Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2018 16:12
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z FM mám ověřeno směr Ostravice, Bílá, Makov,
> Bytča, slovenská D1, Bratislava, maďarská M15, M1
> směr Györ, M85, M86 směr Szombathely. Pak jsou 2
> varianty:
> 1. Z M86 přes Szombathely, Körmend, Lenti, st.
> Goričan a po chorvatské dálnici až k moři
> 2. Z M86 odbočit po 84 na Sarvár, 8 na Vasvár, 74
> přes Zalaegerszeg do Nagynakisza, zde na M7 směr
> Letenye. Doporučuji odbočit před hranicemi na
> starý Goričan.a pak opět na chorvatskou dálnici
> Poplatky za dálnice SK a HU jsou zanedbatelné a
> nemá smysl je objíždět. Přes Slovinsko a Čakovec
> mi to nedává smysl, je třeba se vyhýbat slovinské
> dálnici a nic se neušetří. Tahle trasa je kratší,
> levnější , rychlejší ale hlavně pohodovější než
> přes A a SLO.

Aha to znamená že z HU Redics dolů po H7 a A5 směr Mursko Središče je placená dálnice,že?
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2018 18:31
Ano, proto kdo nechce platit slovinskou dálniční známku ani pokutu, sjede na kruhovém objezdu doleva směr Dolga Vas:
[goo.gl]
resp. Lendava:
[goo.gl]
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2018 16:21
Jasně super díky ...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2018 23:28
Teď straší v rádiu, že v Bratislavě bude v srpnu hodně uzavírek. Má někdo přesnější informace? Předpokládám, že trasy "po dálnici" se to nedotkne (vyjma kolon pravda).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2018 00:33
Pavel, tu je ich veru dost vymenovanych .[bratislava.sk]
[www.stellacentrum.sk]

A kolony su, zial, v BA vo vsedny den aj bez uzavierok v exponovanych casoch... vacsinou BA prechadzam po 21vej a po obchvate smer Madarsko to byva v pohode... :-)

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil luciask (04. 08. 2018 00:38).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2018 00:56
Asi se ptám blbě, ale která cesta (číslo) je obchvat Bratislavy?

Přijedu po E65? a dál pokračuju po E58 a E75 na Rajku. Aspoň z mapy nic jako obchvat se mi nedaří vyčíst.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2018 21:34
Je to presne ako píšeš...E65, E58, E75...alebo preložené do reči domáceho kmeňa D2... :-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2018 13:01
pavel72, včera jsem se vracel přes HU (a AT), tudíž nájezd od Kittsee (AT) do Blavy a na dálnici D2 / E65 je to za tímto nájezdem svedené do jednoho pruhu (pravého), pak od připojováku opět do 2 pruhů (levý jde protisměrem)... Byl jsem tam někdy okolo sedmé večer a bylo to takové to stání a popojíždění do zipu... V době špičky to tam bude asi husté thumbs up smiley
Pak až po Lamač již nic, tam jsem sjel na starou a šup na Hodonín...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (05. 08. 2018 13:02).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2018 19:03
Pojedeme v pátek ráno (k moři), v Bratislavě budeme tak před polednem, nebo o něco dříve, tak uvidím.

Díky pánové.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2018 21:11
Včera 4.8. odjezd z Gradacu v 6:30, cesta do Záhřebu klidná, u Maslenice silný provoz, tunel Sv. Rok, směr moře kolona velmi dlouhá, snad 20 km. Kolem 11:00 jsme byli na Demerje, poprvé jsme letos měli kouzelnou krabičku ENC, přijeli jsme, píp a jeli jsme. Na kartách to stálo, ale nic hrozného, do 20 minut museli i oni odjet. Blázny na placení hotovostí nechápu už řadu let. Následně starý Goričan, tam jsme byli taky sami. Vzhledem k obavám z kolon na semaforech na M70 jsme jeli z Letenye směr Nagykanisza a pak směr Vasvár a Sarvár, Csorna. Nedokážu posoudit, jestli je to lepší cesta než směr Kormend a Szombathely. Ale večer a v noci bych tam měl stejné obavy ze ZOO na silnici. Z Bratislavy jsme to vzali poprvé směr Žilina a Makov a dále pak do Ostravy. Cesty jsme se báli, děti 3,5 roku a 8 měsíců. Ale i s povinnýma přestávkama jsme to zvládli parádně a v 19:30 jsme byli doma!!!!! Byla to nejrychlejší cesta od moře za posledních 10 let!!! Díky ENC jsme ušetřili zcela jistě 45 minut času, které bychom strávili na Demerje a Goričanu.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2018 07:21
Dobrý den,Chci se zeptat,kdo máte zkušenost nebo znalost,jaký provoz můžu očekávat kolem Budapešti v 8-9 hod v pracovní den.Jel jsem tudy několikrát v neděli a provoz byl minimální,v pracovní den to bude asi jinak.Díky
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2018 08:14
sleduj google mapy s premávkou, momentálne je to prejazdné

