Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2019 12:17
V sobotu 29.6. jsem vyjížděl od Zlína v 1:00 směr Šibeník se strachem co bude na Lučku.. naprosta pohoda na slovenské dálnici i v Blavě, nejhorší byla dalnice směr na Budapešť, pak odbočka u Gyoru po 86 uplně sam celou cestu, Gorican hlasil hodinove kolony tak jsem to střihnul na Redics, tank na Molce přes Mursko Srediste, scenovali ale zdrzeni cca minutu, Waze krasne provede mimo Slovinskou dalnici, pak najezd A4 uplne prazdna, pohoda i Lučka, krom havarky kde jsme jeli asi deset minut v koloně smer na Bosiljevo, jelo dost lidi ale sypat se to dalo i pres silny vitr-hodne omezeni na 80 ale krásný průjezd 😍. I v supervikend se dá jet v klidu jen vybrat dobre casy 🌜
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2019 13:27
Pekné velkypepa. A teda o 1:00h v noci si vyrazil od Zlína a v Šibeniku si bol o?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2019 15:09
Prosím, necitujte přímo předcházející příspěvky.


No cca kolem pul dvanacte..delali jsme vice zastavek s detma a jsme kafičkáři.. Jarovce, Redics,Dobra, odmoriste Krka( to uz bylo par km pred cilem ale ten vyhled za to proste stoji vzdycky..) celkovou dobu rizeni ukazovalo auto 9:38 do Grebastice plus hodka na prestavky. Jako kdybych to hrnul pres Maďarsko a brzdil jen na radarech tak neco nazenu ale jedu na dovo winking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (30. 06. 2019 19:23).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2019 20:02
@filhou
omluva, nevim jak to tu funguje, už jsem tu dlouho nebyl ale libily se mi prispevky lidi jak jezdi tak jsem neco sesmolil :/
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2019 17:12
Ok, děkuji za pochopení.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2019 08:48
Opět hladký průjezd Maďarskem v neděli 30.6. Z Blavy na Gyor, potom po M85, M86, Redics, Mursko Središće. Tam asi 15 aut před námi, na Goričanu II to bylo v tu dobu ještě horší. Celá cesta přes HU po M85, M86 a 86 zcela bez problémů s minimálním provozem.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2019 21:07
Tam 21.6. hranice SK/HU v 14:18 Jánošmajora M86 v Körmendu u OMV tankování lepší BA95 asi za 390 HUF jelo to jak z praku na novým Goričanu v 18:05 bez zdržení jen chtěli stáhnout zadní okno. Zpět včera nový Goričan v15:50 asi 20 min čekání. Pozor držte se nejlépe v levém pruhu pro EU. Tankování.u MOL v Lenti EVO 95 za 387,90 hranice HU/SK v 19:50.
Jen mě zaráží značka na odbočce na starý Goričan pouze pro osobáky. Raději jsem to nezkoušel.
HP
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2019 06:56
3.7. v 02,30 odjezd z Olomouce přes Mikulov-Vídeň-odbočit na A3 na Eisenstadt-Szombathely-Lenti-Musrko Srediště-Varaždin-Lučko-Zagvozd-Tučepi. Cesta v tuto dobu úplně bez problému, Lenti jen kvůli tankování (nafta 390,9 Ft), ale na MOL na Redics byla 393,9, takže možná nemělo smysl zajíždět, ale využili jsme Lenti jako snídaňovou přestávku. Hranice SLO/HR nebyl nikdo, zdržení 2 min protože obě strany scanovaly pasy, obzvláště chorvatská policistka vyzařovala ochotou zrychlit. Prověřil jsem místa radarů na cestě do Varaždinu a jsou tam, některé nasměřované na cestu k moři jiné obráceně. Zrádný je ten na výpadovce z Varaždinu, 4-proudá cesta omezení na 90, ale všichni to mrskali, tak nevím jestli byl aktivní. Na Lučku jsem koupil Smart karticu, byl jsem tam sám, zdržení 5 minut než to naklapal do PC, platit 30+100 kn minimální vklad jde cash i kartou. KArtu kupuji, protože má stará ENC zatím drží, ale výměnu za další již v budoucnu neplánuji. Zbytek cesty na jih v pohodě, provoz normální bez kolon, jen ta omezení rychlosti na 100 km/h nedávají smysl, téměř nikdo nedodržuje, tak jsem držel basu s ostaními. Tučepi příjezd 14,30. Vychlazené Karlovačko od domácího a hurá k moři. Přeji všem šťastnou cestu a pěknou dovolenou.
HP
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2019 09:37
Má letos někdo fyzicky vyzkoušený přechod Starý Goričan? V předchozích diskusích se rozchází datum zprovoznění k 1.7. nebo 1.8 kvůli opravě mostu. Díky za přesné info, chtěl bych cestu zpět vyzkoušet tudy a pak na Lenti. Nechci jet tu "radarovou stezku" přes Varaždina a Mursko Srediště. Dík
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2019 09:46
Jak jsem psal na odbočce na starý Goričane je velká bílá cedule s osobákem. Ale co když je to jen příjezd na starý přechod zpátky se vrátit nejde. Tak babo raď!
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2019 07:43
Ja očakávam že to niekto cez starý Goričan skúsi a potom napíše ako je to.No ak nie ja to vyskúšam 14.7 a uvidíme.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2019 09:09
Ivan,pokud zde nikdo nenapíše jak to vypadá s průjezdem osobáku na starý Goričan,budu očekávat tvé info.
My pojedeme 3 auta 20.7 ,pokud bych jel sám tak bych to prubnul,ale jinak pojedu na jistotu.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2019 09:45
Aby bylo jasno ta cedule je na cestě do HU. Asi by nebyl problém to zkusit při nejhorším se vrátit a na sjezdu na Hodošan se vrátit.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2019 09:51
HP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Má letos někdo fyzicky vyzkoušený přechod Starý
> Goričan? V předchozích diskusích se rozchází datum
> zprovoznění k 1.7. nebo 1.8 kvůli opravě mostu.
.....
[zagrab.mfa.gov.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (06. 07. 2019 09:52).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2019 21:50
Prosím o radu znalce HU. Měli by jste nějaký tip kde po cestě M15/ M1/ M85/ M86/ 86/ M70 nakoupit kvalitní maďarské potraviny (paprika, klobásky, víno...)? Pojedu v pracovní den kolem 8 ráno tam, kolem 14 zpět. Po cestě jsem si žádného stánku u cesty nevšiml.
Díky.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2019 09:20
… Kormend Tesco …
[www.google.com]

