Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 04. 2019 13:19
Marian86: Samozřejmě se to vyplatí jen v případě, že jedeš přes přechod Starý Goričan, ten by měl být zavřený do konce července. Mohu potvrdit, že v září jsme tam čekali cca minutu na cestě tam a dvě minuty na cestě zpátky, jelikož nebyl žádný celník v budce. Jak to vypadá na dálničním přechodu nejsem schopen říct.
Pokud máš děti, tak je to super prostředí na proběhnutí - tráva, bez aut, hřišťátko, zvířátka...


Edit:
Schválně jsem zadal trasu do googlu, samozřejmě je to jen teorie, ale trasa přes Goričan (dílniční, Starý mi nejde zadat asi kvůli opravě) je o 8 kilometrů delší, ale o 1 minutu kratší, než trasa přes Mursko a Čakovec (zadána trasa Kalocfa - Paka).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shaemi (15. 04. 2019 13:35).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 04. 2019 13:55
To je prave to, ze my jedeme v cervnu smiling smiley Tak jestli ma cenu jet pres ten klasicky hranicni prechod a pak se "vracet" do Zelengaj.

Nevite jaka je vytizenost hranicniho prechodu Goričan -> Letenje pres prazdniny (z Chorvatska do Madarska) v soboty mezi 11-15 hodinou?

Kdyz jedete pres Madarsko, vymenujete si nejake HUF penize? Nebo se da vsude platit kartou? Chteji nejake drobne na WC na benzinkach? Vim, ze to muze byt ruzne, ale napr. da se rict obecne, ze v Chorvatsku nechteji nic, v Rakousku chteji vsude.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 04. 2019 14:23
Vracet se určitě nemá cenu, v Letenye je nějaká celkem dobrá restaurace, kdosi tu dával odkaz.

Peníze jsme neměnili, zastavovali jsme v Tescu v Szomathely a potom v Lenti na pumpě. Oboje bylo zdarma.Benzín i nákupy jsme platili samozřejmě kartou, v restauraci by to taky mělo jít.


Tak jsem to našel, měla by to být tady tato restaurace
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 04. 2019 14:25
shaemi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Schválně jsem zadal trasu do googlu, samozřejmě je
> to jen teorie, ale trasa přes Goričan (dílniční,
> Starý mi nejde zadat asi kvůli opravě) je o 8
> kilometrů delší, ale o 1 minutu kratší, než trasa
> přes Mursko a Čakovec (zadána trasa Kalocfa -
> Paka).

A pohled z praxe jsem tady psal loni.

