Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2018 10:52
Jel jsi bez... nebo Waze či databáze radarů v navigaci zklamala?
Stacionární radar, kde?.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2018 12:43
My jezdíme všude bez navigace.
Radar byl na 75 kilometru 86ky. Kamera, hodně lidem asi známá, pro nás ne.
Přímo tady
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2018 19:52
Waze jí zná, ale i tak si jí pohlídám. Díky za upozornění.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2018 21:45
Panove, nyni se jede pres par dedinek, je skoda dostat pokutu...chce to zpomalit...a to rikam jako clovek, ktery po stare 86 jezdil vsude +30 az 40 nad limit a mel asi z prd.le kliku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2018 16:55
To: Jiri.velmez

Jirko, díky za zařazení mého shrnutí do FAQ.
Možná by se tam dala zařadit informace, že cena PHM tam vychází zhruba jako u nás.
Avšak to by mohla být taková pomíjivá informace, co? :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2018 08:40
Jedu zítra z Pagu domu. Pojedeme poprve pres madarsko. Jak je to s placenim ENC v zahrebu? Jedu pres mytnici v zahrebu nebo až při sjezdu u Maďarska?
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2018 08:55
Přes mýtnici Demerje před Záhřebem zaplatíš za dálnici A1. Pak opět přes mýtnici Sv.Helena při vjezdu na A4 směr Goričan a na něm dálnici v HR opět přes mýtnici opustíš.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2018 12:40
A jak je to s hraničním přechodem Hr-Hu? Jede se pořád po dálnici M7 nebo se z ní sjede na přechod Gorican a pak najede na M70?
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2018 12:49
smartin
pokud pojedeš do Hr po m7 pojedeš pořád až na hranici na nový Goričan a pak za hranicí najedeš na A4 nebo oráceně.
Jestli chceš jet přes starý Goričan musíš si pohlídat správný exit [www.google.cz]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2018 21:04
Dnes velmi pohodový průjezd Maďarskem mezi 11-13:30, trasa M1-M85-M86-86-Lenti-Letenye-St.Gorican. Na cestě v podstate skoro prázdno, na hranici 3 auta. Hustý provoz až od Lučka.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2018 18:28
Včera (sobota, 30.06.) průjezd tou trasou, co jsem uváděl výše, jen jsme pak jeli přes roh Slovinska (Lendava atd.). Vše naprosto perfektní! smiling smiley


Dodatek: Tankováno v Szombathely u MOL, aktuální cena benzínu pouhých 392 HUF.

Pro ty, kteří tam ještě nejeli: ta mnou výše uvedená trasa vede kolem Szombathely (obchvat) a jeden z kruhových objezdů je přímo u obchodního domu Tesco. První čerpací stanice je hned vpravo za kulaťákem a druhá opodál vlevo (směrem do centra). Pak se dá snadno vrátit zpět na kulaťák a pokračovat dál. Až pojedeme zpátky, zak zase natankujeme tam smiling smiley.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Aleš 80 (02. 07. 2018 07:36).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2018 19:59
Včera jsme absolvovali cestu přes Maďarsko do Vodice, jízda byla plynulá,občas radary a před hranicemi s Chorvatskem pršelo. Přechody naprosto v pohodě, bez front, dálnice v Chorvatsku poloprázdné.
Horší to bude zpátky,vracíme se v sobotu.
Všem šťastnou cestu!
HP
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2018 07:19
V úterý 2.7. cesta Olomouc-Bratislava-Szombathely-Redics-Lendava-Varazdin-Promajna. Provoz téměř žádný až jsem měl pocit že jedeme špatnou cestou. Husto bylo jen na M1 směrem na Budapešť, souvislá kolona kamionů, tak jsem odbočil na Csornu a pak se napojil na M86. Na hranici v Lendavě sám, celník Slovinskej koukl do pasů, Chorvat mávl. Zbytek není co popsat. Cesta opravdu pohodová a v klidu. Snad na doplnění nafta OMV Kormend 399 Ft, Redics MOL 404 Ft.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 06:47
30.6.odjezd z Hustopečska v 16.hod.Břeclav-Bratislava-M15-M1,pro velký provoz odbočka na Csornu,dál M86-Szombathely,M70,Starý Goričan,HR dálnice.Znánky HU a SK koupeny přes net dopředu.Cesta bez problémů až na M70,která byla na semaforech ucpaná a celkový stav povrchu špatný.Nechápu,co se tam stalo,protože jsme tudy jezdili a byla to nová silnice.Teď je místy jakoby vyfrézované a přelepované.Zpátky to asi vezmu do Nagykanizsky a pak nahoru.Místy chybělo ukončení omezení rychlosti.Na M86 zmizely tabule omezující rychlost na 110,tak předpokládám,že je tam povolených 130.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 08:24
Fando M70 se rozsiruje, predpokladam, ze kvuli tomu tam ten povrch ted stoji za houby. Muzes ji normalne object po stare soubezne ceste, jednou jsem po ni jel a je uplne v pohode, dalo se tam valit vic jak na M70/a ze se tam za tmy jezdilo velmi blbe/.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 09:03
Nepsalo se někde, že opravy na M70 budou 1.7. ukončeny a M70 bude normálně průjezdná? Zvažuji místo Lenti, M70 a starý Goričan jet na Rédics, Lendava, Mursko Središće, Čakovec, dálnice A4. Jaký je možný očekávat v pátek dopoledne provoz na hraničním přechodu Mursko Središće? Minimální jako na starém Goričanu nebo větší?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 09:25
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Na M86 zmizely tabule omezující
> rychlost na 110,tak předpokládám,že je tam
> povolených 130.