[tesco.hu]

smileys with beer
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2019 12:22
Na M15 se jede obousměrně částečně po nové polovině, částečně po staré a v celé délce je omezení na 60 km/h a zákaz předjíždění. Někteří (včetně mě) se to snaží dodržovat a tak se vytváří dlouhé kolony. Když to někoho omrzí, tak podjíždí po krajnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2019 14:02
Mana(CZ) my jsem nakupovali normálně v Tescu v Zalaegerszegu. Ono záleží, jestli chceš nakoupit domů nebo do Chorvatska na dovolenou.

Třeba ve městech Zalaegerszeg, Szombathely, Gyor nebo i Nagykanizsa jsou velká Tesca, kde je super výběr za perfektní ceny.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2019 21:14
Shaemi pro moji lenost hledat- které z těch maďarských Tesco je nonstop? ..
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2019 22:56
Někdo tady provokuje.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2019 07:13
Jako slušně vychovaný chlapec odpovím, že z mnou uvedených měst by mělo být nonstop, tedy alespoň dle stránek maďarského Tesca, jen v Gyoru
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2019 07:18
Bessy, shaemi: Díky za informace.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2019 17:23
Dnes v noci cesta na pohodu. Rajka, dálnicí k Gyoru a na Szombathely. Věčšinou sami. Přes Lenti na M70 a nový
Goričan. Zdržení asi 15 minut, jenom porovnání počtu pasů a osob.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2019 18:02
To mdr : Také dodržuji 60 resp. 80 km/hod , letos na těchto úsecích (konkrétně cesta zpět 6.7.) třikrát měření - vždy zvedlá kapota a trojnožka (1x v Maďarsku a 2x na M15 na Slovensku).
Jinak letos 2x přes Maďarsko, psal jsem v sekci "Kdo už jste se vrátili....." Bohužel kromě zvěře jsem měl "štěstí"
tak jako i někteří jiní na traktory s vleky s obilím - ale jsou žně, to se nedá ovlivnit. Chce to klid, a prostě jet ve vláčku.
Při dnešní hustotě provozu se prakticky nedalo předjíždět.
Vynechal jsem jen naši D2 Brno - Bratislava a zpět. To už bychom se opakovali. Švagr ve stejnou dobu jako já
jel z Brna přes Mikulov, tím se vyhnul D2, dále Rakousko a slov. dálnice. Dle něj spokojenost. Sám léta jezdil přes Maďarsko. Po letošní zkušenosti se vrací k Rakousku. No uvidíme dle příspěvků dalších.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2019 22:03
Prosím skúsených šoférov o radu. Idem do Chorvátska cez Maďarsko na Krk. prvýkrát. Máte dajake rady pre neskúseného. Vďaka
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2019 22:17
Ahojte foráci, tak po 3 rokoch Grécka sa vraciame ako rodina ku Chorvátsku.
Ako Bratislaváci jazdíme vždy cez HU (niekedy aj strihneme cvik cez AUT cez Pamhagen a Fertod na 84 a napojenie na 86) a chcem sa spýtať, či sa niečo zmenilo čo sa týka poplatkov.
Tá nová M 85 a M86 po Szombathély sú spoplatnené?
Totižto na mapke na je to celé červené ako ostatné diaľnice.
Hore M15 a dole M70 tie boli spoplatnené už aj v minulosti.
Dik

