Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 03. 2019 10:30
Přes Starý Goričan nejezdím už několik let, ale i já jsem předtím zaznamenal silně klesající úroveň. Co mě tam ale vadilo nejvíc, byli komáři.
Ale mám otázku na pamětníky. Stálo to restaurační zařízení už v roce 1988? Celnice ještě nebyla. Místo ní byl plastový stoleček se slunečníkem na výjezdu z mostu a u něj jeden chlap. Ale na tu restauraci si nevzpomínám, ani si nevybavuji, kdy jsem ji zaregistroval poprvé.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 03. 2019 10:48
My jsme jedli v Zelengaji a jídlo moc dobré. Je tam i perfektní prostředí pro děti a relax před další cestou...

odkaz: [cs-cz.facebook.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shaemi (18. 03. 2019 10:53).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2019 10:38
Přálelé víte něco bližšího o uzavření Starého Goričanu?Důvod oprava mostu přes Muru.
A vypadá do prý do konce Července.

[www.hak.hr]
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2019 12:42
no je tam napísané, že kvôli oprave mosta je zatvorený GP Goričan na starej ceste a doprava je presmerovaná na Goričan II na A4 - ale do konca júna - 30.6.2019, nie do konca júla...
Starý Goričan - uzávěra mostu přes řeku Muru
21. 03. 2019 14:19
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 15:22).
avatar Re: Starý Goričan - uzávěra mostu přes řeku Muru
22. 03. 2019 07:14
Tady je to malinko popsáno... [www.police.hu] Zdraví smiling smileyR.



avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2019 12:50
Pevne verim, ze to stihnu do 8.8... bo dovolenku bez stareho Goricanu si snad neviem predstavit :-) . Kazdopadne som zvedava na priebezne informacie ako postupuju.

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 03. 2019 19:34
... dobrá značka ... (HU) [www.google.cz]

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 03. 2019 19:44
Prostě máš sednout do červenýho kamionu a předjíždět od 6 - 22 v kuse, bez přestávky, aby jsi nebrzdil provoz smiling smiley hot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2019 19:01
Chtěl bych poprosit, pokud někdo pojede na Velikonoce přes Goričan II, zda by se mohl podívat jestli není vyznačena nějaká místní úprava pro
použití přechodu bez e-Viněty.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 07:41
Ahoj, vzdycky jsme jezdili do Chorvatska pres Rakousko a Slovinsko. Prvni rok jsme dalnici objizdeli, pak uz ne. Kazdy rok cestou tam na Slovinsko-Chorvatske hranici to jakz takz slo, prujezd Vidni taky sel. Ale pokazde cestou zpet to bylo peklo. Vzdycky jsme cekali na hranicnim prechodu hodinu az dve, navic jsme pak chytli spicku ve Vidni kolem te treti-ctvrte hodiny odpoledne. A to vzdycky jezdime v cervnu.

Letos uvazuji, ze bychom zkusili jet pres Madarko. Jeli bychom od Ostravy do Brna, pak Bratislava, Gyor, Szombathely. Ale dal mam trochu obavy z te jednoproudove cesty. Co jsem se dival do Google Maps, tak na nekterych usecich je novy asfalt, coz je velke plus. Dalsi vec je ta, jestli si vubec pomuzem na hranicnim prechodu...

Jaka je tedy cesta cislo 68 z Szombathely -> Kormend -> Zalalovo (okolo) -> Lenti -> Lovaszi -> Tornyiszentmiklós a tam najezd na dalnici M70?

Do chorvatska jedem ve stredu, na Madarsko-Chorvatskych hranicich bychom mohli byt neco po poledni.
Zpet bychom meli jet v sobotu, a na Madarsko-Chorvatskych hranicich bychom mohli byt opet neco po poledni.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 08:21
95% té silnice je nové, myslím metr a víc do země, ne jen nový asfalt smiling smiley

Na hranicích bude uprostřed týdne klid.

