Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2018 06:26
Taky se mi stalo, že mi v Maďarsku nechtěli vzít papírovou pětsetforintovku, že už je stará a používají už jen mince v této hodnotě. Posílali mě do národní banky do Budapešti, že mi ji tam vymění. To bych na tom hodně prodělal.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2018 17:57
radary v Maďarsku. stacionárne a myslím ,že aj hliadky [traffihunter.hu]
a dokonca to má aj aplikáciu do mobilu...
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2018 18:35
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 15:17).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2018 20:52
@Midax
díky za info thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2018 21:34
Zdravim,

dnes cesta cez Bratislava, Gyor, Szombately, Lenti, Letenye, St. Gorican, Zagreb...
Cesta od hranic po Gyor, velmi frekventovana, vela kamionov, ale slo to. Dakej dole po Szombately "ani nohy", tak prazdnu cestu som uz dlho nevidel.... na zaciatku 3 pruhy v naseom smere, 3 v protismere a kde dovidim, tam nikoho. Od Sombately po 86-tke, pred Lenti zjazd dolu, i ked nas Waze lakal na Redics a Lendavu, sli sme mimo tejto cesty (bal som sa zdrzaniu na semaforoch, ale asi zbytone, co sme videli, tak sa tam stalo minimalne - tomu asi odpovedal i realny odhad Waze) . Zato nasa volba bola po relativne rozbitej vozovke. St. Gorican, ziadne zdrzanie (na hraniciach prazdno, pani "pohraniciarka" na mna mavala zdaleka, aby som siel k nej - trafil spravny pruh, ked zbadala, ze hladam kam mam ist :-) )
Inak to bola nasa prva cesta cez HR, predtym sme jazdili ces AT, SLO (s obchadzanim SLO dialnice).

Prespavame tu, zajtra ideme dalej:
[www.google.com]
zobrazte si foto, je to celkom pekne miesto, objavili sme to uplne nahodne (sli sme sposobom - dojdeme kam dojdeme, potom tam najdeme ubytko).

Patrik
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2018 09:03
Sorry za OT. Z výše uvedeného příspěvku vnímám podobnou zkušenost s waze jako mám já, a to že se často plete... Ale toto řešíme v jiném vláknu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2018 10:12
Tak já jsem to pochopil tak, že Waze byla nakonfigurována včetně placených úseků a tudíž volila trasu přes placenou dálnici A5 ve SLO a plynule přejet na M70 v HU atd. Což by i mohlo být rychlejší než přes Lenti... Samozřejmě je to nesmysl s ohledem na SLO známku, ale to není problém Waze...
To další jsem pochopil tak, že patrikHR nejel po M70 (z obavy ze semaforů), ale po souběžné silnici... na Goričan...
Je to tak?
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2018 12:33
Tak já to tedy pochopil špatně, a to z neznalosti této trasy vůbec. Omlouvám se. Znám kiksy waze jen z Německa, Rakouska, ceska.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2018 19:00
Peťane, já netvrdím, že jsem to musel pochopit správně grinning smiley
Ano, tuto oblast mám projetou, jak po HU straně, tak přes SLO...
Prostě jsem se pouze snažil najít důvod, proč navigace navrhovala danou trasu, nic víc, nic míň. Zrovna v tomto případě to totiž velmi pravděpodobně ani nebylo ovlivněno nějakým reálným provozem...

Jen tak z legrace jsem zkusil Mapy Google a také preferují variantu přes SLO po dálnici. Byť vyjde (dle MG) časově nastejno s variantou přes Lenti... a je o 10 km delší thumbs up smiley
Navigace je prostě dobrý sluha, ale je občas potřeba jí dát najevo, kdo je PÁN..

Proč to tak navigace navrhla? Inu proto, že preferuje silnice dálničního typu... bohužel u většiny navigací tyto "váhy" preferencí nelze změnit. Obvykle ani maxima na daných silnicích... a i když to lze, tak 99% uživatelů o tom ani netuší nebo to nevyužívá... Maximálně volí nejkratší / ekonomická / nejrychlejší...
Pak pouze nadávají na navigace... kde algoritmy vytvořil člověk - programátor ... volby zadal další člověk - uživatel... v tom zbytku je navigace strojově neomylná thumbs up.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2018 19:24
Ahojte,