prípadne aj Waze

Budapešt západ



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (07. 08. 2018 08:17).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 08. 2018 16:37
Zdravím z Rabu, odjížděli jsme v neděli ráno s plánem přespat v Sarvaru a trochu se vykoupat ve zdejších lázních a druhý den vyrazit na Rab. Vše klaplo v pohodě, cesta z Moravy v klidu, dokonce i přes Brno bez jakýchkoliv komplikací. Slovenská dálnice skoro prázdná a v Maďarsku až do Sarvaru jedna velká nuda, provoz nula. Cestu jsem nijak neplánoval, nechal jsem to celé na navigaci.
Ze Sarvaru jsem si myslel, že mě to pošle na Szombathely, ale nakonec mě to navedlo na Vasvár a po 74 na Letenye. Cesta to není úplně nejrychlejší, ale i přesto, že jsem to jel v pondělí dopoledne, byl provoz plynulý a až na pár kamionů nebylo vůbec co řešit. Opravdu, kdo se nechce stresovat, má přes Maďarsko naprosto skvělou a pohodovou trasu. Silnice perfektní.
Zpátky to ale vezmu přes Slovince a Rakousko, řídím sám a řekl bych, že to tak bude o něco rychlejší.
Příšerné kolony za Záhřebem asi patří do jiného vlákna. Štastnou cestu všem! smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luposos (11. 08. 2018 16:38).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 08. 2018 18:55
Prosím mám dotaz. "Goričan 2" např. v informacích na webu hak.hr, se myslí ten nový na dálnici?

Děkuji.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 08. 2018 13:04
Mám ještě jeden dotaz. Máte někdo zkušenosti s městečkem Balatongyörök (je to u západního konce Balatonu) - eventálně i bližším, kde se dá na hoďku zastavit po cestě domů. Zkostil jsem, že kolem Balatonu je to o 20 kilometrů a 20 minut delší, což je zanedbatelné a nikdy jsme tam nebyli, tak na čučku jenom zastavit a poobědvat.

Díky
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 08. 2018 13:33
Chtěli jsme jet po 71,pak 84,přes zmíněné městečko dál pak Sumeg a Sárvár.Navi nás,ale odtáhla kolem Kezsthely a. Hevízu a po nějaké okresce na Sumeg.My jsme obědvali až v Rábapaty.Byl tam u cesty penzion s restaurací.Když sjedete z dálnice asi na 174 km ,tak za chvíli uvidíte Balaton a kolem jsou různé restaurace a krámky,některé hned u cesty.Nás to táhlo vesnicemi a ještě tam opravovali silnice,tak jsme chtěli jít na oběd v Sárváru,ale silnice jde kolem města,tak jsme skončili v Rábapaty a byli jsme spokojeni.Na kruháč u Hegyfalu,to už bylo kousek.Pokud budete mít čas a případně si budete chtít odpočinout,tak zastavit se u Balatonu doporučuji.My jsme jeden rok skončili na opačném konci,když jsme chtěli objet jezero z východu a rozhodně zastávka stála za to.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 08. 2018 13:55
Pavle, obecně je západ severního břehu Balatonu více zarostlý rákosím a (rozumný) přístup k Balatonu je většinou možný pouze v kempech nebo na placených plážích... tak s tím případně počítej.
Záleží, kolik času zde chceš strávit, zda se chceš "očvachtnout" ve vodě nebo i něco navštívit a vidět?
Nádherné město jsou Keszthely (historické centrum, termály i s atrakcemi pro děti atd.). Než Balatongyörök bych vám raději doporučil Badacsony (je to pouze pár km navíc)... pokud si vyjedeš na (sopečný) kopec, tak je to nádherný výhled na Balaton. Z parkoviště lze ještě vystoupat na rozhlednu... Záleží, kdy pojedeš - je zde skvělé tržiště (klobásky, teplá jatýrka, papričky...)
Kousek je Tapolca s jeskyněmi... pak okolo 84-ky mám ještě další dva tipy na "výlet" (největší budhistická stúpa v Evropě a hrad)...
Až budu mít čas, dám sem letošní trasu s výlety po HU.
Vyber si z bankomatu pár tisíc Forintů (parkoviště, káva atd.). Pokud to budeš mít načasované na jídlo, tak v HU vřele doporučuji... jak kvalita, tak cena thumbs up Hlavní jídlo cca 1300Ft, příloha 500Ft.... prostě velké porce s pitím + káva cca 200CZK na osobu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 08. 2018 23:46
Díky, podívám se na to. Moc času mít nebudu, tak ten oběd + 15 minut procházka.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 08. 2018 00:47
Takový výhled budeš mít na Balaton přimo ze zahrádky restaurace (Kisfaludy Ház Étterem) na kopci nad Badacsony (Badacsonytomaj), je to ulice Kisfaludy Sándor. Dá se tam dojet autem, je to úzká ulička do kopce (obvykle plná lidí)... a jedeš až na (placené) parkoviště. Personál restaurace mluví anglicky, německy a samozřejmě maďarsky....
... případně se necháš vyvézt (od tržnice) místními "taxi" = UAZ 469 thumbs up smiley

