Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2018 20:52
Dobrý večer, zdravím všechny na foru, zaregistroval jsem se včera a pokud můžu mít dotaz, který bude pro vás, asi jednoduchý, ale pro mne to tak jasné není.V polovině září pojedeme do Primoštenu (vlastně po mnoha letech) pojedeme přes Rakousko s dálniční známkou a do Maďarska vjedeme kousek nad Szombathely přes Koszeg. Maďarskou známku kupovat nechci, tak pokud by jste mohli poradit osvědčenou cestu a i kudy vjet do Chorvatska.Předem díky všem.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2018 21:51
My jezdíme taky v půli září, ale ani by mne nenapadlo známku plně nevyužít přes celé Rakousko a potom SLO a HR.
V této době jsou silnice už prázdné.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2018 06:42
Ahoj Javostu. Kade ísť Ti nebudem popisovať, dám sem link spoplatnených ciest v HU:
[www.utdij.hu]
Pri prechode do HR (Rédics-Dolga Vas) musíš dávať pozor, aby si išiel po starej ceste na starý prechod.
Detaily si vygúgli. Popisuje sa tá trasa aj tu na fóre.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2018 08:15
Mirus má pravdu: jestli nejedeš z východu Moravy, v půlce září nemáš důvod jezdit přes Maďarsko. Jakou trasu si vybereš, tou projedeš.
Přiznávám se, že sám zrovna nevyužívám rakouskou známku na maximum, vždy jen na nějakých 210 až 250 km dálnice, zbytek jezdím po Béčkách, protože se mi ty cesty líbí. Že jsem mohl jet po dálnici o nějakých 90 km dál, abych využil známku, ale zajel si tak třeba 40 km navíc a časově to vyšlo nastejno nebo i hůře, to mě neděsí.
Známku mám, tak si nemusím dělat starosti, jestli někde na placenou dálnici najedu, nebo ne.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2018 11:10
Jardu Hilla chápu, ten má za celý rok dálnic "plné zuby". smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (20. 08. 2018 11:14).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2018 12:01
Jenomze v Madarsku neni v sezone zadny provoz po 86, M86, mimo sezonu tam bude tuplem prd provoz.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2018 13:24
jednoznačne madarská M85+M86 a potom už je na každom či na Redics alebo na Goričan....
.... obe cesty prázdne dokonca aj v špičke sezóny.....
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2018 21:22
Děkuji všem za odpovědi, šlo mi hlavně o to, zdali je ze Szombathely dolů k hranicím třeba dál.známka.Teď už vím, díky linku od Ozzieho, že tam není třeba. Domníval jsem se, že je rozdíl mezi M86 a mezi 86. Tudíž, že na M86 známka třeba je. Jinak jedeme Slavonice, Horn, Vídeň, Koszek, Szombatheli, Varaždin, Karlovac a pak po staré jedničce dolů k moři. Přijde mi to poměrně přímé a máme času dost, nechvátáme.
Ještě jednou díky a zdravím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil javostu (20. 08. 2018 21:24).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2018 15:41
Já se ještě vrátím ke svém dotazu ohledně zastávky u Balatonu.

Nakonec po propočítání mi vycházelo zdržení více, než jsme byli ochotni akceptovat (varianta Badascony) a zvolil jsem nejbližší bod (aspoň podle výpočtu času trasy) a to Keszthely.

Je to cca 20000 město a má "koupaliště v Balatonu" (nebyli, ale viděli) a dle mne pěkné molo, vedoucí do Balatonu v délce kolem 150 metrů (viděli a byli, na konci je kavárna, viděli, ale nesedali). Restaurace skoro u vody, parkování kousek vedle (bylo v neděli 19.8. dost plno, ale nakonec jsme zaparkovali), cena 240 HUF/hodina v automatu. V restauraci platba kartou, nebylo třeba vybírat forinty.

Byl tam i takový parčík s vodními hračkami, foto v odkazu níže. Odjížděli jsme směr Sumeg a u Hegyfalu se napojili na M86.

Osobně jsem byl s touto zastávkou, kdy jsem Balaton viděl poprvé, spokojen.

Molo:
DSC_9611 by Pa Net, on Flickr

a dalších asi deset fotek zde:
[www.flickr.com]
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2018 17:19
Zdravim Vas, navrat vcera vecer, isiel som rozdielnymi trasami tak ak by sa niekto stale rozhodoval:
Do HR - od BA po M15, M1, cesty c.13 a 81, M7, dialnicny Gorican - v noci
Domov - klasika M70, Lenti, 86ka atd. - podvecer.
Moje poznatky - obidve cesty spokojnost, cesta domov urcite kratsia, ale cez noc by som nou nesiel (uz okolo 18tej som videl par kusov vysokej popri ceste). Mne to riziko za ten usetreny cas nestoji.
Po 13, 81ke som isiel kvoli minimalizacii rizika stretu s nou a zaroven pohodliu. Ale bol tam isty kompromis, az do Budapesti by som nesiel (vzdialenost a oprava M1).
Myslim, ze takto uz budem chodit stale, M7 tam a M86 naspät.
Opät som si raz potvrdil, ze sme (SK) na chvoste V4. Tak nekvalitne cesty, ako na Slovensku som nezazil nikde v HU.
Btw. rychlostne limity asi nemaju ani v Madarsku, teda aspon som nevidel, ze by sa nimi niekto riadil. Tymto pozdravujem poliaka v bielom Volve, za kt. som sa viezol cele HU a pekne mi skratil cestu (limit+50km/h vsade, kde sa dalo). Diky
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2018 17:41
Tak to ti nechci brát iluze grinning smiley
Například vřele doporučuji úsek Kapuvár - HU/AT hranice thumbs up smiley ... a samozřejmě jsem takových letos absolvoval více. Nicméně je pravda, že silnice 1. třídy na hlavních tazích se snaží mít pěkné...
Máš to od SVK kousek... udělej si návštěvu termálů v Kapuváru... tato silnice se ti vryje do paměti... a možná i níže...
Ostatně, to je také jeden z důvodů, proč se snažím preferovat variantu, kdy co nejvíce jedu po okreskách v AT, než přejedu do HU.