Ps: je to vidět ve videu, které jsem ti dal do druhého vlákna, ale to je 4 roky staré...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (10. 04. 2019 08:24).
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 08:48
Diky. Na minule strance jsi daval prispevek, ze Madarska M70 se rekonstruuje. Docela me to prekvapuje, kdyz na videiich na youtube z minuleho roku ta cesta vypada v poradku. Nebude lepsi se ji vyhnout? Nebo je to jen nejaky kousek?
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 08:55
My jsme jeli loni v týdnu v září tak, jak jsi napsal, tedy přes Lenti a Tornyiszentmiklós, nicméně na dálnici byla velká fronta, tak nás Waze vzal kolem dálnice M70. Zpátky jsme jeli přes Zalaegerszeg a cesta se nám líbila víc.

Co se týče cest, tak jsou v Maďarsku pěkné s novým asfaltem, moc nechápu odstavné pruhy se štěrkem, ale naštěstí jsme nemuseli nic řešit. Cesta po M85 do Szombathely je super, špatný úsek je od Slovenské hranice po sjezd na M85, v týdnu opravdu velice hustý provoz. A cesta dál po chorvatské hranice je sice pěkná, opravená, mnoho obcí má obchvaty, ale prostě jsem se tam necítil moc komfortně... Osobně se teprve rozhodnu, jeslti pojedeme zase tudy, nebo to švihneme po dálnici přes Slovinsko.

Ale zase ty nákupy v Tescu v Zalaegerszegu stály za to thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 08:58
To nedokážu říct. Každopádně objet se to dá po "staré", která vede hned vedle a povrch je tam v klidu. Rozhodl bych se až před tím podle Waze nebo Gmaps.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 10:13
shaemi: takze zpet jsi jel po M7 a pak po 74 az do Szombathely?
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 10:38
Ano, po M7, pak po 74 a pak Vasvar - Sarvar po 84 a připojili jsme se zase na M86 kus za Szombathely. Na přechodu Starý Goričan je super restaurace Zelengaj, tu musím doporučit k odpočinku. Akorát má být nějakou dobu zavřený, někde výše je tady i odkaz.

A ta M86 je fakt dobrá, několikrát se nám stalo, že jsme jeli třeba i 10 minut a nepotkali jsme auto v našem směru ani v prostiměru. Akorát je třeba myslet na to, že je tam rychlost 110 km/hod, opravdu hodně radarů a spousta policajtů měřila. Je škoda, že taková cesta není až k chorvatským hranicím smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 14:12
Poslední asi dva nebo tři roky jsme jeli přes Maďarsko a můžu doporučit. Bratislava, následně M85 a M86. Starý Goričan má být zavřený, teď si nepamatuji v jakém termínu. Ale dá se bez problémů jet přes Rédics, Lendava, Mursko Središće, Čakovec, dálnice A4. Také zvažuji, zda letos nevyužít cestu přes Rakousko a Slovinsko.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 18:56
Poslední tři roky jezdíme pouze přes Maďarsko a mohu vřele doporučit. Jezdíme konce července na noc z pátka na sobotu, cesty bez nejmenších problémů. Povrch rovný, nutno dodržovat rychlost 110km/hod 50km/hod, jízda v klídku a kochání se ... Trochu obavy jsou od Szombathely na Lenti z nočního průjezdu, je to velká zoologická ale dá se v klídku zvládnout. Navíc rok co co rok roste stále více ohrad kolem silnice proti divoké zvěři. Pokud jsme na M70 u Tornyiszentmiklós mrkneme na Waze nebo Google zda je tam fronta a pokud ano střihneme to po starý, která je nově upravená a vede buď na starý Goričan nebo se dá najet na M70 a vzít to na nový hran.přechod Goričan. Podle mne je to lepší cesta, než to bezhlavě smažit po dálnici v A přes ucpanou Vídeň a ve Slovinsku buď objíždět nebo koupit dálniční za 750,-Kč. Ale každý má na to jiný názor, mnohým vyhovuje naopak cesta přes A a Slo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 19:01
marian86 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jeli bychom od Ostravy do Brna, pak Bratislava,

