Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2017 19:15
Ano,tvoje trasa je bez poplatků...
Hlavně si dej pozor,aby jsi na prvním kruháči ve Slovinsku odbočil na Dolga Vas.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil black9 (28. 06. 2017 19:18).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2017 19:59
jiří bareš, trasa je v pohodě, bez poplatků. Předpokládám, že AT jedeš po dálnicích(?). Možná bych zvážil, zda místo na Kőszeg nejet "Bessyho" trasu AT / HU.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2017 20:29
Ano, Rakouskou dálniční bych koupil. Zkusím se ještě podívat na tu druhou trasu od " Bessyho"

děkuji
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2017 20:30
dík za upozornění
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2017 20:49
Primárně jsem měl na mysli jen to protažení dál po A2 a sjet až na 139km, pak do HU na Körmend. Jak si vybereš dál je celkem jedno, zda pojedeš na Goričan (jako Bessy) nebo to střihneš na Lendavu, jak máš v plánu.
Výhodou Goričanu (starého - mimo dálnici) je velké klidné odpočívadlo, pumpa, restaurace atd., nic takového na trase přes Lendavu není. Záleží, jak ti to vychází se zastávkami na odpočinek apod.
Další výhodou obou těchto tras přes HU je, že v HR pojedeš po A4, kde lze uplatnit ENC.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2017 21:12
Takto jsi myslel tu trasu upravit?
Enc budu mít, použil bych jí
trasa 2



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jiří bareš (28. 06. 2017 21:33).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2017 21:35
Nene, to by jsi najel ve SLO na placenou dálnici (A5) a v HU také (M70). Pokud od Körmendu na Goričan, tak takto
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2017 05:31
aha,
dík smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2017 10:35
Pojedu po D2 z Brna do Bratislavy a protože nemám slovenskou dálniční známku, potřebuji sjet z dálnice. Můžu to udělat až na exitu Kúty aniž by mě zaznamenal jejich systém? nevíte někdo?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2017 10:40
Legálně musíš sjet již na exitu Břeclav.smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2017 10:46
Ještě se dá sjet za Lanžhotem. Je tam vpravo takové odstavné parkoviště, ze kterého vede nenápadná odbočka na starou cestu. Je to zkušenost před pár lety, kdy jsem exit BV přepálil a bez známky valil dál.
Ale možná se situace změnila a sjet dle rady Slavkova je jistější.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2017 11:01
Mám pocit, že tam jsou takové ty betonové zábrany nebo svodidla.

edit. Kouknul jsem se na mapy Seznam a je to tam vidět (Panorama) i na Google mapách.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (29. 06. 2017 11:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2017 11:42
Ahoj jakou máte zkušenost s měřením rychlosti mimo obce na silnicích 1 třídy v Maďarsku?
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2017 15:03
Tuto Tvoji zvolenou trasu od Rakouska přes Koszeg a dále na Szombathely a dolů po 86 jezdím pravidelně a zatím bez poplatků. Jen jak se zde mnohokrát píše nezapomenou na kruháči u Dolga Vas odbočit na správný výjezd, myšleno ne na slovinskou dálnici. pak už je to v pohodě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr.olomouc (29. 06. 2017 15:03).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 07:21
Fous 57:

Tak to tam uz hodne dlouho neni, tusim v roce 2010 jsem tam takhle krouzil a pak se vracel na Breclav.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 08:30
Čaute. Od kolegu, ktorý sa vrátil z HR som počul, že mu niekto hovoril, že Slovinci sa snažia obmedziť prejazd dovolenkárov cez Dolga Vas a Lendavu na Mursko Središte a presmerovať ich cez dialnicu. (tym si zakupit ich dialnicnu znamku na tento kratky usek) Nepočul prosim niekto z Vás o tom? Ja tomu neverím. Aky mate názor? Chodim cez Dolga Vas a Lendavu od 2003 stale bez čakania a bez problemov. Chystam sa aj tento rok. Trosku ma to nahnevalo ak je ta informacia hoax.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 08:51
To snad ne stejne by to nefungovalo - bych se otočil a jel na Starý Goričan
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 09:18
Vůbec bych se nedivil, kdyby s touto iniciativou přišli obyvatelé Dolga Vas a Lendavy. Když jsem tudy jel 3.června, tak už takto před sezonou se tam motalo dost cizích aut a na přechodu Mursko Središće bylo asi 10 aut a trvalo to čtvrt hodiny, než jsme projeli, jak to asi bude vypadat v sezoně? Sám jsem si říkal, že by měli ten krátký úsek dálnice udělat bezplatným v zájmu místních obyvatel.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 10:42
To by som chcel vidieť, ako by ma Slovinci donútili, aby som nešiel cez Dolgu Vas.
By som povedal, že som bol na kávičke v penzióne Dolga Vas. Alebo v Interspare nakupovať.
Ja som už dokonca dva krát zažil aj obchádzku Lendavy cez priľahlý kopec, pretože vždy prvú septembrovú sobotu sú v Lendave nejaké trhy, keď je uzavreté centrum mesta.
Ja to tam mám proste už dobre oťukané, na mňa si neprídu :-)
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 11:17
Mňa by k tomu "donútili", ak by zrušili spoplatnenie diaľnice okolo Dolga Vas ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 11:24
Přesně tak , jezdím tuto trasu od roku 2000. No Slovinci sice umí vymýšlet různé ptákoviny, ale zatím jezdím bez jediného problému.S tím zrušením poplatku na kousek dálnice s tím nepočítám , Maďaři to měli a zrušili, buď si ji kup nebo objížděj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Božan (30. 06. 2017 11:25).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 12:50
V Lanžhotě na odpočívadle se sjet nedá,jsou tam závory na zámek.
Soused má klíče.Dělá u cizinecké.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 16:58
Klidně ať mi to zatrhnou a pošlou přes dálnici. Budu se řídit jejich příkazem a pomastím tam, policie se má poslouchat :-) . Dálniční známku nemám a oni mě tímto krokem nedonutí ji koupit. Za 900,- ať si ji strčí....
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 20:36
Prosím o informaci, zda je níže uvedená trasa "ta ideální trasa" mezi Bratislavou a Varaždinem přes Maďarsko. Měla by být o hodinu rychlejší než původně uvažovaná trasa Bratislava, kolem Neusiedler See, kolem Wiener Neustadt, Ilz, Ormož, Ljutomer, Varaždin.