Já jsem pro změnu byl letos mile překvapen, že se na SVK pár úseků silnic (Blava / Lamač - Hodonín po staré) opravilo thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2018 18:56
Vsade sa najdu take useky, no hodnotim len po com som isiel. A ked porovnam cesty 1.triedy, ako si poznamenal, snazia sa velmi.
Pred 3 tyzdnami som bol v C. Krumlove a tiez sa nemozem stazovat. Ale na juhu Vam aspon rychlostka chyba, je to tam dost tocene.
Jazdim skoro kazdy den BN-TN a to je snad ta najhorsia "jednotka", aku som kedy zazil. Asi preto to vidim takto.
Rakusko je paradicka, to bez debaty, no obcas ma uz nebavia tie ich fixne radary. Rad jazdim rychlejsie.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2019 05:23
Nejsou letos nějaké novinky přes Maďarsko? Myslím např. nové úseky a obchvaty měst.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2019 07:30
to rudla:
myslím že tento rok toho moc nebude možno prekvapia za hranicami pri Rajke a ak by na M70- tke....
ked som šiel do Zagrebu pred vianocami tak sa tam všade makalo...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2019 07:53
Na letošní sezonu asi nic.

M15: 03/2020
M70: podzim 2019 - bych tipoval, že se pojede po nové polovině dálnice a stará polovina se bude v létě rekonstruovat.

No a přípravě je druhá polovina obchvatu Szombathely, ale to záležitost let následujících.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2019 12:58
M 15 03/2020 ?

v 8/2018 při cestě zpět,netuším přesně odkud,ale dost fest se makalo na široké cestě hned vedle původní a řekl bych,že i o víkendu a tak se domnívám,že už to bude před dovčou 2019 v provozu - nebo aspoň nějaká část

Szombíci - tak,jak je na mapce až takové zlepšení se mi nejeví,pokud to nebude už před nimi přímo z M86
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 02. 2019 14:24
To je oficiální datum pro otevření M15 v profilu 2x2. Stará polovina je na sračku.

Ty Szombathely budou, dle mého, zlepšení, jelikož odpadne 1x křižovatka(s radarem) a 3x žel. přejezd, navíc to bude 2x2 profil. Stavba bude začínat zde a napojuje se na provozovaný úsek 2x2 v lese před Körmendem.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2019 10:34
Aktuální foto z M70:

[www.alon.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2019 17:24
vypadá to akoby to už išlo po novej strane...., pred tým fungovala lavá
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2019 17:43
No hlavně aby to "jelo" líp jak D1 a netrvala oprava tak dlouho, jak vše u nás.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2019 18:26
Na fotce se jezdí po staré, vyfrézované polovině.

Kabinete, věřím, že to pojede líp smiling smiley v noci se tam jezdilo fakt ohavně. Kvalita maďarských dálnic je uplně jinde oproti našim, ale někde jsem viděl srovnání cen za kilometr a maďaři staví dráž jak my...ale nové dálnice jsou kvalitní,rovné.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2019 06:16
Nechci hájit naši výstavbu a údržbu silnic, ale Maďaři mají přece jen výhodu o něco teplejšího a stálejšího počasí - má to určitě vliv na stárnutí silnic. A naše D1 je určitě starší než většina maďarských dálnic. Na M85 a M86 se mi nelíbí ten vyšťerkovaný odstavný pás. Např. v případě defektu pneumatiky nemusí být cesta do odstavného pruhu bezpečná.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2019 18:55
Nová polovina M15 se bude otevírat 18.3., nyní příjde na řadu stará polovina. Taktéž se mají demolovat nějaké budovy hraničního přechodu.

[www.kisalfold.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2019 23:10
Ahoj všem,
nevíte jak je to s restaurací na přechodu Starý Goričan? Loni, když jsem tam jel, byla zavřená.
Nebo kde se dá slušně poobědvat a platit kartou na trase 86 Szombathely, Lenti, Goričan a dále na Záhřeb a Biograd?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2019 10:24
Starý Goričan je již bohužel pouze "vybydlené torzo" krásných vzpomínek sad smiley
Nicméně, kousek od přechodu je restaurace Zelengaj thumbs up
... akorát ve směru do HR musíš odbočit vlevo budˇ poněkud "na drsňáka" (přes bílé šrafy) nebo o kousek dál to bylo téměř čisté (u výjezdu z polňačky byl kousek přerušované čáry)... a pak je zcela legální místo na otočení - značená křižovatka - odbočit vlevo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2019 10:35
... ale i v restauraci, vedle čerpačky INA, přímo na přechodu "starý Goričan" ... se dá dobře najíst ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2019 11:30
Petře, minulý rok jsem kolem restaurace projížděl v neděli 22.7. v 17:11... a měl jsem pocit, že už tam "chcípnul pes"...


Tak jsem to asi vyhodnotil špatně...
smileys with beer

Pravda, osobně preferuji si dát jídlo někde v HU vnitrozemí, ale to samozřejmě záleží mj. na načasování.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2019 18:52
na Starém Goričanu jím každý rok při cestě tam i zpět
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2019 19:50
doporučujem ochutnať bohaté a chutné maďarské menu....
[www.berenyifogado.hu]
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 03. 2019 10:11
My sme zase boli veľmi spokojní v Gulya csárda.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 115
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.