tebou samozřejmě souhlasím. Řídím, dávám bacha, neřídím, kochám se, popřípadě vhodně zastavím a i jako řidič se kochám.

Ty ale píšeš: .....Moře je pořád moře, pláže +/- stejné, lidí všude plno... Tam už se, posledních pár let, opravdu není čím kochat.

A to nechápu. proč tam tedy vlastně jezdíš? A je jedno čím.
Autobus na kochání taky rozhodně není. Jede se hlavně přes noc a když se ráno v autobuse probudíš a máš "se kochat" tím, že máš po pravici konečně moře, řešíš spíš žvýkačku aby ti netáhlo z huby, zalepené oči, oteklé nohy, plný močový měchýř a do zastávky ( čurací a možná i kakací) máš ještě 2 hodiny, obsazené autobusové WC, prdícího chlapa (aby to bylo vyvážené, tak je jedno kdo tam sedí) před tebou na sedadle.
A tak to já jedu (skoro jako Pán) raději stejnou trasou i podvacáté autem A může to být i dvakrát tak drahé.. Tak doufám, že to půjde bez problémů i po jednadvacáté (číslovky si každý milovník cestování za volantem dosadí ty svoje).
No a aby to bylo zase k tématu. Cesta přes Maďarsko nám " nekápla" do oka .Největší problém při výjezdu od nás,je nejspíš to, dostat se na "českou dálnici" směrem na Bratislavu a dále.Za druhé, když Blavu vynecháme, tak z rakouské dálnice za Vídní na maďarskou. Dost se to tam při odbočení po okreskách z rakouské dálnice na Korméd vleče. Tak raději dálniční klasika na Gratz (lepší tedy je, když nesvítí IGL) a dále obecně přes Macelj na jih.A stejnou trasou i nazpět.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 18:18
Pro mě je cesta součástí dovolené, nejenom přesun na místo. Pokud to jde, kochám se. Kvůli tomu, aby bylo na co koukat, trasu měním, byť jen malý kus. Mě připadají spíše nebezpeční ti, co hrrr tam a hrrr zase zpět.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 12. 2019 19:16
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A to nechápu. proč tam tedy vlastně jezdíš?

Třeba proto, že kluk má moře rád a těsí se tam?! yawning smiley Tak kombinuji dálnici s okreskami podle toho jak to zrovna vychází časově a taky podle nálady "na palubě". A na místě se snažíme několikát za ten týden vyrazit, protože válet se na pláži nás baví tak možní tři dny.

A protože pro mě osobně je relax užít si tu samotnou cestu, tak jezdím začátkem září ještě jenou sám, hezky dva dny tam, druhý den večer u moře vykoupat se, dát si večeři a kafe, ráno druhé koupání, snídaně a jede se domů. grinning smiley A jsem spokojený a zrelaxovaný. yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 45
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.