Pokud tam zůstaly tabule "autóút / silnice pro motorová vozila", tak jednoznačně pouze 110km/h... nebo jsi tam zaznamenal tabule "autópálya / dálnice"?
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 09:46
Jsou tam tabule s bílým autíčkem, tedy silnice pro motorová vozidla - tedy max. 110 km/h. Včera jsme tudy jeli a většina řidičů tu stodesítku i dodržovala. Jak si vzpomínám, tabule s omezením (vlastně zvýšením) na 110 km/h tam byly v době, kdy ještě nedostavěná M86 byla bez poplatku a nebyla označena jako silnice pro motorová vozidla.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 10:10
To MartinR:
Přes Lendavu atd. jsme jeli v sobotu 30.06. k večeru a na hraničním přechodu do HR byla před námi 4 auta - čekání bylo asi 4 minuty smiling smiley.
Doporučuji.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 10:43
Martine, nevím, jak to máš načasované a zda jsi na (starém) Goričanu dělal pauzu...
Pokud ano, tak to protáhni na Varaždin, u obchodních center se dá zastavit a pumpa je tam případně nonstop (WC)...
Časově všechny trasy (přes Goričan / nájezd Čakovec / nájezd Varaždin) vyjdou cca nastejno... a u Varaždinu máš jedno pivko k dobru (za mýtné) grinning smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 10:45
Taky jsem si všimnul, že od Varaždinu je to o 17 kn levnější - akorát jedno pivo.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 10:53
Pavle, je pravda, že na starém Goričanu jsme zastavovali. Na A4 je odpočívadlo s benzinkou až za Varaždinem. Uvidíme, hlavně jaká bude aktuální situace na M70, jedeme v pátek 20.7.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 13:40
Taky jsem koukal jak z jara, když jsem jel v sobotu ze starého Goričanu na M7 a v protisměru jsem viděl směrem na M70 stát nekonečnou kolonu kamionů.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 14:35
No mám mezeru v informacích,u nás silnici pro motorová vozidla nepoužívám,dočetl jsem se,že od 1:1:2016 je doopravdy rychlost na silnicích pro motorová vozidla stanovena 110.Jel jsem kolem 120 tachometrových a všichni mě předjížděli,tak snad to nebude mít následky.Jinak kouzlo starého Goričanu asi pomíjí,protože v sobotu v 21 hodin tam bylo pusto a fungovala jen čerpačka.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 15:14
Ale na Slovensku je i na silnici pro motorová vozidla (tady se nazývá "rychlostní silnice"winking smiley povolená 130 - je to například R1 od Trnavy po Banskou Bystrici.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 15:38
Jasně, proto jsem 2 stránky zpět dal citaci přímo z platné maďarské legislativy. Sice jsme konkrétně řešili rychlost s přívěsem na M86, ale ty osobáky jsou tam také uvedeny...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 18:03
Na přechodu Mursko Središće jsme byli ve čtvrtek v 3:30 ráno a byli jsme tam jediní. V opačném směru v neděli v poledne před námi bylo 8 aut. V obou směrech si brali doklady a skenovali strojově čitelnou zónu dokladu. Můžu jedině doporučit.

Ad Varaždin: Taky jsem chtěl ušetřit HRKy, ale na mapy.cz je zakresleno přerušení hlavního tahu mezi Čakovcem a Varaždinem nad žel. tratí a motat se ještě víc městem se mi nechtělo. Takže jsem jel nejkratší cestou na exit Čakovec.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 18:44
Ono primárně nejde o ty "lasičky", ale o to, že tam lze v klidu zastavit, nakoupit atd. (v rámci otevírací doby), případně, že tam je nonstop pumpa s čistým WC... jako náhrada za (starý) Goričan.
Mimochodem, opravdu nevím, co tvé mapy.cz "vykouzlily"... dle mých info od kolegů, průjezdné... nicméně je to opravdu irelevantní, všechny cesty jsou srovnatelné smoking smiley.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2018 21:20
Váhal jsem zda Središće, nebo Goričan. Víc mne to táhlo na Središće, protože je to mimo hlavní tah a jak čtu, bude to ten správný směr.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 06:39
atnarfus: Myslím, že přes starý Goričan je to méně hlavní tah než přes Mursko Središće. Myslím, že když se jede po silnici č. 86 od Zalalovo dolů na jih tak dopravní značení navádí na SLO (a možná i na HR) právě na Mursko Središće. Takže vytíženost tras bych od nejméně vytížených seřadil takto: starý Goričan, Mursko Središće, nový Goričan. Budu se rozhodovat asi na poslední chvíli jestli pojedeme přes starý Goričan nebo Mursko Središće. osobně bych raději na starý Goričan (benzinka, WC, nostalgie, spousta prostoru pro zastavení). Uvidíme, jestli M70 do našeho odjezdu (20.7.) ještě někdo projede a zda bude více informací o průjezdnosti M70.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.