13.7. návrat bez problémů přes HU. Všechno potřebné už tady zaznělo. Jen drobnost, těsně před sjezdem na Čakovec mě předjížděl borec v T5 a protože trošku prasil, tak jsem si ho zapamatoval a říkal jsem si, jestlipak mě náhodou nebude předjíždět na 86, protože přes Starý Goričan to je rychlejší. A taky že jo. Na 86 někde před Zalalovem ve zpětným zrcátku T5 co předjíždí co to jde.
Tolik k rychlosti obou tras.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 04. 2019 19:57
V poslední době jezdím pravidelně do HU, sice převážně jen severní část po Budapešť, na všech benzinkách co jsem navštívil chtějí za WC
100 Huf, dokonce i na těch nejzapadlejších na okreskách a co mne překvapilo nejvíce, tak i u McDonald's.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 04. 2019 13:51
už aj v mekáči spoplatňujú?? my sme boli v Siofoku na mekáči v roku 2016 naposledy a boli wécka zadarmo.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 04. 2019 09:21
D2
Chtěl jsem tady varovat před dopravním omezením v obou směrech v rozsahu cca 20 km rozsetém od Brna po Břeclav, ale koukám, že všechny tyhle omezení by měli být do půlky května odstraněny.
Doufám, že plynule nenavážou něčím dalším...
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2019 09:21
Dobrý deň,
po 2 rokoch opäť idem s rodinkou do HR cez Maďarsko. Zmenilo sa niečo zásadné cestou cez Maďarsko?
Pribudli ďalšie úseky diaľnic? Preferujem cestu BA-Csorna-Szombathely-Goričan-Ploče-Pelješac-Orebič.
Ďakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2019 10:19
Obávám se,že uzavírky Brno-Břeclav budou pokračovat,protože pokládají mezi svodidly nějaké kabely,nyní asi na 16km,jestli budou pokračovat až k Břeclavi,tak to asi potrvá.Selský rozum se pozastavuje nad tím,že to nedělali zároveň s rekonstrukcí povrchu,asi jiné dotační tituly.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2019 07:34
Plán je ukončit práce v květnu. Zkušenost ze staveb v tomto úseku říká, že se termín protáhne. V současnosti každodenní kolony a zdržení, někdy až hodinu ( občas dojde k drobné havárce).
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2019 08:15
Petras:
1) Ke skluzu dochází při úpravě povrchu, tady se vrtají mezi svodidlama
2) Myslím, že nejpozdější termín ukončení je 20.5. takže i kdyby měli msíc skluz, tak to do sezóny stihnou
3) Otázka je jestli nebudou plynule pokračovat
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2019 14:33
Ke zkluzu zde docházelo i loni, kdy kromě povrchu dělali úpravy i mezi svodidly (úsek od Břeclavi do Brna).
Ale nám řidičům je jedno jestli dělají povrch nebo jiné úpravy, jsou zde kolony.
Jinak sezóna začíná už v květnu (hlavně auta s karavany) a končí na přelomu září a října.
Můj známý tuto neděli odjížděl s karavanem do Makedonie a nejvíce se obával právě kolon
na opravovaných úsecích (jen prohodil - snad na mém letítém SUVčku vydrží spojka).
Musíme doufat, že to chlapci stihnou co nejdříve.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2019 11:05
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2019 13:10
couddy, zkouknul jsem to pouze zběžně a již na první pohled je vidět, že to jsou opět "odborníci", kteří ani neumí poradit, jak získat AT elektronickou známku s okamžitou platností thumbs down Záludnost "osobáků N1" v HU také jaksi zapomněli preventivně zmínit...
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2019 14:29
Pravě ne, že bych byl "lovec" novinek. Ležím se zády.. sad smiley , ale tohle vyběhlo jako top, top, top aktuální smiling smiley No koukám i na tu debatu. Není nad "naše" fórum. (pokud se tu nehádáme jak "koně" ) smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2019 17:09
Len musím dodať,že dostanete taký lístok v hodnote 100huf a aj keď vás je viac si niečo na benzínke kúpite a tie wc lístky vám odrátajú z ceny tovaru. Tak je to akože grátis
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2019 19:31
S placením na benzínce ani v mekáči jsem se ještě nesetkal. A že je využíváme s dětmi dosti často. Mekáč v Sopronu navštíven za poslední rok asi 6x a nic...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 12:05
Ahoj, letos bych chtěl poprvé jet přes maďarsko,a protože s námi pojede i malé děcko, chtěl bych se úplně vyhnout frontám na hraničních přechodech. Našel jsem si trasu přes Gyor, Székesfehérvár, Nagykanisza a dál HR. Přečetl jsem fórum pár stránek nazpět a nikdo se o téhle trase nezmiňuje. Mám se připravit na nějakou záludnost nebo to máte někdo projetý? Že je to o pár km delší neřeším.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 12:36
Je to jen kvůli vzdálenosti, o jiné záludnosti nevím. Trasou co jezdím nyní to je z Gyoru na hraniční přechod Goričan cca 210km(2,5hod) a Tvá trasa je z Gyoru na Goričan cca 270km(3hod). Pokud se mýlím, opravte mně, časy přes Székesfehérvár si už tolik nepamatuji, jezdím radši přes Szombatheli a Lenti...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 13:12
Nikdo se o ní nezmiňuje, protože po otevření M85 a M86 je to, dle mého názoru, nesmysl. Na M7 je větší provoz, než na M86 a je to dál.



RadoG má pěkná videa z průjezdu(nová), takže kdo je dálniční jezdec a bojí se jezdit po ostatních silnicích, aspoň uvidí.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 14:19
trevlboj, je to přesně tak, jak píšou kluci. Cesta na Székesfehérvár již cestou do HR nedává smysl, navíc na 81-ce je pár radarů atd.
Ideální variantou, jak se vyhnout frontám na HP je dobrá volba načasování, ať již den nebo čas... Ostatně, to ti pomůže i na Lučku. Pokud musíš jet v "turnusovém termínu", tak sleduj provoz na dálničním HP, případně ho objedeš přes "starý" Goričan... nebo z M86 to střihnout přes cíp SLO.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 14:33
Kedysi som chodieval tadial Gyor / Mor / Szekesf. / Gorican - cesta fajn , obvzlast potom ako porobili opravy na ceste cislo 81.

Posledne 2 roky som, ale uz isiel tou M85, M86 - s tym, ze si to este skracujem a nejdem az po Gyor , ale idem obchvatom Csorny na Szombathely.

Je to rychlejsie asi o 30 minut a kratsie zhruba o 80km ako cez Szekesf. -ked nejdem az po Gyor.