Z parkoviště se dá dojít ještě výš na rozhlednu Kisfaludy kilátó... cca nějaký kilometr procházka... s pěkným převýšením grinning smiley
Nicméně za 15 minut tam a zpět bych to chtěl vidět hot smiley

Další nádherné místo s výhledem na Balaton je od kláštera v Tihany, ale to je již mnohem dál na východě... naprosto mimo tvůj časový a kilometrový plán...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 08. 2018 12:52
No zatím to spíš vypadá na zastávku "dole" někde na břehu, v tom Badacony je podle streetview nějaký molo a vedle přístav. Tam bych někde poblíž zaparkoval, pojedl, protáhl na molu a jel.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 08. 2018 13:44
Zkus si naplánovat těch půl hodiny navíc... nebudeš litovat smoking smiley ... a příští rok tam strávíš den a přespíš.

Pokud máš rád víno, tak tam rozhodně neváhej s nákupem (s klidem v místním obchodě, než předražené "pro turisty" ).
Pokud raději sladké, tak např. Muskotály (Balaton-Melléki)
Jinak se tam pěstuje vynikající Szürkebarát (= šedá Rulanda) třeba od Vargy
V červeném s klidem Egri Bikaver (medvědí krev)...
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2018 10:09
Díky, zajímavý tip na příští rok ...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 10:06
Ještě se připomenu jednou s tím Goričanem 2 (II).

Zítra pojedu domů a můžu předpokládat, že i v neděli bude na hranicích rušno, na přechodě budeme mezi 12 - 13 hodinou, teoreticky. Zatím to mám naplánovaný přes starý přechod (v Letenye na MOL je LPG), ale jednak nevím, který je ten Goričan 2 a jednak, když jsme v pátek přijížděli, tak směrem ven stála taky tak necelýho půl kilometru fronta a nevím, jestli se o tom na hak.hr dovím.

díky
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 13:57
Nevím , jak to kdo myslel,ale podle mého názoru,když pojedeš po dálnici směr Maďarsko dojedeš na Goričan,tak zvaně dálniční.Tudy jsme se vraceli letos ve v úterý kolem poledne a strávili jsme tam půl hodiny popojížděním.Pokud bys chtěl jet přes tkzv.Starý Goričan,tak je před příjezdem k Goričanu odkloněna doprava nad 3,5t na tento původní přechod,který fungoval než byla dálnice.V letních měsících je tam povolena i osobní doprava.Jsou tam parkoviště,bufet,snad směnárna.Je tam i čerpačka tuším Ina,kde jsem tankoval asi před 2 roky LPG.Tankuje si tam každý sám.když jsem poprve tankoval a šel pro obsluhu,tak mi to nevrle pustil a odešel,tak jsem to zastavil šel zaplatit.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 16:58
Přes "starý" Goričan jsem jel loni i letos (zatím k moři), nicméně jsem ty názvy už vypárlal. Maďaři to mají popsané tady:
http://www.police.hu/en/hirek-es-informaciok/hatarinfo?field_hat_rszakasz_value=horv%C3%A1t+hat%C3%A1rszakasz

Goričan 2 má u názvu dálnice, tak je to jasné.

Děkuji.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 19:48
Len pre upresnenie na starom Goričane funguje len pumpa Ina s toaletami, ale kávu má výbornú.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 20:41
jj, pro pamětníky je to tam teď smutný pohled... obdobně jako motoresty na "staré" (kolem Plitvic) sad smiley
Kdo neví, tak kousek vedle HP starý Goričan funguje restaurace Zelengaj (sice není nonstop, 9 - 23), ale jinak naprosto OK.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 22:14
Jeli jsme přes starý Goričan 30.6.kolem 22. hod a v bistru se svítilo,ale bylo zavřené.připadlo nám,že je pouze po zavíračce.Od té doby se to mohlo změnit.Ostatní budovy jsou toho příkladem.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 22:46
Ale aj tak je tam super zastaviť, dať si kávu a natiahnuť kosti. Na dialničnom to nejde.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2018 23:52
Pokud jedeš ze středního či východního Slovenska přes HU po M7, tak to smysl dává...
Nicméně z M86 je to dnes již velmi diskutabilní. Mně osobně již přijde lepší využít nonstop pumpy ve Varaždinu a přilehlá parkoviště obchodního centra. V noci je zázemí srovnatelné se starým Goričanem a řekněme v čase 9 - 22 je ve Varaždinu nesrovnatelně více možností nákupu, občerstvení atd.
Vezmu-li to někde od Körmendu po mýtnici Varaždin, tak je to časově nastejno, o nějakých 20km kratší, a 18Kn levnější (pro osobák)... a hlavně letos již znatelně více lidí jelo přes HU - přes některý z Goričanů... přes SLO, Lendavu je to stále ještě volnější...

100 lidí = 100 chutí
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 118
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.