A není lepší jet z Ostravy přes Bílou do Bytče a Bratislavy?
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2019 20:07
taky jezdím od Ostravy, ale jedu přes Makov - Bytča a pak dálnice, HU 85,86, M70 - Starý Goričan, zde jídlo a tankování LPG a šup na dálnici
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2019 06:23
Taky tak jezdím,ale z Rožnova pod Radhoštěm.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2019 09:58
Pokud jedete primo z Ostravy nebo od Frydku Mistku, tak to dava vetsi smysl. Z Ostravy, pres Brno do Bratislavy to je za 2h53min, pres Bilou to je 3h11min.

Ja jsem konkretne z Opavy, tak pres Brno do Bratislavy mapa ukazuje 3h3min, a pres Bilou, Makov do Bratislavy 3h50min. To uz je dost velky rozdil.

Pokud teda cesta z Brna do Bratislavy neni v nejakem otresnem stavu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil marian86 (11. 04. 2019 10:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2019 12:58
Z Brna do Bratislavy je to úplně v pohodě.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2019 17:10
Jsem také z Opavy a loni jsme jeli bez známek na Uherské Hradiště -Malacky -Bratislavu -přez Rakousko do Sombantely -Lendavu a pak mítné.Jezdíme v září na tři týdny.Cesta v pohodě
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 04. 2019 21:11
Koukal jsem na ten Zelengaj a vypada to tam moc dobre. I fotky jidel. Podle toho co jsem pochopil, tak to tam meli zavrene v unoru. Akorat od toho druheho prechodu je to trochu zajizdka. Mate i nejake jine tipy kam zajit na obed v madarsku nebo chorvatsku u dalnice v priblizne stejnem miste +-100km?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 04. 2019 22:44
marian86 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Akorat od toho druheho prechodu je to trochu zajizdka.

Od kterého druhého? Samozřejmě v tu chvíli nepojedeš přes dálniční přechod... nebo máš na mysli jet přes Lendavu HU/SLO/HR?

Osobně bych jednoznačně doporučoval řešit jídlo (+- 100km) raději v HU. Chutnější, větší porce, lepší cena smoking smiley
Obecně... za těch cca 35 let jsem v HU málokdy dostal něco horšího. Což se o HR říci nedá...
Super dlabanec je samozřejmě také v BiH...
Něco konkrétního doporučit? Osobně kašlu na turistické pozlátko... kousek si zajedu do nějaké přilehlé libovolné "dědiny"... V době oběda je to nejjednoduší... kde je nejvíce aut místních řidičů a řemeslníků... tam je to většinou to pravé smileys with beer
Obvykle poctivá místní kuchyně... a jídelníček pouze v maďarštině... grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 04. 2019 23:40
Možná je to pro srovnání lepší dát do Szombathely a pak je to podle Googlu
- z Frýdku Místku přes Bílou, Makov 416 km, 4:35 hod, přes Brno 456 km, 4:44 hod, tedy jednoznačně lepší přes Bílou, Makov. Potvrzuji i ze zkušenosti. Podle mých zkušeností lepší, kratší, levnější a rychlejší cesta do HR než přes A a SLO.
- z Ostravy střed přes Brno 453 km, 4:35 hod.(ale je tu problémová D1). Přes F-M, Bílou, Makov 436 km, 4:52 hod.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 04. 2019 13:04
Už roky jezdím jako MartinR přes Mursko Središće, Čakovec. Nějak mi nedává smysl jet cca 20 km (vzduchem) na východ na Goričan a po kilometrově placené A4 se zase vracet na západ.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 04. 2019 14:09
tento rok to dám asi znovu na Redics, je to tiež pohodová cesta, niekedy sa ale slovinci tvária ako tvorcovia ľudstva, nadrasa.....tam som chvíľu pokorný a pokračujem dalej
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.