[goo.gl]

Jeli by jsme tuto trasu v pondělí 3.7. dopoledne, Bratislavou budeme projíždět kolem 6:00.

Jak je to na této trase s množstvím a kvalitou odpočívadel, benzínek, atd. Jak je to tam s čistotou a kvalitou těchto zařízení? Jaký tam můžeme očekávat provoz? Raději přes starý nebo nový Goričan?

Předem moc díky za odpověď.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 20:57
Mě přijde zbytečné zajíždět na Goričan. Jel bych takhle:

goo.gl

Odpočívadla a benzinky tam jsou, ale jak jsou na tom s kvalitou netuším, v Maďarsku nezastavuji, ty cca 3 hod ujedu v kuse a pauza na kafe je až v Chorvatsku. ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 21:37
Tož jen tak mimochodem, proč to tu řešíte, a ten Goričan- třeba i starý- nejedete přímo..yawning smiley Vždyť z té Lendavy je to pár kiláků..
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 21:42
Já osobně se přikláním k trase přes Lendavu z dvou důvodů. První - přijde mi to přímější trasa na HR dálnici a druhá - můžu zastavit před vjezdem na dálnici před mýtnicí a v klidu koupit ENC, které bohužel doposud nemám. Kdybych jel přes Goričan, musel bych najíždět, brát lístek, sjíždět, kupovat ENC atd...Podle kluků z fora ENC na Goričanu nekoupím. Takhle mi to přijde prostě "Na pohodu"
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 21:49
Ahoj, dnes projeta trasa OV, Brno, Bla, Csorna, Szomb., Redic, Dolga Vas, Varaždin, Karlovac, Slunj. Hranice Slo-Hr cca 17:00 před námi 10 aut, čekalo se 5 minut. Slovinci si pasy jen prohlédli u Chorvatů projistotu nikdo. V Maďarsku před Gyor u sjezdu na Csorna byla na dálnici 5 km kolona, objeto přes okresky směr Csorna.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rosta737 (30. 06. 2017 21:53).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 21:50
Ahoj, dnes projeta trasa OV, Brno, Bla, Csorna, Szomb., Redic, Dolga Vas, Varaždin, Karlovac, Slunj. Hranice Slo-Hr cca 17:00 před námi 10 aut, čekalo se 5 minut. Slovinci si pasy jen prohlédli u Chorvatů prokurátoři nebyl nikdo. V Maďarsku před Gyor byla na dálnici 5 km kolona, objeto přes okresky na Csrorna. Szomb.-Redic bez kolon a policie
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2017 22:02
Pokud se od minulého roku nic nezměnilo, tak na M86 to s odpočívadly a pumpami je bída smoking smiley
Martine, (starý) Goričan je velké odpočívadlo s pumpou, restaurací atd. (nicméně např. dětské mega atrakce tam nenajdeš). Na dálničním přechodu není nic. Jinak v Szombathely, Körmendu jsou pumpy, WC vždy čisté atd.
Spíš bych M86 plánoval jako tranzit s pauzou na Goričanu...pokud by ti to nevycházelo nebo se dělo něco mimořádného, tak se dá kdekoli po cestě sjet. V navigaci vybereš nejbližší slušnou pumpu a máš jistotu čistoty a obvykle i se sprchou. Jeden rok jsme tak nějak nedobrovolně testovali pomalu celou trasu sad smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.