aby som to upresnil: do Waze som zadal ciel (Karlovac), Waze bola nakonfigurovana defaultne, tj vcetne platenych usekov. Viedla ma (zacnem v Gyori) cez Szombately, po 86-tke na Lendavu, spat do Madarska po M70 smer Letenye, a na moje pocudovanie ma potom viedla cez Stary Gorican. Nepametam sa na presny cas, ale ked som Waze ignorova a stocil to na Lenti, tak mi cas poskocil tusim o 10minut. M70-tke som sa snazil vyhnut (koli semaforom), takze som siel paralelne cez Dobri, Muratarka, Letenye a St Gorican.
Niektore useky mojej trasy viedli paralelne s usekmy kde su tie semafory (boli tam nejake stromy, neslo to dobre pozorovat) ale prislo mi ze ti fronty pred semaformy mozu byt tak cca 200-300m dlhe (tomu odpovedal i "cerveny" usek na googlemaps). No neviem na kolko su semafory nastavene a ako dlho sa caka.

Toz tak. Inak ta trasa cez Madarsko je super, ak dokoncia cen spodny usek, tak mi to pride o dost pohodovejsia trasa ako ist cez AT a potom obchadzat SLO, plus riesit Macejl a Lucko zo severa.

Prajem vsetkych stastnu cestu na juh!

PS: voda uz je tepla! :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2018 19:44
Chápu, souhlasím s názorem. Špatný pán rozhodně. Jen někdy dobrý sluha. Já oceňuji nanejvýš dobu dojezdu. Ostatní si řeším sám.
Slavkove, prosim, a třeba viamichelin dle tebe dobrá?
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 06. 2018 22:41
Slavkov, ja ak dám trasu BA-Primosten tak Google mapy ma posielajú cez Lenti, akurát diaľničný Goričan prehadzujem ručne na starý Goričan awardspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2018 22:35
hosa87 napsal(a):
-------------------------------------------------------
..........Příjezd na benzínku Edo v Level. Benzin za krásných 387 HUFnáglů....
......... V Lenti benzin 401 HUFů........


Zajímavé informace, díky.
A kde se dá nějak rozumně natankovat někde na 74ce? Žádné automaty, platba normálně u obsluhy kartou?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2018 23:59
Na takto širokou otázku... odpovím širokou nonstop odpovědí...
Třeba Shell... 2x Zalaegerszeg, Nagykanizsa... jinak záleží odkud budeš na tu 74 najíždět... třeba ještě Sárvár nebo z druhé strany Körmend. Vše nonstop, bezproblémová platba kartou smoking smiley
V Zalaegerszeg je jedna nonstop MOL (bacha jsou tam 3 - 4, nonstop jen 1), totéž v Nagykanizsa... jedna nonstop je ještě v Letenye (na "staré" 7)...
V Zalaegerszeg je rovněž nonstop OMV, další v Nagykanizsa
Jinak 7 -19 je těch možností mnohem více... 6 - 21 je jich také ještě dost... nonstop je jich již tak akorát grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2018 06:22
Aleš 80: Však si projdi svoji trasu ve větším přiblížení třeba na www.mapy.cz a čerpací stanice tam uvidíš včetně bližších informací.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2018 08:48
Fajn, díky. Já to myslel spíš jako tak, jestli tam někdo nemáte nějakou oblíbenou s krásnými čistými bezplatnými záchody a tak :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2018 09:03
My to řešíme tak, že první zastávku máme ještě v ČR na D2 na MOL za Brnem (Velké Němčice). Je to sice jen hodina a čtvrt od domova, ale je to tradiční zastávka. Potom zastavíme na chvilku na odpočívadle s benzinkou OMV Jarovce za Bratislavou. Dále jedeme na M15, M1, pokud je hustá doprava na M1 tak jedeme po 86 na Jánossomorja a v Csorné se napojíme na M85. Pokud je hustota na M1 mírná tak sjedeme z dálnice M1 až na sjezdu 129. Na cestách po M85 a M86 se snažíme nikde nestavět (určitě ne na tankování). Další zastávka je až TESCO v Szombathely. Potom zastavujeme na starém Goričanu a dále v HR již dle potřeby. Ale výše uvedené zastávky máme téměř vždy.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2018 14:51
Aleš 80: Již 3. rokem stojíme na WC v Szombathely, je to první kruhový objezd na konci M86 při vjezdu do Szombathely, čerpací stanice MOL, záchody čisté, voňavé smoking smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2018 17:23
Pokud si pamatuji, tak na M85 a M86 (zatím) není žádná pumpa ani odpočívadlo. Jen jsem si všiml jednu nebo dvě slepé odbočky, kde zřejmě v budoucnu odpočívadlo bude.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2018 09:52
Poněvadž jezdím na Sárvár, tak máme cikpauzu vždy na OMV při sjezdu z M86 na Hegyfalu. Pěkná čistá benzinka i s občestvením a posezením. Je asi 100m od M86 u kruháče.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2018 12:35
zdravím, mám prosbu. Někde zde na foru byl návod k zakoupení e-vignette- maďarsko přes internet, byl tady popis v angličtině. Máte někdo tento popis?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2018 13:01
Přímo stránky jdou přepnout do angličtiny, (či němčiny) to nestačí?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2018 13:45
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2018 13:53
Díky moc,
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2018 22:07
Moc se omlouvám, jsem tady nová, ale protože se chystáme 4.7. do Vodice a v Chorvatsku jsme byli již před pár lety klasicky před Rakousko a Slovinsko, chci se zeptat odborníků zde...Pojedeme přes Maďarsko, cesta tam je ve všední den, ale zpátky v sobotu confused smiley . Protože jsem termín volila já a nedošlo mi, že sobota je průšvih, chtěla bych se zeptat, jestli se dá vyhnout zácpě a objet Lučko? To , aby mi manžel neutrhl hlavu.
Moc děkuji
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2018 22:44
Pokud bude na Lučku gužva do 3km, tak lze sjet na mýtnici Demerje (platba pouze kartou, NELZE hotově).
Jinak lze sjet i dříve na Jastrebarsku, D. Zdenčině a do Zagrebu dojet po souběžné D1.
Pokud by to byl totální kolaps nebo jsi chtěla opravdu jistotu, tak z Karlovace po 36 a 31 přes Veliku Goricu a zpět na dálnici A3 / A4 na nájezdu Kosnica. Je to cca o 20km delší než po dálnici a o necelou hidinu víc (oproti Lučku bez čekání)... Sleduj kamery v app HAK - A1 - Demerje a podle toho zvol objízdnou trasu... něco z toho jsem psal i ve vláknu "Kudy do Chorvatska v hlavním náporu?"
Předpokládám návrat také po A4 a přes HU.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2018 06:36
jiitka:

