Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 10. 2017 13:24
Rudlo. Jel jsem z Gyoru do Szombhately po novém úseku. Cesta prázdná, ale radar byl jednou nebo 2x na mostu nad silnicí.
1x normálně u silnice kousek od Kermendu.
J.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 10. 2017 17:25
Chlapi,pokud chcete vědět zhruba,kde jsou radary v Maďarsku,tak mrkněte sem.Je tam spousta pevných,ale jsou vesměs ve snížených rychlostech v obcích nebo na křížovatkách. [traffihunter.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 10. 2017 17:47
halama, piš příspěvky k vláknu, nebo ti je budu mazat. Tvé příspěvky přicházejí z adresy blokovaného člena, budu to více hlídat.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 10. 2017 14:25
Dobrý den,prosím hlavně asi diskutující ze Slovenska.Pojedeme do Maďarska a chtěl bych si koupit jen slovenskou známku a sjet za celnicí směr Rajka.Je nutná a kontrolovaná maďarská dálniční známka na těchto asi 300m.Nějaká značka tam je.Už jsem tak jednou jel a zeptal jsem se u okýnka,kde prodávají HU známky a tam mi pochopitelně řekli,že je známka třeba.Děkuji za zkušenosti.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 10. 2017 17:35
Staci trochu pohledat tady na foru, resilo se to tu mockrat a zjistite, ze... kupodivu potreba je. Stejne jako treba u nas nebo na Slovensku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 10. 2017 17:50
Známka tam dle platné legislativy je potřeba, to je bez debat. smoking smiley
Nicméně (na 90%) tam videokontrolní brána osazena není a v tomto úseku jsem kontrolu nikdy nezažil... narozdíl od slovenské strany, kde příhraniční zpoplatněný úsek občas kontrolují.
Osobně (pokud nemám "známku" ) sjíždím na exitu Jarovce.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 10. 2017 20:35
Takže nic nového,nevím,kdo to kde řešil,ale když si zadáš Rajka,tak ti to nic nenajde.Toto vlákno sleduji celkem pravidelně a nevzpomínám si,že by se to nějak řešilo,protože M15 je zpoplatněná celkem krátce.Značka je tam jedna za celnicí a pak za odbočkou další.Navíczse tu také probíralo,tuším pan Hill,že podle nějaké úmluvy,by měly být úseky po první sjezd od hranic nezpoplatněné.Že tam není nic stabilního nic neznamená,mají na monitorování i oranžové Fiatky.Jen se mi nechtělo kvůli jednodennímu platit 2 známky,SK a HU.O možnosti objetí vím.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 10. 2017 20:51
Co "Jarda někde psal", při vší úctě a respektu k jeho znalostem a zkušenostem (mimochodem, přes HU nejezdí) je věc jedna, realita je věc druhá...
Z mého pohledu jsou Maďaři galantní a tyto příhraniční úseky tolerují... narozdíl od nás (úsek SVK/CZ hranice - Břeclav) a Slováků (úsek SVK/HU hranice - Blava).
Nicméně HU legislativa to říká naprosto jasně:
Decree No 37/2007 (III. 26.) GKM of the Minister of Economy and Transport Effective as of January 1, 2017

Pokud máš rád adrenalin, případně průvan v peněžence, tak je to tvůj boj...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 10. 2017 08:17
Já tedy nekupuji ani slovenskou známku,dá se jet vedle po silnici č.2.Je to časově delší o cca 20-30min oproti dálnici.Bratislava se dá jet po dálnici,tam je to od Lamače zdarma.Maďarská známka i slovenská se dá pořídit el. přes net,takže nemusíš nikde zastavovat.Navíc v budkách je to dražší.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 10. 2017 10:00
Celá táto vec je postavená na hlavu, Fanda chce ísť do Maďarska a rieši tu pár minút navyše ak opustí D2 kúsok skôr, nie až za hranicami. Proste M15 je spoplatnená a ak tam budú policajti, nič nevyhádaš a platíš pokutu ak nebudeš mať zaplatenú Matricu. Preto treba z D2 zísť ešte na Slovensku a obísť to cez Rajku po obyčajnej ceste, hotovo....

Na TA3 keď išli do HR ešte v máji tohto roku, redaktor M. Karpat kupoval matricu na pumpe až na M1 - ja osobne by som túto možnosť určite nevolil, ale každý urobí ako chce. Ja by som nešiel ani meter po M15 bez známky, načo riskovať?
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 10. 2017 13:23
Dobře tedy,šlo mi o to,že když jedu na jednodenní výlet,tak peníze za Sk známku bych zaplatil,protože bych po po slovenských dálnicích najel asi 120 km,po maďarské asi 30.Takový adrenalin riskovat nebudu kvůli půl hodině.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 10. 2017 07:46
Pokud jedeš do termálů do Györu,tak můžeš jet i SK mimo dálnici na BA. Já tak pojedu v neděli z Kroměříže na U.Hradiště,Strážnici,Holíč,Malacky,Bratislava,Rajka,Mosonmag.,Györ. Obyčejně jezdívám na Strání,Pieštany,Galanta,ale hlásí sněžení na horách,tak chci Javorinu vynechat,protože jsem ještě nepřezul na zimní pneu a už to nestihnu.Pár let nazpátek jsme na Javorině trčeli hodinu než fréza prohrnula cestu,ale to bylo někdy v lednu nebo únoru.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 11. 2017 07:40
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 11. 2017 11:12
ufff....a to som sa sťažoval koľko jeleňov som v noci stretol od Tornyiszentmiklos po Szombathely grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 11. 2017 12:59
To bylo pěkné stádečko. Je vidět, že drží pospolu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 01. 2018 15:20
... takhle jsme jezdili po 86tce přes spílané Zalalovo ... důvod, proč tudy kvůli přejezdu, dírám ve vozovce, vyjetým kolejím a serpentinám nejet ...
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

a dnes ... [nif.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 01. 2018 09:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2018 18:22
Bessy
Smazaná citace posledního příspěvku