Edit: tak som pozrel do vlákna Fakta pre cestu 2019 a M85 a M86 sú podľa info tam spoplatnené.
Takže tento rok už kupujem vignettu, v minulosti som M15 obišiel ako som už písal vyššie a M70 popri po starej, tak teraz sa to už vyplatí a je to viacej úsekov - pre mňa M15, Jannosmossorja, Csorna, M86 okolo Szombathély a Lenti a po M70 (alebo stará popri) a žiaľ tento rok (22.7.) cez nový Goričan (Na Starom sa fajn oddýchlo, prázdne parkovisko, pumpa INA).



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (11. 07. 2019 22:28).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2019 22:20
to Nitran: Podľa toho o aký druh skúseností a rád máš záujem takto si poňal veľmi široko.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (11. 07. 2019 22:21).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2019 22:34
Nanazuma máte pravdu. Napr. Či je viacero trás cez Maďarsko, či je dajaka lepšia cesta, čomu sa treba vyhnúť alebo načo si dať pozor na ceste, sú kolóny z piatka na sobotu, Enc alebo platba kartou, je dostatok LPG staníc?
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2019 23:55
pre Nitran : si asi niekde od Nitry, tak by som odporúčal, teda já tak chodím a som z PN, isť na Komárno-Komárom-Kisber-Mór- obchvatom okolo Székesfehérváru a napojíš sa na diaľnicu M7 a po nej až do HR, môžeš ísť cez prechod na nový Goričan, ja ale potiahnem asi 2km ďalej a zbehnem na starý Goričan, možno zo zvyku, z nostalgie, keďže sme tade dlhé roky chodili, ale aj z praktických dôvodov, ako spomínal "mamazuma" je tam pumpa INA dotankujem, s tým vydržím až na miesto, dáme kávu, wc, malá prestávka a valíme ďalej, samozrejme, že po maďarskej diaľnici potrebuješ známku, majú elektronickú ako u nás, kupujem mesačnú pretože chodíme na 14-16 dní, min rok stála 4780Ft cca 15€ , pozeral som, cena sa nemenila ani tento rok, zaleží na kurze, kupujem ju na malej pumpe MOL - Sárkeresztes pred Szekesfehervárom, bez problémov platba kartou,aj obsluha bola milá, chodieval som roky po trase, čo tu opísal mamazuma, síce si nepotreboval známku, ale trepať sa po tej ceste, cez dediny, mestá, samý kamión, samé výmoli, no vraj už je veľa opravného, ale už asi 7 rokov chodím tadeto a za tých 15€ na mesiac sa mi to oplatí. ENC nemám, na mýtnici platievam kartou alebo eurami, keď platíš eurom tak ti vydajú v kunách. Nemám LPG, tak som sa o to nezaujímal,ale myslím, že tie ich benzínky sú dobre vybavené, tak by mohli mať "Plin" na mnohých po ceste. Čo sa týka cestovania z piatku na sobotu, tak to je najhorší čas, v sobotu bývajú väčšinou výmeny dovolenkárov a preto býva dosť husto aj na diaľnici, záleží ale v akom čase ideš, kedy máš nástup, já chodievam z nedele na pondelok alebo cez týždeň, tam je to v pohode, tak hádam som ti trocha pomohol, kedy vyrážaš ?

Edit: Ako teraz čítam vyššie, tak asi tento rok starý Goričan nebude, rekonštrukcia mostu(tiež dobre naplánované v sezóneconfused smiley)je prechod zatvorený úplne, benzínka tam funguje, ak ste to niekto absolvoval teraz nedávno, dajte info , dík !



Upraveno 3krát. Naposledy upravil berino (12. 07. 2019 00:13).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2019 00:01
Ďakujem berino za podrobné info. Chceme ísť zajtra o polnoci z Nitry. Známku som kupoval online. Správne si ma identifikoval smiling smiley.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 77
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.