A kterou sobotu se vracíte zpět? V sobotu 14.7.? To by na cestu zpět nemuselo být tragické. Chtělo by to cestu zpět vhodně načasovat. V sobotu zpět vyjet co nejdříve (třeba v 5h ráno). Na Demerje by jste mohli být tak v 8h a troufnu si říct, že bude Demerje téměř prázdné, takže projedete v pohodě a v klidu se dostanete na A4, Goričan a do Maďarska, kde to bude již zcela v pohodě.

Objížďka A1 po souběžné D1 nemusí být bez komplikací:

Za sav promet, zbog radova, zatvorene su ceste:

DC1 čvor Lučko (A3) – Jastrebarsko (DC310) kroz Stupnik (obilazak je lokalnim ulicama uz prometnu signalizaciju);

Prema privremenoj prometnoj regulaciji vozi se na cestama (radovi, odroni, klizišta):

DC1 dionici Jastrebarsko - Karlovac;
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2018 06:56
Jedeme v termínu 4.-14.7.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2018 20:12
Zdravím,potřeboval bych radu pro kolegu. Jede přes Maďarsko obytným autem do 3,5t otypovaným pro 5 osob a nemůžem se shodnout, kterou kategorii dálníční známky si má pořídit. Dík.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2018 21:06
Asi kolegu moc nepotěším, pokud to je opravdu otypovaný obytňák, tak bohužel D2 sad smiley

Předpokládám, že ta pochybnost vznikla na základě anglického textu ", =< 3.5 t cargo vehicles and campers",tady to opravdu neznamená zároveň, ale další položku. Naprosto zřejmé je to, když se na to podíváš v němčině či originál maďarštině, tam je to naprosto jasné (odděleno čárkou).

D2 (automobiles not included in category D1, for more than 7 persons, =< 3.5 cargo vehicles and campers)
D2 (alle nicht der Gebührenkategorie D1 angehörenden PKW für über 7 Personen, =< 3.5 t LKW, Wohnmobil)
D2 ( a D1 kategóriába nem tartozó személygépkocsi 7 fő felett, =< 3.5 tehergépkocsi, lakóautó)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.