áno, to je ten správny dôvod, nepohodlné a zdĺhavé trmácanie sa po starej86-tke úplne nahradila nová...super, ešte ju potiahnuť až po Redics alebo M70-tku....isto to nebude dlho trvať



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (13. 01. 2018 19:18).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2018 20:33
Ať už ta nová 86-ka stojí co nejdřív. Má na dopravu opravdu pozitivní vliv. ;-)

Naposledy (9/2017) se mi po staré 86-ce jelo naprosto perfektně (Zalalovo jsem teda jel po obchvatu, ale ty serpentiny tam mám rád. Chtělo by to ovšem nový asfalt) . Tak rychle (při dodržování předpisů) jsem Maďarsko ještě neprojel. Stará 86-ka naprosto volná, nikde mě nikdo nebrzdil, téměř celá cesta pěkná. Tentokrát jsem si to opravu i užil.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 01. 2018 13:32
aj nová bola prázdna, tie autá sa rozdelili a už je to v pohode tak či onak thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2018 23:08
Vážení, mám dotaz , potkam na této trase přes Mad'ary silnici v Mad'arsku s poplatkem ?

[www.google.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ka.S (07. 03. 2018 00:22).
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 03. 2018 06:37
ahoj, máš tam vyznačené nespoplatnené cesty, od Szombathely dolu to viem potvrdiť ale ako to je hore v smere od A to ti isto budú vedieť povedať iní, ja som sa na Szomb. pripájal vždy od severu....
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 03. 2018 06:48
Pro Ka.S
tato trasa je bez poplatků. Samozřejmě pro osobáky.
Mrkni na úseky, které jsou zpoplatněné, třeba tady.

Taky to letos plánuji tudy.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Pali.B (07. 03. 2018 06:51).
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 03. 2018 16:28
Pánové dík, K té trase, jezdil jsem Rakousko do Ilzu, pak na Gornju Radgonu, Ormož ,Varaždin a na A4 u Zagrebu na A3 exit. Kutina a do vesničky k příbuzenstvu. Jednu noc přespíme a pak jedu přes BiH k moři. Zpátky taky tak, Rakouská dálnice a od Ilzu na G. Radgonu je to samá vesnice a nahoru dolu. Chce to trochu změnu. Tak už začínám plánovat kudy tudy i když mám ještě 6 měsíců čas ale kdo je připraven není ohrožen. Karel smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 03. 2018 18:54
Tudy jezdím už léta a super.ALE pozor zaTormyklóši pokračovat po okresce do Letenye je to kousek. M70 je placená!
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 03. 2018 07:07
Ano, trasa je bez poplatků, já jsem ji také jezdil, poslední roky jezdím na konci přes Redics, Lendavu (mimo dálnici), Čakovec a ve Varaždinu na dálnici. Je to o něco rychlejší.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2018 15:41
Zdravím Chorvatsko jsem poslední roky jezdil stejně Ilz , Ormož, Varaždín a dolů. Asi se nechám inspirovat touto trasou přes Maďarsko, jen se bojím uzavírek a v noci zvěře, která je tam prý přemnožená. Copcak



Upraveno 1krát. Naposledy upravil copcak (12. 03. 2018 15:42).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2018 17:49
Já loni zkusil jet přes Maďarsko a bylo to v pohodě. Jen cestou zpět kombinace únava, déšť, tma a srnky mi nedělala dobře. Silnice a značení ucházející. Jen waze tam na jednom místě malinko zazmatkovalo a já s ním. Letos už to bude lepší.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2018 07:21
... aktuální hustota provozu ...
[www.google.cz]

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2018 07:27
Také jsme dřív jezdili přes Ilz, Ormož, Ljutomer, Varaždin. Minulý rok ale 2 x tam a 2 x zpět přes Maďarsko po M85 a M86 a můžeme doporučit. Vyzkoušeno ve všední den i v neděli. Podle mě již trasa Ilz, Ormož, Ljutomer, Varaždin nedává smysl. Zvažuji případný návrat na trasu přes Vídeň, Graz, Maribor, Macelj (SLO po dálnici), výhodou je prodloužení dálnice od Vídně k CZ hranicím, již se nejede přes Poysdorf. Výhodou je i prodloužená dálnice přes SLO k Macelji. Ale na této trase se v sezoně a o víkendech obávám kolon před Maceljem. Mimo sezonu a ve všední den má podle mě smysl cesta přes Rakousko, SLO dálnici a do Macelje. V sezonu o víkendech potom Maďarsko po M85 a M86. Tam se až do Zagregu není třeba bát velkých dopravních komplikací.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2018 18:36
Prodloužená dálnice k Macelju zatím nemá žádnou podstatnou výhodu, dokud nebude dokončená celá až k přechodu, zatím je to pořád špunt a pokud se neproberou celníci, tak to špunt i zůstane. Minulý rok na začátku prázdnin v neděli v 11 dopoledne jsem si to zažil.
Budeme muset počkat na sezónu 2019 a pak uvidíme.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.