Minuly rok som este obchadzal M70 kvoli rekonstrukcii co tam je -isiel som cez Dobri /Muraratka , Rado G to mal natocene aj na videu.
Tento rok mozno skusim ist cez Redics a nie na stary Gorican , ktory je zatvoreny do 31.7.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 18:09
Já asi zastavím na kraji Zalabaksy u tý hospody a kouknu co ukazuje strejda Google na mapách za provoz na dálnici Goričan a Redics a pojedu tam kde je to lepší.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 18:35
no, rozhodně se ostatních silnic nebojim, ptám se proto, že jsem teď pár let jezdil do MNE smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trevlboj (05. 05. 2019 19:06).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2019 20:47
Před čtrnácti dny jsem projel HU.
Ba,Mosonmagyarovar,Csorna,Szombathely,Kormend,Zalabaksa,Lenti,Tornyiszentmyklos,rozestavěná M70 již bez semaforu a nový Goričan(tam Chtěli vidět kufr)to byla největší komplikace celé cesty,zrdžení cca. minuta.
Tuhle trasu používám léta a je nejlepší(pro mě)

V říjnu 2018 jsem vyzkoušel trošku jinou trasu,kterou známe všichni,ale léta jsem jí neprojel.To co je psáno výše tak jsem pokračoval za obcí Zalabaksa na Redics,neplacená Dolga Vas,Mursko Središče,Čakovec,Varaždin a následně A4.
Pokud mohu srovnat tyto dvě trasy tak ta první byla rychlejší,trasu přes Slovince již nebudu plánovat(pokud nebude nějaký problém směr Goričan)
Přes Mursko Središče to bylo mnohem delší(časově) jeli jsme tam ve všední den, mimio sezónu,všude jsme stáli,před každým kruháčem nebo křižovatkou v městech(Čakovec,Varaždin) kolonky na 10 mim popojíždění...bylo to zdlouhavé.
Takže my pojedeme opět přes Goričan.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (05. 05. 2019 20:51).
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2019 07:04
áno, chápem to, ísť na to že cez všedný deň cez Čakovec, Varaždin je vražda ...
ale pokiaľ cestujem v noci a zo soboty na nedeľu..., dá sa povedať že ani nezastavujem, takže v mojom prípade nemá význam ťahať zbytočne na východ a potom sa diaľnicou vracať, za mňa i toho roku Redics a isto neťahám až na Varaždin ale na EXIT Čakovec....
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2019 06:36
Přes Čakovec a Varaždin jsme směrem k moři jeli v pátek 20.7.2018 dopoledne a žádné zásadní problémy tam nebyly, na nějaké popojíždění si nepamatuju. Ale obecně preferuji na dálnici najet raději v Čakovci. Takže pro nás je momentálně preferovaná trasa přes Bratislavu, M85 a M86 (a nebo do Csorne přes Jánossmorja), v Szombathely zastávka v TESCO, Körmend, Zalalovo, Rédics, Dolga Vas, Mursko Središće, Čakovec, nájezd na dálnici A4. Hraniční přechod Rédics/Dolga Vas by měl být určitě klidnější než nový Goričan. Tento rok se k dálniční trase přes Rakousko a Slovinsko asi vracet nebudeme z důvodů možných zdržení při průjezdu Vídní a na přechodu Macelj.
HP
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2019 20:26
Již několik let přes Redics, Dolga Vas, Lendava, Mursko Srediště, Čakovec, Varaždin a pak po dálnici Dálmácie a zatím žádný problém s dopravou nebo na celnici apod. jak popsáno výše. Jezdím obvykle k moři všední den, na hranici v Mursko Srediště kolem 21,00 +- a bez problému, cesta zpět jak kdy, ale i v soboty a vždy od Lučka na Maďarsko super provoz. Letos nás snad budou jen brzdit nově rozeseté radary na této cestě, zvláště Čakovec, Varaždin apod (taky seznam někde ve vlákně), ale to se dá pohlídat.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 05. 2019 17:15
Taky jsem jel za poslední rok trasu Redics, Dolga Vas, Lendava, Mursko Srediště, Čakovec, Varaždin několikrát a vždy v naprostém pořádku a bez zdržení. Tento rok opět :-). Je to stejné asi u jakékoliv jiné trasy, stačí špatný čas / den / nehoda a hned se to může někde zbrzdit. Rozhodně bych ale výše uvedenou trasu nezatracoval :-). Já jsem s ni maximálně spokojený. Když jsem jel přes Dolga Vas poprvé, pěkně mě v noci vypekly ty jejich retardéry, na jednom jsem pěkně skočil :-).

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 05. 2019 21:06
retardér pred intersparom....., všetky veci v kufri sa pomiešali, ked som šiel tade prvy, druhý krát....tongue sticking out smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.